American Football

L

Legionar

Gost
Molio bih vase misljenje o American Football-u u nasoj zemlji???
Mislim da je sve popularniji kod nas i da mu treba pokloniti odredjenu paznju.
Samo nemojte pricati o nekakvoj "amerikanizaciji" jer je izlizano,a ne zaboravimo i da je basket "americki" a zna se ko je svetski sampion!!!
 
Legionar:
Molio bih vase misljenje o American Football-u u nasoj zemlji???
Mislim da je sve popularniji kod nas i da mu treba pokloniti odredjenu paznju.
Samo nemojte pricati o nekakvoj "amerikanizaciji" jer je izlizano,a ne zaboravimo i da je basket "americki" a zna se ko je svetski sampion!!!

Ne znam koliko si u toku, ali dosta ljudi ovde vec dobro poznaje americki fudbal.Slazem se da treba posvetiti jos vise paznje ovom predivnom sportu! Za koju godinu mozemo ocekivati i profesionalna takmicenja kod nas, za sada su to samo prijateljske utakmice domacih klubova, kojih ima vec 6-7 registrovanih!
 
ма после оне 2 утакмице полуфинала конференција - нека само неко проба да ми каже са је то безвезан спорт...брате, најбољи су! :D
 
Kuguar:
Spremite se za subotu.. Prenosice se utakmice od 19.00, pa sve do ranih jutarnjih casova (pretpostavka 04.00)! Znaci ludilo!

Ispravka:

Prva utakmica je Indianapolis - New England (od 21.00 prenos)

Druga utakmica je Carolina - Philadelphija (od 00.00 prenos)
Utakmice se igraju 18.01.2004 NEDELJA
 
Ko je vaš favorit za Super Bowl ove godine??
Sad je lakše jer ima samo četiri ekipe!!!
Ja tipujem na New England mislim da su bez greške ove godine!!!



p.s.Drago mi je da ima interesenata za ovaj sport i na ovom forumu!!!
#54 Sirmium Legionaries-a
 
cao svima i ja sam kao i vi ocaran tim sportom i stvarno su to super sportisti.kad vidite civeka od 140 kg. kako se krece kao da je duplo laksi onda neznas sta da kazes sem da pocnes da cekas akd ce nedelja da odgledas prenos.
imam jednu molbu samo otidjite na forum o macevaocima da vidite kako porede NFL sa macevanje da su isti to jest jos zahtevniji u kondicijonom smislu.pozdrav od mene
 
NFL je odlican sport.
Mislim da ce ipak mnogo vode proteci Dunavom i Savom dok ne postanem sv. sampioni kao u kosarci :) .
Moji favoriti su New England i na njih se kladim cele sezone mada zamalo da pukunu od Tenesija.
Mislim da ce i taj lep sport sjebati "kljuc". Culi ste da moraju da odredjeni procenat QB-ova i trenera budu crni (sto bi rekli po korektnom govoru afro-amerikanci). Bilo kako bilo niko ne prica o tome da su recimo kickeri svi do jednog beli ... to nije bitno, ali zato je bitno da ih bude po kljucu medju trenerima i QB-ovima. Hmmm pitam se da li ce se isti kljuc primenjivati i na broj belih WR-ova TE-ova i tome slicno.
Mali, na macevalackom forumu se uopste nisu poredili NFL igraci i macevaoci vec je opovrgnuta tvoja teorija da svaki sport u kome stariji ljudi mogu da postignu rezultate je u sustini jadan sport jer upravo u NFL ima dosta ljudi koji su relativno stari, a NFL niko ne moze nazvati sportom u kome nema fizickih naprezanja.

Moje predvidjanje je sledece :
idu dalje NEW ENGLAND i CAROLINA
:lol:
 
hetman:
Ja tipujem (a bogami i navijam) za Filadelfiju. Ne mogu da prezalim sto su oni morali da se sastanu sa Green Bay-om pre finala, ali ajd' sad, sta da se radi.

а ја не могу да прежалим што су испали од филаделфије... :cry: :cry: :cry: :evil:

ма нека чак и каролина буде прва, само да филаделфија поклекне. ух, филаделфија, оукланд и џетси су 3 екипе које органски не подносим (прве две због ривалства са тампом, а трећу због оног невероватног преокрета против мајамија...ни то никад нећу моћи да прежалим!!! :shock: )
али биће још утакмица... :twisted:
 
Ja se nadam da ce budjavi Patriotsi da konacno frsnu. Ja naprotiv navijam bas za Oakland, Green Bay i Philadelphiu. Patriotsi su onomad na kvarno (sudijskom greskom) direktno izbacili Raiderse iy Super Bowla i antipaticnisu mi totalno.
Nadam se da gledam Indianapolis i Phily u SB.
 
header-sp.gif


ајмо још само 2 четвртине...јој, што ће да лети перје после утакмице!! :twisted: :twisted: :wink:
 
Ekipe Nju Ingland Pejtriotsa i Karolina Pantersa plasirale su se na Superboul, finalni meč lige u američkom fudbalu. U finalu Američke fudbalske konferencije Nju Ingland je bio bolji od Indijanapolis Koltsa rezultatom 24:14, dok su u finalu Nacionalne fudbalske konferencije Panteri iz Karoline kao gosti savladali Filadelfija Igls sa 14:3.
 
Utakmice su bile napete,drago mi je zbog Pantersa,srcem su se borili i zasluzili su da pobede.Ricky Manning sa svojim intersectionsima (presretanjima) u ruki sezoni je briljirao.A sto se tice PATRIOTSA,navijam za njih od pre dve godine,kad su i poceli da prenose nfl kod nas.Tada su vazili za autsajdere,pa odneli titulu.U ovom finalu Pantersi vaze za autsajdere.Ko god da pobedi,ne sumnjam da ce biyi uzbudljivo.Sta mislite o Tomu Brejdiju?
 
ricky manning for president
a брејдија никако не волим...један од најомрженијих ликова у НФЛ-у! ОК, свака му част што је догурао патриоте до супербола, али некако га не подносим...
све ми се чини да он није играч који заслужује да освоји трофеј - ако је неко заслужио то је онда "Air-McNair" и још пар ликова, али брејди - никако...има много бољих квотербекова од њега. ево рецимо донован мекнеб, брет фар (или како ли се то презиме већ изговара?), стив мекнеир... :wink:
 
Definitivno utakmice CB-ova Ricky Manning-a i Ty Law-a!!!Fenomenalne presečene lopte nad indisponiranim i povredjenim Manningom i McNabb-om!!
Carolina je autsajder,ali i New England je bio protiv Sent Louis Rams-a,pa su osvojili Super Bowl...da ne bude da autsajder i ove godine osvoji SB!!!
Mada,očigledan faul na McNabb-u koji je možda odlučio utakmicu..ali to je American Football!!
 

Back
Top