AUT KOSOVO, AUT NIHIL.......Cole legenda :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
AUT KOSOVO, AUT NIHIL
Branislav Kovač...




Ovih dana (kam te lepe sreće da je samo ovih dana) Kosovo nam se vraća kao tema broj 1. Ono je sudbinsko pitanje ove države, ovog naroda, zbog njega se možda neće formirati Vlada, ili će izgledati drugačije nego što se očekuje. Preko Kosova se prelama vizija budućeg izgleda Evrope! Kosovo je pitanje svih pitanja, pitanje sa kojim ležemo u krevet i budimo se svakoga dana. Sa Kosovom se na usnama radjamo i sa tom bolnom ranom u grudima umiremo. Kosovo je preambula našeg novog, modernog, proevropskog ustava, Kosovo je sinonim za patriotizam, pravoslavlje, ZA SRBIJU !

Dok se ne reši pitanje Kosova, sve mora da stane. Kad kažem sve, onda ne mislim samo na Srbiju ili Kragujevac ili Šumadiju. Ne!

Sve na svetu mora da stane, jer Kosovo je pitanje svih pitanja.


AUT KOSOVO, AUT NIHIL !

Uprkos činjenici da mnogi Srbi nikada nisu ni bili na Kosovu, uprkos činjenici da ni sami racionalno ne umeju da objasne mnogo toga oko Kosova, uprkos činjenicama da su mnogi Srbi svoja imanja poodavno prodali (daleko pre nego što je krenulo sve, gde je krenulo)...uprkos činjenicama....da nam ni istorija nije baš, u smislu statusa toliko naklonjena, uprkos činjenicama da nam ni etnički sastav na Kosovu ne ide baš na ruku, uprkos činjenici da smo vodili četiri rata i sva četiri izgubili...Dakle uprkos svemu tome Kosovo nam je važnije od sudbine same Srbije!!!

Ne kažem ima činjenica koje i nama idu u prilog, da ih ne nabrajam sada, jer su one puno puta ponovljene, od kojih se mi, kao pijan plota držimo samo one „ da nema promene granica...“

Ipak podsetimo se malo, sa koliko žestine smo „branili“ Slovencima, Hrvatima...da se otcepe, pa su se otcepili. I ?

Makedoniju još uvek tretiramo, kao „južnu pokrajinu“, Bosnu i Hercegovinu - bar jedan njen deo - kao srpsku teritoriju....a na drugoj strani, u medjuvremenu, nam se i Crna Gora izmače, uprkos žestokom protivljenju državnog i crkvenog vrha. Čak smo začudjeni što neki tamo Crnogorci, neće da budu Srbi, nego baš Crnogorci...

Za sve to vreme u Srbiji, umesto privrede i preduzetništva, buja stari-novi nacionalizam-patriotizam, prepoznatljiv iz Miloševićevog vremena, bujaju kriminal i afere. Pod patriotskim plaštom Radikali uzeše, ponovo, milion glasova, a Koštunica i dalje sedi u Vladi, kao predsedavajući tehničke ili normalne Vlade, svejedno i inati se.Neće valjda tamo neki Ahtisari da nam oduzme potezom pera 15% naše vekovne teritorije. Ivica Dačić, predje cenzus izjavom da će se i oružjem ( u čijim rukama ?) braniti naše vekovno ognjište....Ono malo mladjeg sveta što nam je preostalo, polako pakuje kofere, jer vidi da od NAS nema vajde...Jedina svetla tačka, ovih dana, je Željko Mitrović koji je potezom mobilnog telefona uskratio mogućnost da veliku Cecu nacionale gledamo na Pinku. Makar to bilo i iz ličnih razloga, svaka čast! Bata Živojinović, o kome sam već pisao na ovom mestu, se ponovo posvadjao sa Borisom Dvornikom (oni koji su me tada kritikovali neka pročitaju svoje komentare), a Skupštine nema, Vlade nema....imamo samo Ustav da se zakitimo!

Kažu da se u Parizu, u katedrali Notre Dame ubrzano vrše pripreme da zvonjavom u beskrajnom trajanju obeleže novu srpsku pobedu na Kosovu...Kome zvona zvone?

To be continued!
 
satarichar:
Dao bih ja Kosovo i to vrlo rado, ali samo ako Šiptari prihvate da uzmu sa njim i datigadamdadadatigadam.
Mala je ovo zemlja koliki je to retard.

Pa vidi ovako, inagadadavida je naveo autora ovog nadahnutog teksta gde se poznate negativne činjenice olako nabrajaju dok su one pozitivne "eto poznate ali ih nećemo sada".
Dakle, za sada bih isporučio u paketu autora ovog teksta.

P.S: mnogi Srbi ne znaju ni za običaje unutar Šumadije ili u Vojvodini da ne pominjem istočnu Srbiju koja se mnogo razlikuje od zapadne pa opet smatraju sve te delove svojom zemljom...

Jadni smo mi sa ovakvim intelektualcima. Rodjena keva na prodaju...
 
egghead-jr.jpg
 
Iron Lord:
Otprilike mi ovo deluje kao cerekanje na sahrani...

meni ovo deluje kao kad imas coveka u bolnici na samrti, i neki pokusavaju da mu pomognu, da mu spasu zivot , dok drugi skacu oko njega, kazu da je on vec mrtav, uzalud je boriti se za njegov zivot i ako pomenuti slucajno umre , ovi likovi ce ciknuti od srece , skociti do plafona i poceti da se cerekaju od srece i deru "JESAM VAM REKAO, JESAM VAM REKAO".
 
e sada hajde da se uporedimo sa nekim dešavanjima u svetu...

Izrael - Zapadna obala. Koliko se Jevreja radovalo otcepljenju (ili po nekima vraćanju) teritorije? Kada je došao taj momenat, imali smo prilike da vidimo u raznim reportažama kako Jevreji pozivaju svoje sunarodnike da ne ostaju nezaštićeni na toj teritoriji nudeći im nov posao i prebivalište u roku od odmah, samo da sačuvaju živu glavu.

Dakle, da li će autor teksta ako već smatra da nismo u stanju da brinemo o toj teritoriji, pomoći bar Srbima sa tog dela?
 
Inače sam sumnjao u te ON-LINE rečnike.
Jezik je mnogo složenija stvar da bi se mašinskim putem to tek tako prevodilo.

Medjutim, ovo je VEOMA KORISTAN PRIMER kako UPUĆENA OSOBA može da svima ukaže na PRODAVCA MAGLE.
Dakle, ja sam ovaj put "prodavao maglu" trteći se poznavanjem svih jezika.
Sad da vidimo ostale "prodavce" koji dalje od svoje prćije nisu videli ali zato znaju šta valja a šta ne...
 
JerryRopero:
meni ovo deluje kao kad imas coveka u bolnici na samrti, i neki pokusavaju da mu pomognu, da mu spasu zivot , dok drugi skacu oko njega, kazu da je on vec mrtav, uzalud je boriti se za njegov zivot i ako pomenuti slucajno umre , ovi likovi ce ciknuti od srece , skociti do plafona i poceti da se cerekaju od srece i deru "JESAM VAM REKAO, JESAM VAM REKAO".
Тачно.
И управо је та злурадост, која се понекад граничи с патолошком, оно што највише у њиховим постовима смета.

Или злурадост, или просто оно, само да испадне како су у праву, по сваку цену.

(Што, опет, дакле, како год окренеш, није ни мало добро).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top