Zakoni ne važe za DSSovce

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Odloženo suđenje Mihajlov-Popović
31. januar 2007. | 12:55 | Izvor: Beta
Beograd -- Sudski postupak po tužbi Vladimira Popovića protiv Dejana Mihajlova odložen jer odbrana traži izuzeće postupajućeg sudije.

Sudski postupak protiv generalnog sekretara Vlade Srbije Mihajlova, po tužbi za klevetu bivšeg šefa Vladinog Biroa za komunikacije Popovića odložen je, a o zahtevu treba da odluči predsednik III opštinskog suda. Mihajlov i njegov branilac Vladan Vukčević tražili su izuzeće sudije Vesne Perišić jer je, kako su obrazložili, bez osnova naložila da Mihajlova na prethodno ročište privede policija.

Popovićev advokat Vlado Pavićević rekao je da bi zahtev o izuzeću sudije trebalo da bude odbijen jer Vesna Perišić nije imala drugog izbora sem da naloži privođenje Mihajlova, koji se na zakazanim ročištima nije pojavio 26 puta.

"Zahtev tuženog i njegovog branioca samo je kupovina vremena, jer za dva meseca, u aprilu, predmet zastareva i tako će izbeći odgovornost", rekao je Pavićević i dodao da potom ne može biti podneta nova tužba.

Vladimir Popović je podneo tužbu u aprilu 2003. povodom Mihajlovljeve izjave Radiju Slobodna Evropa da je Popović taj posao u Vladi radio neovlašćeno.

"To je značilo da Vlada funkcioniše na anarhičan način i da Popović radi ono što hoće", objasnio je Pavićević, komentarišući razloge za podnošenje privatne krivične tužbe.

Reagujući na zahtev za izuzeće sudije, Popović je na današnjem ročištu rekao da je Mihajlov štićenik ministra pravde Zorana Stojkovića i da se tek posle tri godine od početka postupka pojavio na suđenju, samo zbog predizborne kampanje.
"Tužba je podneta 2003, a do 2007. se nije udostojio da dođe ili pošalje opravdanje zašto neće doći", rekao je Popović obraćajući se sudu.

Mihajlov nije želeo da daje izjave i zajedno sa advokatom napustio je zgradu suda.
 
Ne važe ni za Čedu, ajde 'leba ti pitaj ga kad će da se odazove na poziv suda po krivičnoj prijavi onog čuvara zatvora koji ga je vidjao dok je dolazio u posetu Spasojeviću, dovodio mu ženu i decu.
Da li se po tome razlikuju Mihajlov i Čeda?
Ne - ni malo.
 
Eraserhead:
Čeda nije na vlasti neka ga privedu.
Interesantan odgovor, naročito kad dolazi od nekog ko želi da menja društvo, da bude primer, jel te?
I naravno, na konkretno pitanje - nemaš konkretan odgovor.
Složićemo se: dejan mihajlov i čedomir jovanović se jednako ponašaju prema pozivu suda.
Neko drugi bi rekao: oni su isti, ma kako to grubo zvučalo8-)
 
A čeda će sad da koristi imunitet, da bi tužbe zastarile?
Ili ćeš mi reći da će se odazvati pozivu iako ima imunitet?
Naravno da neće i da mu ne pada na pamet.
To se zove nepoštovanje suda, nebitno koji način se koristi za izvrgavanje obaveze.
U čemu je razlika?
Imaš dvostruke aršine, vidiš samo jednu stranu.
Nemoj da braniš neodbranjivo.
 
To da li će da koristi imunitet ćemo tek da vidimo.
To da se odaziva pre zastarelosti i da se procesi završavaju već imamo.

To da DSS štiti svoje funkcionere takođe imamo kao i to da procesi protiv njih zastarevaju.

I na kraju imamo i to da si ti opterećen te da pokušavaš da izjednačiš stvari koje se ne mogu izjednačiti. ;)
 
pa šta ima da vidimo, naravno da će koristiti imunitet, zašto ostavljaš prostor za razmišljanje?
Uopšte nisam opterećen, a ne-daj-bože da branim ili zastupam dejana mihajlova. naprotiv.
Predlog: dodaj ti lepo u naslov teme ... i Čedu... i onda je sve ok.
Do tada, ja ću ovu dvojicu, po ovom pitanju, izjednačavati sa punim pravom.
 
Pa mi koji nismo vidoviti moramo da sačekamo da se nešto dogodi. Vi koji jeste imate tu prednost da možete da zarađujete pare na tarotu.

Možeš ti da izjednačuješ koliko hoćeš i tako samo dokazuješ da jesi opterećen.;)
Istina je da se Čeda odaziva i da ni jedan slučaj nije zastareo iako su stariji od ovog, a da seovaj ne odaziva i koristi to što je u vlasti. E sad za glupa izjednačavanja nikad nije kasno. ;)
 
Eraserhead:
Pa mi koji nismo vidoviti moramo da sačekamo da se nešto dogodi. Vi koji jeste imate tu prednost da možete da zarađujete pare na tarotu.

Možeš ti da izjednačuješ koliko hoćeš i tako samo dokazuješ da jesi opterećen.;)
Istina je da se Čeda odaziva i da ni jedan slučaj nije zastareo iako su stariji od ovog, a da seovaj ne odaziva i koristi to što je u vlasti. E sad za glupa izjednačavanja nikad nije kasno. ;)

Da, ti ni o prostoj stvari ne želiš da razmišljaš svojom glavom, već isključivo MI i VI.
To je tvoj problem, zato se i ne razumemo.
Znaš, ova diskusija sa tobom, za mene je potpuno ista kao kada se, rekreacije radi, prepucavam sa no_problem, džoganijem, paolom, chavezom i sličnima.
I oni negiraju ono što je očigledno, ne žele eda vide, neće da veruju.
Veruju samo onom što im kaže centralna otadžbinska.
Vi ste extremi, svako na svojoj strani, levoj ili desnoj,nebitno.
 
Upravo tako, onda nije bitno ni to što je Jovanović u maju bio privođen, da bi kada je bio priveden saznao da sudija nije tu, ali zato Mihajlov ne mora da se brine jer će slučaj protiv njega zastariti.

Sad ti i dalje u svojoj opterećenosti zahtevaj da se ta dva slučaja izjednače.;)

za tebe je diskusija ista zato što si isti kao oni, u pokušajima da se na svaki način obračunaš sa onima koje si ufiksirao pa makar nemao nikakvih argumenata. najvažnije je lupetati gluposti, je li tako. Pa ako ih ponoviš 10 puta onda možda neko i nasedne. E to je pravi ekstremizam.
 
DellBoy-011:
pa šta ima da vidimo, naravno da će koristiti imunitet, zašto ostavljaš prostor za razmišljanje?
Uopšte nisam opterećen, a ne-daj-bože da branim ili zastupam dejana mihajlova. naprotiv.
Predlog: dodaj ti lepo u naslov teme ... i Čedu... i onda je sve ok.
Do tada, ja ću ovu dvojicu, po ovom pitanju, izjednačavati sa punim pravom.


Ti cesh ih izjednicavati josh koji dan, dok ne shvatish da ti DSS i nije tako NESHVATLIV
 
Eraserhead:
Upravo tako, onda nije bitno ni to što je Jovanović u maju bio privođen, da bi kada je bio priveden saznao da sudija nije tu, ali zato Mihajlov ne mora da se brine jer će slučaj protiv njega zastariti.

Sad ti i dalje u svojoj opterećenosti zahtevaj da se ta dva slučaja izjednače.;)

Čoveče, ja ne branim mihajlova!
A ti braniš čedu!
Rekao si gore da se odaziva na poziv povodom krivične prijave bandjura, a to nije istina.
proveri.
Nisam opterećen, lepo je filatelista napisao, obojica šalju ISTU i jednako ŠTETNU poruku.
 
DellBoy-011:
Čoveče, ja ne branim mihajlova!
A ti braniš čedu!
Rekao si gore da se odaziva na poziv povodom krivične prijave bandjura, a to nije istina.
proveri.
Nisam opterećen, lepo je filatelista napisao, obojica šalju ISTU i jednako ŠTETNU poruku.

Ja ne branim Čedu, ali još ni jedna tužba protiv Čede nije zastarela inače bi čitali o tome u Kuriru danima. A ovde imamo to da tužba zastareva. To što novine objave kada se ne odazove, a ne objave kda se odazove je sasvim druga stvar. Činjenica je da tužbe nisu zastarele i zato ne može to da se poredi.
 
DellBoy-011:
Čoveče, ja ne branim mihajlova!
A ti braniš čedu!
Rekao si gore da se odaziva na poziv povodom krivične prijave bandjura, a to nije istina.
proveri.
Nisam opterećen, lepo je filatelista napisao, obojica šalju ISTU i jednako ŠTETNU poruku.

Ne znam koliko će država da zaradi od ta dva ročšta (u advokate ne sumnjam da hoće) ali znam da sigurno gubi kad oni koji se smatraju najvažnijim sinovima ove zemlje ne plaćaju dažbine državnoj kasi.
 
Eraserhead:
Ja ne branim Čedu, ali još ni jedna tužba protiv Čede nije zastarela inače bi čitali o tome u Kuriru danima. A ovde imamo to da tužba zastareva. To što novine objave kada se ne odazove, a ne objave kda se odazove je sasvim druga stvar. Činjenica je da tužbe nisu zastarele i zato ne može to da se poredi.

evo to ću sve da se složim, a da postavimja temu kad zastari ova tužba protiv čede?
Šta ćeš mi onda reći?
Ništa.
A ako će, po tebi, tek onda to biti isto, ok.
 

Back
Top