POTREBAN ADVOKAT
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: POTREBAN ADVOKAT

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question POTREBAN ADVOKAT

Dali ima ovde nekog Advokata ili nekog ko mi moze reci na kojoj internet stranici se mogu informisati o zakonima u Srbiji,tj.o zakonu o razvodu braka i dali po zakonu u Srbiji muz mora da placi i alimentaciju za zenu kao i za dete? hvala na svakom odgovoru.

Primećen član More_bre (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: POTREBAN ADVOKAT

HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAAAArgh

zakon, srbija, advokati ?!

HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAAAAAAAAAjooooj

Početnik
    Učlanjen
    05.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

SMESNO?

Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

nije, imam i ja posla sa sudom i advokatima, i rado bih sebi prosuo mozak.

sve najbolje, mada sumnjam...

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

ne verujem da ces ga ovde naci
    a o pitanjima porodice mozes vise saznati na podforumu dom i porodica.
    postoji i tema o alimentaciji,cini mi se

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Citat Original postavio Boner Lea
    Dali ima ovde nekog Advokata ili nekog ko mi moze reci na kojoj internet stranici se mogu informisati o zakonima u Srbiji,tj.o zakonu o razvodu braka i dali po zakonu u Srbiji muz mora da placi i alimentaciju za zenu kao i za dete? hvala na svakom odgovoru.
    http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=209&t=Z#

odavde možeš skinuti zakon o porodici.

ne moraš ada angažuješ advokata, ako nemaš sredstava tj nezaposlena si imaš u svakoj opštini SLužbu pravne pomoći koja je besplatna.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio More_bre
    nije, imam i ja posla sa sudom i advokatima, i rado bih sebi prosuo mozak.

sve najbolje, mada sumnjam...
    e 'ajde molim te ne lupetaj...tebi je receno jos na ovom forumu da te advokat koga si zeleo da angazujes (ne znam da li si to i ucinio) poprilicno dere...
    s druge strane, niti posedujes strucnost da procenis da li zaista i imas pravo koje zelis da ostvaris, niti si dovoljno upucen u to kako, nazalost sporo funkcionise pravosudje u ovoj drzavi pa ti je najlakse da opljunes advokate! to sto ti smatras da te je neko zayebao ne daje ti za pravo da blatis celu profesiju.

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

S_K_V_O, da pogadjam shta studirash?

Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

izvinjavam se za sve nepravde ovoga sveta.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio LePiaf
    S_K_V_O, da pogadjam shta studirash?
    sigurna sam da neces pogoditi...vise nista
    bar ne na osnovnim studijama...
    btw nije tajna cime se trenutno bavim...i zbog cega sebi za pravo i dajem da pisem to sto pisem...tako da ti je ovog puta prilika da budes duhovit propala... :razz:

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Citat Original postavio S_K_V_O
    btw nije tajna cime se trenutno bavim...
    Udajesh se za advokata?

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

pjafe...ironija je cesto tvoj nacin izrazavanja...ali negde postoji granica izmedju sale i potcenjivackog i uvredljivog komentara...ne znam...mozda ti je to bila i namera, u svakom slucaju sto se mene tice upravo si je presao...

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Ili cesh izaci sa svojim privatnim problemima na forum, ili neces - kako god zelish. Ali ako to vec chinish, onda uchini tako da ne moram da gledam u pasulj i tumachim nedefinisane "nije tajna chime se bavim" izjave.
    Prochitaj opet shta sam napisao pa mi, kada me vec prozivash, reci SHTA je uvredljivo. A prvo prespavaj.

Zainteresovan član sheva7 (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Boner Lea
    Znam ja dobrog advokata - advokat bivse zene moga muza!!! Sve nam pare uze!!! A sto i njoj placati?! I ovako potrosi detetovu alimentaciju celu! Samo jos kad bi se udala..... IH! Zvala bih na slavlje!
    p.s. Kaze ti moj suprug da odmah das otkaz u firmi pa kad odrede alimentaciju 20% a ti ne radis onda ti je 20% od nista= nista!!! :razz: :wink:

Cuti! Bolje koju godinu placati alimentaciju nego ceo zivot provesti sa budalom! :wink:

chika_doktor
    Guest

ja sam zavrsio 2 godine prava evo zastupacu te u pola cijene...jes da je to bilo prije 10 godina al sigurno mi je nesto ostalo u glavi

Poznat
    Učlanjen
    02.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1936

Citat Original postavio sheva7
    Znam ja dobrog advokata - advokat bivse zene moga muza!!! Sve nam pare uze!!! A sto i njoj placati?! I ovako potrosi detetovu alimentaciju celu! Samo jos kad bi se udala..... IH! Zvala bih na slavlje!
    p.s. Kaze ti moj suprug da odmah das otkaz u firmi pa kad odrede alimentaciju 20% a ti ne radis onda ti je 20% od nista= nista!!!

Cuti! Bolje koju godinu placati alimentaciju nego ceo zivot provesti sa budalom!
    Kako je "vama" uzela sve pare? Ti ne privredjujes?
    I proveri jos jednom to o tih 20%... Alimentacija je obavezna bez obzira na primanja, samo je razlika u iznosu.
    A ovo da "potrosi detetovu alimentaciju" je tek biser... "njoj placati", takodje.
    Ma, trosim reci gde ne treba...

Zainteresovan član sheva7 (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    41

Ja trenutno ne radim. Porodila sam se pre 5 meseci. Placamo 20% od bruto a ako covek ne radi *zvanicno* placa se sica.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

obaveza izdrzavana dece postoji uvek i odredjuje se u visini od 15-50% neto zarade davaoca izdrzavanja...odredjuje se s obzirom na mogucnosti davaoca i potrebe primaoca izdrzavanja, a sto je pitanje koje sud ceni uzimajuci u obzir sve okolnosti konkretnog slucaja (uvek se uzimaju u obzir primanja oba roditelja, mogucnosti ostvarenja prihoda, imovina kojom raspolazu i obaveza izdrzavanja drugih lica), s tim sto je minimum naknada koja se daje hranjenicima. obaveza izdrzavanja moze biti ustanovljena i u nominalnom iznosu, sto je obicno slucaj ukoliko davalac izdrzavanja ne ostvaruje fiksni iznos plate (npr. preduzetnici). traje do punoletstva odnosno do zavrsetka redovnog skolovanja najkasnije do navrsenih 26. i ako je punoletno dete nesposobno za rad.

obaveza izdrzavanja bivseg supruznika ne postoji uvek - postoji ukoliko on nema sredstava za zivot, a nesposoban je za rad ili nezaposlen, pod uslovom da taj zahtev postavi najkasnije do zavrsetka glavne rasprave u brakorazvodnoj parnici, odnosno u roku od godinu dana od prestanka braka ili poslednjeg davanja izdrzavanja ukoliko je iz opravdanih razloga (sto ceni sud) nije podneo na vreme. obaveza izdrzavanja traje maximalno 5 god, a moze se izuzetno produziti ako bivsi supruznik posle tog perioda nije sposoban za rad.

kad se promene okolnosti koje su uticale na donosenje odluke o izdrzavanju, moze se pokrenuti nova parnica radi promene te odluke. postupak je hitan (navodno), adv. tarifa je 2700 za podnesak i 3600 za sudjenje kada se radi samo o izdrzavanju (dakle kada se o izdrzavanju ne odlucuje u okviru brakorazvodne parnice). radi se i za manje ako se tako dogovorite sa advokat mada advokat tu i ne mora da bude bitan (zavisi), jer je u postupcima koji se ticu zakonskog izdrzavanja sud ovlascen da izvodi dokaze po sluzbenoj duznosti, a on zna koje cinjanice treba da utvrdi bi doneo odluku. zakon je porodicni zakon, mada mislim da sam ovde sazela to sto je vazno. http://www.prvisud.com/zakoni/zakoni.asp?ID=78

Slične teme

1. potreban mi je DOBAR advokat
    Autor boom94 u forumu Jezik
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 08.03.2009., 00:44
  2. advokat
    Autor ivansige2008 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.02.2009., 21:26
  3. potreban mi je DOBAR advokat
    Autor boom94 u forumu Politika
    Odgovora: 14