KOLIKO VAM JE POTREBNO PRIJATELJA?

Neel

Početnik
Poruka
19
Koliko ima istine u ovom šaljivom pogledu na astrološke znake, procenite sami:

Koliko je Ovnovima potrebno prijatelja?
“Malo”, i to samo oni “uticajniji”, jer su Ovnovi nesretni kad su sami i samo u opšte priznatom društvu misle da su i sami ispoštovani!

Koliko je Bikovima potrebno prijatelja?
“Mnogo”! Jedni kod kojih će jesti, drugi kod kojih će piti, treći kod kojih će presedeti čitav dan. Naoko druželjubivi, ali sve što su vam dali, očekuju da im se duplo vrati ili vam više i nisu prijatelji!

Koliko je Blizanacima potrebno prijatelja?
“Nisu sigurni”.., juče su verovali jednom ali danas su čuli da su ogovarani od strane istog! Ali nema veze, nastavice da se druze sa svima, jer oni i ovako ne znaju kome treba da veruju!

Koliko je Rakovima potrebno prijatelja?
“Svi”! Oni veruju da su izuzetni i da svi žele da im budu prijatelji! I dok svima pronalaze mane kojima se smeju, oni i ne pomišljaju da su upravo i sami često razlog zbog kojeg se i drugi smeju!

Koliko je Lavovima potrebno prijatelja?
“Šta”? Njemu nije potreban niko! Na tronu ima mesta samo za njega jednog! Ipak kada Lavu zatrebaju prijatelji, on ih lako nalazi; tek da bi vam pokazao šta je sve u stanju da uradi! Ako mu posle toga ne tapšete i niste mu više prijatelj!

Koliko je Devici potrebno prijatelja?
"Bezbroj"! Jedni da bi joj odagnali sumnju u sebe i ubedili je da je najpametnija. Drugi da bi prihvatali njene kritične savete! Još njih da bi je pažljivo slušali: kako je dobro uredila kuću, napravila sjajan posao ili skuvala najbolji ručak na svetu... I posle jos godinama analizira kako to da je prijatelji dovoljno ne razumeju?!

Koliko je Vagi je potrebno prijatelja?
"Pa... ne zna ni sama; mislim da sve zavisi od toga da li ste u stanju da je pratite dok obidje sve izloge i da pri tome čekate satima da isproba sve sto je videla u radnji. A da je pri tome ne smarate svojom pričom već da se posvetite samo njenim brigama... “
(tada ste joj i vi sasvim dovoljni)

Koliko Škorpijama potrebno prijatelja?
Ne vole ni jednog i rado ogovaraju svakog ali neće se odreći niti jednog “prijatelja”! Držaće ih za zlu ne trebalo, neka joj se nadju; ako negde zaglave. Da joj plate kauciju ili pozajme pare, koje nikada neće da vam vrate!

Koliko je Strelcima potrebno prijatelja?
“Ma nije bitno”... samo ako pristajete da pijete sa njima, plačete sa njima ili da filozofirate! Jedino ih muči: Zašto nikada ne uspevaju da naprave razliku: ko su im prijatelji a ko neprijatelji?

Koliko je Jaračevima potrebno prijatelja?
“Nijedan”! Jarčeve uopšte ne brine da li imaju prijatelje? Ipak prihvatiće svakog u kome vide mogućnost obostrane koristi; inače je bolje da mu i ne prilazite!

Koliko je Vodolijama potrebno prijatelja?
“Bezbroj”… jer one misle da su najbolji i da su vam uvek potrebni! Rado dele savete i uvek su tu kada ste u nevolji; jer su sigurne da se tako nešto “glupo” jedino moglo vama da se desi!

Koliko je Ribama potrebno prijatelja?
"Štaaaaa"? Kakva glupost (misle u sebi)! Pa one i ovako ne veruju nikome, sumnjaju u svakog; ali druze sa svima, jer vi ste stalno potrebni njima. Ali ako ste vi u nevolji, bolje ne smarajte jer sigurno imaju neka preča posla od vas!​
[/COLOR]
 
Ako smo vec krenuli da uopstavamo ...

Neel:
Koliko je Vagi je potrebno prijatelja?
"Pa... ne zna ni sama; mislim da sve zavisi od toga da li ste u stanju da je pratite dok obidje sve izloge i da pri tome čekate satima da isproba sve sto je videla u radnji. A da je pri tome ne smarate svojom pričom već da se posvetite samo njenim brigama... “
(tada ste joj i vi sasvim dovoljni)

:lol: Ziva istina :lol: (jedna persona iz moje blize okoline sa naglasenom Vagom)

Neel:
Koliko je Strelcima potrebno prijatelja?
“Ma nije bitno”... samo ako pristajete da pijete sa njima, plačete sa njima ili da filozofirate! Jedino ih muči: Zašto nikada ne uspevaju da naprave razliku: ko su im prijatelji a ko neprijatelji?

Nazalost, i ovo je tacno :roll:
 
... a kad se "ispucamo" sa uopstenim komentarima (baziranim na posmatranju samo necijeg znaka, a ne natalne karte - iako sam ja u svom komentaru uzela u obzir i to), ne bi bilo zgoreg da se zaista bavimo temom prijateljstva (prijatelja), ali iz ugla natalnog horoskopa. Posto koliko sam ja pratila, do sada nije bilo takve a ni slicne teme. Ako uopste iko bude imao/zeleo nesto interesantno da kaze na tu temu :roll: :lol:
 
Pa sad, ... zavisi od toga kako prijatelje definisemo, da li kao osobe sa kojima se druzimo, s kojima smo u stalnom kontaktu ... ili tu svrstavamo samo osobe koje su nam i emotivno vrlo bliske, odnosno pravi prijatelji. Ako je pravi, jeste dovoljan jedan, ali ako gledas malo sire ne bi mogao uvek bas da se druzis samo sa tom jednom osobom ...

To nam opisuje i XI kuca u natalu - ko su ljudi s kojima se druzimo, kakvi su nam prijatelji i koliko smo zaista bliski, ako takvih pokazatelja uopste ima.
 
Moja XI kuca pocinje u vagi, tu mi jupiter, pluiton i venera. Pluton u konj. sa venerom i sa jupiterom..
Imam nekoliko pravih prijateljica i puno drugarica, nekako se na prijateljice vise oslanjam nego na clanove porodice.. Medju prijateljima imam njavise vodolija i vaga.
Sto se muskih prijatelja tice nemam ni jednog pravog, imam drugova ali ne i prijatelja medju njima...
 
Kod tebe vladar XI kuce, Venera u Vagi (pretpostavljam da je tu ?!) upravo i govori o tome - zenskim prijateljima iliti prijateljicama :lol: Konjunkcija sa Jupiterom, kao i sam polozaj Jupitera u XI polju moze dati mnostvo prijatelja-prijateljica, a sa Plutonom u kombinaciji prijateljstva mogu biti vrlo duboka i tesko raskidiva.
Sam polozaj vladara XI u toj kuci naglasava celu pricu sa prijateljima ... sigurno su ti jako bitni, ima ih dosta itd.

:-D
 
E ajde pogledajte sta moja 11. govori. Prazna je, ali ne znam da l' moze nesto da se protumaci. I sta to znaci ako je prazna?Je l' da nemam pravih prijatelja?smrc...:( :) I jos nisam uspeo da nalepim natalnu u normalnoj velicini pa vam saljem podatke:

12. 6. 1986. u 15:05 u Beogradu
 
Neel:

Koliko je Rakovima potrebno prijatelja?
“Svi”! Oni veruju da su izuzetni i da svi žele da im budu prijatelji! I dok svima pronalaze mane kojima se smeju, oni i ne pomišljaju da su upravo i sami često razlog zbog kojeg se i drugi smeju!
[/COLOR]
iako bi volila da nije tako i ma u ovome istine...a može li neko napisati kakav je koji znak kao prijatelj? pouzdan, vjeran...ja sam rak, imam jednu jako dobru i blisku prijateljicu u strelcu, druga odlična frendica mi je u vagi...volim ljude koji su optimistični i otvoreni, šaljivi i noramlno s kojima imam nešto zajedničko. Moja 11. kuća je na pola u ribama na pola u ovnu, možda malo više u ovnu. u noj mi se nalazi samo mars(u ovnu)i on mi je u kvadratu sa mjesecom, neptunom, uranom, saturnom i jupiterom, au sekstilu sa merkurom i mc-om...pa ako mi neko može to malo bolje protumačiti...
 
OK. Ovu temu sam zapocela saljivo ali mislim da nije nikakav problem da na njoj nastavimo i sa ozbiljno bavljenjem na temu prijateljstva. :grin:
Truman, to sto ti je 11 polje prazno ne znaci da neces imati prijatelje. U tvom slucaju neophodno je pre svega pogledati koji ti je znak na vrhu 11 polja kao i kakvi su ti aspekti sa vladaocem ove kuce.
Inace, ponekad je bolje imati i prazno neko polje, nego lose aspektovanu planetu u njemu... :?
 
Neel:


Koliko je Blizanacima potrebno prijatelja?
“Nisu sigurni”.., juče su verovali jednom ali danas su čuli da su ogovarani od strane istog! Ali nema veze, nastavice da se druze sa svima, jer oni i ovako ne znaju kome treba da veruju!​
[/COLOR]

80% Tacno

Neel:
Koliko je Vodolijama potrebno prijatelja?
“Bezbroj”… jer one misle da su najbolji i da su vam uvek potrebni! Rado dele savete i uvek su tu kada ste u nevolji; jer su sigurne da se tako nešto “glupo” jedino moglo vama da se desi!​
[/COLOR]

Veoma verovatno , al sam sad u nekoj neudomici i verujem da mi ih je dovoljno kolko ih imam sada i mozda jos par i ot je ot !
 
Trumane, tebi je Asc na 20 Vage, a vrh 11 polja na 29 Lava, jel tako ?

Pošto je vladar XI polja otisao u IX, u znak Blizanaca može se reci da uglavnom imaš ili ćes imati za prijatelje intelektualce, visoko obrazovane ljude, barem jednog ili čak vise koji imaju neke veze sa inostranstvom ili žive tamo. Sunce je u sekstilu sa Mesecom,a i suvladar XI polja se nalazi u znaku Raka pa možemo zakljuciti sa si sklon da sa svojim prijateljima gajiš vrlo prisne odnose, sa dosta bliskosti, kao i da moguće imas dosta prijateljica.

A conto praznog polja, ovog ili bilo kojeg drugog, već ti je rečeno da nije nikakav problem samo po sebi. :lol: Iskreno, cudi me da to pitas, jer toliko si aktivan na forumima, a to je nesto sto je zaista u domenu prvih 10 strana početničkog udžbenika astrologije.
 
Ma znam to za prazno polje, nego sam se malo salio. Hvala na odgovoru, a sto se tice prijateljica... pa ima dosta koleginica na faxu pa je to i normalno ali ne bih mogao reci za vecinu njih da su mi bas prijateljce. A i ne znam sta podrazumevas pod tim prisnim odnosima :)
 
Pa prosto, blizak si sa svojim prijateljima ... ili prijateljicama. Šta god to podrazumevalo :wink: ... Nije to samo ono - pijemo kafu zajedno, i ništa više , već delite i nešto više od toga, više i od zajedničkih interesovanja ... Emotivna povezanost. Ne znam kako bih ti drugacije opisala ... !
 
Koliko je Lavovima potrebno prijatelja?
“Šta”? Njemu nije potreban niko! Na tronu ima mesta samo za njega jednog! Ipak kada Lavu zatrebaju prijatelji, on ih lako nalazi; tek da bi vam pokazao šta je sve u stanju da uradi! Ako mu posle toga ne tapšete i niste mu više prijatelj!
Lavice, nećete da priznate ( i ja sam lavica), a definitivno je tačno. Kod lavova je retko naglašeno to "vezivanje" za prijatelje. Kada su ispunjeni emotivno, ne treba im niko- sa voljenim bićem na pusto ostrvo i to je dovoljno veliko društvo. Ali ako nemaju sreće u ljubavi, eto potrebe za prijateljima, i zaista, lako će ih naći.
 
bik sam.
ne znam za druge,ali komentar koji je dat za moj znak u mom je slucaju potpuno pogresan.
kaze:"Koliko je Bikovima potrebno prijatelja?
“Mnogo”! Jedni kod kojih će jesti, drugi kod kojih će piti, treći kod kojih će presedeti čitav dan. Naoko druželjubivi, ali sve što su vam dali, očekuju da im se duplo vrati ili vam više i nisu prijatelji!"
-"mnogo"?
-ne,mogu da funkcionisem i sa jako malo prijatelja,znaci kao i sada njih 3,ali da znam da su 100% UZ MENE!
 
slana:
Koliko je Lavovima potrebno prijatelja?
“Šta”? Njemu nije potreban niko! Na tronu ima mesta samo za njega jednog! Ipak kada Lavu zatrebaju prijatelji, on ih lako nalazi; tek da bi vam pokazao šta je sve u stanju da uradi! Ako mu posle toga ne tapšete i niste mu više prijatelj!
Lavice, nećete da priznate ( i ja sam lavica), a definitivno je tačno. Kod lavova je retko naglašeno to "vezivanje" za prijatelje. Kada su ispunjeni emotivno, ne treba im niko- sa voljenim bićem na pusto ostrvo i to je dovoljno veliko društvo. Ali ako nemaju sreće u ljubavi, eto potrebe za prijateljima, i zaista, lako će ih naći.

A sta reci... :lol: ma provalila si nas :lol: :wink:
Ozbiljno mislim, to sto si napisala zaista stoji!!!
----------------------------------------------------------------------------------------
giovanil, pa recimo da bi se za tebe moglo reci da si visi tip Bika i da za tebe ne vazi gore navedena stavka o Bikovima. :wink:
Ipak uvek treba imati u vidu da svaki znak ima svoje dobre i losije strane a da smo kao osobe, cesto kombinacija i jednog i drugog. Samo neko vise a neko manje.... :lol:
 

Back
Top