kutak za samohrane mame

moram da izrazim divljenje svim ženama koje herojski same prolaze kroz podizanje dece!
zaista sam oduševljena, jer nije podizanje deteta samo poljubčići i zagrljaji!
e112.gif
 
A sta je sa onima kojima muzevi nebudu kod kuce ? To je tezi slucaj nego kad si samohrana. Imam neke poznanice koje su rastavljene, rodile sebi jedno dijete i bas ih briga, zive bolje od udatih, dotjerane i sve imaju skuplje od mene. Djeci je sigurno teze u takvoj situaciji. Sad ce me sigurno napasti ali to jeste tako u vecini slucajeva.
 
kaze se da je za dete bolje da zivi uz jednog normalnog nego uz oba roditelja po svaku cenu.ako je brak destruktivan,kakva ce deca iz te nezdrave sredine izaci?mnogo je bolje za dete da zivi u mirnoj sredini,punoj ljubavi pa makar i samo sa jednim roditeljem.
 
Nikad necu prestati da se divim ljudima koji sami odgajaju svoju decu.
Imam prijatelja kome su posle razvoda dodeljene dve cerke.To je nesto sto se opisati ne da.
A tek muke mojih koleginica koje su samohrane majke!Svako bolovanje je na njima,odvodjenje i dovodjenje sa sportskih,muzickih,baletskih,jezickih i drugih vanskolskih aktivnosti!
Supruga i ja uglavnom delimo obaveze oko dece ne retko se u 21 cas onesvestim od umora,ne zanam kako bi to postizao svaki dan!
 
Lela_75:
A sta je sa onima kojima muzevi nebudu kod kuce ? To je tezi slucaj nego kad si samohrana. Imam neke poznanice koje su rastavljene, rodile sebi jedno dijete i bas ih briga, zive bolje od udatih, dotjerane i sve imaju skuplje od mene. Djeci je sigurno teze u takvoj situaciji. Sad ce me sigurno napasti ali to jeste tako u vecini slucajeva.
pa nije sva sreća u tome ;-)
 
puela:
pa nije sva sreća u tome ;-)

Naravno da nije, ali sam htjela reci da mnogo samohranih majki i te kako ima vremena za sebe, a to se moze i vidjeti. Kad u rijetkim trenucima izadjem u grad, a to je po danu, i vidim neke od samohranih majki kako izgledaju i kako su opustene na podnevnoj ili jutarnjoj kafici i cavrljaju sa prijateljicama, a izgledaju mnogo dotjeranije nego neke djevojke, to onda stvarno ne izgleda kao da se pate.
Sto se tice djece, naravno da je bolja normalna sredina pa makar sa jednim roditeljem. Samo, i to ima mnogo nedostataka. Zenska djeca jos budu u redu, ali znam neke momke koji su odrastali samo uz majku i jednostavno se vidi na njima taj nedostatak oceve blizine.
 
mislim da je to individualna stvar da li se neko doterao vise ili manje i ne zavisi od samohranog roditeljstva,iako to spokojstvo mozda postoji,nervira me sto se samohrane majke tretiraju ili kao mucenice ili kao "raspustenice" koje se "doteruju" i izlaze ,samim tim kada se tako tretiraju one se tako i ponasaju,ne volim da me niko sazaljeva,ali isto tako ni da me optuzuje.Posle pakla od zajednickog zivota,iako sad jedva sastavljam kraj s krajem ne zalim se ,cak sta vise srecna sam jer sam svoja,jer imam mir i bas to spokojstvo i slobodu da ne moram nikom da se opravdavam niti da se nekom prilagodjavam,ucene smo da moramo da se udamo, da moramo da imamo decu,da moramo da se prilagodjavamo nekom ili svakom,a ja mislim da to treba da bude nas i samo nas izbor da li cemo ista od toga uciniti.
 
Ja sam samohrana majka 2 dece.Sada se vise doterujem,nego dok sam bila u braku(u kojem sam prosla pakao i nije mi bilo do zivota,a ne do doterivanja),jer time sebi dizem samopouzdanje.Sada se osecam mnogo sigurnije i srecnije,mada imam mnogo manje slobodnog vremena.Posvetila sam se poslu,jer uostalom od toga zivimo,a slobodno vreme gledam da provedem sa decom,ili sa prijateljima.Mnogo mi znaci pomoc roditelja u svakom pogledu,jer ni jednoj od nas nije lako samoj,jer je sve na nama.
 
Evo da se i ja upisem.
Dvoje dece, sin (11), cerka(skoro 8 ). Deca su cetiri, pet dana kod mene, dva,tri kod bivseg muza. Radim dok su u skoli. Trudim se da mi druga padne kad su kod oca. Bivsi mi zivi blizu, u dobrim smo odnosima, ako hocu npr. da izadjem uvece, uspavam decu, on dodje pripazi ih, a i moja mama zivi blizu.Imamo neki svoj program, ja vodim cerku na street dance,. muz sina na fudbal, svake nedelje ih na smenu vodimo na bazen i svaki drugi cetvrtak u bioskop. Petkom po podne im pravim iznenadjenje - ili odemo samo u Mek, ili Delfinarijum, zavisi...Kad idem u sport skolu povedem ih, ima i druge dece koja dodju sa roditeljima. Jedini mi je problem da sem sto radim i ucim, a zbog moje 'discipline' se to odugovuklo. Uvek mi je izgovor: deca , posao, a u stvari bas i nije - vec sta radim u slobodno vreme...;)
Finansijski nije lose, nemam alimentaciju, ali i bivsi i ja placamo po dogovoru za decu. Da nisam rasipnica, kao sto jesam, a i deca su na mene mogli bi cak i nesto da ustedimo, sem sto im odvajam za kasnije na stedne knjizice i sto odvajamo po malo za odmor(e).
Ja volim original CD-e, npr., dobre cipele i dobra ****, kvalitetnu hranu, a i moja deca nisu gadljiva na nike, playstatione, haljinica 'a la princeza'.
 
Nikad necu prestati da se divim ljudima koji sami odgajaju svoju decu.
Imam prijatelja kome su posle razvoda dodeljene dve cerke.To je nesto sto se opisati ne da.
A tek muke mojih koleginica koje su samohrane majke!Svako bolovanje je na njima,odvodjenje i dovodjenje sa sportskih,muzickih,baletskih,jezickih i drugih vanskolskih aktivnosti!
Supruga i ja uglavnom delimo obaveze oko dece ne retko se u 21 cas onesvestim od umora,ne zanam kako bi to postizao svaki dan!

Па, кад жена научи на то, и кад више и не зна како је то делити све те обавезе са неким...онда јој је то нормално и себе не доживљава као мученицу!
Мени је све то нешто свакидашње, и не пада ми тешко...јер не знам за другачије!

А нађем времена и да се напирлитам и загалвим на кафици у граду!
 
I meni je sasvim normalno. Ima momenata da sam umorna, ima i da nisam, ali se nisam pokajala zbog odluke da se razvedem i sto nemam nameru da zivim sa nekim. Jedino bi, da mi je pet minuta vlasti uvela osmi dan u nedelji, samo ne znam da li bi pao u vikend ili radni dan?;)
 
Vi ste sve iskusne mame, ja sam nova na ovom polju, ali priznajem dobro se snalazim. Imam bebu od 11 meseci i dan i noc sam s njom. Nista mi nije tesko da uradim za nju i veoma sam smirena obzirom na situaciju koja me snasla jos od trudnoce visokorizicne. Nadam se da cu moci kad pocnem da radim (i prestanem da dojim) da se vratim u ono - sredila se i opusteno pije kaficu s prijateljicama-.
Svidja mi se ovo gledanje na stvari moram priznati jer sebe ne dozivljavam kao zenu koja zato sto sama gaji dete ne sme da se sredi i popije kaficu s drugaricama,ode u bioskop ili proseta dobru haljinu ili cipele, a da ne govorim o tome da ode na neku zabavu. To mogu samo udate zene, slatko zar ne. Balkanski sindrom. Smatram da su sve zene same, samo one udate OCEKUJU od svojih muzeva, svekrvi, itd pomoc, mi samohrane mame to ne ocekujemo i zato nemamo tu vrstu stresa. Drugo, mnoge samohrane mame NE ZELE da izgledaju kao jadnice koje se pate pa se zato namerno doteruju, sto ja pozdravljam, jer da se ne doteruju, onda bi svi rekli, jao vidi jadnicu kako izgleda, propala je od kako sama gaji ono dete, sta ce mucenica. Eto vidis.
Na kraju krajeva samohrane mame imaju jos jednu sansu da nadju coveka koji ce zaista biti dobar i koji ce biti dobar prema njihovoj deci. Sama si rekla da je deci neophodna oceva blizina. Bolje dobar ocuh nego los otac.
Neophodno je da dete zivi u miru, sreci i okruzeno ljubavlju dobrih ljudi. To ne moraju da budu roditelji, ali moraju da budu ljudi koji zaista iskreno vole dete i brinu se o njemu. Zaista je bolje da dete ima mir i ljubav u kuci (sa jednim normalnim roditeljem) nego stresne situacije, svadje, tuce, viku, grdnje, i strah od bilo cega.
 
bravo!davno sam to rekla,mada mislim da je tesko(pogotovo na balkanu) naci muskarca koji ce tvoje dete voleti kao svoje,ja se ne opterecujem time da nadjem nekog,cak mi uopste nije u planu da se udajem,bas mi je ovako lepo,ne moram da delim obaveze ni sa kim pa ne moram ni odluke,sama odlucujem o svom zivotu i to je najbolje.
 
Ja sam ovih dana upala u los trip vezano za to singl-roditeljstvo, i bas se nesto bljak osecam. Valjda je to normalna faza, pogotovo ako vam covek (s kojim zivite i kog vooolite) isprica komentare svojih roditelja pa i prijatelja vezanih za mene- 'Sta ce ti TO?' ili 'Ako si ti SPAO na to da zenis raspustenicu sa detetom, onda...'
 
fenix-bird:
Ja sam ovih dana upala u los trip vezano za to singl-roditeljstvo, i bas se nesto bljak osecam. Valjda je to normalna faza, pogotovo ako vam covek (s kojim zivite i kog vooolite) isprica komentare svojih roditelja pa i prijatelja vezanih za mene- 'Sta ce ti TO?' ili 'Ako si ti SPAO na to da zenis raspustenicu sa detetom, onda...'
neki ljudi su jednostavno budale
to je tako i najbolje je pomiriti se s tim ;)
 
I ja razmisljam na taj nacin. Priznajem da sam malo obesila njonjaricu ali, to je samo trenutno. I, znas, zivim u stanu koji sam sama kupila i sredila, radim od 17-te godine, uspesno zavrsila skole i skolice, sada sam direktor prodaje i urednik u izdavackoj kuci, privatno radim prevode knjiga i manikir, nadogradnju i nail art, dete mi je zdravo, veselo i maksimalno uspesno na svim poljima i stvarima kojima se bavi, imamo divan odnos. Na kraju dana ne mogu da se setim gde sam sve bila i sta uradila. I onda se jedna majka, koja je zavrsila osnovnu skolu, rodila sa 17-est godina i nema ni dana radnog iskustva, zivi u kuci od 30 kvadrata u kojoj je 'kupatilo u dvorstu' i ne zna da popuni nalog za uplatu (kao i jos mnogo sta), niti je svojoj deci pravila torte ni rodjendanska slavlja, itd,usudi da bude zabrinuta za svog sina i njegovu buducnost i kaze "SPAO si na TO".
 
Ako je on nacisto sa tim da si ti prava osoba za njega, onda nemas razloga za brigu :D

Divim se hrabrosti i izdrzljivosti samohranih roditelja. Znam koliko sam puta u dilemi sta je ispravno u vaspitanju cak i posle razgovora sa muzem. Odgovornost je najveca moguca, a ljudi ipak uspevaju i to cesto saplitani od okoline na mnogo nacina.
Postovanje!
 
Harmony, sta znaci nacisto? Cesto ne mozemo da garantujemo ni za sebe a kamoli za druge,ali jasni su mu stavovi-moj strah potice od bojazni da ce popustiti pod pritiskom. U par navrata mi se desilo da samu sebe iznenadim koliko sam jaka, a isto tako sam pokleknula par puta kada sam bila ubedjena da cu odredjenu situaciju prepiii.ati.

????
 

Back
Top