budi ono sto nisi da bi posle bio ono sto zelis da budes

Ti pod ovim verovatno podrazumevas da ljudi koji odu u inostranstvo, prvo rade svakojake poslove, od onih najnizih i najtezih, kako bi stvorili sebi nacina i mogucnosti da rade nesto sto zaista vole! Zrtva radi viseg cilja! To donekle i razumem i cenim, samo se plasim da se cesto krajnji cilj zamagli, promeni, i izgubi svoju vrednost vremenom, ako licnos nije dovoljno jaka i istrajna! Kriterijumi se smanjuju, covek gubi snagu, sta onda?
 
Kao prvo zelim da ti se zahvalim sto si uopste odgovorila na ovu temu.
Ja se slazem sa tobom da ima ljudi koji ma se zamagli onaj krajnji cilj koji su mozda davno isplanirali , ali ja imam jednu metodu koja se za sada pokazala uspesnom a to je SILVA METOD KONTROLE UMA , neznam da li si cula za ovu metodu ali to je najuspesnija metoda za ostvarivanje svoji ciljeva. Elem direktno vezano za temu koju sam postavio moje misljenje u skladu sa gore navedenom metodom se zasniva na tome da covek svoje planove koji mogu biti kratkotrajni , dugorocni ili mozda i ne tako bitni za neke vazne odluke zivota , treba da zapise na papir i tacno definise koje su to zelje i da ih redovno cita kako nebi doslo do onoga sto si ti zapravo pitala . Jedna vrlo vazna stavka za postavljanje tih ciljeva je da oni moraju da budu maksimalno realni , ovo netreba da te uplasi ako si ti mozda vrlo ambiciozna osoba (i ja sam takav da) ali moras da znas da postavis realne i vrlo definisane korake i posti ces ono sto zelis .
Ako te jos nesto zanima slobodno me pitaj a i rekao sam ti da mi je drago sto se ljudi interesuju za tu temu uopste.
 
znate sta ja se slazem sa svima vama, ali kao sto sam napisao u "rad u inostranstvu" ja sam otisao u inostranstvo jer trenutno u SCG ne postoji u zakonu posao za biohemicara sa PMF-a. Kao prvo postavlja se pitanje, zasto su otvarali fakultet ili katedru kada ljudi koji ga zavrse ne mogu nigdje da rade u zemlji, jer ne postoji specifikacija radnog mjesta za tu kategoriju. Da li to znaci da su otvorili ovaj fakultet da bi ljude slali u inostranstvo?
Kao drugo, ja bih bio veoma srecan kada bih nasao zaposlenje u SCG, na kome bih radio na stvarima koje volim da radim(biohemija)?
I ono sto pricaju ljudi iz inostranstva uopste nije tacno, ljudi ovdje rade isto koliko i dolje, samo za svoj rad dobijaju vise nego u SCG, samo oni koji su zeljni pokazivanja i kojima nikada nije dosta rade prekovremeno i ubijaju se od rada.
 
Opet bi da se zahvalim svim ostalim ucesnicima na ovu temu.
Kada sam u prethodnim izlaganjima pomenuo da covek treba da sebi postavi ciljeve i da se njih pridrzava to nisam rekao bez veze , to je jedna metoda koja je priznata u svetu i znate kako se zove SILVA METOD KONTROLA UMA , ja se slazem sa sa BISTROM i DIRETOREOM ali moje vidjenje je da covek sredi misli u svojoj glavi i da mu na kraju bude jasno kao 1+1 i da se njih pridrzava , takodje se slazem sa DIRETOREOM da je ova zemlja u tranziciji i da se sve odluke nemogu odma sve doneti i da je on upravu kada nije cekao da se jedne takve odluke donesu , jel za to u tvom zivotu nema vremena , zivot je isuvise kratak da bi zavisio od stojekakvih funkcionera , E da ja nebalavim puno zelim da vam kazem da NE GUBITE NADU.
Ja bi zeleo da vam se donekle prestavim i da se oprostim sa vama na jedan odredjen period, ja imam 19 god. i postavio sam jedan cilj u zivotu za koji sam smatrao da je realno za ocekivati da se ostvari ove godine , i to se i ostvarilo JA DANAS PUTUJEM U ZELJENU ZEMLJU nemogu da vam opisem koliko sam srecan i zadovoljan , neznam koliko vas to interesuje ali bi zeleo da vam kazem da ja sa 19 god. uspem da ostvarim svoje ciljeve jednu vrlo vaznu odluku u mom zivotu , moze te i vi koji predpstavljam da ste mnogo stariji samo ako bude te rascistili u svojoj glavi sta zelite pa onda napravite realnu strategiju kako da to obavite.
Definicija za uspeh je:
ZELJA
+
VEROVANJE
+
OCEKIVANJE

Razmisli te o ovome!
Cuce mo se u jedno dogledno vreme.

Jos uvek zahvalan
BARMEN
 
Nije mi jasno kako neko, relativno mlad da se pozabavi ovako ozbilnom temom? Interesuje me gde si citao o Silva Metodu, i kakve ona veze ima sa ovom tvojom temom?
Diretore je skroz u pravu, ima jos mnogo slicnih slucajeva, a sto kaze barmen, ti ne treba da cekas da se sredi svet oko tebe da bi uredio svoj sopstveni zivot. Ali ne podrzavam ovako pesimisticke odgovore kao Bistro-ov.
 
Anonymous:
Nije mi jasno kako neko, relativno mlad da se pozabavi ovako ozbilnom temom? Interesuje me gde si citao o Silva Metodu, i kakve ona veze ima sa ovom tvojom temom?
Diretore je skroz u pravu, ima jos mnogo slicnih slucajeva, a sto kaze barmen, ti ne treba da cekas da se sredi svet oko tebe da bi uredio svoj sopstveni zivot. Ali ne podrzavam ovako pesimisticke odgovore kao Bistro-ov.

zaboravih...
 
barmen:
Kao prvo zelim da ti se zahvalim sto si uopste odgovorila na ovu temu.
Ja se slazem sa tobom da ima ljudi koji ma se zamagli onaj krajnji cilj koji su mozda davno isplanirali , ali ja imam jednu metodu koja se za sada pokazala uspesnom a to je SILVA METOD KONTROLE UMA , neznam da li si cula za ovu metodu ali to je najuspesnija metoda za ostvarivanje svoji ciljeva. Elem direktno vezano za temu koju sam postavio moje misljenje u skladu sa gore navedenom metodom se zasniva na tome da covek svoje planove koji mogu biti kratkotrajni , dugorocni ili mozda i ne tako bitni za neke vazne odluke zivota , treba da zapise na papir i tacno definise koje su to zelje i da ih redovno cita kako nebi doslo do onoga sto si ti zapravo pitala . Jedna vrlo vazna stavka za postavljanje tih ciljeva je da oni moraju da budu maksimalno realni , ovo netreba da te uplasi ako si ti mozda vrlo ambiciozna osoba (i ja sam takav da) ali moras da znas da postavis realne i vrlo definisane korake i posti ces ono sto zelis .
Ako te jos nesto zanima slobodno me pitaj a i rekao sam ti da mi je drago sto se ljudi interesuju za tu temu uopste.
Knjiga"Svako dete je pametno na svoj nacin"?
 

Back
Top