Turisticka viza USA

Neka pitanja-saveti u vezi popunjavanja DS – 160.

U vezi obrazovanja i zaposlenja, svugde se izmedju ostalog trazi:
Ime institucije:
Street Address:
City:
State/Province: ovde pretpostavljam da se uvek ostavlja prazno (stiklira Not Apply) ili mozda gresim?
Postal Zone/ZIP Code: Ok, znam da svako mesto ima svoj postanski kod, recimo 11000 za Beograd itd…
Country/Region ovde se odabere od ponudjenog-Serbia.

Ako je neka od pohadjanih institucija u npr. Obrenovcu, Zemunu ili recimo prigradskom naselju Ostruznica… zanima me da li to nekako treba spomenuti…
ime naselja ili mozda opstine na kojoj se to naselje nalazi… recimo Obrenovac je koliko znam jedna od opstina grada Beograda zvanicno (od nedavno), ali neki ga nazivaju gradom za sebe… Zemun je opstina grada Beograda, koliko znam… Ostruznica je mesto na Beogradskoj opstini Cukarica itd…
Pitam zato sto je sve to zvanicno na teritoriji grada Beograda… pa se pitam sta treba upisati u polje City za sva ova mesta recimo, da li negde na neki nacin treba uneti naziv opstine ili mesta u kome se nalazi pojedina institucija… ili za sve samo treba upisati Belgrade(bez spominjanja: Obrenovca, Zemuna, Cukarice ili Ostruznice) Zna li neko ovo please…
 
Neka pitanja-saveti u vezi popunjavanja DS – 160.

U vezi obrazovanja i zaposlenja, svugde se izmedju ostalog trazi:
Ime institucije:
Street Address:
City:
State/Province: ovde pretpostavljam da se uvek ostavlja prazno (stiklira Not Apply) ili mozda gresim?
Postal Zone/ZIP Code: Ok, znam da svako mesto ima svoj postanski kod, recimo 11000 za Beograd itd…
Country/Region ovde se odabere od ponudjenog-Serbia.

Ako je neka od pohadjanih institucija u npr. Obrenovcu, Zemunu ili recimo prigradskom naselju Ostruznica… zanima me da li to nekako treba spomenuti…
ime naselja ili mozda opstine na kojoj se to naselje nalazi… recimo Obrenovac je koliko znam jedna od opstina grada Beograda zvanicno (od nedavno), ali neki ga nazivaju gradom za sebe… Zemun je opstina grada Beograda, koliko znam… Ostruznica je mesto na Beogradskoj opstini Cukarica itd…
Pitam zato sto je sve to zvanicno na teritoriji grada Beograda… pa se pitam sta treba upisati u polje City za sva ova mesta recimo, da li negde na neki nacin treba uneti naziv opstine ili mesta u kome se nalazi pojedina institucija… ili za sve samo treba upisati Belgrade(bez spominjanja: Obrenovca, Zemuna, Cukarice ili Ostruznice) Zna li neko ovo please…

Sto se tice State/Province, to znaci ako dolazite sa podrucja Vojvodine ili Kosova i Metohije, to i navodite.Ako zivite u Beogradu, a zavrsili ste skolu ili radite u Obrenovcu, Lazarevcu, Mladenovcu, to i navedete, jer vam na potvrdama i diplomama je naveden grad gde se to nalazi.Za Cukaricu, Zemun, Banovo Brdo, Petlovo Brdo, Vozdovac,Stari Grad, Dusanovac, Kotez,i slicno stavljate samo postanski broj, jer sve te opstine pripadaju uzem podrucju Beograda.Znaci , city je Beograd, a postanski broj se odnosi na recimo Zemun.
 
Ja bih htjela dati odgovor po svom licnom iskustvu!Aplicirala sam za turisticku vizu 2010 god i odobrili su mi je na 3 god.Da vam objasnim pitanja koja su mi postavili i moj status koji je bio:Zivjela sam kod roditelja sa cerkicom od 3 god i aplic. Sam sama jer sam se plasila da ce me odbiti!radila sam ,nista nisam imala na svoje ime niti nekretnine ni racun u banci nista samo taj posao prodavca i cerku sto me vezalo za moju drzavu!Moram istaci da sam bila razvedena!Isla sam u posjeti tetki jer nikog iz moje uze porodice nisam imala ovamo!Po isteku te vize ponovo sam aplic i odobrili mi je na jos 3 god!Trenutno zivim ovdje udala sam se ove god i sredjujemo papire za stalni boravak!Cerkica nije samnom al nadam se da ce biti jednog dana
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje, i svaki odgovor je dobrodosao.

Naime, imam multi vizu na 10 godina. Boravila sam u Americi od 5.12.2015 do 3.01.2016, skoro pa mesec dana. U medjuvremenu sam se vratila zbog obaveza na masteru, i sad bih opet isla nazad da vidim sve sto zelim. Imam povratnu kartu za 06. 02.

Moje pitanje je sledece: da li neko ima slicno iskustvo, to jest da li zna koliko problema mogu da imam na granici. Napominjem da imam povratnu kartu i da sam ove, 2016. bila samo tri dana.

Hvala mnogo!
 
Pozdrav, ja sam maloletan trenutno 16 godina, pozvali su me rodjaci u New Jersay, ucenik sam srednje skole, zivim kod roditelja, nemam nikakve nekretnine na sebe, sta treba da radim i kolike su mi sanse za dobijanje turisticke vize? Da li je potrebno garantno pismo posto je logicno da cu se vratiti
 
Da mućneš glavom:)elem, pošto si maloletan i po našem zakonu a po am tek jesi....treba ti saglasnost roditelja da mozeš da ideš na taj put+pozivno pismo rodjaka gde oni kazu da te pozivaju, plaćaju kartu,kod njih ćeš biti smešten...recimo tako napisano makar pola od toga ti platio odnosno tvoji roditelji,za Amere je bitno da ćeš ti biti tamo obezbedjen i da nećeš biti beskućnik+dj.knjizica da se vidi da si učenik srednje škole...msm da saglasnost treba da bude overena u opštini,tako je bilo nekad...
 
Ljudi interesuje me da li postoji sansa da mladi bracni par od 25 godina dobije turisticku vizu oboje imaju poslove, 3,4 hiljade na bankovnom racunu, ali nikada nisu putovali i nemaju pecate u pasosu i nemaju nekretnine na svoje ime. Isli bi na medeni mesec u Ameriku za vreme novogodisnjih praznika. Da li vredi aplicirati? Prilozili vi racun iz banke, to da oboje imaju zaposlenje i da jedan od njih ima dodatni posao ali prosek plate 35-38 hiljada.
 
Svako ima sansu da dobije vizu, naravno. E sad, vece sanse imate ako jedno od vas aplicira, a ne oboje. Doduse, razlog za odlazak je veoma dobar. Aplicirajte sto pre ako zelite ici za Novu godinu, a i zbog toga sto su sad velike guzve u ambasadi sto se tice zakazivanja razgovora. Zelim vam mnogo srece.
 
Caoo ljudiii :)
Trebala bi mi pomoc ako bi mogao neko da me posavetuje :)
Decko mi je dobio na 3 mes da ideu u Ameriku,Ls Andjeles (april-jun),pa bih ja turisticki naravno isla u maju da ga posetim na 10ak dana ili 2 nedelje.
Koliko bi mi otp trebalo para na racunu kako bi oni videli da mogu da pokrijem troskove i koliko mi je pametno da kazem da idem kod njega u posetu?
Student sam,5 sam god a faultet mi traje 6 god inace,pa je to valjda im donekle garancija da cu se vratiti :)
Hvalaaaa :) !!!
 
Dobar dan,

Zanima me da li neko zna sta sve treba od dokumentacije ako zelim da idem turisicki u Ameriku ovog leta? Student sam tj sad sam zavrsila osnovne studije u Ceskoj i upisujem master tako da cu imati potvrdu o upisu ali da li mi treba jos nesto kao dokaz?
Idem kod rodjake u posetu pa me zanima da li je garantno pismo obavezno ili samo njen broj telefona i adresa?
I da, koliko unapred bi trebalo da zakazem ako zelim da idem za otprilike mesec i po dana?
Hvala unapred!
 
Dobar dan,

Zanima me da li neko zna sta sve treba od dokumentacije ako zelim da idem turisicki u Ameriku ovog leta? Student sam tj sad sam zavrsila osnovne studije u Ceskoj i upisujem master tako da cu imati potvrdu o upisu ali da li mi treba jos nesto kao dokaz?
Idem kod rodjake u posetu pa me zanima da li je garantno pismo obavezno ili samo njen broj telefona i adresa?
I da, koliko unapred bi trebalo da zakazem ako zelim da idem za otprilike mesec i po dana?
Hvala unapred!

Da ste pomno citali ovu temu, shvatili biste da je pominjanje rodjaka u USA pravi put ka odbijenici. Razgovor se inace zakazuje onog trenutka kad neko odluci da putuje. Viza vredi 10 godina pa nema potrebe da se manipulise terminima.
 
Pozdrav drustvo,potrebna mi je pomoc...
Zelim u oktobru da idem u Ameriku u posjetu skolskoj prijateljici na 10 dana.Sto se tice vize i apliciranja i svega,totalno sam smotana,i ne ide mi nikako :(
Ispunila sam ds-160,slika koju sam uploadovala nije iz foto radnje,neki kazu nije bitno,neki da mora biti napravljena kod fotografa?(isprintati cu kad potvrdim za foto)
Poslije sam se registrovala i isprintala papir za placanje vize koji sam dobila na mail.Na njemu pise platiti do ili 05.09.
Kad uplatim,tek onda mogu da dobijem termin za intervju?Nije moguce da sam npr pritisnula na 05.09. za intervju?
Da li sam mozda zaboravila jos nesto ispuniti,isprintati?
Imam vjencani list,ugovor o radu,platne liste,cekam od prijateljice garantno pismo.
Nemam potvrdu o godisnjem odmoru,niti smijem sefu spomenuti godisnji, moje smjene ce da pokrivaju kolegice.Jel bi to bio problem?
Stalno sam zaposlena,udata,bez djece,nista imovine nije na meni,jedino "vlasnistvo" 3 psa :)
Prijateljica je udata za Amerikanca,preselila se ove godine i jos nije zaposlena.
Kakve su mi sanse da dobijem vizu?
Izvinite ako sam smorila,ali sam ocajna...
 
Iskreno receno, posto osim tri psa, nema nikakvo drugo vlasnistvo, moze biti cista negativa.
Moj kum je nekoliko puta bio u Japanu i ladno dobio turisticku na 10 godina.
Amerikance uopste ne zanima ko ce da radi, dok si ti u USA.
Garantno pismo od prijateljice je nikakva garancija.
Sve u svemu, jedino da se pomolis Bogu naglas, ako uspes da dobijes vizu.
Oprosti, jeste surovo iskreno, ali, ako te odbiju jednom, nacekaces se, dok ponovo pokusas.
Amerima trebaju Cvrste garancije, tj. Dokaz da se vracas nazad.
 
Iskreno receno, posto osim tri psa, nema nikakvo drugo vlasnistvo, moze biti cista negativa.
Moj kum je nekoliko puta bio u Japanu i ladno dobio turisticku na 10 godina.
Amerikance uopste ne zanima ko ce da radi, dok si ti u USA.
Garantno pismo od prijateljice je nikakva garancija.
Sve u svemu, jedino da se pomolis Bogu naglas, ako uspes da dobijes vizu.
Oprosti, jeste surovo iskreno, ali, ako te odbiju jednom, nacekaces se, dok ponovo pokusas.
Amerima trebaju Cvrste garancije, tj. Dokaz da se vracas nazad.


Ko kaze da treba da se nacekas ako te odbiju...:tajna: Drugarica je pokusala u roku od 2 nedelje, sve je potpuno isto navela u aplikaciji (btw isla je na svadbu kod nekog rodjaka) i odobrili su joj vizu bez problema, definitivno kako se zalomi...
 
Poštovani, da li je neko imao iskustvo da dostavom dodatnih dokumenata za USA vizu i vremenom čekanja na konačni odgovor ambasade? Imala sam nameru u oktobru da odem na kongres u USA. Bila sam na zakazanom intervjuu 01.08.2018. Od mene su tražili da prilozim CV, koji sam odmah dala službeniku i da popunim dodatni formular koji sam sutradan poslala e-mailom. U formular su pitanja uglavnom bila o članovima porodice, prethodnim zapislenjima i sl. Od 02.08.2018. nemam nikakav odgovor. Na mejl koji sam nakon mesec dana čekanja uputila ambasadi dobila sam odgovor da sam u procesu bez bilo kakve informacije kada mogu da očekujem konačnu odluku. Ako neko ima slična iskustva neka mi javi. Hvala puno????
 

Back
Top