ZASTITA OD LOPOVA???

Ona zaebancija na ručici menjača. ali po meni najkorisnije je jedna stvar koju nisam video već jako dugo je da se auto ne može upaliti pre neke kombinacije prekidara. Recimo upališ poziciju, povučeš ručnu i tek onda možeš startovati auto. Pri postavljanju ovoga sam biraš kombinaciju.
 
Jel ko gledao Borata? Posebno onaj deo kao za trazio zastitu.

boratnj0.jpg
 
jomini:
Ona zaebancija na ručici menjača. ali po meni najkorisnije je jedna stvar koju nisam video već jako dugo je da se auto ne može upaliti pre neke kombinacije prekidara. Recimo upališ poziciju, povučeš ručnu i tek onda možeš startovati auto. Pri postavljanju ovoga sam biraš kombinaciju.
e to je extra stvar....ima li kakve sanse lopovi protiv toga?? a ona stvar kad lopov stoji sa 'zujalicom' i pokupi ti neki kod ili sta vec kad ukljucis/iskljucis alarm?
 
Ако нисам погрешио јомини мисли на чувени аларм Spider (мислим да се тако звао немојте ме држати за реч) који си могао и сам да уградиш и притом бираш комбинацију ''откључавања''... колико се сећам идеја јесте била добра, али управо због једноставности самог уређаја проваљен је веома брзо и наравно као и свака друга заштита постао неефикасан...

Такође, само да напоменем да ни ЛК више није толико безбедна... знам неколико људи којима је возило украдено, а имали су управо ЛК... начин крађе је било стандардно обијање возила + насилно чупање волана и стављање неког другог... :?:?:?
 
Najbolje resenje je ono koje sam smislis. Samo ga ti znas i niko drugi. Cuveni kradljivac automobila je kada su ga pitali koji alarm mu je naneo najvise muka rekao da nijedan fabricki - svi su provaljeni nego oni koje je vlasnik sam smislio. Kerefeke i zaebancije su ga naterale da bezi nezavrsenog posla.
Ponovicu pricu koju sam vec ovde pricao: Mom dalekom rodjaku su stalno krali auto ispred zgrade i srecom, auto je nalazen svaki put. Uzimali valjda da se provozaju dok ne nestane benzina. Nije neki skup da se prodaje nego onako, radi voznje. Jednom on usije 2 velike trokrake udice u sediste i ostavi auto nekoliko dana. Jedno jutro posao u prodavnicu i vidi sedi lik u autu i pusi. Pita ga ovaj: Jeli, sta trazis ti tu? A lopov mu odgovori: Brate, vadi me nekako odavde. Odneli ga na hirurgiju sa sve sedistem.
 
Dovla:
Ако нисам погрешио јомини мисли на чувени аларм Spider (мислим да се тако звао немојте ме држати за реч) који си могао и сам да уградиш и притом бираш комбинацију ''откључавања''... колико се сећам идеја јесте била добра, али управо због једноставности самог уређаја проваљен је веома брзо и наравно као и свака друга заштита постао неефикасан...

Такође, само да напоменем да ни ЛК више није толико безбедна... знам неколико људи којима је возило украдено, а имали су управо ЛК... начин крађе је било стандардно обијање возила + насилно чупање волана и стављање неког другог... :?:?:?
Ne sećam se kako se zvao taj alarm, ali ne znam kako misliš da je bio provaljen. Nije nemoguće, ali po meni je unikatniji od ostalih. I odabrao bih njega.
 
@damnjan
Па ја још нисам чуо да је проваљен, али не бих се зачудио и да се тако нешто догоди... тешко је заиста направити серијску заштиту, а да се не провали... као што рекоше неки ''уради сам'' је некако најбоља заштита... мада моје лично мишљење да је најбоља варијанта куповина аута на лизинг уз обавезан каско... у суштини кад погледаш - возиш туђ ауто, који сам одржаваш и у случају крађе вратиш само кључеве и узмеш други и за исте паре имаш опет ауто...

@jomini

јесте био уникатан, али је имао ману у самој електроници... лако се дешифровао тј ресетовао простим спајањем одговарајућих жица и онда то више није било то ;)
 
ona kingova prica sa udicama mi je poznata ali mislim da bi vlasnik auta zbog toga mogao da nahebe na sudu.....

inace mislim da nema neke 100%zastite od kradje.. cuo sam da su ljudima koji imaju zeder cupali kompletan stub volana napolje i slepali auto, mada je moguce da je to necija lovacka prica
 
damnjan:
Dovla za lizing jesi pametno rekao...
То заиста јесте најпаметнија ствар и за дивно чудо применљива код нас у пракси... лично знам човека који је узео Мерцедеса S500 на лизинг... реално човек има сваки дан толики кеш у џепу и у први мах помислих ''Боже која будала'', међутим украдоше му га и он лепо у лизинг кућу раскине тај уговор о лизингу и склопи нови за други ауто и тако он доби нов ауто, рата остаде иста једино што му се продужио рок отплате, али то је небитно јер човек целог живота вози ауто на лизинг... И да... нема цимања око аларма, Зедера, ЛК, и којекаквих глупости... то што има на њему - има, лизинг кућа инсистрира само на каско осигурању и сви happy... :)
 
Dovla:
То заиста јесте најпаметнија ствар и за дивно чудо применљива код нас у пракси... лично знам човека који је узео Мерцедеса S500 на лизинг... реално човек има сваки дан толики кеш у џепу и у први мах помислих ''Боже која будала'', међутим украдоше му га и он лепо у лизинг кућу раскине тај уговор о лизингу и склопи нови за други ауто и тако он доби нов ауто, рата остаде иста једино што му се продужио рок отплате, али то је небитно јер човек целог живота вози ауто на лизинг... И да... нема цимања око аларма, Зедера, ЛК, и којекаквих глупости... то што има на њему - има, лизинг кућа инсистрира само на каско осигурању и сви happy... :)
Ma kasko ako se ikako moze je jedino resenje.
Ja vec godinama imam kasko osiguran automobil i bas me briga za lopove ili provale u kola. Do sada su mi jednom i provalili u kola i ukrali radio, naplatio sve od kaska (radio, polomljeno staklo, ruke..) i nema problema.
Sad bi mi bas odgovaralo da mi ukradu kola jer bih dobio taman toliko para da kupim isti auto ali malo novijeg datuma :)
Jeste skupo ali posle toga "glava ne boli"
 
codemaker:
Ma kasko ako se ikako moze je jedino resenje.
Ja vec godinama imam kasko osiguran automobil i bas me briga za lopove ili provale u kola. Do sada su mi jednom i provalili u kola i ukrali radio, naplatio sve od kaska (radio, polomljeno staklo, ruke..) i nema problema.
Sad bi mi bas odgovaralo da mi ukradu kola jer bih dobio taman toliko para da kupim isti auto ali malo novijeg datuma :)
Jeste skupo ali posle toga "glava ne boli"


koja cena kaska?
 
Знате како... сва поента је у самом уговору и у томе шта у њему пише... мало је проблем код нас Срба што ми шта год радили гледамо да прођемо што јефтиније, а како су нам закони муни рупа, и правосуђе подмитљиво онда је и нормално што се такве ствари (преваре од стране лизинг кућа) дешавају. Ја сам навео пример лика кога познајем лично и био сам код њега јутро после крађе и знам отприлике шта се све дешавало... чекао је 10-ак дана за нов ауто и знам да је свих 10 дана чекао због ауто куће која је требала да испоручи возило, а да је папире око крађе (записник полиције) и нови лизинг уговор завршио за 48h.

Када се људима помене саветовање са правником сви одмахују руком на то као непотребно, али је то итекако потребно зато што су сви наши закони пуни рупа и могу се тумачити на неколико начина... Наравно, потребно је и плаћати скупље каско осигурање итд, ал' јбг све је то цена сигурности ;)
 
Dovla:
@damnjan
Па ја још нисам чуо да је проваљен, али не бих се зачудио и да се тако нешто догоди... тешко је заиста направити серијску заштиту, а да се не провали... као што рекоше неки ''уради сам'' је некако најбоља заштита... мада моје лично мишљење да је најбоља варијанта куповина аута на лизинг уз обавезан каско... у суштини кад погледаш - возиш туђ ауто, који сам одржаваш и у случају крађе вратиш само кључеве и узмеш други и за исте паре имаш опет ауто...
Zeder pao, pre nedelju-dve mom šefu digli A6 u Beogradu za 10/15 minuta, samo dok je otišao po rezultate u klinički centar. Zeder + alarm...
 

Back
Top