GeForce Mx 440 64 MB problem

*P*A*B*L*O*

Aktivan član
Poruka
1.686
Ovako imam staru mashinu koju koristim samo za muziku:
Intel PII @ 433 MHz
Ram 192 MB
Maxtor 30 GB
Matichna neznam koja je
Graficka je navedena gore...
OS Win XP SP 2

Problem je sledeci: do pre nekoliko nedelja je radio normalno ali kad se priatelju pokvario PC izvadio sam graficku iz ovog PII i stavio u njegov da vidim dali je njemu crkla grafichka (zato sto mi je bila najsumnjivija) no kod njega nije bio problem sa grafickom (crklo mu je napajanje ) pa kad sam vratio graficku u ovaj PII windows prijavi "Found New Hardwer" i nije mi jasno kako moze to da prijavi kad je kartica ista i driver je bio instaliran (56.xx)

Probam da opet instaliram driver ( isti ) i kad zavrsi sa instalacijom dobijem sledecu poruku " This Device Cannot Start ( Error Code 10 )" Vidim da nesto nevalja ajde da instaliram ponovo windows ( nije mi bilo tesko posto na njemu nema programa osim winamp-a i drivera ) formatiram instaliram windows i opet kad instaliram driver za grafichku "error code 10"
U PCI slotu imam ubodenu samo zvuchnu karticu.......
Probao sam s Omega Driverom ali tad se PC zapuca i restartuje.......
Sta je s grafichkom ?? Koji driver je najbolji za tu seriju ??

:twisted: PREPORUKE TIPA TO TI JE SLAB PROCESOR, TO JE MALO MEMORIJE DA WINDOWS RADI NORMALNO SLOBODNO ZADRZITE ZA SEBE ZATO STO JE PRE NEGO STO SAM IZVADIO GRAFICHKU RADILO NORMALNO ( a i na njemu nema drugih programa osim winamp-a i u sistem tray-u ima samo volume i c-media ) ! ! ! ! ! ! ! :twisted:
 
Moj rezon je da je graficku ostetio drugov komp preko napajanja, ili je u tvom AGP slotu napadala prasina ili se neki pin iskrivio(pogledaj kontakte na grafickoj i u slotu da li je sve OK).

S obzirom da je sve radilo, komp ne bi trebao da primeti razliku.ugasen, izvadis karticu, vratis i upalis-on to ne bi trebao da primeti.Znaci izmedju jedne radnje desio se problem...
 
misoni:
Читај боље шта је Зорка написала,какав Карбон?!!!:evil:

Ma bre lepo napisase:
" Sto kartica je bas extra , mozes cak i carbon da igras...A sa svoih 512 mb ddr3 memorije pravi cuda...Sreca pa je imam... Salu na stranu da se vratimo na temu.... "
Sta se ti jedis, garant si pljunuo za karticu nekih 130-150 E pa ti krivo :-)
 
Ma dzabe i 1300 E kad uvek ima bolje i skuplje :-)
Treba biti skroman.
Neki dan sam video neku karticu u izlogu valjda 7600GT ili sl. Pa to je citavo postrojenje a ne kartica, strasno, cenu nisam smeo ni da gledam, a zauzima dva slota jer se pridrzava na dva jezicka i sve neke cevi po njoj. Pa to kod mene ne bi moglo ni da se stavi osim da izbacim sve ostalo napolje :-o
 
probacu grafichku da stavim u ovaj moj PC ( koji koristim sad ) ali tako me mrzi opet da se njakam sa driverima.......
ova zadnja dva meseca sebi sam instalirao windows dva puta + sve programe i jos kod trojice drugara sam radio isto.......... vec sam poceo da sanjam onaj setup screen za windows i sve programe...............
 
Samo da se ispravim u vezi gore navedene kartice sa spejsi hladjenjem, mislim da sam ovaj put dobro zapamtio model: zove se 7900GT, sigurno je da je 512Mb, i da kosta 48000, e sad koga zanima stoji u izlogu ADA-computers na SPENS-u. Pa ko ima "vremena i volje" neka je pazari, ja obecavam da cu mu zavideti :-)
 

Back
Top