kako jeftino stici u portugaliju avionom

kid i dik:
Da li je bolje letovati u Spaniji ili Portugalu?


Mislim da je pitanje preopsirno, i da se na njega ne moze odgovoriti.

Sve u svemu, neko voli ovo, neko ono. U Spaniji je svakako bolji provod i nocni zivot za mlade, ali je to po meni izvestaceno,konfekcijski, na silu, otprilike, 'ajde da napravimo cirkus za strance i da im otmemo pare.

Portugal je nesto sasvim drugo. Ko trazi miran odmor, nenametljive i dobronamerne domacine nasao je pravo mesto. Lisabon N I K A K O za odmor, grad zasluzuje najmanje 10 dana obilaska, ali tu odmora nema. Algarve je predivan, ali je more hladnije nego u Engleskoj.
Faro je mozda pravi izbor, za one koji hoce da letuju, ali i pored hladnog mora, moj favorit no1 je Algarve.
 
vukad:
Algarve je juzna obala Portugala, od Lagosa do Faro-a. Ovde ti je spisak low-cost kompanija koje lete do Algarve.

http://www.whichbudget.com/en/cheapflights.php?from=FAO
Ovaj, koliko ja vidim, na datom linku kompanije, nema letova iz zemalja u okruzenju Srbije. Za svaku od navedenih ti treba sengen, da ne pricamo o putovanju do Austrije, Poljske, Svajcarske, Holandije itd, odakle ova kompanija leti do Portugala.

Kako stoje stvari s lowcost kompanijama koje lete iz Budimpeste? Koliko se tamo vidi, Lufthansa ima najpovoljnije karte, ali iz dana u dan dobijam razlicite rezultate u pretrazi ponuda, sve manje se snalazim...

Pomoc?
 
nocnost:
Ovaj, koliko ja vidim, na datom linku kompanije, nema letova iz zemalja u okruzenju Srbije. Za svaku od navedenih ti treba sengen, da ne pricamo o putovanju do Austrije, Poljske, Svajcarske, Holandije itd, odakle ova kompanija leti do Portugala.

whichbudget.com nije low-cost kompanija, to je samo spisak kompanija koje lete od/do nekog mesta. Tu isto mozes da vidis koje sve kompanije lete iz Budimpeste:
http://www.whichbudget.com/en/cheapflights.php?from=BUD
 
Cene su u portugaliji veoma povoljne.Albufeire -dvokrevetni apartman pored mora 450 EU za 14 dana
http://www.booking.com/hotel/pt/residencial-vila-recife.html
Da li je neko bio u Sesimbri-Da li je more ledara svuda u Portugaliji?
Probacu da vidim koko stoje avionske karte do Londona-posetim prijatelje pa odande u Lisabon.Koja je razdaljina od Lisabona do Algarve.
Skinula sam male filmice o Faro-u pa mi se bas ne svidjaju.

PS-Davno sam bila u Barseloni -koja je najlepsi grad-a puno sam putovala.
Pored Barselone malo mesta sa Gay ljudima -mesto je juznije oko 20 km-ne secam se vise imena-bila sam odusevljena.
 
Sto se tice jeftinog smestaja, (stan, apartman) pronadjoh na ovom
http://www.homelidays.com , do sad najpovoljnije ponude, deluje sasvim ok. Drugarica, koja putuje ovog meseca u Portugal, takodje je nasla smestaj ovako ali ispostavilo se da je potvrda rezervacije koju je dobila od vlasnika, neodgovarajuca za ambasadu Portugala. Zna li neko vise o tome, kako treba da izgleda ta potvrda da bi bila ok?
Vize za Portugal, ima li iko iskustva?
 
Cesto se mogu naci promotivne karte Beograd-Lisabon. Mozda nije lose ostaviti kontakt u nekoj od agencija (ja sam kupila kartu preko TravelHouse-a (bila je u pitanju ALITALIA)), pa da oni jave kad neka od kompanija ponudi povoljne karte..Naravno, sve to ako nemas vec isplaniran datum polaska...
Portugalija je nesto stvarno posebno. :) Ukoliko ne odes na jug, u blizini Lisabona, postoje strasno zanimljiva manja mesta sa plazama (ne kao u oblasti Algarve, ali...:)). Veza sa Lisabonom je super, i nisu puno udaljena, oko 5-15min vozom...
 
IvanaS:
Cesto se mogu naci promotivne karte Beograd-Lisabon. Mozda nije lose ostaviti kontakt u nekoj od agencija (ja sam kupila kartu preko TravelHouse-a (bila je u pitanju ALITALIA)), pa da oni jave kad neka od kompanija ponudi povoljne karte..Naravno, sve to ako nemas vec isplaniran datum polaska...
Portugalija je nesto stvarno posebno. :) Ukoliko ne odes na jug, u blizini Lisabona, postoje strasno zanimljiva manja mesta sa plazama (ne kao u oblasti Algarve, ali...:)). Veza sa Lisabonom je super, i nisu puno udaljena, oko 5-15min vozom...


Muz i ja razmisljamo o Lisabonu pocetkom juna. Pretrazivala sam povoljniji smestaj u samom gradu. Obratila sam paznju na okolinu Lisabona (npr. Costa da Caparica). Tu je smestaj povoljniji, ali se pitam da li je dobro resenje da se iz tog gradica ili nekog drugog u blizini obilazi Lisabon ili je ipak pametnije i rentabilnije naci smestaj u samom Lisabonu. Deluje primamljivo ako bi se moglo iskombinovati i pravo letovanje i poseta Lisabonu.
Unapred zahvalni!
Veliki pozdrav!
 
kid i dik:
Muz i ja razmisljamo o Lisabonu pocetkom juna. Pretrazivala sam povoljniji smestaj u samom gradu. Obratila sam paznju na okolinu Lisabona (npr. Costa da Caparica). Tu je smestaj povoljniji, ali se pitam da li je dobro resenje da se iz tog gradica ili nekog drugog u blizini obilazi Lisabon ili je ipak pametnije i rentabilnije naci smestaj u samom Lisabonu. Deluje primamljivo ako bi se moglo iskombinovati i pravo letovanje i poseta Lisabonu.
Unapred zahvalni!
Veliki pozdrav!

Mozete da iznajmite kola u Lisabonu ili Portu za 7 eur dnevno ako rezervisete dosta unapred (http://www.interrent.com), a kad ste motorizovani onda i nije toliko bitno gde vam je smestaj.
 
kid i dik:
Muz i ja razmisljamo o Lisabonu pocetkom juna. Pretrazivala sam povoljniji smestaj u samom gradu. Obratila sam paznju na okolinu Lisabona (npr. Costa da Caparica). Tu je smestaj povoljniji, ali se pitam da li je dobro resenje da se iz tog gradica ili nekog drugog u blizini obilazi Lisabon ili je ipak pametnije i rentabilnije naci smestaj u samom Lisabonu. Deluje primamljivo ako bi se moglo iskombinovati i pravo letovanje i poseta Lisabonu.
Unapred zahvalni!
Veliki pozdrav!

Ako se rezervise par meseci ranije, moze se naci bas bas:) povoljno. Ja sam u sezoni (kraj juna) nasla stan u Lisabonu ( http://www.geocities.com/lisboacas/ ) i bila je OK cena...€350 za 11 dana...Stan je u najstarijem delu Lisabona, na par minuta od stanice, odakle se vozom moze obici sve u okolini grada.

Puno vlasnika oglasava na : www.expatriates.com

I.
 
IvanaS:
Ako se rezervise par meseci ranije, moze se naci bas bas:) povoljno. Ja sam u sezoni (kraj juna) nasla stan u Lisabonu ( http://www.geocities.com/lisboacas/ ) i bila je OK cena...€350 za 11 dana...Stan je u najstarijem delu Lisabona, na par minuta od stanice, odakle se vozom moze obici sve u okolini grada.

Puno vlasnika oglasava na : www.expatriates.com

I.

Hvala na informacijama. Onaj manji apartman na prvom sajtu deluje sasvim OK. Samo me jos nesto zanima: da li vlasnici mogu i znaju da posalju sve neophodne papire za vizu?
Pozdrav!
 
Lisabon N I K A K O za odmor, grad zasluzuje najmanje 10 dana obilaska, ali tu odmora nema. Algarve je predivan, ali je more hladnije nego u Engleskoj.
Faro je mozda pravi izbor, za one koji hoce da letuju, ali i pored hladnog mora, moj favorit no1 je Algarve.[/QUOTE]
[Stvarno si me presao.
Uplatila sam manji hotel u Albufeiri -prakticno prema tvojoj preporuci.Ovih dana su mi stigli prijatelji koji su bili nekoliko puta u Porugaliji i kazu da je obala severno-kod Porto-a mnogo lepsa.
Koja je razlika- po tebi.
Bicu 4 dana u Lisabonu i 10 dana u Albufeiri.Ako je Algarve favorit sta je to sto treba obici tamo.
 
I K I:
Da li se zna kako je najjeftinije stici do Lisabona?Mozda cak i vozom..?
Ja se lozim na Lisabon ovih dana, ali ce me taj put ipak malo sacekati...:(
Ipak, ko hoce neka pogleda

www.germanwings.com

moze sasvim lepo da se iskombinuje let bg-bon-lisabon i za male pare i bez velikih cekanja u presedanju.
Za smestaj sam nasla neke fine apartmane preko googla, moji poznanici su tako sebi organizovali put prosle godine i sasvim fino prosli. Dakle, za smestaj googlajte lisbon accommodation.
 
ja sam se danas vratila iz lisabona, predivan grad, predivna zemlja.
kartu sam kupila jos u februaru, letela preko beca, cekanje u becu oko pet sati. to je bila najbrza ruta kojom sam mogla tamo da stignem. karta 255eur. srela sam nekoliko hrvata, oni imaju direktan let iz zagreba, cena karte 170eur, leti portugalska avio kompanija TAP.
sutra cu postaviti slike. p;rosle godine sam bila u barseloni, tamo sam isla sa velikim ocekivanjima i naravno se nisam razocarala. lisabon je bio iduci grad na wish listi i provela se mnogo bolje od ocekivanog.

- - - - - - - - - -

Da li neko zna najjeftini način da se iz Barselone dođe u LIsabon: avion, noćni voz?

zimus je avionska karta bila oko 60eur, sada ako zelis iz lisabona u barselonu povratna karta je 64eur, putuje se devet sati. ova informacija je proverena, licno sam pitala na stanici, kada sam kupovala karte za porto.
 

Back
Top