Hajka na Vuka u Beloj Palanci

Evo da dodam jos jedno pitanje.....
Zna li neko shta je bilo u hajci u blizini Kursumlije??????
Bila je neka vest da je jedan vuk uhvacen ziv i da je kod nekoga...ko hoce da ga pokloni..
Zna li neko kod koga je i da li je vest uopste tacNa????

A za tu retku vrstu na nasim prostorima, neko rece da se radi o kanadskom crnom vuku,
i da nije poznato kako je tu dospeo....

Ako neko zna vise napisite....
 
Kanadski vuk?

Pobogu ljudi, kakva Kanada?! Nisu sve zivotinje u prirodi uniformisane kao lovci u maskirne uniforme. Vec nekoliko godina se u Srbiji srecu i, na zalost, ubijaju tamni (crni) vukovi. Moguce je da su to mesanci sa domacima psima, posebno ovcarskim i pastirskim, ali takodje je ta morfa vukova zabelezena i na ostalim evropskim prostorima.

Video sam fotografije barem 4 vuka iz zapadne Srbije koji su gotovo potpuno crni. Znaci, da ih ima i mozda cemo ih i cesce sretati. A sto se tice lovackog poznavanja prirode, o tome ne treba komentarisati. Dovoljno je procitati sledece:

http://www.danas.co.yu/20051208/dezurna1.html

http://www.kurir-info.co.yu/Arhiva/2005/decembar/08/SCG-02-08122005.shtml\

Kazu nije ni divlja macka, ni sakal. To vam je kao da su rekli: nije ni morski konj, ni glista!
 
;) Uzgred, ja nisam lovac,
vesti su samo prenesene, sa hajki....
Slika nije bilo.

A inace, Kanadskog vuka mozes kupiti u Bgd-u i u jos nekim gradovima....prodaju se kao
kucni ljubimci... :(
Mozda je nekome pobegao.... ;)

A juce su stigle neke slike.....bas o onome sto je mene interesovalo....
 
Ma ubili su divlju macku, koja ce postati neverovatno retka ako ovako nastave.

Medjutim i ne cudi sto pucaju na njih obzirom da divlja macka za noc moze da pojede vise od 24 srne, 12 zeceva, 137 fazana i sve jarebice na teritoriji od preko 1.000 km2. Ova izrazito krvolocna zivotinja ce uci i u kuce ako joj to budemo dozvolili. U jednom selu u istocnoj Srbiji prosle zime divlji macak od preko 5 kg zaklao je 2 babe! Za neverovati. Naravno, druzina spasitelja sveta, poznatija kao lovci, presrela je tog svirepog ubicu i dotukla ga uz pomoc 789 pusaka, 43 zamke i 4 nagazne mine.
 
Hahahahahaaaaa, nasmejah se posteno....
Alal vera Peregrinus na slikovistosti....hahaha

Al salu na stranu, ako lovci nastave da vode "racuna" i spasavaju nas od
vukova, divljih macaka, sakala, a bogami, omakne im i poneki ris, jer se zbune,
pa ne znaju sta je...Al ajde da ubiju.....za svaki slucaj....
Crno se pise svim karnivorima u prirodi, a ni oni drugi ne prolaze nista bolje.....


Pozzzz

P.S. Mislim da imam negde sliku te ubijene divlje macke, u kompu....
 
Zasto da obrise?????
Sta fali toku Teme????

I dalje nismo saznali sta je bilo u Beloj Palanci, Za Kursumliju smo saznali....

Ali za Belu Palanku, jos uvek cekamo vesti i trudimo se da saznamo sta se tacno desilo tamo.....posto ste pomenuli 7 ubijenih vukova.

Ajde, bogoljube, nemoj da si nakraj srca.....
 

Back
Top