DA UMEJU DA GOVORE...

Pa moj pas obicno cvili kad misli da je vreme da se izadje napolje, ali to ne radi ispred ulaznih vrata nego legne negde blizu mene pa duboko uzdise i tiho cvili, kao da hoce da kaze "eto necu da ti se namecem ali samo da znas da mislim da treba da izadjemo" :lol:
A inace ja njega razumem uglavnom po govoru tela, a on mene po boji glasa i ponekad po govoru tela.
A macor nas sve u kuci savrseno razume, pogovoto ako pricamo o njemu. Ne moramo ni ime da mu spomenemo on ce znati da govorimo o njemu, i tad obicno dodje da se mazi, ako smo nesto lepo rekli, a okrene nam ledja ako smo nesto "ruzno" rekli. :lol:
 
Znate kako....Moja Una(7 meseci, meshani eng.seter) da zna da govori,sudeci po njenom govoru tela,lavezu i izrazu lica,prichala bi samnom kao i chovek. Tachno se zna koji lavez oznachava sta,kao i govor tela i izraz lica. Najsmeshnija je kada hoce da se igra. Za to ima najvishe strasti. Ona kao da kaze: ''evo,vidish ja sam sad odlepila i mnogo sam uzbudjena,i jedini nachin da se smirim je da te jurim i izgrizem negde usput,ali te mnogo volim,pa ti nemoj da se ljutish''. da je vidite i vi biste razumeli da je to ono sto ''pricha''. A razume i ona mene.Tachno zna sta joj govorim,samo nekada kada joj naredim nesto,dok posteno ne zaurlam,nista mi ne vredi.Ali dobro,mlada je.
 
Psihologue:
Naravno mislim da psi osecaju vibracije u nasem glasu..

Životinje osećaju nervozu ili radost, ne moraš ništa da govoriš.
Pametnije kuce će odustati od namera, jer vide da nije red. Ko ima sreće da nadje mačku istih osobina kao što je sam ima onda će ona sačekati da legneš i da ti se ugnezdi na stomaku...

Po neki put se pitam da li ta bića namerno ne žele da pričaju sa nama...
 
Pričam sa njima kao sa ljudima ili sa bebama.... milujem ih, mazim i pevam ..... Da mogu da govore, pitala bih ih kako im je samnom ... da li im nešto fali i smeta ... šta najviše vole.

Moja pekinezerka Flekica kad me vidi, baci se na krevet na ledja i kad ja počnem da je mazim, ona počne toliko da ciči i skiči da su svi u šoku jer misle da je nešto boli, a ona se ustvari tako raduje. Taj tretman traje po 5 minuta.

Mešanka, Sunčica, je druga priča. Voli da gricka nogavice, čarape, laje samo na mačke (i tada znam da je silno ljuta) ...... a čim počnem da je mazim, ona mene počne da liže po rukama .... kod nje ljubav mora obostrano da se pokaže :mrgreen:
 
Дешавало ми се да некад толико заборавим да Бруно не зна да говори....да, кад зазвони телефон, кажем:''Бруно, јави се.'' :lol:
Толико добро је разумевао сваку реч, сваки гест, поглед....да ме не би зачудило да је стварно проговорио! :lol:

(Иначе, читала сам да пудле боље од других паса разумеју значење речи!)
 
Никада није почињао да једе док му не кажем:''Иди једи!''....
А како није волео готову храну за псе, кад год бих му давала ту храну, на речи ''иди једи'', он би одлазио до чиније, помирисао, вратио би се пар корака уназад и погледао би ме са таквим гађењем и презиром као да каже:''Једи ТИ!''
:lol:
 
Hellen:
Никада није почињао да једе док му не кажем:''Иди једи!''....
А како није волео готову храну за псе, кад год бих му давала ту храну, на речи ''иди једи'', он би одлазио до чиније, помирисао, вратио би се пар корака уназад и погледао би ме са таквим гађењем и презиром као да каже:''Једи ТИ!''
:lol:

hahahah ovo mi je poznato...
 
Hellen:
Никада није почињао да једе док му не кажем:''Иди једи!''....
А како није волео готову храну за псе, кад год бих му давала ту храну, на речи ''иди једи'', он би одлазио до чиније, помирисао, вратио би се пар корака уназад и погледао би ме са таквим гађењем и презиром као да каже:''Једи ТИ!''
:lol:

Pitanje je da li poseća ili zna na drugačiji način...
 
jao divno!

Nekad bih jako zelela da zna da prica, a nekad je i bolje sto i ne prica. :)

Mada mislim da bih vise volela da prica. Najvise bih volela da znam sta misli kada se mazimo i kada izdise, kao da joj je to najteze:)
 
Za moju pudlu svi koji je znaju kazu:"Samo sto ne progovori":lol:
Ona toliko toga razume da svi ostaju :eek: kad vide. A nikad ali bukvalno nikad je nista osim "sedi" nisam ucila. Sve je sama skopcala, verovatno zato sto puno pricamo s njom. Recimo kad idemo u setnju razume i:"ajmo napolje", "idemo u setnju", "jel ti se piski". Za sve to reaguje na isti nacin-trci kod vrata. Kad je u pitanju hrana:"jel si gladna", "ko ce to da krka":lol:, "mmmmmm", "mljac". Uvek zna da ce dobiti klopu:) A kad joj je frka da ide napolje, ona radi isto ono sto je Mackic opisala:hahaha: A reci koje razume su izmedlju ostalog: cokolada, keks, klopa, loptica, laser, igracka, ko to ide, zna svakog clana po imenu(kad pitam "gde je taj i taj" trci kod njega), kad kazemo "ko to ide" trci kod vrata i naculji usi, posto se plasi buba(na gazdaricu) kad kazem "muva" ili "buba" sva se unezveri. A tek ako vidi da uzimam papucu trci po sobi i gleda uvis, da nadje bubu:mrgreen: I odaziva se na svaki od 56578 nadimaka koji smo joj dali. Mada mislim da je tu vise do intonacije.
A kad dolazim ja kuci to je cika, vriska, urlanje, skakanje, grebanje, grizenje za usi:lol:, bar 5 minuta.
Kad je gladna stane ispred tanjira i gleda u njega(posto je bila bas bolesna pa smo je razmazili i granule jede samo iz ruke). Ako par minuta to niko ne konstatuje onda pocinje sapom da udara ispred njega i gleda naizmenicu u tanjir pa u nas.
Kad ucim i ona zakljuci da sam preterala, onda mi legne na knjige i uzdise:rotf:
A ako je ne daj boze nesto kritikujemo onda sedne onako pokunjeno ali sve gleda okolo, bas u fazonu:"nisam ja nista...:whistling:"
 
Za moju pudlu svi koji je znaju kazu:"Samo sto ne progovori":lol:
Ona toliko toga razume da svi ostaju :eek: kad vide. A nikad ali bukvalno nikad je nista osim "sedi" nisam ucila. Sve je sama skopcala, verovatno zato sto puno pricamo s njom. Recimo kad idemo u setnju razume i:"ajmo napolje", "idemo u setnju", "jel ti se piski". Za sve to reaguje na isti nacin-trci kod vrata. Kad je u pitanju hrana:"jel si gladna", "ko ce to da krka":lol:, "mmmmmm", "mljac". Uvek zna da ce dobiti klopu:) A kad joj je frka da ide napolje, ona radi isto ono sto je Mackic opisala:hahaha: A reci koje razume su izmedlju ostalog: cokolada, keks, klopa, loptica, laser, igracka, ko to ide, zna svakog clana po imenu(kad pitam "gde je taj i taj" trci kod njega), kad kazemo "ko to ide" trci kod vrata i naculji usi, posto se plasi buba(na gazdaricu) kad kazem "muva" ili "buba" sva se unezveri. A tek ako vidi da uzimam papucu trci po sobi i gleda uvis, da nadje bubu:mrgreen: I odaziva se na svaki od 56578 nadimaka koji smo joj dali. Mada mislim da je tu vise do intonacije.
A kad dolazim ja kuci to je cika, vriska, urlanje, skakanje, grebanje, grizenje za usi:lol:, bar 5 minuta.
Kad je gladna stane ispred tanjira i gleda u njega(posto je bila bas bolesna pa smo je razmazili i granule jede samo iz ruke). Ako par minuta to niko ne konstatuje onda pocinje sapom da udara ispred njega i gleda naizmenicu u tanjir pa u nas.
Kad ucim i ona zakljuci da sam preterala, onda mi legne na knjige i uzdise:rotf:
A ako je ne daj boze nesto kritikujemo onda sedne onako pokunjeno ali sve gleda okolo, bas u fazonu:"nisam ja nista...:whistling:"

Ali identična situacija je bila i sa mojim Gizmom dok je dobro čuo.
 
Da ovi moji umaju da govore ja bih verovatno vec bila u ludackoj kosulji. Vec ih zamisljam kako po ceo dan idu zamnom i vicu Ivana ovo Ivana ono,Beba i ovako po ceo dan laje,kad bi sve to pretocila u reci ja bih odlepila
 
Tedisha je svasta naucio tokom ovih godina a sad je poceo da se pravi blesav kad mu kazem nesto sto mu se ne svidja, tipa 'necemo tamo' ili 'ajde sedi tamo da ne budes na sred puta'. Inace odlicno razume 'ajmo po keksic' (poslasticu), 'jel idemo da kuca piski?' (to mu je omiljena recenica :lol:), pa onda kad nam u susret ide neko poznat (covek, ne pas) ja mu kazem 'ko ono ide?', a kad je neki pas onda je 'gde je kuca?' , i razume bez greske, jer kad ide covek onda on zagleda sve ljude, a kad je u pitanju pas onda se okrece na sve strane ali ne gleda u ljude. Isto tako je dovoljno samo da kazem 'mac' i on vec trazi macku (da se igra, ne da je lovi), i zna da kad idem sama negde (tj bez njega) kazem mu 'ne idemo mi idem samo ja' i on se onda lepo smesti na svoj lezaj i odatle me gleda. Mada zna ponekad da smugne kroz otvorena vrata ako nisam tu recenicu dovoljno ubedljivo rekla.:)
 
Dopada mi se ova tema. Maza raspoznaje ljude po imenu. Dok smo bili u stanu na 5.spratu, ispod nas su vrata do vrata stanovale komsinice Rajka i Mileva. Ako kazem "idem kod Mileve" moja Maza sama otvara naša ulazna vrata,trči na 4.sprat i stane ispred Milevinih vrata i čeka da ja dodjem i pritisnem zvono (kod Mileve je uvek zaključano pa moras da zvonis,da moze da dohvati zvono i to bi radila).Ako kazem "idem kod Rajke" moja Maza opet sama otvara naša ulazna vrata, trči na 4.sprat,otvara Rajkina vrata (koja su uvek otključana), uleće u stan i zauzima poziciju ispred frižidera jer Rajka tamo drži keks za Mazu (ja mogu da dodjem ili da ne dodjem, njima je svejedno).Kada joj kažeš "idem u školu,idem na posao,idem na pijacu" ona se vraća da legne a u većini drugih "idem"situacija se i ona pozicionira ispred vrata da ide. Ako joj uveče kažeš "idem na posao" to ne pali,laje i gleda te kao da kaže "lažeš" i to samo mene a moj muž pošto radi po smenama bez problema uveče ide na posao.I hiljadu drugih situacija kada pomisliš da će da progovori kao kada Maza pobegne a Maša dodje i laje i pokazuje nam da je ova pobegla. Lepo je tužaka. Zbog tog otvaranja svih kvaka i bezanja (a niko ih nije učio nego videli od nas i vrate se ali se plašimo zbog kola) i na kapiji i na vratima od kuće je muž stavio one okrugle kvake koje morate da okrenete da bi ih otvorili. Ne izgleda mnogo lepo ali je korisno pa ih ove moje dve ludajke mrze iz dna duše. Moram da radim,rok je za PDV.:dash::dash:
 

Back
Top