Konacno i to da nadjem [ChaCha]
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Konacno i to da nadjem [ChaCha]

Obećava endless loop (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Konacno i to da nadjem [ChaCha]

E ovako nije da se hvalim ali meni je ova ideja pala pre jedno dve godine, ali niti sam imao para niti sam imao ljude sa kojima bi to odradio.

Naime radi se o sajtu ChaCha.com koji ima opciju Search Whit Guide, tj. kad kliknete na to dugme, otvara vam se novi prozor i u jednom delu je chat, gde razgovarate sa njihovim operatorima o pojmu pretrage koja vas interesuje.

Ovo moze da bude visestruko korisno, jer nekad ni google neca da izbaci bas ono sto vam treba nego morate da listate po 5 strana dok ne dodjes do onog sto si u stvari trazio.

Naravno da sam ja caskao sa tim operaterkama, i kazu da imaju placeno radno mesto, znaci nisu volonteri i da ih ima nekoliko stotina.

Verujem da je neko uleteo ozbiljnu kintu i da ce ovo vrlo verovatno da se visestruko isplati.

Jedino sto moze da ih zezne jeste da google , msn, yahoo uvedu ovakve servise, jer ako budu zakasnili ovi chacha ce vec na leto da beru kajmak

Mislim da je krajnje vreme da se pretrazivaci dignu na jedan visi nivom, a ChaCha.com je pravi primer za to!

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano Re: Konacno i to da nadjem [ChaCha]

Svaki SE izbaci ono sto ti treba na prvoj strani, pod uslovom da znas sta ti treba i kako da trazis.
    Iz kopa pesma ori se,
    Sa naseg severa,
    Dok delije su uz tebe
    Ti si nepobediva

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Konacno i to da nadjem [ChaCha]

[font=Verdana]U tome i jeste problem, što većina ne zna kako da napiše upit da bi dobili ono što ih interesuje i to onda na scenu stupaju operateri.

Možda bi trebalo napraviti kurs: "Kako naći ono što Vam treba na netu"?[/font]

Slične teme

1. Konačno
    Autor chemer u forumu Arhiva
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.08.2008., 01:26
  2. Konačno
    Autor jomini u forumu Politika
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 17.09.2007., 02:35
  3. KONACNO
    Autor ja_ti u forumu Beograd
    Odgovora: 60