Ahtisari danas donosi samo "radni dokument"
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Ahtisari danas donosi samo "radni dokument"

Zainteresovan član David Coverdale (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ahtisari danas donosi samo "radni dokument"

Prica se po carsiji da danas Ahtisari odlazi za Beograd i Pristinu da bi im urucio predlog statusa.Ali ovaj Karl Bilt je prije neki dan rekao da je to samo radni dokument a ne i konacan predlog statusa.
    Sta vi mislite dragi forumasi i forumasice??Sta ce biti sa ovim Kosovom?

Buduća legenda Psihologue (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    410

Podrazumevano Re: Ahtisari danas donosi samo "radni dokument"

Biće sa Kosovom kao i od 1999....Naš je u mislima...

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

NISTA... danas, a sutra zna se...

Iskusan Samanta_ (avatar)
    Učlanjen
    21.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Ahtisari ćuti o statusu Kosova

Specijalni izaslanik UN za Kosovo Marti Ahtisari rekao je u petak u Beogradu da se "neće baviti pitanjem rešenja statusa" dok ne budu završene konsultacije zainteresoivanih strana o njegovom predlogu i dok ne podnese konačan izveštaj Ujedinjenim nacijama.

"Predvideo sam mesec februar za konsultacije. I Beograd i Priština imaju čvrste i jasne stavove o statusu Kosova. Mislim da treba pružiti još jednu priliku i da vidimo da li su spremne da i dalje učestvuju u ovom procesu. Biću precizan o finalnom statusu tek kada plan bude pred UN. Nadam se ovog proleća", rekao je Ahtisari na konferenciji za novinare u Beogradu posle razgovora sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem.

Finski diplomata je rekao da posle "intezivnih konsultacija" Beogradu i Prištini predstavlja "kompromisni predlog rešenja".

"Narednih nedelja pozvaćemo zainteresovane strane u sporu na dalje konsultacije i spreman sam da uzmem u obzir konstruktivne primedbe obe strane", dodao je Ahtisari.

Na novinarsko pitanje da li njegov predlog u suštuni vodi ka nezavisnosti Kosova kao krajnjoj tački, Ahtisari je odgovorio: "Znao sam da ćete pitati da li će moj predlog voditi do nezavisnosti Kosova. Nećemo objaviti dokument, ali će on biti u cirukulaciji, jer će biti predat Beogradu i Prištini, članicama EU, NATO....Rezime ovog predloga stavićemo na naš web sajt".

Ahtisari je saopštio tek neke elemente svog predloga. Naveo je da će srpskoj zajednici na Kosovu biti zagarantovano predstavljanje u skupštini i vladi Kosova, kao i da će u pojedinim sektorima, poput zdravstva, takodje dobiti visok nivo samouprave.

Plan predvidja da kulturna dobra i istorijsko nasledje budu zaštićene zone, da bi se osiguralo da Srpska pravoslavna crkva "bude i dalje živa i prisutna".

On je rekao da je važan segment plana i ekonomski. "Kosovu je neophodan održivi ekonomski razvoj koji će mu omogućiti da aplicira u članstvo u medjunarodnim finansijskim institucijama", rekao je finski diplomata.

Takodje, rekao je Ahtisari, medjunarodno prisustvo će i dalje biti neophodno na Kosovu.

Zainteresovan član David Coverdale (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2006.
    Reputaciona moć
    0

Cuo sam da Ahtisari sada dohvatio za gusu Tadica i kaze mu da mnogo ne vrda.
    Tako se prica... po kuloarima...

Slične teme

1. Ahtisari: "Kosovo će još morati da čeka nezavisnost"
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.10.2006., 19:52
  2. "Ahtisari će uskoro presuditi"
    Autor Fagypont u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 16.09.2006., 03:38
  3. Ne postoje " Problemi ", samo " Situacije "
    Autor yupiter u forumu Filozofija