POTREBAN ADVOKAT

Boner Lea

Početnik
Poruka
35
Dali ima ovde nekog Advokata ili nekog ko mi moze reci na kojoj internet stranici se mogu informisati o zakonima u Srbiji,tj.o zakonu o razvodu braka i dali po zakonu u Srbiji muz mora da placi i alimentaciju za zenu kao i za dete? hvala na svakom odgovoru.
 
Boner Lea:
Dali ima ovde nekog Advokata ili nekog ko mi moze reci na kojoj internet stranici se mogu informisati o zakonima u Srbiji,tj.o zakonu o razvodu braka i dali po zakonu u Srbiji muz mora da placi i alimentaciju za zenu kao i za dete? hvala na svakom odgovoru.

http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=209&t=Z#

odavde možeš skinuti zakon o porodici.

ne moraš ada angažuješ advokata, ako nemaš sredstava tj nezaposlena si imaš u svakoj opštini SLužbu pravne pomoći koja je besplatna.
 
More_bre:
nije, imam i ja posla sa sudom i advokatima, i rado bih sebi prosuo mozak.

sve najbolje, mada sumnjam...
e 'ajde molim te ne lupetaj...tebi je receno jos na ovom forumu da te advokat koga si zeleo da angazujes (ne znam da li si to i ucinio) poprilicno dere...
s druge strane, niti posedujes strucnost da procenis da li zaista i imas pravo koje zelis da ostvaris, niti si dovoljno upucen u to kako, nazalost sporo funkcionise pravosudje u ovoj drzavi pa ti je najlakse da opljunes advokate! to sto ti smatras da te je neko zayebao ne daje ti za pravo da blatis celu profesiju.
 
pjafe...ironija je cesto tvoj nacin izrazavanja...ali negde postoji granica izmedju sale i potcenjivackog i uvredljivog komentara...ne znam...mozda ti je to bila i namera, u svakom slucaju sto se mene tice upravo si je presao...
 
Ili cesh izaci sa svojim privatnim problemima na forum, ili neces - kako god zelish. Ali ako to vec chinish, onda uchini tako da ne moram da gledam u pasulj i tumachim nedefinisane "nije tajna chime se bavim" izjave.
Prochitaj opet shta sam napisao pa mi, kada me vec prozivash, reci SHTA je uvredljivo. A prvo prespavaj.
 
Boner Lea:
Dali ima ovde nekog Advokata ili nekog ko mi moze reci na kojoj internet stranici se mogu informisati o zakonima u Srbiji,tj.o zakonu o razvodu braka i dali po zakonu u Srbiji muz mora da placi i alimentaciju za zenu kao i za dete? hvala na svakom odgovoru.

Znam ja dobrog advokata - advokat bivse zene moga muza!!! :twisted: Sve nam pare uze!!! A sto i njoj placati?! I ovako potrosi detetovu alimentaciju celu! Samo jos kad bi se udala..... IH! Zvala bih na slavlje! :lol:
p.s. Kaze ti moj suprug da odmah das otkaz u firmi pa kad odrede alimentaciju 20% a ti ne radis onda ti je 20% od nista= nista!!! :razz: :wink:

Cuti! Bolje koju godinu placati alimentaciju nego ceo zivot provesti sa budalom! :wink:
 
sheva7:
Znam ja dobrog advokata - advokat bivse zene moga muza!!! :twisted: Sve nam pare uze!!! A sto i njoj placati?! I ovako potrosi detetovu alimentaciju celu! Samo jos kad bi se udala..... IH! Zvala bih na slavlje! :lol:
p.s. Kaze ti moj suprug da odmah das otkaz u firmi pa kad odrede alimentaciju 20% a ti ne radis onda ti je 20% od nista= nista!!! :p ;)

Cuti! Bolje koju godinu placati alimentaciju nego ceo zivot provesti sa budalom! ;)
Kako je "vama" uzela sve pare? Ti ne privredjujes?
I proveri jos jednom to o tih 20%... Alimentacija je obavezna bez obzira na primanja, samo je razlika u iznosu.
A ovo da "potrosi detetovu alimentaciju" je tek biser... "njoj placati", takodje.
Ma, trosim reci gde ne treba...
 
obaveza izdrzavana dece postoji uvek i odredjuje se u visini od 15-50% neto zarade davaoca izdrzavanja...odredjuje se s obzirom na mogucnosti davaoca i potrebe primaoca izdrzavanja, a sto je pitanje koje sud ceni uzimajuci u obzir sve okolnosti konkretnog slucaja (uvek se uzimaju u obzir primanja oba roditelja, mogucnosti ostvarenja prihoda, imovina kojom raspolazu i obaveza izdrzavanja drugih lica), s tim sto je minimum naknada koja se daje hranjenicima. obaveza izdrzavanja moze biti ustanovljena i u nominalnom iznosu, sto je obicno slucaj ukoliko davalac izdrzavanja ne ostvaruje fiksni iznos plate (npr. preduzetnici). traje do punoletstva odnosno do zavrsetka redovnog skolovanja najkasnije do navrsenih 26. i ako je punoletno dete nesposobno za rad.

obaveza izdrzavanja bivseg supruznika ne postoji uvek - postoji ukoliko on nema sredstava za zivot, a nesposoban je za rad ili nezaposlen, pod uslovom da taj zahtev postavi najkasnije do zavrsetka glavne rasprave u brakorazvodnoj parnici, odnosno u roku od godinu dana od prestanka braka ili poslednjeg davanja izdrzavanja ukoliko je iz opravdanih razloga (sto ceni sud) nije podneo na vreme. obaveza izdrzavanja traje maximalno 5 god, a moze se izuzetno produziti ako bivsi supruznik posle tog perioda nije sposoban za rad.

kad se promene okolnosti koje su uticale na donosenje odluke o izdrzavanju, moze se pokrenuti nova parnica radi promene te odluke. postupak je hitan (navodno), adv. tarifa je 2700 za podnesak i 3600 za sudjenje kada se radi samo o izdrzavanju (dakle kada se o izdrzavanju ne odlucuje u okviru brakorazvodne parnice). radi se i za manje ako se tako dogovorite sa advokat mada advokat tu i ne mora da bude bitan (zavisi), jer je u postupcima koji se ticu zakonskog izdrzavanja sud ovlascen da izvodi dokaze po sluzbenoj duznosti, a on zna koje cinjanice treba da utvrdi bi doneo odluku. zakon je porodicni zakon, mada mislim da sam ovde sazela to sto je vazno. http://www.prvisud.com/zakoni/zakoni.asp?ID=78
 

Back
Top