Vozilo sa veliki prinos

amidesign

Početnik
Poruka
12
Zdravo svima,
Ja ocu da vam pokazem na cega bi moglo da lici jedna kola sto trosi samo 50% benzina.
Ovo elekticno vozilo je samo za jednu osobu. Svoj aerodinamik Cx je od 0,05 na mesto 0,4 za obicna kola.

Moja stranica internet je : http://www.amidesign.ch


Sve najbolje svima.

Aleksander
:jap:
 

Prilozi

  • VOITURE_ELECTRIQUE_AEROII4.jpg
    VOITURE_ELECTRIQUE_AEROII4.jpg
    19,6 KB · Pregleda: 22
Lepo sam razumeo da teoria i realnost ne idu zajedno. Svi ljudi misle da kola su najbolja stvar u zivotu. Ali ne znaju da trosi mnogo benzina. 30 kilometra svaki dan, to pravi 3 litara gorivo. Covek radi 200 dana u godinu, to pravi 600 litara. Ako uzme autoput i vozi 80 kilometra na sat, on ce da spara 300 litara godisnje zbog velik prinos vozilo.
Aerodinamik pitanje je zadnji napredak korak.
Ja vozim biciklu i mislim oskvrnjenje (zagagenje). Neki put ne uspem da disem i upotrebim gas mask kao u Kinu.

Aerodinamik i lagano :wink:

http://video.google.fr/videoplay?docid=9105638742257256507&q=courreges

Aleksander
 
Zdravo Wuestenkoenig,
Lepo si razumeo, ja ocu da napravim moj vozilo. Da ga uradim od pocetak do zavrsetak. Znam dobro da crtam, znam isto gvozdie varati i poliester da radim. Postoji u svetu mnogo ljudi koji prave svoje vozilo. Ima Buggy i razne kola kao ova od Ron Champion, http://en.wikipedia.org/wiki/Locost
Ima puno interesantne links.

Zdravo Damnjan,
Mislim da najbolje za tebe je da metnes crevo od auspuk do volana. Brzo ces razumeti opasnost od vozilo gasovi.

Zdravo Yugo 45,
Trazim potpora, svaki put sto neko mi pise poruku to je jedno novo pitanje. Ovo pitanje pravi da trebam neki put crtati drugacie kola i tako idem u napred. Na jednu drugu stranu ljudi vide nesto na cemu nisu navnikuti. Aerodinamizam mislenje je uvek bio u mosak ljudi koji su poceli automobilizam, mislim u godine 1900 - 1939.
 

Prilozi

  • Numériser0002p.jpg
    Numériser0002p.jpg
    24 KB · Pregleda: 5
amidesign:
Zdravo Wuestenkoenig,
Lepo si razumeo, ja ocu da napravim moj vozilo. Da ga uradim od pocetak do zavrsetak. Znam dobro da crtam, znam isto gvozdie varati i poliester da radim. Postoji u svetu mnogo ljudi koji prave svoje vozilo. Ima Buggy i razne kola kao ova od Ron Champion, http://en.wikipedia.org/wiki/Locost
Ima puno interesantne links.

Zdravo Damnjan,
Mislim da najbolje za tebe je da metnes crevo od auspuk do volana. Brzo ces razumeti opasnost od vozilo gasovi.

Zdravo Yugo 45,
Trazim potpora, svaki put sto neko mi pise poruku to je jedno novo pitanje. Ovo pitanje pravi da trebam neki put crtati drugacie kola i tako idem u napred. Na jednu drugu stranu ljudi vide nesto na cemu nisu navnikuti. Aerodinamizam mislenje je uvek bio u mosak ljudi koji su poceli automobilizam, mislim u godine 1900 - 1939.
I koliko treba novca za jedan takav projekat???
 
Sada sam u vreme misljene. Imam vise projekta: bicikle, motor i tri kola. Svi ovi projekti guram zajedno. Zavisi vreme i pare sto imam, radim na jedan ili na drugi. Bicikle sam vec uradio dve. I sa elektricnom motora jedna.
Moj projekt vozilo sto vam pokagem na pocetak razgovor je samo u planovi. Sve nije jos u redu. Vec sam kupio cetiri motori za 500 euro, fali baterie za 500 euro, tockovi i resto, ostane jos 1000 euro. To pravi uskupo 2'000 euro. Sta ne racunam to je vreme za crtanje mekaniku i electroniku i poso da se sece gvogdie i varanje.
Velik prinos za mene znaci 50% jacina baterie slugi za brzinu. Tockovi su tanki i samo malo jacine se izgubi u njih, 700 vata [ Watts]. Aerodinamizam je dobar kao jedan avion, 500 vata, i tu ne se gubi mnogo jacine. Kola su lagana, 160 kilograma, i tu ne se gubi mnogo uzbrdo.
Za ova gospodja samo sam teo da pokagem da nisam sam da radim u taj smer i da i zena moze da uradi elektricno vozilo. (Dobro ona ima puno pare i ljudi sto mu pomogne.)
 
amidesign:
Sada sam u vreme misljene. Imam vise projekta: bicikle, motor i tri kola. Svi ovi projekti guram zajedno. Zavisi vreme i pare sto imam, radim na jedan ili na drugi. Bicikle sam vec uradio dve. I sa elektricnom motora jedna.
Moj projekt vozilo sto vam pokagem na pocetak razgovor je samo u planovi. Sve nije jos u redu. Vec sam kupio cetiri motori za 500 euro, fali baterie za 500 euro, tockovi i resto, ostane jos 1000 euro. To pravi uskupo 2'000 euro. Sta ne racunam to je vreme za crtanje mekaniku i electroniku i poso da se sece gvogdie i varanje.
Velik prinos za mene znaci 80% do 90% jacina baterie slugi za brzinu. Tockovi su tanki i samo malo jacine se izgubi u njih. Aerodinamizam je dobar kao jedan avion, i tu ne se gubi mnogo jacine. Kola su lagana, 160 kilograma, i tu ne se gubi mnogo uzbrdo.
Za ova gospodja samo sam teo da pokagem da nisam sam da radim u taj smer i da i zena moze da uradi elektricno vozilo. (Dobro ona ima puno pare i ljudi sto mu pomogne.)
I koliko mozes da se vozis dugo sa tim biciklama sto si napravio....mislim sa jednim punjenjem baterije????
 
Zdravo Wuestenkoenig,
Jedan punjenje olovne baterie je 50 do 80 km. Ali zena Courrège sa njegov ZOOOP vozilo vozi 450 km sa litium polimer baterie. Ide 180 kilometara na sat i meri 800 kila.

Zdravo Garwor,
160 kila u svajcarsku moze da se vozi bez kais za sigurnost ni slem. Zakon je takav da mogu da registram vozilo za moju upotrebu. Sve je lagano i sa dobro misljenje konstrukcija moze da se dobie dobre ocene na kras test. Vidi u ameriku sa dragster ili Formula jedan. Vetar je velik problem. Ali kao sa motorima isto je kilograma. Ja cu ti reci kad cu voziti moj AMI-AERO.
 
Zdravo Signature 350,
Siguran sam da nema problema dok ne duva vetar.
I za prilike da moj automobil ce jedan dan da odleti, poredgenje tezine (baterie, motori i osoba) je takav da se spusti brzo na tockovi. Imam jedan drugi automobil.
 

Prilozi

  • VOITURE_ELECTRIQUE_AEROIII1.jpg
    VOITURE_ELECTRIQUE_AEROIII1.jpg
    26,6 KB · Pregleda: 4

Back
Top