Унмик и шиптари заједно прогањају Србе

Анти-дахија

Početnik
Banovan
Poruka
45
Treba naglasiti da su gotovo svi zaseoci u Sredackoj župi gotovo opusteli. Osim privida da se nešto radi, drugo se ništa ne dogada. Kako rece za "Svedok" Sokol Đordevic, kordinator prizrenskog okruga za izgradnju, u pitanju su price kojima se ubiraju politicki poeni.
- Do pre godinu dana naš Kordinacioni centar je vodio evidenciju o izgradnji kuca. Danas to nije slucaj. Povratnici se pozivaju sami da dodu u agenciju poput ASB ili UNDP, pritom oni potpisuju štetne ugovore. Apelujem na ljude da prvo procitaju ugovore. Jer tamo mora da pišu i uslovi oko povratka, a postoje ugovori u kojima piše da ce oni koji su potpisali ugovor sami bez svoih porodica živeti u tim kucama - tvrdi Đordevic.- Na KIM treba masovni, a ne individualni povratak. Za sada se vracaju stari, povratak mladih nije zabeležen. Tvrdim da vlada KIM želi da nas protera a ne vrati na KIM.
Mnogo je dokaza o prljavim radnjama prestavnika medunarodne zajednice na KIM, sve se cini da se Ujedinjenim nacijama dostave spiskovi koji pokazuju da se Srbi vracaju na KIM, što nije tacno - tvrdi Miodrag Lazic, kordinator za povratak u opštini Prizren.
- Starci koji su vec ovde na KIM dobijaju 40 evra pod uslovom da se prijave da su povratnici, kako bi se posle tim papirom mahalo da je rec o povratnicima. Masovni povratak ne odgovara ni UNMIKU, ni kosovskoj vladi.
U selu Drajcicu "Svedok" je obišao Tomislava Tomica koji kaže da je tu nekada živelo blizu 6oo Srba i cetrdesetak muslimana. Danas u Drajcicu živi tek nešto više od 3o starijih Srba. I Tomislav optužuje organizacije koje grade po KIM.
- Deset puta su dolazili da me pitaju da li sam ja Tomislav Tomic.Došao sam do zakljucka da nece ništa da naprave zato što nisam nikad napustio ovaj prostor. Ove belosvecke agencije prave kuce Srbima koji se nikad na KIM nece vratiti. Takvih kuca danas ima u Sreckoj koliko hocete. Vecina tih kuca bice prodato.
Сведок
 
goxy:
jel Sokolj ili Sokol???:mrgreen:
Na Kosovu svi teshko zive i moraju da shvate da im je buducnost zajednichka, kao i problemi:cool:

Живео мало морген друг говорник. На Косову шиптари као хијене чекају кад могу да убију Србина, млад, стар нема везе само да га убију.
 
pa, ovaj, znam da ispadam antisrbin itd, ali pricao mi je ortak koji je za vreme rata bio na kosovu... da su nasi ljudi, jos dobro pre rata masovno prodavali kuce za nenormalno velike cifre i selili se po srbiji... e sad, sa tacke gledista pojedinca, naravno da ce to uraditi... tako da su siptari lepo KUPILI kosovo dragi moj narode... a kad su ga vec kupili... pa, da sam ti npr prodao stan u mojoj zgradi, i onda dodjem i kazem ti "e ovde hoce da zivi moja cerka" da li bi me pustio? mislim, tvoje je... a i vecina tih ljudi nece da se vrati jer nemaju potrebu... vracaju se stari, ljudi koji JESU IZBEGLI, a ne vecina koja se samo preselila i zivi od kokainskog novca... kada bi srbi (ok, bilo koji narod) bili malo slozniji i vise gledali MI a ne JA bio bi ovo mnogo lepsi svet ;)
 
Hammerhead:
pa, ovaj, znam da ispadam antisrbin itd, ali pricao mi je ortak koji je za vreme rata bio na kosovu... da su nasi ljudi, jos dobro pre rata masovno prodavali kuce za nenormalno velike cifre i selili se po srbiji... e sad, sa tacke gledista pojedinca, naravno da ce to uraditi... tako da su siptari lepo KUPILI kosovo dragi moj narode... a kad su ga vec kupili... pa, da sam ti npr prodao stan u mojoj zgradi, i onda dodjem i kazem ti "e ovde hoce da zivi moja cerka" da li bi me pustio? mislim, tvoje je... a i vecina tih ljudi nece da se vrati jer nemaju potrebu... vracaju se stari, ljudi koji JESU IZBEGLI, a ne vecina koja se samo preselila i zivi od kokainskog novca... kada bi srbi (ok, bilo koji narod) bili malo slozniji i vise gledali MI a ne JA bio bi ovo mnogo lepsi svet ;)

Никад не могу шиптари да купе Косово, могу само привремено да га отму помоћу свог нарконовца и белог робља. Косово је Српско. Упорећење са зградом је безвезе. Шиптари су под титом били заштићени као бели медведи, радили су са Србима на Косову шта су хтели.
 
Анти-дахија:
Никад не могу шиптари да купе Косово, могу само привремено да га отму помоћу свог нарконовца и белог робља. Косово је Српско. Упорећење са зградом је безвезе. Шиптари су под титом били заштићени као бели медведи, радили су са Србима на Косову шта су хтели.

Junače, mnogo Albanaca ima validne vlasničke Ugovore o posedu imanja.
Postoji masa njih koji su se "uglavili" posle 1999 i to je tačno.
Zainteresovanost Srba da se prijave izbegličkim centrima je bila minimalna, a tek na poziv patrijarha nešto poboljšana.
Kosovski Srbi koji su imali rodbinu u Crnoj Gori nisu se čak ni odazvali - kazuju iz centra 5%
Duša naravno boli...
 
Колико разумем ова тема се не односи на повратнике на ону имовину која је легално ПРОДАТА - него НА ИМОВИНУ КОЈА ЈЕ ОТЕТА И ОПЉАЧКАНА........зато су неки
коментари више него одвратни... ја овде у комшилуку имам човека Србина чија је
фамилија продала сву имовину и купила стан на Бањици - али када чујеш његове
приче о разлозима због којих су то учинили, престаје свака даља прича...

Има људи (нарочито оних који имају земљу) који желе да се врате а имовина им је
отета, шуме посечене, стока побијена, куће спаљене и опљачкане ... ова тема је
О ЊИМА.......
 
eremita:
Има људи (нарочито оних који имају земљу) који желе да се врате а имовина им је
отета, шуме посечене, стока побијена, куће спаљене и опљачкане ... ова тема је
О ЊИМА.......
e pa i nama je sve to i jos mnogo vise uradjeno.... i kada smo se vratili, zatekli smo prazne kuce, i srpske i albanske... tako da se tada pljackalo koliko se moglo,ALI ako se sta imalo tj. ako je sta ostalo... ali pusti to ja mislim da je tema STA SE SADA radi "tamo dole" tj. ovde. e tu vec ima puno dezinformacija....
 
Obersturmfuehrer:
ma niko ovde nema mooda da nogom zgazi na kosovo...
svi pricaju u buducem vremenu (i obavezno uz neki uslov, tipa, prvo da ocistimo svoje dvoriste), kao, bice bolje, branicemo, ratovacemo...niko da kaze, idem na kosovo i tacka.


ako su kukavice, ovi koji bi barem na recima branili Kosovo sta si ti onda koji ni na recima nemas muda da ga branis? Picketina?

P.S bio sam na Kosmetu pre 3 dana i to u Leposavicu i Mitrovici.
 
nisam bio, nisam pricao sa nekim ko je ziveo dole, moj prijatelj je 99 bio tamo... prica mi sta je sve bilo... i kaze da ni jedna strana nije nevina, a sta je ispravno, neka zakljuci svevisnji, ma kako ga ko od nas zvao... i prekinite da se pravite pametni, moj pokojni deda je lepo rekao povodom protesta 99 za vreme rata (ono "ne damo kosovo") da bi svim tim tamo lepo podelio puske pa nek ga nedaju... a svi bedni izgovori tipa "idemo da se bijemo kad se desi xy" me ne zanimaju.

a da, ako se neko nasao uvredjenim zbog mog prethodnog posta, jer je nateran da proda kucu pod pretnjom revolvera, ja mu se izvinjavam, ali znate sta, ako vas neko tera puskom, nece vam dati milione...
 

Back
Top