ZA

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
112.811
Sustina je sledeca.
Do sada sam koristio 6.1.744 verziju i mislim se da se prebacim na noviju.
E sad cuo sam da novija pravi neke probleme.
Sta mi preporucujete (samo ne da uzmem neki drugi firewall) :lol:
Znaci da li da ostajem na staroj ili ima onih koje koriste novu i nemaju iskustva sa problemima.
 
Hmmm... Pa iskreno za sada ti ne bih preporucio noviju verziju a ima ih u 4 oblika..

Prvi je ZA internet Security
Drugi Je ZA with Antiirus
Treci je ZA with antiSpyware
Cetvrti je Zone Alarm Pro

Sad, ja sam kod jednog drugara instalirao na njegov zahtjev ovaj Internet Security i mogu da ti kazem da je na njegov 1 GB RAM-a mnogo usporio komp.. Nisam mogao da vjerujem..

Ja bih na tvom mjestu jos pricekao neka iskustva i koristio postojeci, ali ja se nisam bas odusevio sa gutanjem resursa..

Sad, da li ima forma u podesavanjima, nisam se bas trudio jer konfigurisanje ZA sam ostavio drugaru koji kako kaze ima iskustva sa istim..

Ko vec koristi neku od ovih verzija ce napisati vise iskustava..

Pozdrav..
 
Ako Zone Alarm koristiš isključivo kao firewall, ne vidim ni jedan dobar razlog da pređeš na novu verziju, bar za sada. Nove verzije uvek mogu da donesu probleme i bolje je ako te problem otkriju neki drugi i reše ih, a ne ti. To važi za bilo koji softverski paket/program. Nova verzija koliko sam video ne donosi ništa bitno po pitanju firewall-a, a pošto ti trenutna verzija radi... Da citiram jedno staro pravilo: "If it's not broken, don't fix it".
 
Hvala svima, upravo sam dobio odgovor na koji sam sumnjao i zato sam postavio pitanje.
Znaci ostaje stari ZA

hvala jos jednom.
 
Ej drugar, ja imam instaliranu verziju 6.5.737.000 i nemam nikakvih problema. Jednostavno sam kada sam pre 3-4 meseca instalirao sistem, odmah sam instalirao i tu verziju. E sad ako želiš da pređeš na noviju (ne zna tačno koja je nova) ovo što radi kod mene kako treba ne mora ništa da znači.
Bolje ne čačkaj mečku. :D
 
Ja sam dosad koristio ZA 4.5 i pre 2 dana sam ubacio sedmicu. Mnogo naizgled dobrih opcija, adware skeniranje i apdejtovanje ali sam izgubio autostart kada ubacim disk i cesto imam probleme sa IP adresom pa se tesko konektujem na net. Verovatno lose podesavanje, poradicu malo na njemu.
 
Autostart sam ponovo dobio kada sam odcekirao Load ZA Pro at start up a sada je problem sa adresom nestao. ZA verovatno blokira autostart diska ako se dize sa sistemom.
 
Onda moras "rucno" da starujes ZA svaki puta kad upalis racunar?
Ako je tako, Murphy kaze da ces sigurno zaboraviti kad najmanje bude trebalo.. :)
 
Verovatno postoji ali nisam nasao tu opciju. Malopre sam provalio sta je bilo sa IP adresom: Identity lock je bio na high. Verovatno i tu postoji neka caka... Toliko sto se tice moje avanture sa ZA 7. Provescu jos neko vreme cackajuci po opcijama, mozda pronadjem resenje. Tragao sam i po stranim forumima ali niko jos nije prijavio slican problem. Sto se tice manuelnog startovanja programa, nije mi neki problem da to uradim svaki put kada ukljucujem modem a sto se tice autostarta, stvarno mi nedostaje iako ga mnogi iskljucuju. Dobro, program je nov, videcemo sta ce biti vremenom.
 
Bilo bi najbolje ako bi stvarno postavio setovanja, mucim se nekoliko dana sa sedmicom a osecam da nije losa verzija radi nas koji nismo bas profesionalci a i uopste za sve koji nameravaju da je koriste.
 

Back
Top