Znate li sta o web kamerici....

Lookeed

Zainteresovan član
Poruka
181
Pozdrav,
Svima koji ste vrsni poznavaoci hardvera i onima koji su spremni da pomognu te bi Vas zamolio da mi pomognete ako mozete.
Dobio sam na poklon web kameru starije proizvodnje na kojoj nema naziva firme koja ju je napravila niti bilo kakve oznake ni broja! Ispod postolja (koje je tamno sive boje i stilizovano u vidu dve zivotinjske sape (psece il macece) stoji nalepnica na kojoj doslovce pise : MODEL NO: PK270 DC=5V S/N:A0001239 MADE IN TAIWAN.
Kamerica je veoma neobicna jer pored stilizovanog postolja u obliku zivotinjski sapica nosac sociva je cetvrtastog oblika koji je takodje stilizovan da podseca na glavu macke,sive je boje u cijem centru se nalazi socivo s prstenom za fokus verovatno i iznad njega je zelena led dioda 3mm.
Osim toga sam prikljucak na kompjuter me je iznenadio: naime kamera se moze prikljuciti na LPT port i na PS/2 prikljucak za tastaturu ili misa. Ako bi se prikljucila na PS/2 prikljucak zadnja strana prikljucka kamere je izvedena u vidu petopolnog zenskog prikljucka za tastaturu pa i nju mozemo prikljucuti preko istog PS/2 prikljucka.Ja nisam imao tastaturu s 5-polnim prikljuckom al sam imao adapter 5-opolni /PS2 i tako sam je prikljucio i dioda iznad sociva svetli i tastatura radi.
U device menageru sam gledao nema konfliktai sav hardver radi ispravno. Jos da pomenem da sam je prikljucivao i na LPT port i rezultat je isti dioda radi sav hardver ok. (iz kamere izlazi jedan kablic kojina kraju ima LPT port a iz LPT porta izlazi kablic s onim PS2/5-opolnim adapterom za tastaturu).
Problem je taj sto je XP nevidi niti poznaje a ja neznam sta od drajvera trazim da bih pokusao da je stavim u funkciju ....
Ako neko zna il je imao ovakvu ili slicnu napravu molio bih ga da mi posalje njen naziv ili drajvere ako ih ima il nek ostavi link de da trazim.
Znam da nije mozda vredno truda jer kamerica ima da se kupi za 15-tak evra al je strasno simpaticna i neobicna te bi je stavio za drugi racunar a ja vec imam logitech kamericu ciji softwer nepase za ovu - to sam odma probao !!!
Unapred hvala !
Pozdrav
 
naravno da software logitech kamerice ne moze da radi na no name kamerici... probajk da nadjes na netu resenje, upisi sve te cifr koje si nasao na njoj i tako ako mozes saznaj model... onda ces lako... program za kamericu moze biti neki univerzalan... i to isto na netu vidi... sto se tice ukljucka imas da nadjes ps/2 to usb konveror... tako da to i nije prob. meni je mis usb, ali imam taj konventor i onda mi radi na ps2...
a inace kada pises post, probaj da ga skratis sto je vise moguce... ja cim sam video gomilu teksta, hteo sam samo da ugasim prozor :) samo jednostavno- malo ko ima zivaca ;)
 
GZ:

@GZ
Svaka cast majsttore, proveo bih silno vreme tragajuci za drajverom jer na bilo kakav upis u gogle i slicne pretrazivace rezultat je bio nikakav, a uz Vasu pomoc nadjo ga za sekundu.
To je ono sto kazem ko zna taj zna...
Jos samo da pronadjem neki aplikativni softver koji ce pomoci u koriscenju web kamere Meta Media PK270 i stvar ce biti kompletirana .........
Pozdrav i Veliko Hvala
 

Back
Top