Gde da nadjem dobre...

Ja sam juce kupila Tom Tailor patikice...ne znam kako se u njima trci ali se svakako predivno leti!
Ne osecas ih na nogama,kao da si bosa...
Ne znam koji tip patika tebi treba...ove su prilicno jednostavne,platnene, tanke....lepe...a udobneeeee....
Bile su na snizenju 14E...
Eto.Ja presretna.
 
Profimare:
assics patike... a model, to je na tebi ;)

moje iskustvo je isto.

od svih sportskih brendova na trzistu.

po meni - napravili su izuzetnu patiku za trcanje. djon pravilno amortizuje svaki korak.

nemoj da stedis kada kupujes patiku za trcanje. kvalitetno izradjena ce da ti sacuva ligamente od povreda. ustedi na drugim stvarima. nizu cenu mozes dobiti ako kupis neki stariji model, ali OBAVEZNO gledaj da to bude patika pravljena ISKLJUCIVO za trcanje.
 
Draga Zelenooka,
ti si se meni našla za neka moja ozbiljna pitanja (u vezi mojeg tela),
i ja sam sada srećan što mogu da ti budem od koristi.

New Balance patike (to su one što imaju veliko slovo N)
se ovih dana prodaju sa popustom u Đak prodavnicama i u
prodavnici sportske opreme u starom merkatoru (ne znam kako se zove)

ja sam baš za trčanje kupio patike koje se zovu NB 782 - off road.
U radnjama u kojima nema popusta koštaju oko 5600,
u prodavnici u starom merkatoru koštaju 3900.
Ima još raznih modela i svima se cena vrti oko 3500, ima ih i ispod 3000.

Prekoputa starog merkatora ima sportska prodavnica u bivšoj zgradi centrotekstila
gde prodaju jakne i trenerke ACG(all condition gear - nike)
po duplo nižim cenama nego u Nike prodavnici u knez mihailovoj !
To su jakne, gornje i donje trenerke i šuškavci od materijala predviđenog za
propuštanje znoja iznutra napolje i nepropuštanja kiše spolja na unutra,
lagane su do bola i bukvalno napravljene za trčanje.


Bitno za trčanje ti je da nađeš staze koje nisu beton.
Beton je smrt za kolena i to ljudi shvate uglavnom prekasno, ali pitaj nekog
ortopeda ili nastavnika fizičkog.
Ako ti je cilj trčanja da smršaš, onda moraš da trčiš ravnomernim (i laganim) tempom
duže od 20 minuta bez prekida.
To je vreme potrebno da organizam počne da crpi energiju iz sala.
Ako ti je cilj da se osećaš čilo i vedro, onda ti je dovoljno da
istrčiš dva ili tri sprinta od po nekoliko desetina metara


ajde sve najbolje!
 
More-bre hvala. Ali kako da izbegnem beton na nbg? :) Trudicu se.
Bice nesto kao brzi hod do keja... Mada ni na keju nema mnogo zemljanih staza za trcanje...mogli bi da pishemo apel opstini,ako su napravili bajs-staze svuda , mozda i nama naprave malu trim stazicu...
 
moonja:
kaaaako su žneru...haha... meni se ove sviđaju hurricane motors http://www.zappos.com/n/bs?q=hurricane+shoes

nisu za trčanje, za trč. imam neke platnene plitke za sprint sa dole izraženim gumenim kramponima i kupio sam ih za soma i po dinara...........u kronos radnji u kenzu...lepe su i super... za trč....i samo ih nosim kad čimtr....dva puta mesečno............

jel ti trcis da bi izgledala lijepo ili zbog zdravlja...dakle, da rezimiramo asics je najbolji :)
 
Patika za trcanje mora biti ZENSKA (znaci ni ne pomisljaj na muske patike) DOBRA, STABILNA, FLEXIBILNA, da STOJI TAKO DA JE NI NE OSJETIS na nozi......
I da ne stedis na njima ako ces trcati ozbiljno...
Ja imam ove....meni su idealne.... AdiStar Control
adidas-adistar-control.jpg


Kazu da su ove patike najbolje ako moras po betonu trcati ali ga ja ipak trazim mekse povrsine ;)
 
ta trim staza nije ona sa gumenom podlogom, tome se ne nadaj.....nego staza utabana u travi ponegde dovučeno lišće da bude mekša podloga dok čištr.. ....tu i tamo postoje prepreke...tipa da istegneš zadnju ložu i tome slično...postoje i one oznake na drveću da se ne izgubiš..... dodješ ispred msu...staza ide ka brankovom mostu, odnosno kod msu je kraj......kod msuu postoji isto neko čudo kao za vežbanje od pre 20 godina....osvrni se levo-desno...naćićeš.....
pošto dolaziš sa zemunkse strane...i verovatno te mrzi da trčiš po betonu...ljudi su sami improvizovali puteljke od hot. jugoslavija.........sve je u dobrom pregledu terena.....naći ćeš sigurno maršrutu koja ti odgovara...osim toga, na keju je delom trim staza na samom šetalištu, fina gumena... od pre godinu dana!
 
assics ili adidas ako ces da trcis po tvrdoj podlozi (izbegavaj beton molim teee kaze ti ona koja nema vise hrskavicu u kolenima i posle 3 koraka je bole pokosnice hihi bas sam se stedela u zivotu...) trazi za tvrdjim djonom i da budu malo izdignutije obavezno posebno za trcanje...i ne stedi na njima nikako...
 
moonja:
ta trim staza nije ona sa gumenom podlogom, tome se ne nadaj.....nego staza utabana u travi ponegde dovučeno lišće da bude mekša podloga dok čištr.. ....tu i tamo postoje prepreke...tipa da istegneš zadnju ložu i tome slično...postoje i one oznake na drveću da se ne izgubiš..... dodješ ispred msu...staza ide ka brankovom mostu, odnosno kod msu je kraj......kod msuu postoji isto neko čudo kao za vežbanje od pre 20 godina....osvrni se levo-desno...naćićeš.....
pošto dolaziš sa zemunkse strane...i verovatno te mrzi da trčiš po betonu...ljudi su sami improvizovali puteljke od hot. jugoslavija.........sve je u dobrom pregledu terena.....naći ćeš sigurno maršrutu koja ti odgovara...osim toga, na keju je delom trim staza na samom šetalištu, fina gumena... od pre godinu dana!
Nisam se ni nadala gumenoj :)...
Obozavam trim stazu na zvezdarskoj sumi ili na kosutnjaku...Boze kako je to dobar filing...suma oko tebe,mp3 player i idemooo.... :)
 

Back
Top