Sta li mu je to sekundarni

Marylin

Početnik
Poruka
16
Cula sam za izraz sekundarni sterilitet. Sta mu je sad pa to :?: Ajde, primarni je verovatno, ono, svi moguci fizioloski poremecaji, a sta spada u ovo.
Je li i to nesto opasno, gadno i sporo li se leci ( :( zao mi je svih koji se pate s time).
Kako se to leci :?:
 
Zavisi sta je u pitanju,ako nastane nesto sto se zove Asermanov sindom,tesko, posto materica postane pregradjena mnostvom fibroznih traka tako da trudnoca nema gde da se razvija.
Pitanje je da li se istanjio endometrijum,u kakvom je stanju,da li je bilo povrede materice...zato je abortus opasan jer nekada zna da ostavi trajni sterilitet kao posledicu.
 
Posto sam nakon (prvog i jedinog)abortusa krvarila skoro 3 mjeseca, ginekolog mi je rekao da je to zato sto su bili ostali komadici necega???(ne bih sad znala da ponovim cega) i da je zbog toga doslo do tako dugotrajnog krvarenja.Da li to moze biti razlog steriliteta ili ne?
 
Nije verovatno dobro ociscena materica pa se ona sama cistila izbacivanjem viska endometrijuma,dela posteljice...cega vec sve.
Sterilitet se zapravo moze utvrditi samo ne mogucnoscu ostajanja ponovo u drugom stanju.Tada se rade malo invazivnije metode za potvrdu sto se ne radi uobicajeno nijednoj zeni,napamet pricati sta bi moglo a sta ne da izazove sterilitet bi bilo krajnje neodgovorno.
 
S obzirom da sam nekoliko godina u braku , a ne ostajem u drugom staju(iako mi nije hitno za sada) mislila sam da bi ovo mogao biti uzrok.Mada mi je prije nekoliko godina ginekolog rekao da imam zavaljenu matericu pa cu tesko ostati trudna(prije abortusa).Sta Vi mislite?
 
Teze mada moguce,veliki % zena ima zavaljenu matericu pa ostaje u drugom stanju,tu su cesca problematika bolne menstruacije i moguci problemi pri napustanju karlice materice koja se uveca u 4.mesecu trudnoce nego nemogucnost ostajanja u drugom stanju.
U svakom slucaju to treba ispitati,bez obzira da li vam je trudnoca trenutno u planu ili nije.
 
Ne mogu da garantujem,da je bilo neke potrebe pretpostavljam da bi vas ginekolog uputio na ponovnu intervenciju,ispitivanja...mislim da u takvim situacijama niko ne moze sa sigurnoscu reci,da vi cete ostati u drugom stanju bez ikakvih problema.
 

Back
Top