Zakonito i lako rješenje finansijskih potreba,da ili ne?

peinter

Obećava
Poruka
68
Zemlje bivše Jugoslavije preživljavaju transformaciju socijalističkog u kapitalističko društveno uredjenje.To stvara potrebu za novim rješenjima penzione problematike i problematike socijalne sigurnosti društva,te donosi na naše tržište nove proizvode i usluge(polise životnih i neživotnih osiguranja i račune investicionih fondova).Ovim se javljaju i nove mogućnosti zapošljavanja u industriji prodaje ovih proizvoda i usluga.Da li ste spremni da se ogledate u ovom poslu u kojem je mjesečna plata od nekoliko hiljada eura normalna i zakonita pojava? ;-)
 
Mislim da je to jako dobra stvar ali koliko ljudi može sebi da priušti takvo osiguranje?Sa malo većim standardom ljudi bi imali "slobodna sredstva"koja bi bilo mnogo pametnije tako uložiti nego u banke. Koliko sam informisana i isplativije je, a o osiguranju u slučaju neke nesreće da i ne govorimo. Ko je pametan tako će štedeti. U svakom slučaju je to posao sa perspektivom (Ja optimista mislim da ćemo uskoro bolje živeti) Želim ti uspeh.
 
Za osiguranje putem optimalnoga paketa osiguravajućih usluga(osiguranje života sa štednjom i kapitalzacijom novca za penziju,osiguranje od 9 teških bolesti:rak,moždani udar,srčani udar,bubrežna insuficijencija,sljepilo na oba oka idr.,te osiguranje od nezgode 24-časovno ili manje sa osnovicom 15000-30000 eura na procenat invalidnosti do 100%) osoba prosječne starosti minimalno plaća oko 20 eura mjesečno.-Dalje, da bi radili na poslovima prodaje ovakvih i sl. usluga trebate imati: kupljen, barem minimalnog koštanja - 20 eura mjesečne uplate, paket osiguravajućih usluga,;plaćenu prijavu za rad,radnu dokumentaciju i seminar za obuku u radu na ovim poslovima - u visini koštanja 30 eura, te, lični cilj i volju da ga dostignete, jer u ovom poslu nemate šefa da Vas tjera na aktivnost nego to radite sami Vi.Na ostvarenu zaradu državi plaćate oko 20% u vidu poreza,što je još uvijek mnogo bolje nego u slučaju većine drugih poslova. :wink: :) :razz:
 
I onda trcis po selu i teras ljude da stede? he, he...

Super je to. I svako moze da stedi bar 10% svog prihoda, ma kako mali ti prihodi bili. Ali tvoj uslov zaposljenja mi se ne svidja. Ako neko zeli da radi taj posao uspesno, verovace u to i imace policu za stednju i osiguranje, a ako ne veruje, nece imati policu i nece biti uspesan. A njegova licna odluka je, gde ce uloziti svoj novac. To ti nekako dodje, da aok radis u jednoj prodavnici, moras i u njoj da kupujes. Znaci ako ja radim u Armanijevom butiku, moram da kupujem tamo i garderobu? wtf!
 
bojan p:
Tako funkcionišu svi MLM sistemi. Dok radiš u njemu moraš da kupuješ i koristiš njihove proizvode. Dakle, ako ti se ne kupuje Armani, nemoj se zapošljavati u njihovom butiku.

MLM?
Ne bi to uvrstila u MLM sistem, bar ne kao klasicni MLM. To moze da funkcionise drugacije, moze da bude stalni posao sa redovnom platom neodvisan od toga, koliko kkupaca si pridobio. Bar tako funkcionise u inostranstvu.

(slucajno bas dobro poznajem taj posao)
 
DellBoy-011:
tapetarduda, kakvav bre radni staž, porezi i doprinosi za 20 eura?!:wink:
Delboy nemam pojma -zato pitam čoveka.A porezi i doprinosi ne idu od 20 EU(tolika je mesečna uplata osiguranja) već od one ostvarene zarade koju stičeš radom.Bar sam ja tako razumela. Zato i pitam da razjasnim kakav je to posao.Pročitaj ponovo šta je Peinter napisao.Meni izgleda interesantno.
 
cokoladic@:
I onda trcis po selu i teras ljude da stede? he, he...

Super je to. I svako moze da stedi bar 10% svog prihoda, ma kako mali ti prihodi bili. Ali tvoj uslov zaposljenja mi se ne svidja. Ako neko zeli da radi taj posao uspesno, verovace u to i imace policu za stednju i osiguranje, a ako ne veruje, nece imati policu i nece biti uspesan. A njegova licna odluka je, gde ce uloziti svoj novac. To ti nekako dodje, da aok radis u jednoj prodavnici, moras i u njoj da kupujes. Znaci ako ja radim u Armanijevom butiku, moram da kupujem tamo i garderobu? wtf!
Ne moraš da trčiš po selu.Jel ti u tvom poslu trčiš po selu i teraš ljude na nešto?Isto kao što stolar ne trči po selu i ne tera ljude da prave nameštaj ili automehaničar ne trči po selu i ne tera ljude da poprave kola.
A logično je da ako radim u prodavnici recimo prehrambene robe neću ići u tuđu prodavnicu da pazarim nego u svoju jer mi od nje zavisi egzistencija.Bojan je u pravu ,to jeste element iz MLM-a ali to ne znači da je to nešto loše.Ja recimo koristim neke proizvode koji se prodaju preko MLM-a a nisam u tom poslu.I niko me ne tera da ih kupujem .MLM prodaja se bazira na ideji da ljudi koji koriste neki proizvod ili uslugu pomognu svojim prijateljima da i oni koriste ako žele.Sve ostalo što se nažalost dešava u nekim MLM-ovima (pa i trčanje po selu i teranja ljudi da nešto kupe što ne žele radi ostvarenja svojih snova) nemaju veze sa MLM-om.
Inače Armanijevi zaposlenici imaju dobre plate a dobijaju i specijalan popust za zaposlene tako da mogu sebi da dozvole da nešto i kupe .To je dobra poslovna politika pošto ujedno reklamiraju svoju firmu.
 
Ovde je, ipak, reč o prodaji polisa osiguranja. Životnog ili kakvog već.....
Ako vam je to već zanimljivo, ne u smislu posla, već u smislu obezbedjenja za neke buduće dane, onda malo razgledajte dellta generalli dobrovoljno penzijsko osiguranje.
Generalli postoji više od 150 godina, u 40 zemalja sveta, taj novac je u posebnom fondu, ne zavisi od same kompanije i zakon im nalaže u šta smeju da ulažu.
 
tapetarduda:
Ne moraš da trčiš po selu.Jel ti u tvom poslu trčiš po selu i teraš ljude na nešto?Isto kao što stolar ne trči po selu i ne tera ljude da prave nameštaj ili automehaničar ne trči po selu i ne tera ljude da poprave kola.
A logično je da ako radim u prodavnici recimo prehrambene robe neću ići u tuđu prodavnicu da pazarim nego u svoju jer mi od nje zavisi egzistencija.Bojan je u pravu ,to jeste element iz MLM-a ali to ne znači da je to nešto loše.Ja recimo koristim neke proizvode koji se prodaju preko MLM-a a nisam u tom poslu.I niko me ne tera da ih kupujem .MLM prodaja se bazira na ideji da ljudi koji koriste neki proizvod ili uslugu pomognu svojim prijateljima da i oni koriste ako žele.Sve ostalo što se nažalost dešava u nekim MLM-ovima (pa i trčanje po selu i teranja ljudi da nešto kupe što ne žele radi ostvarenja svojih snova) nemaju veze sa MLM-om.
Inače Armanijevi zaposlenici imaju dobre plate a dobijaju i specijalan popust za zaposlene tako da mogu sebi da dozvole da nešto i kupe .To je dobra poslovna politika pošto ujedno reklamiraju svoju firmu.


Svoj cu novac trositi tamo gde zelim. Ako je trgovina u kojoj radim po mojoj meri, kupovacu u njoj, a ako nije, necu. Svoj novac posteno zaradjujem i trosicu ga gde mi odgovara. Postoji lojalnost prema firmi za koju radis, normalno, ali u granicama koje i meni odgovaraju.
A da je uslov, da me neko zaposli, da prvo kupim proizvod, e, pa, neka hvala. Ne treba.
 
DellBoy-011:
Ovde je, ipak, reč o prodaji polisa osiguranja. Životnog ili kakvog već.....
Ako vam je to već zanimljivo, ne u smislu posla, već u smislu obezbedjenja za neke buduće dane, onda malo razgledajte dellta generalli dobrovoljno penzijsko osiguranje.
Generalli postoji više od 150 godina, u 40 zemalja sveta, taj novac je u posebnom fondu, ne zavisi od same kompanije i zakon im nalaže u šta smeju da ulažu.
Odakle su oni?I daju li i oni osiguranje od bolesti?
 
cokoladic@:
Svoj cu novac trositi tamo gde zelim. Ako je trgovina u kojoj radim po mojoj meri, kupovacu u njoj, a ako nije, necu. Svoj novac posteno zaradjujem i trosicu ga gde mi odgovara. Postoji lojalnost prema firmi za koju radis, normalno, ali u granicama koje i meni odgovaraju.
A da je uslov, da me neko zaposli, da prvo kupim proizvod, e, pa, neka hvala. Ne treba.
Pa dobro što se ti na mene ljutiš?Jesam li ja rekla da ti treba da se baviš sa tim poslom?Ja se samo raspitujem za osiguranje koje Peinter nudi.Niti se bavim tim poslom,niti ću se ikada u budućnosti baviti.Niti sam rekla da ti treba da radiš taj posao ili se osiguravaš.Niti gde ti trebaš kupovati ni kako trebaš živeti.Samo sam prokomentarisala tvoju sliku tog posla (tačnije izrugivanje) koja se ne slaže sa mojom slikom.Samo sam obrazložila svoje mišljenje.Tebe je izgleda neko povredio,ali nisam ja ta na koga treba da se ljutiš.Ja u stvari ne znam zašto se ti na mene ljutiš :sad: Molim te reci mi šta sam to rekla što te je povredilo.
 
tapetarduda:
Odakle su oni?I daju li i oni osiguranje od bolesti?

Ne znam za bolest, malo sam čitao u novinama, malo gledao njihov sajt na netu, ali samo vezano za dobrovoljno penziojsko osiguranje. Mnogo firme "doplaćuju" svojim zaposlenima po 3000 din. mesečno, što je neoporezivo, i time se uvećava njihov lični penzioni fond. Naravno, svako može da uplaćuje mesečno koliko mu volja, postoje i neke tabele, nisam baš sve stigao da pogledam, ali stvar funkcioniše u svetu.
Inače, svakog dana u blicu se objavljuje cena "jedinice", danas je bila 1.082 dinara, a pre neki dan 1.078 dinara. Svaki pojedinačni ulog se pretvara u te jedinice i tako se u, svakom trenutku, zna vrednost ulaganja.
 
tapetarduda:
Pa dobro što se ti na mene ljutiš?Jesam li ja rekla da ti treba da se baviš sa tim poslom?Ja se samo raspitujem za osiguranje koje Peinter nudi.Niti se bavim tim poslom,niti ću se ikada u budućnosti baviti.Niti sam rekla da ti treba da radiš taj posao ili se osiguravaš.Niti gde ti trebaš kupovati ni kako trebaš živeti.Samo sam prokomentarisala tvoju sliku tog posla (tačnije izrugivanje) koja se ne slaže sa mojom slikom.Samo sam obrazložila svoje mišljenje.Tebe je izgleda neko povredio,ali nisam ja ta na koga treba da se ljutiš.Ja u stvari ne znam zašto se ti na mene ljutiš :sad: Molim te reci mi šta sam to rekla što te je povredilo.


Nista licno, samo sam zelela da ti kazem, da svoj novac mozes trositi kako god hoces i da imas pravo na to i da niko nema pravo da uslovljava tvoje primanje na posao koriscenjem proizvoda koje prodajes. Naravno, da je za bolju prodaju bolje, da i sam to koristis, ali uslovljavanje nije ok.

A sto se osiguranja tice, uzmi zivotno osiguranje sa kombinacijom ulaganja u fond. Ne znam koliku svotu zelis da namenis takvoj vrsti stednje, ako je manj, ulozi je u fond, koji pokriva Srbiju, a ako je veca, razpodeli malo po svetu. Raspitaj se i posle koliko vremena mozes da podignes i koliki deo novca, da li mozes da skratis vreme stednje na 10 god. bez odstete, da li mozes da prelazis iz fonda u fond, da li ti pored zivotnog nude i druga osiguranja (bolesti, nezgode)...
Sto se tice stranih kuca, koje nude osiguranja u Srbiji, sve su to slavne kuce, jake i cvrste, ali su njihove ponude na istoku losije nego na zapadu. Pogledaj i domacu ponudu, ne znaci da je losija od strane.
 
Ćao!Oprostite mi što se nisam ranije uključio u raspravu i dopustite da sada popravim tu grešku.DellBoy, -20 eura je minimalna suma za investiranje u mjesečnim ratama jednog od najoptimalnijih ukupnih paketa osiguranja ove osiguravajuće kuće (Merkur Versicherung,Graz) koja je inače stara 208 godina i najstarije je Austrijsko osiguranje.Postoje pokazatelji u Austrijskim specijalizovanim časopisima da je Merkur daleko kvalitetniji od Generalija (vidi- konsument,konsument 4/2005,TEST,Unfalversicherungen). cokoladic@,-zaposlenje nije uslovljeno kupovinom polise ,niti je kupovina polise spojena sa imperativom da radiš za posredničku agenciju koja posreduje u prodaji Merkur osiguranja.Međutim,dobar prodavac osiguranja će pomoću ličnog primjera obezbjediti povjerenje kod svojih klijenata u svakom momentu kada je to potrebno. bojanp,- u našem društvu postoji opravdana odbojnost prema piramidalnom sistemu poslovanja ,čak što više, postoje i zakonske zabrane.Ovo iz tog razloga jer ovaj sistem pruža mogućnost zarade na osnovu rada drugog čovjeka.Nažalost,neke osobe iz neznanja poistovjećuju to sa MLM marketingom ,što nije tačno.Zakon odobrava MLM,pogotovo ovaj koji svojim djelovanjem obezbjeđuje riješenja penzione,socijalne i privredne problematike našeg društva. -Znam to, jer radim ovaj posao već neko vrijeme. :wink:
 
Teško da je to austrijsko bolje od ovog, ali sve je moguće.

DELTA GENERALI OSIGURANJE, koje je najveća privatna osiguravajuća kuća u Srbiji i zajednička kompanija Delta holdinga i Generali grupe (Đenerali grupe). S tradicijom od 175 godina Generali grupa je jedna od vodećih svetskih osiguravajućih kompanija koja posluje na pet kontinenata i danas ima 109 kompanija u 40 zemalja sveta, a zapošljava približno 61.500 ljudi. U 2005. godini Generali grupa je u oblasti osiguranja ostvarila 62,8 milijardi evra

I jedno pitanje: gde su u Beogradu. Da li posluju ovde i šta se upisuje kao mesto sklapanja ugovora?
 
Da,slatkišu,slažem se,fondovi su dobra stvar.-I , čak što više,kada mi pretekne novca u obliku viška,kupujem akcije u jednom zajedničkom fondu konzervativnog tipa u Luxemburgu.Medjutim,BNP Paribas First Selection ne rješava ni meni ni mojoj porodici probleme osiguranja od nezgode,bolesti,niti penzionu ni socijalnu problematiku.On zapravo samo čuva višak novca koji nam pretekne i kapitališe ga uz visok stepen sigurnosti od gubitka.A znam i još nešto- svi koje poznajem da ulažu novac u akcije prethodno su regulisali svoju zdravstvenu,socijalnu i penzionu problematiku kupivši polise osiguranja.- Jutro danu prethodi :!: :razz:
























































11
 
DellBoy,ukucaj si u tragač to što sam ti predložio i dobit ćeš,austrijski članak o test-upoređivanju 25 zapadnoevropskih osiguranja u kvaliteti osiguranja od nezgode.Tu su i Merkur i Generalli,sa tim da je Merkur poslije testiranja onoga što nudi rangiran na prvome mjestu a Generalli je daleko ispod.Merkur još nije u Srbiji, bit će za mjesec ili dva.Upravo rješavaju odobrenje države za rad i naravno mjesto sklapanja ugovora će biti Srbija(dakle njeni sudovi će biti nadležni za sporove). :razz: :razz:
 
Da, da, ...
... a sa dolaskom Loyds - a, nešto mislim da će svima koji rade po sistemu Halo oglasi, prodaja od vrata do vrata, prodaja od foruma do foruma, baš biti dinamična. Potraži utehu u drugom poslu, moj ti je savet, ako razmišljaš na dugi rok. Okupile su nam se jako velike OK, i doći će nam jedna od najjačih u narednih godinu i po dana, tako da ne verujem da će nešto jako unosno biti prodavati osiguranje po forumima. Mada taj MLM sistem me je uvek fascinirao kako ume dobro da se održi, pogotovo u besparici kad ljudi naginju svakakvim stvarima.

P.S. Bez da zalazimo u dalju raspravu o mom tekstu gore, molim te samo mi navedi šta znači PROSEČNO STARA OSOBA? Misliš na prosek u Srbiji? Pa to su skoro ljudi pred penzijom...
 
peinter:
DellBoy,ukucaj si u tragač to što sam ti predložio i dobit ćeš,austrijski članak o test-upoređivanju 25 zapadnoevropskih osiguranja u kvaliteti osiguranja od nezgode.Tu su i Merkur i Generalli,sa tim da je Merkur poslije testiranja onoga što nudi rangiran na prvome mjestu a Generalli je daleko ispod.Merkur još nije u Srbiji, bit će za mjesec ili dva.Upravo rješavaju odobrenje države za rad i naravno mjesto sklapanja ugovora će biti Srbija(dakle njeni sudovi će biti nadležni za sporove). :razz: :razz:

Austrijski članak - austrijanci bolji:wink:
i to u kategoriji osiguranja od nezgode, koju nismo baš puno spominjali.
Nebitno, što se mene tiče: kad budu u srbiji, ako budu imali filijale, zaposlene, ovdašnji žiro račun i slično, pogledaću u čemu se radi.
 
peinter:
Da,slatkišu,slažem se,fondovi su dobra stvar.-I , čak što više,kada mi pretekne novca u obliku viška,kupujem akcije u jednom zajedničkom fondu konzervativnog tipa u Luxemburgu.Medjutim,BNP Paribas First Selection ne rješava ni meni ni mojoj porodici probleme osiguranja od nezgode,bolesti,niti penzionu ni socijalnu problematiku.On zapravo samo čuva višak novca koji nam pretekne i kapitališe ga uz visok stepen sigurnosti od gubitka.A znam i još nešto- svi koje poznajem da ulažu novac u akcije prethodno su regulisali svoju zdravstvenu,socijalnu i penzionu problematiku kupivši polise osiguranja.- Jutro danu prethodi :!: :razz: 11


Postoji zivotno osiguranje u kombinaciji sa ulaganjem u fond. Po meni je to mnogo bolje, posto novac, koji ulazes, ne samo da ti daje socialnu sigurnost, nego se i mnogo bolje oplemenjuje. Zivotno osiguranje ima donose oko 3-4%, sto je negde dovoljno, da se pokrije inflacija i mozda neki minimalni donos, a fondovi prosecno donose oko 10% godisnje (govorim o akcijskim fondovima).
I kad ulazes u fond, ne kupujes akcije, nego poene, odnosno akcije kupujes, ali posredno.

Ako te nisam dobro shvatila, izvinjavam se. Ali iz prvog teksta sam zakljucila, da ti je za rad potrebna polica za 20€ i neka svota za seminar. Slazem se, da ako nesto radis, trebas da verujes u to i sam koristis proizvode/usluge firme za koju radis. Ali to ne bi smeo biti uslov za primanje na posao.

Sa 20€ mesecno, neces resiti pitanje svoje penzije, a ni socialne sigurnosti porodice, ako ti se desi nesto jako lose.
 
peinter:
DellBoy,ukucaj si u tragač to što sam ti predložio i dobit ćeš,austrijski članak o test-upoređivanju 25 zapadnoevropskih osiguranja u kvaliteti osiguranja od nezgode.Tu su i Merkur i Generalli,sa tim da je Merkur poslije testiranja onoga što nudi rangiran na prvome mjestu a Generalli je daleko ispod.Merkur još nije u Srbiji, bit će za mjesec ili dva.Upravo rješavaju odobrenje države za rad i naravno mjesto sklapanja ugovora će biti Srbija(dakle njeni sudovi će biti nadležni za sporove). :razz: :razz:


Nisam fan Generallija, ali je on ipak najbolji u Evropi, bar koliko ja poznajem osiguranja.

A sto se tice svih tih stranih ponudnika, bilo to Merkur, Generalli, Grawe ili bilo ko, svi oni imaju na zapadu mnogo bolje i ugodnije ponude nego u Srbiji. To sto nude u Srbiji, daleko je od toga sto nude na zapadu.
 

Back
Top