AJMO SADA SVI ZAJEDNO

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bg8333

Ističe se
Poruka
2.383
POSTO VIDIM DA STE SVI ODLICNI U PRONALAZENJIMA RAZLOGA ZA NOVA KRVOPROLICA, DA PROBAMO NESTO MALO DRUGACIJE. DA PROBAMO DA SMISLIMO KAKO BI SMO OVAJ NAS BALKAN MOGLI DA NAPRAVIMO BOLJIM MESTOM. DA SE MANEMO JASENOVACA SREBRENICA OVCARA VUKOVARA MEDACKIH DZEPOVA I DA PROBAMO DA UMESTO STO CEMO DA SMISLJAMO KAKO NEKOGA ZAKLATI DA PROBAMO DA SMISLJAMO KAKO DA NAM BUDE BOLJE.

AJDE STA KAZETE.
 
AcaBg82:
POSTO VIDIM DA STE SVI ODLICNI U PRONALAZENJIMA RAZLOGA ZA NOVA KRVOPROLICA, DA PROBAMO NESTO MALO DRUGACIJE. DA PROBAMO DA SMISLIMO KAKO BI SMO OVAJ NAS BALKAN MOGLI DA NAPRAVIMO BOLJIM MESTOM. DA SE MANEMO JASENOVACA SREBRENICA OVCARA VUKOVARA MEDACKIH DZEPOVA I DA PROBAMO DA UMESTO STO CEMO DA SMISLJAMO KAKO NEKOGA ZAKLATI DA PROBAMO DA SMISLJAMO KAKO DA NAM BUDE BOLJE.

AJDE STA KAZETE.

good luck with that one... ;-)
 
Pa jel ti misliš da bi nam se ovo sve dešavalo ponovo i ponovo i ponovo da su neke generacije ostavile to iza sebe i gledale u budućnost. Svi su furali fazon, zaboraviti, ali ne i oprostiti, a pod tim ne i oprostiti je bilo prenošenje najgore mržnje na potomke i zato danas imamo takvu situaciju. I zato su se i dešavali najmostruozniji zločini i klanja osoba suprotne vere i nacije.
A da neki zaborave, pa sa čim bi im se duša "hranila"?
 
Pa ja ne znam ko govori o novom krvoprolitju sem postavljacha teme....
A ne znam i kako moze biti normalno ochekivati da samo jedna strana zaboravi i predje preko svega.
Na ovom prostoru su zverstva pravili svi,a ako jedna strana zverstvo definishe kao nacionalno oslobodjenje,ne vidim kako se mozesh sa takvim miriti.
Ne treba nishta ni zaboraviti ni oprostiti,to je samo jeftina propaganda.Svako treba da snosi odgovornost za svoje zlochine i Srbi i svi ostali.A ta fora da mi budemo veci Katolici od pape samo je pokushaj da se sva krivica svali na nashu stranu.
 
misoni:
Пусти ти филателисту нек' заборави,па нека води за једно десет година породицу да живи у Хрватској!:D
Ja neću voditi porodicu da živi u Hrvatsku, jer sam sam došao iz Hrvatske zbog rata, ali neću svoju decu učiti da mrze nekoga samo zato što je neke nacije. Postoje zločinci koji su činili zločine. Tema je dugačka. Zato što nije bilo pravde 1945, nama se desila 1991. Ako se ne okonča ovo ludilo i ostane na tome da ne zaboravimo i oprostimo, desiće nam se novo za 10 ili 20 godina. To je neizbežno jer se u tom pamćenju i neopraštanju taloži ogromna mržnja koja mora da eruptira negde.
 
misoni:
Значи ми треба да децу држимо у незнању,а они своју да кљукају шовинизмом и католичким лицемерјем?:)
Ne u neznanju. Ali ne u mržnji. To je velika razlika, mislim da su mnogi ljudi iz plemenitih pobuda, da se ne zaboravi na Jasenovac, u svojoj deci napravila mržnju prema Hrvatima i Hrvati su takođe gajili (neki) tu ljubav prema NDH i slično. Otkud drugačije objasniti ovoliku mržnju i kasapljenje (namerno ne rekoh ratovanje) na ovim prostorima sem da se to nakupljalo decenijama.
 
Где сам ја помињао мржњу?Једноставно хоћу,ако између мене и комшије постоји ограда,да будем свестан ако је комшија Хрват и ограда мора бити боље урађена!;)
 
misoni:
Где сам ја помињао мржњу?Једноставно хоћу,ако између мене и комшије постоји ограда,да будем свестан ако је комшија Хрват и ограда мора бити боље урађена!;)
Sad ću ja tebi da ispričam jednu anegdotu.
Moj pokojni deda je meni kad sam imao 10 godina na slavi rekao, sine dovedi 2 muslimana u kuću, jednog izudaraj i stavi u džak i zaveži, a drugog ugosti sa najboljom hranom i pićem. Ovog zavezanog stavi pod sto. Kad god ovaj ugošćeni stavi zalogaj hrane u usta, ti ovog pod stolom udari nogom što jače možeš. Što ti misli ovaj što ga šutiraš, to ti misli i ugošćeni. ISTO! To je care bilo 1990. Pa ti sad vidi kako je mene moj deda "pametno" učio. Srećom, imam normalne roditelje, koji su rekli da je deda popio malo više.
E to toj priči ti ja govorim. Jasenovac boli svakog Srbina, mog oca posebno, ali to je problem jer su krvnici pobegli, nisu odgovarali, Artuković od starosti da umre...O tome se radi. Kao što naše žrtve i njihove potomke boli Naser Orić, tako Srebreničane boli Ratko Mladić. I dok se sva govna ne pohvataju i najstrožije kazne nema ovde normalnog života. Opet će neko da govori to svome sinu, unuku i evo rata za 20 godina.
 
Ја ти кажем само то да ми можемо да осудимо све који су учинили било какав злочин,а сви остали ће се правити блесави и неће казнити никог од својих!А ти веруј у људе и људскост.
 
misoni:
Ја ти кажем само то да ми можемо да осудимо све који су учинили било какав злочин,а сви остали ће се правити блесави и неће казнити никог од својих!А ти веруј у људе и људскост.
Problem je što mi ništa ne radimo da pokupimo i sklonimo svoje satrape a hteli bi da oni to urade, a oni tako isto rezonuju i to je začarani krug. I šta smo uradili?
Imaš svako pravo da pojedinci, udruženja, stranke pa i država svaki dan galame, niste uhapsili tog i tog jer je počinio to i to, a kako to da izvedeš ako kriješ istog takvog?
Znam ja da je to utopija, ali biće rata, ponovo...Ako se to ne reši.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top