Akvarijumske Zabe

Aleksej65

Primećen član
Poruka
561
Zna li neko poreklo akvarijumskih zaba :?:

Imam dve u akvarijumu a ne znam nista o njima sem da se lepo slazu sa ribicama :)
 

Prilozi

  • Zaba 1.jpg
    Zaba 1.jpg
    10,9 KB · Pregleda: 35
  • Zaba 2.jpg
    Zaba 2.jpg
    15,7 KB · Pregleda: 35
imaju li gde da izadju? moras im napraviti plutajuce ostrvce...iako ljudi to ne praktikuju... kao ni za kornjace koje npr u vodu ulaze samo da jedu a oni ih drze non stop u plicaku...
od koliko litara je akvarijum? stavi jos koju fotku
 
dragojIo:
imaju li gde da izadju? moras im napraviti plutajuce ostrvce...iako ljudi to ne praktikuju... kao ni za kornjace koje npr u vodu ulaze samo da jedu a oni ih drze non stop u plicaku...
od koliko litara je akvarijum? stavi jos koju fotku

Hvala na savetu. Napravio sam od plute i sada kuliraju :D
 
dragojIo:
imaju li gde da izadju? moras im napraviti plutajuce ostrvce...iako ljudi to ne praktikuju... kao ni za kornjace koje npr u vodu ulaze samo da jedu a oni ih drze non stop u plicaku...
od koliko litara je akvarijum? stavi jos koju fotku

Sinak, ne idu kornjače sa ribicama. Bez obzira što ti deluju "tome", svako jutro ćeš naći sve prazniji akvarijum.
:roll:

A ako si mislio samo na držanje kornjača e tu se ljudi takodje zeznu. Kupuju male kornjače a od pritiska vode (veličine akvarijuma) zavisi da li će se razviti do prave veličine tj da im se neće izdeformisati oklop a one uginuti...
:?
 
Aleksej65:
Zar niko nema zabe :) :) :)

Smatram da su previše živahne i smetaće ribicama kada spavaju. Ako primetiš, ribice ne diraju jedna drugu u tim trenucima. A žaba ko žaba...

Bolje da si stavio dva puža amazonca (oni žuti) jer em su korisni em se lako kontroliše njihova populacija bez potrebe da uzimaš one vrste riba koje se hrane mesom.
 
Iron Lord:
Smatram da su previše živahne i smetaće ribicama kada spavaju. Ako primetiš, ribice ne diraju jedna drugu u tim trenucima. A žaba ko žaba...

Bolje da si stavio dva puža amazonca (oni žuti) jer em su korisni em se lako kontroliše njihova populacija bez potrebe da uzimaš one vrste riba koje se hrane mesom.

Nazalost jos nisam naleteo na radnju gde imaju Amazonce a uzecu ih :)

Pozdrav :)
 
Iron Lord:
Sinak, ne idu kornjače sa ribicama. Bez obzira što ti deluju "tome", svako jutro ćeš naći sve prazniji akvarijum.
:roll:

A ako si mislio samo na držanje kornjača e tu se ljudi takodje zeznu. Kupuju male kornjače a od pritiska vode (veličine akvarijuma) zavisi da li će se razviti do prave veličine tj da im se neće izdeformisati oklop a one uginuti...
:?

Kornjace i zabe su dve razlicite vrste zivuljki :D :D :D
 
topmodelsica:
Ti mislis da ja znam sto se Tea razlikuje od Artemide? Eros je bog ljubavi, moze, samo se meni ne svidja.I to me podseca na mog tatu Dragana pa mi se zato ne svidja, on bi se isto tako salio, kao, to je super predlog da se kornjaca zove Eros.

a ja dadoh zabi ime a ne kornjaci, nemam kornjace :)
 
Aleksej65:
Nazalost jos nisam naleteo na radnju gde imaju Amazonce a uzecu ih :)

Pozdrav :)

E ovako, aktivniji su noću i ako postoji dovoljno veliki otvor oni izadju iz akvarijuma.
Medjutim, ostanu na mestu gde su pali i bukvalno zatvore kućicu sa onim kapkom (čuvaju vlagu).
Ako ih staviš u tek formiran ili očišćen akvarijum par dana neće ništa raditi jer spadaju u čistače.
A onda kada osete da ima nepojedene hrane ili previše algi - kreću u akciju neumorno!

Gnezdo prave isključivo na haubi akvarijuma (unutršanji deo naravno) i po mojoj proceni tu se nadje oko 200-300 jajašaca. Ako ti ne trebaju - samo skineš gnezdo špaklom. Otprilike za mesec dana pucaju opne i padaju u vodu Ribice kojima se učini da je to hrana u granulama ispljunuće ih nazad jer već imaju kućicu na sebi i ne mogu se progutati.
Kao mali su još korisniji jer očiste kamenčiće sa dna što veliki baš i ne uspevaju.
Veoma se lako izvlače napolje a radnje ih otkupljuju tek kada postanu veličine oraha.
Naravno, nemaš brige za razmnožavanjem jer su puževi dvopolci pa ti trebaju samo 2 kom.

Aleksej65:
Kornjace i zabe su dve razlicite vrste zivuljki :D :D :D

Ako se zagledaš bolje - čak i ne liče!
 

Back
Top