Turisticka viza USA

pozdrav svima, pišem iz Hrvatske... dakle, situacija je sljedeća... imam dečka amerikanca, u vezi smo godinu i pol, upoznali smo se dok je živio i radio u Njemačkoj ali su ga ove godine u 6.mjesecu vratili u Ameriku (vojnik)... e sad, ja bih išla u SAD u 32. mjesecu 2014. na turističku vizu pa bi se tamo vjenčali (zaručnička viza mi je em puno skuplja em se duže čeka)... imam tamo i kolegicu koja je udana za američkog državljanina... moje pitanje je sljedeće (ako netko zna) - da li mi je pametnije da mi ta kolegica pošalje garantno pismo da dolazim kod nje ili on da dolazim kod njega (kao prijatelja, ne dečka)? naime, razvedena sam, imam četverogodišnje dijete koje bi išlo sa mnom, nezaposlena, ne idem na fakultet, ali imam na sebi nekretninu (stan, koji bi u to vrijeme bio iznajmljen) i automobil (kažem to jer bi mi to kao bila garancija da ću se vratiti, to bi njima rekla u ambasadi)... molim vas za pomoć jer sam već očajna, ne želim da prođe još godina prije nego ga ponovno vidim :( hvala svima na bilo kakvom savjetu i informaciji
 
pozdrav svima, pišem iz Hrvatske... dakle, situacija je sljedeća... imam dečka amerikanca, u vezi smo godinu i pol, upoznali smo se dok je živio i radio u Njemačkoj ali su ga ove godine u 6.mjesecu vratili u Ameriku (vojnik)... e sad, ja bih išla u SAD u 32. mjesecu 2014. na turističku vizu pa bi se tamo vjenčali (zaručnička viza mi je em puno skuplja em se duže čeka)... imam tamo i kolegicu koja je udana za američkog državljanina... moje pitanje je sljedeće (ako netko zna) - da li mi je pametnije da mi ta kolegica pošalje garantno pismo da dolazim kod nje ili on da dolazim kod njega (kao prijatelja, ne dečka)? naime, razvedena sam, imam četverogodišnje dijete koje bi išlo sa mnom, nezaposlena, ne idem na fakultet, ali imam na sebi nekretninu (stan, koji bi u to vrijeme bio iznajmljen) i automobil (kažem to jer bi mi to kao bila garancija da ću se vratiti, to bi njima rekla u ambasadi)... molim vas za pomoć jer sam već očajna, ne želim da prođe još godina prije nego ga ponovno vidim hvala svima na bilo kakvom savjetu i informaciji
Iskreno najbolje je da trazis direktno verenicku vizu i da nista ne 'fejkujes'. Traziti turisticku vizu a onda se tamo predomisliti je na neki nacin prevara. Ako hoces da se oni lepo odnose prema tebi onda trebas i ti prema njima. To sto ta viza kosta nesto vise je normalno ali ce te kostati i tamo svakako tako da se na troskove pripremi :)

http://www.justanswer.com/immigrati...-us-citizen-applying-permanent-residency.html
 
Poslednja izmena:
znam da je to na neki način prevara i baš sam danas razmišljala o svemu i odlučila da ću ići na zaručničku vizu, nema mi druge... jedino što me strah da se to ne otegne na jako dugo vremena... da li netko zna možda koliko bi vremenski to moglo trajati od podnošenja zahtjeva s njegove strane u Americi do mog dobivanja vize? da li znate nekoga tko je išao na tu vizu i kakva su iskustva? hvala
 
Cao svima,moja situacija je sledeca, pa bih bila super zahvalna na savetu i inf ..:)
E ovako, ja sam pre skoro dve godine aplicirala za turisticku vizu,i tada sam bila apsolvent sa jedno 14 ispita do kraja..:(..navela sam tada u obrascu da idem kod rodjaka,koji je ustvari prijatelj mojih roditelja ceo zivot,cak mislim da smo i neki rod po nekom 10 kolenu...:)...Elem,u medjuvremenu nisam nijednom vise pokusavala,dala sam deset ispita,ostalo jos cetiri , dobila stan na svoje ime, i proputovala dobar deo Evrope..Sada planiram da zajedno sa deckom apliciram sredinom novembra,on je dobio ugovor za stalno pre dva meseca posle pet godina rada u istoj,vecinu putovanja bi finansirao on,a i ja bih imala dovoljno novca na racunu (dobila povracaj PDV za stan),..:)..pa me zanima kakve su nam sanse,i postoji li posebna procedura kada zajedno apliciramo i zakazujemo razgovor...Mene je ,iskreno strah,zbog faxa da me ne odbiju,jer duugo studiram,pa da mi to ne bude minus,iako sam toliko ispita dala u medjuvremenu...radila sam honorarne poslove,i sada jos uvek...ne planiramo da ostajemo tamo,idemo iz ciste zelje da vidimo USA,i vidimo se sa nekim prijateljima...pa sta nam je najpametnije ciniti?!..
Pozdrav....
 
Pozdrav,

Imam pitanje i molio bi da mi netko odgovori.

Za par dana imam intervju, planiram ići za Božić kod frenda, već bila u Americi i sve bilo u redu, inače sam student na 4. godini studija ili ti 1. godina magistarskog i imam mali problem.

Prije koji dan sam izgubila indeks i ne mogu ga nikako naći, jel bi mi što bio problem to na intervjuu, imam sve uredno papire (uključujući i sa faksa da sam redovan, i ispite dajem) i druge veze sa domovinom, obitelji, itd...

Molim odgovor.

Hvala.
 
Pozdrav,

Imam pitanje i molio bi da mi netko odgovori.

Za par dana imam intervju, planiram ići za Božić kod frenda, već bila u Americi i sve bilo u redu, inače sam student na 4. godini studija ili ti 1. godina magistarskog i imam mali problem.

Prije koji dan sam izgubila indeks i ne mogu ga nikako naći, jel bi mi što bio problem to na intervjuu, imam sve uredno papire (uključujući i sa faksa da sam redovan, i ispite dajem) i druge veze sa domovinom, obitelji, itd...

Molim odgovor.

Hvala.

trazi na faksu da ti izdaju potvrdu o svim polozenim ispitima. to moze sigurno, a i validnije je od indeksa, bar prema fakultetu.
 
1. Koja pitanja se mogu ocekivati na razgovoru za vizu?

2. Sta razmatraju dok procenjuju da li ce izdati ili nece?

3. Sta ide u prilog, a sta ne ide u prilog nekome ko aplicira za vizu?

Razgovor za vizu nije ispit na fakultetu da bi se unapred mogla znati pitanja. Pitanja koja se postavljaju zavise iskljucivo od procene situacije i ni na koji nacin se ne mogu tacno predvideti.
Kod razmatranja se najvisse procenjuje da li ce se osoba vratiti iz USA.
U prilog ide dobro pripremljena prica, sto je moguce bliza istini. U prilog ne ide laz.
 
Postovani,

potrebna mi je informacija oko apliciranja za americku vizu. Ja imam 33 godine i planiram da u septembru ove godine odem u USA. Moj jedini problem je sto sam nezaposlen. U svom vlasnistvu imam stan koji sam kupio na kredit i otplacujem ga narednih 20 godina. Stan se vodi na moje ime kao i svi racuni koji dolaze na ime mesecnih troskova. Inace radio sam skoro 10 godina u americkoj firmi u Srbiji tako da sam prosao sve provere kao sto su pranje novca, kriminal, terorizam (OFAC) ... U Srbiji bi za vreme boravka ostavio majku koja je sama jer se sestra udala i ne zivi sa nama. Inace, u USA bih isao kod porodicnih prijatelja i odseo bih kod njih. Imam dovoljno novca na racunima tako da mi to nece biti problem. Putovao sam prosle godine poslednji put u Madjarsku (novi pasos), a 2007 (stari pasos) isao sam u Aziju. Sto se tice dokumenata koje mogu da prilozim imam svasta, ali je koliko sma razumeo veoma diskutabilno sta ce u tom trenutku odlucivanja sluzbenika ambasade biti bitno.

Moje pitanje je kakve su sanse da ja dobijem vizu ako sam nezaposlen?

Hvala na odgovoru.
 
Dobra ti ova za prvi april da znas : ) ... imam neka pitanja oko popunjavanja DS 160 (neuseljenicka viza)

1. country/region ima izbor "serbia" a sta onda treba upisati u polje state/province ako zivim u beogradu? (mozda stiklirati "does not apply")

2. National identification number, da li je to moj JMBG ili nesto drugo? (ili stiklirati does not apply)

3. US Social Security Number? (isto ima opcija does not apply)

4. US Taxpayer ID number (takodje postoji opcija "does not apply")

5. telecode (4 digit number that represent my name) imamo li to mi ovde u srbiji?

6. ime u "native alphabet-u" da li u cirilici ili latinici treba?
 
Dobra ti ova za prvi april da znas : ) ... imam neka pitanja oko popunjavanja DS 160 (neuseljenicka viza)

1. country/region ima izbor "serbia" a sta onda treba upisati u polje state/province ako zivim u beogradu? (mozda stiklirati "does not apply")

2. National identification number, da li je to moj JMBG ili nesto drugo? (ili stiklirati does not apply)

3. US Social Security Number? (isto ima opcija does not apply)

4. US Taxpayer ID number (takodje postoji opcija "does not apply")

5. telecode (4 digit number that represent my name) imamo li to mi ovde u srbiji?

6. ime u "native alphabet-u" da li u cirilici ili latinici treba?

sve od 1 do 5 je N/A (pretpostavljam da nemas SSN), broj 2 je JMBG, broj 6 je cirilica ili latinica sa nasim slovima, npr. Ljubiša Jovanović ili Љубиша Јовановић, svejedno je sta izaberes.
 
Hvala Mika, imam jos pitanja oko aplikacije:

1. street address line 1. ulica, broj zgrade i broj stana. da li se broj zgrade i stana odvaja zarezom (, ) ili tacka zarezom (; ) ili necim trecim treba jer ne moze (/)

2. Postal zone/ZIP code. Pretpostavljam da je to za Beograd 11000.

3. primary phone, broj u kom obliku: 38164123456 ili 064123456 (obzirom da + nije dozvoljeni karakter) i da li da stavim broj na poslu pod obavezno ili ne moram ako radije ne bih.

4. Passport izaberem "regular" (pretpostavljam ne offical ili diplomatic). A sta je to "passport book number" (ili does not apply da stikliram)

5. where was the passport issued: country/region ima izbor Serbia, (a state/province if shown on passport. ne mora nista jer je opcija "if", ili bi mozda ipak trebao?)

6. da li je bolje da stavim da sam placam za put (tu je manje opcija) ili da placa druga osoba kod koje planiram da odsednem (tu traze podatke te druge osobe)
 
Poslednja izmena:
Nisam ni sumnjao da ce biti jos pitanja :)

1. street address line 1. ulica, broj zgrade i broj stana. da li se broj zgrade i stana odvaja zarezom (, ) ili tacka zarezom (; ) ili necim trecim treba jer ne moze (/)

Petra Petrovica 11
u drugi red stavi: stan br. 13, ako nema drugi red, stavi u prvi

2. Postal zone/ZIP code. Pretpostavljam da je to za Beograd 11000. -----------> tacno

3. primary phone, broj u kom obliku: 38164123456 ili 064123456 (obzirom da + nije dozvoljeni karakter) i da li da stavim broj na poslu pod obavezno ili ne moram ako radije ne bih.

stavi sa country code (381)

4. Passport izaberem "regular" (pretpostavljam ne offical ili diplomatic). A sta je to "passport book number" (ili does not apply da stikliram)

obicni pasos je regular. passport book number bi trebalo da bude broj pasosa.

5. where was the passport issued: country/region ima izbor Serbia, (a state/province if shown on passport. ne mora nista jer je opcija "if", ili bi mozda ipak trebao?)

Serbia

6. da li je bolje da stavim da sam placam za put (tu je manje opcija) ili da placa druga osoba kod koje planiram da odsednem (tu traze podatke te druge osobe)[/QUOTE]

napisi ono sto je istina, mada je uvek bolje da sam snosis svoje troskove.
 
Potrebna mi je informacija o apliciranju za neiseljenicku vizu imam sestru poluredjunu samo po majci koja se rodjena u americi ima 39 godina sta je njoj a i meni potrebno od dokumenta da odem tamo u posetu hvala unapred!..:)
 
Potrebna mi je informacija o apliciranju za neiseljenicku vizu imam sestru poluredjunu samo po majci koja se rodjena u americi ima 39 godina sta je njoj a i meni potrebno od dokumenta da odem tamo u posetu hvala unapred!..:)

njoj ne treba nista.
garantna pisma i karte kupljene unapred vise ne trebaju.

ti ides na sajt ambasade i pogledaj sta treba tebi. zavisi od osobe do osobe, razliciti dokazi veze sa srbijom. popunis onlajn aplikaciju i dalje pratis uputstva.
 
Evo iskustva mojih prijatelja od pre par nedelja:

Decko i devojka aplicirali za turisticku vizu. I dobiju je.
Hteli su da odu na 3 meseca, zrade nesto love i vrate se, prave svadbu itd...

Odluce da on prvi ode, malo se snadje za posao,pa ona nakom 1 meseca da mu se pridruzi.
Kupi on kartu,ponese vizu, sleti u Ameriku... - vrate ga s aerodroma.

Zasto? Sumnjaju da hoce da ostane... Zamerili mu sto ona nije s njim ( posto su zajedno aplicirali)
I jos mu pronasli diplomu ETF fakulteta u torbi... to je samo poneo ne bi li mu posluzila pri zaposlenju.

Na kraju je shvatio da je taj koji ga je za*ebao na aerodromu - Hrvat.

Tko da, cuvajte se.. Dobro se raspitajte,detaljno pre nego krenete... i trudite se da maximalno ispostujete sve.

:))
 

Back
Top