Krivična prijava

Da li ćete ih tužiti zbog laži?

  • To je moja gradjanska dužnost!

  • Ne, jer pomoću njih zaradjujem!

  • Plašim se da me uhapse, ali ako bude više ljudi onda možda...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Da li ste za pravljenje peticije i podnošenje javnih tužbi uz zahtevanje novčane nadoknade za pretrpljenu fizičku i/ili moralnu štetu od strane onih lica koja su nam obećavala pred izbore jedno a radili drugo?
 
Iron Lord:
Da li ste za pravljenje peticije i podnošenje javnih tužbi uz zahtevanje novčane nadoknada za pretrpljenu fizičku i/ili moralnu štetu od strane onih lica koji su nam obećavali pred izbore jedno a radili drugo?

Ја се одавно залажем за законско решење и неки краћи пут санкционисања ЗА СВЕ ЛАЖОВЕ У ПРЕДИЗБОРНИМ КАМПАЊАМА. али то је по свој прилици немогуће... нажалост... али можда нека ПЕТИЦИЈА упали... 8-)
 
Zasto si zakljucao onu temu ,a otvorio ti svoju kloniranu ... eto primera kako vlast radi sta hoce ,mozda bi mi trebali da skupljamo potpise ovde na krsti da te tuzimo (salim se nemoj me banovat) :)
Eto npr. radikali bi mogli da skupe potpise da tuze Tadica ,bog zna zbog cega nasli bi oni ne sumnjam ..

Vise sam za to da se DSS prizove pameti i oslobodi infiltriranih radikala tipa eremite & slicnih !

Ipak je to stranka nastala iz DS-a !
 
sw-darthBEN:
Zasto si zakljucao onu temu ,a otvorio ti svoju kloniranu ... eto primera kako vlast radi sta hoce ,mozda bi mi trebali da skupljamo potpise ovde na krsti da te tuzimo (salim se nemoj me banovat) :)

Odgovor: korišćenje uvredljivog izraza te potenciranje samo jedne stranke u ovom cirkusu.
(banovanje zavisi od sadržaja teksta a ne političke podobnosti)
http://forum.krstarica.com/threads/134927
 
Herr Eissen, nema veze da li je to moja gradjanska dužnost ili ne. pitanje je da li neko ko o tome razmišlja ima ''los cojones'' da tako postupi. Mada, kako je pravosudni sistem korumpiran i kako su u ministarstvu pravde vrlo problematični tipovi, kao na primer Zoran Stojković, aktuelni ministar, čija je biografija sramotna, itd.. nema šanse za uspeh. U državi, pa i bilo bi, ovako... e, da te vidim Iron Lord, bi li ti na primer podne krivičnu prijavu protiv tog Stojkovića ukoliko bih ti je argumentovao?
 
Iron Lord:
Da li ste za pravljenje peticije i podnošenje javnih tužbi uz zahtevanje novčane nadoknade za pretrpljenu fizičku i/ili moralnu štetu od strane onih lica koja su nam obećavala pred izbore jedno a radili drugo?

Iron man, pa stvarno, pročitao sam temu koju si zaključao i mislim da si neprincipijelno postupio. Podlegao si provokaciji i manipulaciji ..ereMite.. inače poznatog po nekorektnosti i rasističkim istupima, o pljuvačini da i ne govorim.
Inicijator i oni koji su temu podržali bili su krajnje korektni.
Razmisli malo o svojim postupcima... a i obrazloženje ti je loše... pozdrav...

u potpisu...jedan od onih koji su označeni kao NARKOSI, IZDAJNICI, PRODANA DIŠA... i slično
 
Feta Podouri:
Herr Eissen, nema veze da li je to moja gradjanska dužnost ili ne. pitanje je da li neko ko o tome razmišlja ima ''los cojones'' da tako postupi. Mada, kako je pravosudni sistem korumpiran i kako su u ministarstvu pravde vrlo problematični tipovi, kao na primer Zoran Stojković, aktuelni ministar, čija je biografija sramotna, itd.. nema šanse za uspeh. U državi, pa i bilo bi, ovako... e, da te vidim Iron Lord, bi li ti na primer podne krivičnu prijavu protiv tog Stojkovića ukoliko bih ti je argumentovao?

Случајно знам ту породицу(Стојковић) - и зато тврдим да ИЗМИШЉАВАШ, али ко зна, хајде аргументуј да видимо... 8-)
али наведи тачку по тачку........
 
Feta Podouri:
Iron man, pa stvarno, pročitao sam temu koju si zaključao i mislim da si neprincipijelno postupio. Podlegao si provokaciji i manipulaciji ..ereMite.. inače poznatog po nekorektnosti i rasističkim istupima, o pljuvačini da i ne govorim.
Inicijator i oni koji su temu podržali bili su krajnje korektni.
Razmisli malo o svojim postupcima... a i obrazloženje ti je loše... pozdrav...

u potpisu...jedan od onih koji su označeni kao NARKOSI, IZDAJNICI, PRODANA DIŠA... i slično

Korisnicima počinju da smetaju uvredljivi izrazi namenjeni onim političarima koji im nisu po volji. Autor zaključane teme je možda pokrenuo neku inicijativu ali je naveo nepostojeću ličnost. U aluzijama znamo na koga je mislio ali pravno gledano - nn lice
 
Iron Lord:
Korisnicima počinju da smetaju uvredljivi izrazi namenjeni onim političarima koji im nisu po volji. Autor zaključane teme je možda pokrenuo neku inicijativu ali je naveo nepostojeću ličnost. U aluzijama znamo na koga je mislio ali pravno gledano - nn lice
To [to nekom, a ereMita je definitivno taj, može da izrazi svoje nezadovoljstvo nečijim rečnikom o izvesnim političarima, mada bi onda sledstveno tome morao biti principijelan i izbegavati, odnosno ne činiti ono što ne želi da drugi čine. Dakle, Mita bi trebalo da izostavi iz svog rečnika sve one psovke i uvrede koje drži u svom arsenalu i neštedimice koristi.
A što se tiče političara, ukoliko u jednoj zemlji, ako se Srbija tako može nazvati, mada državom nikako, neko vrši takvu javnu funkciju, kao što je predsednik republike, vlade ili skupštine, sve jedno, mora lično biti svestan da će doći i pod žešći udar javnosti, kritiku pa i mogućnošću da ga neko naziva imenima kakvi se daju Gospodinu Dr Vojislavu Koštunici. Stav demokratske javnosti, evropske, po tom pitanju je jasan: imaš da trpiš!
Problem je lorde što je kod Srba uobičajeno da kada se pokatoliče postaju veći katolici od Pape, to isto važi i kada se poturče, ali i kada postanu, nedaj bože ''demokrate'' poput izvesnih.
Dakle, neka se Gospodin Koštunica brani svojom politikom, ali ako je spao da ga Mita brani, onda sve ono što je o njemu rečeno, dođe kao kompliment.
PS
Cenim da bi možda banovao nekog ili bar zaključao temu, da se u postu napadne Slobodan Milošević i Mira Marković nekim od arsenala koje smio koristili protiv njih u periodu od 1991-2000 godine. Ili su aršini drugačiji. Razmisli! :wink:
 
Iron Lord:
Da li ste za pravljenje peticije i podnošenje javnih tužbi uz zahtevanje novčane nadoknade za pretrpljenu fizičku i/ili moralnu štetu od strane onih lica koja su nam obećavala pred izbore jedno a radili drugo?

potpisnici peticije i podnosioci žalbe bi morali da imaju dokaz da su podlegli lažnom marketingu i svoj glas dali prevarantu kojeg tuže, što je praktično nemoguće.
 
Elvin:
potpisnici peticije i podnosioci žalbe bi morali da imaju dokaz da su podlegli lažnom marketingu i svoj glas dali prevarantu kojeg tuže, što je praktično nemoguće.

1) Da li se važi propagandni materijal? Tipa "Srbija u EU do 2007"? "Da živimo ko sav normalan svet"? ili "Mi ćemo da pohapsimo mafiju"???

2) Braneći se od eremite, za kog se nadam da je pročitao iznete primedbe, počeli ste da ga sami spopadate.


Feta Podouri:
A što se tiče političara, ukoliko u jednoj zemlji, ako se Srbija tako može nazvati, mada državom nikako

Srbija jeste država. Sad to što nije tehnološki najrazvijenija ne umanjuje njenu vrednost u mojim očima kao u Vašim. Uostalom nisu ni zemlje u bližem okruženju.
Pazite šta pišete o mojoj zemlji!
 
Iron Lord:
Srbija jeste država. Sad to što nije tehnološki najrazvijenija ne umanjuje njenu vrednost u mojim očima kao u Vašim. Uostalom nisu ni zemlje u bližem okruženju.
Pazite šta pišete o mojoj zemlji!

Pitam se, da li Vam je poznato šta u teoriji prava i države čini jednu zemlju državom. Sumnjam. Dakle, Srbija teško da ima sve atribute ili bar nisu u potpunosti definisani i međunarodno priznati. Kao pravnik ovo tvrdim. Tehnološki nivo nije element državnosti.
I poštovani Gospodine, ja živim u Beogradu, definitivno, i po Vašim kriterijumima, to bi trebalo biti Srbija.
Toliki patriotizam, fascinira, ponekad i zaslepljuje. No... to ne menja stvarno stanje stvari... i usput, mislite Vi da ste više gradjanin Srbije od mene ili možda više srbin... ccc... a i pretnje... vrlo demokratski... hahahahah
 
Feta Podouri:
Pitam se, da li Vam je poznato šta u teoriji prava i države čini jednu zemlju državom. Sumnjam. Dakle, Srbija teško da ima sve atribute ili bar nisu u potpunosti definisani i međunarodno priznati. Kao pravnik ovo tvrdim. Tehnološki nivo nije element državnosti.
I poštovani Gospodine, ja živim u Beogradu, definitivno, i po Vašim kriterijumima, to bi trebalo biti Srbija.
Toliki patriotizam, fascinira, ponekad i zaslepljuje. No... to ne menja stvarno stanje stvari... i usput, mislite Vi da ste više gradjanin Srbije od mene ili možda više srbin... ccc... a i pretnje... vrlo demokratski... hahahahah

Demokratski ili ne tek osećam se uvredjenim. Za sebe znam gde stanujem a ovde ne znam koliko da verujem napisanom.
Možete li izneti neke pravne detalje o statusu moje zemlje?
 

Back
Top