Demokratski prijatelj Solana: Otecemo Kosovo Srbiji na silu

JerryRopero

Primećen član
Poruka
835
Visoki predstavnik EU za spoljnu politiku Havijer Solana rekao je da Rusija i EU pozivaju Beograd i Prištinu da krenu u pregovore oko plana specijalnog izaslanika UN Martija Ahtisarija.

"Zajednička pozicija EU i Rusije je da jasno pozivamo Beograd i Prištinu da počnu pregovore o Ahtisarijevom planu ", rekao je Solana "Ehu Moskve".

Na pitanje šta će se dogoditi ukoliko se strane ne dogovore, Solana je rekao da je za Kosovo potrebna nova rezolucija SB UN kojom bi se rešio status i da će ona, ukoliko je ne podrže obe strane, "biti nametnuta".

"Bilo bi bolje da tu novu rezoluciju prihvate obe strane. Ako ne, to će biti rezolucija koja će im biti nametnuta", rekao je Solana.


On je izbegao da odgovori na pitanje da li je EU spremna da prizna nezavisnost Kosova, kao i koja je uloga Rusije u rešavanju statusa.

Delegaciju EU u poseti Moskvi predvodio je šef nemačke diplomatije Frank Valter Štajnmajer, a ministarska trojka u sredu dolazi u posetu Beogradu.

----------------------------

sta reci na sve ovo sem - MASKE SU PALE
 
JerryRopero:
sta reci na sve ovo sem - MASKE SU PALE

Маске су пале још 1999. године, па ако бацимо поглед још мало уназад маске су пале и 1941-1945. а претходно 1914-1918..... Ништа добро, у политичком и економском смислу, за нас нема на Западу.
 
Norma Kampl:
А ти си онај што би се силно радовао због тога?

gospođo, nemojte da trolujete. sve što sam imao da kažem na tu temu rekao sam juče. sećate se? došli smo do zaključka da ste vi nešto najbistrije što se registrovalo na forum krstarice. u stvari, priznajem, biće mi zabavno da čitam opravdanja i racionalizacije rusofila, od kojih ovaj forum vrvi, kada ih braća opet prodaju, tome se unapred radujem. za ostalo mi je prilično svejedno.
 
Koja je razlika izmedju 1941. i 2007. za Srbiju? Razlike nema. I tada i sada ce nam ove granice biti NAMETNUTE:

Serbia1941_1944.png
 
Elvin:
gospođo, nemojte da trolujete. sve što sam imao da kažem na tu temu rekao sam juče. sećate se?
Уопште није трол, пошто си то рекао у таквом тону.


došli smo do zaključka da ste vi nešto najbistrije što se registrovalo na forumu krstarice.
Наравно да јесам. У најозбиљнијем смислу. :D 8-)
 
Politički analitičar Desimir Tošić u emisiji Otvoreno o Kosovu
Kosovo nije srpska pokrajina

Mi moramo da se oslobodimo ideje da možemo da vladamo teritorijom na kojoj imamo 2 do 3 % stanovništva. To nema nigde na svetu.

S druge strane, mi moramo da mislimo o tome kako da ovaj kolektiv uzdignemo saradjujući sa nekima u svetu koji nam mogu pomoći. I to ne na pitanju teritorija nego na pitanju razvoja – kulturnog, političkog i ekonomskog.

Potpuno je netačna tvrdnja da je Kosovo bilo uvek u Srbiji. To je istorijska neistina. Mi smo stigli na Kosovo krajem 13. veka i razvijali se tamo. Ima jedna stvar koja zbunjuje – taj naš razvoj je vrlo bogat i to ne samo po broju crkvenih i istorijskih spomenika, nego i u privrednom smislu. NI na jednom prostoru se Srbi nisu tako brzo razvili kao na Kosovu. Ali je to kratko. I sem to malo stanovništva što je ostalo, nema ničega što može da nam da neko istorijsko pravo na Kosovo.

Niko više ne može da vlada teritorijom na kojoj nema svoje stanovništvo. Kad bi ste vi ovoj dvojici srpskih predstavnika u Kosovskoj Mitrovici dali vlast oni bi to jedva dočekali. Ali to se nikada neće dogoditi. Srbi i Srbija nikada na Kosovu neće imati vlast kao što je to bilo 1912. ili 1941. godine.

Smatram super glupošću kada na televiziji čujem da se govori o „južnoj srpskoj pokrajini“. Tamo ima Srba kao što ima Srba u Hrvatskoj. Ali to nije srpska pokrajina. Ili druga glupost kada neko kaže – ne damo Kosovo. Kako možete da ne date nešto što nemate u ruci. Kosovo u ovom trenuku pripada UN. I naš najveći domet je da uz pratnju policije odemo do nekog manastira na Kosovu. Kako možete da ne date nešto što nemate?

Teritorije danas nemaju onu vrednost koju su imamle početkom 19. veka. Mi hoćemo da ogradimo nešto, da napravimo kineski zid. Teritorije postoje, kao što države postoje, ali to je sve u jednom promenjenom obliku u jednoj promenjenoj politici. Važno je, kada dodje do Evrope, to ne bude ni pre nas, ni posle nas, nego da to bude u isto vreme. Tako će se granice Kosova i Srbije bar teoretski izbrisati i one će morati da se izbrišu. Tako će i taj naš bol biti lakši.

Svakog čoveka kad pitate, on će iskreno i potpuno pesimistički da vam kaže da od Kosova nema ništa, da je to potpuno propala stvar. Ali kad treba javno da se izjasni on to neće da kaže. Ja mislim da je to pogrešna politika. Prava politika je da vi prihvatite činjenice i da iskoristite činjenice za svoje i ošte dobro.

U medjunarodnoj politici će biti uvek nepravde. U jednom trenutku vi dobijete više nego što ste se nadali. Ja mislim da ćemo sada na Kosovu dobiti više nego što smo se nadali. Ali poredjenje Kosova i Republike Srpske ne stoji. Ja lično ne mislim da će ova konstelacija u Bosni još dugo ostati. Ali to nije isto kao na Kosovu. To su dve potpuno različite stvari.
 
ca-mu47:
Teritorije danas nemaju onu vrednost koju su imamle početkom 19. veka. .
..."границе нису битне, сви ћемо у ЕУ, па ионако није важно..."

Да, то је та стална прича, коју сервирају само Србима. Сви други могу да буду националисти, да воде рачуна о територијама и границама.. Само се Србима то не даје.

Ма, да Тошић, кртица комуњарска. :twisted:
 
Elvin:
salvetise, smaraš. stalno započinješ svađe, a posle kukaš i izigravaš žrtvu. crow ti je lepo rekao ko si i šta si, nema potrebe da ti ponavljam...
Ybga znao sam da se ti palis na corowa, ali nisam znao da ti je i duhovni i intelektualni nivo kome tezis :D
Samo nastavi, mozda ga jednom dana i sustignes, mozda jednoga dana zasluzis cak i mesto pocasnog gradjanina debele spalanke (mada nece ni oni takve :lol: )

PS ja 'kukam' ????????????????????????????
opet jako haluciniras, smanji malo ta halucinogena sredstva, gobline :roll:
 
Norma Kampl:
..."границе нису битне, сви ћемо у ЕУ, па ионако није важно..."

Да, то је та стална прича, коју сервирају само Србима. Сви други могу да буду националисти, да воде рачуна о територијама и границама.. Само се Србима то не даје.

Ма, да Тошић, кртица комуњарска. :twisted:

granice nisu bitne rekose "evropljani" slovenci i hrvati i nastavise da ratuju oko 500 metara morske granice...
 

Back
Top