napajanje-molim za pomoc
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: napajanje-molim za pomoc

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano napajanje-molim za pomoc

Ovako, prvo da naglasim da sam totalni laik za kompijutere i unapred se izvinjavam na pogresnim izrazima. Pre desetak dana kupila sam nov dvd rezac, ali posle ugradnje desilo se to da ne mogu da upalim komp. Odnesem ga u servis, oni promene napajanje i on kao super radi. Ali cuje se neko uzasno zujanje, vise zavijanje, tiho,ali se ipak cuje. Posto sam istog dana kupila i ups, mislim da se on cuje i sve vreme ga gasim, jer od tog zujanja ne mogu da spavam. Medjutim, veceras iznervirana, raskacim ups, prikljucim komp normalno na struju i provalim da uopste ne zuji ups, vec komp i to kad je ugasen. Kad ga ugasim iz uticnice ,zujanje se cuje jos par sekundi i onda prestanje O cemu se radi? Da li je to opasno ili ne? Predpostavlljam da bas i nije normalno da zuji kad je ugasen? Ima li potrebe da kompijuter ponovo nosim u servis ili ne?

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: napajanje-molim za pomoc

U garanciji si sa napajanjem,odnesi ga u servis.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Cuje ti se neki ventilator, to je sigurno. Ne, nije opasno, samo sto ume da nervira. Mozes da odneses u servis, to je vec tvoja odluka, ali ce, i kada ga zamene i stave novi, opet nakon nekog vremena poceti da zuji. Imas jos jednu mogucnost. Posto, verovatno, ne posedujes kompresor, kupi bocu pod pritiskom punjenu vazduhom ili teslanolom, otkaci komp od svih kablova, odnesi na terasu ili dvoriste, otvori poklopac sa strane, uzmi pomenutu bocu, namontiraj onu tanku cevcicu koja je usmerivac vazduha i izduvaj sve ventilatore u kucistu dokle god iz njega izlazi prasina. Sacekaj pola sata da se osusi (ako si koristila teslanol), prikaci i trebalo bi da si resila problem do sledeceg puta, tj. bar 2 meseca bi trebalo da si mirna (a verovatno i duze). Sta da ti kazem, samo je Apple pravio kompjutere bez i jednog ventilatora, i to samo jedan model pre 5-6 godina, svi imamo slicne probleme. Moj ti je savet: NAHRANI PRASICE, I NE DIRAJ DUGMICE, tj. pusti ga da radi kako readi dok god ta buka ne predje granicu koju si spremna da tolerises.

Zainteresovan član BAZUKA (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

"Cuje ti se neki ventilator, to je sigurno. Ne, nije opasno"
    Kako nije opasno ,cim se cuje znaci da prilikom okretanja kaci za nesto samim tim radi teze i prije ce da crkne a kad crkne nema hladjenja,crkne nesto sto je bilo hladjeno a sa njim crkne ploca,procesor itd itd.
    Odnesi na servis,moj savjet...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Prasina je uzrok, a u servisu ce joj uzeti pare.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]Bolje da plati samo čišćenje, nego i sve ono što će otkazati kada ventilator prestane da radi. Dakle, nosi računar u servis.[/font]

Aktivan član
    Učlanjen
    12.08.2006.
    Reputaciona moć
    54

"Medjutim, veceras iznervirana, raskacim ups, prikljucim komp normalno na struju i provalim da uopste ne zuji ups, vec komp i to kad je ugasen. Kad ga ugasim iz uticnice ,zujanje se cuje jos par sekundi i onda prestanje" Pa ljudi kakav ventilator radi kada je ugasen komp?!!! To joj zuji napajanje, jedino sto moze da se cuje pod naponom kada je komp ugasen!Zameni napajanje!P.S.Imao sam isti problem zato ovo i pisem!Poz

Aktivan član
    Učlanjen
    12.08.2006.
    Reputaciona moć
    54

Kada sam napisao da zameni napajanje i mislio sam da ode u servis da joj to oni urade.Poz

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Napajanje je novo-prasina nije.Zuji kada je ugasen komp-ventilator nije.Za stvari koje su nove,u garanciji, a nerade kako trebaju zajebi savete sa raznih foruma nego kod prodavca pa neka se on za.....a sa tim.
    Jesu saveti na forumu dobronamerni ali ipak otidji u servis ili jos bolje ako imas para kupi kvalitetno napajanje,ona ti se krecu od 40-tak Eura pa navise i sigurno neces imati takvih problema u buducnosti.

Izvinjavam se ostalima ako sam ih uvredio sa odgovorom

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ovako , apsolutno nije normalno bilo šta da zuji kada se komp ugasi. Ventilator - NE SME DA RADI posle GAŠENJA kompjutera , takođe ni napajanje ne sme da zuji posle gašenja kompjutera jer ono zapravo više ni ne radi !!!
    Posle isključenja računara napajanje ostaje pod naponom ali ne radi , može da se čuje brujanje neke od komponenti koje se nalaze na napojnoj jedinici na samom ulaskuu računar, u svakom slučaju Nosi ga u servis!!

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Losa napajanja imaju tu osobinu da cvile kad je racunar ugasen.
    Bolje razmisli sta se desilo sa starim napajanjem, tj. da li si to novo platila ili su ga samo zamenili u garanciji?
    Ako si platila prevarili su te debelo.
    I sta si radila sa DVDom kad je crklo napajanje???

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Kada su mi stavili dvd u racunar, ja uopste racunar nisam mogla da pokrenem. To je bio razlog zamene napajanja. Inace, zvala sam u servis, kazu da donesem komp, jer kao imali su vec problema sa tim napajanjima. Kao bucna su, ali to nista ne steti komp. Mada kao sto je rekao snejks, nije mi jasno sta zuji kad je komp ugasen. Inace, ovo napajanje platila sam 1500 din.

Primećen član
    Učlanjen
    13.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Lepa cena.Nama sta. Dooobri majstori.
    Sa novim DVD rezacem nece da radi staro napajanje,probirljivo neko napajanje! A rezac brate po prirodi svojoj, vuuuceeee struju i pre nego se i pokrene!!!!!
    Daj ,molim te , sisaju te ko ovcu.
    Da li je,taj sto je ugradjivao DVD rezac, podsio jumpere na rezacu?
    Sumnjam.
    Odnesi u "servis" i daj da ti srede , bez da im platis. Event, pozovi nekog, ko se STVARNO razume pa da proceni sta posredi ,pre nego sto odneses.
    Od pamtiveka ljude muče dve stvari:
    1. Ko je izmislio rad?
    2. Zašto ga ostali nisu odmah ubili!!!!!!!!

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio gorska nimfa
    Kada su mi stavili dvd u racunar, ja uopste racunar nisam mogla da pokrenem. To je bio razlog zamene napajanja. Inace, zvala sam u servis, kazu da donesem komp, jer kao imali su vec problema sa tim napajanjima. Kao bucna su, ali to nista ne steti komp. Mada kao sto je rekao snejks, nije mi jasno sta zuji kad je komp ugasen. Inace, ovo napajanje platila sam 1500 din.
    Meni ovo lici na vacarenje.Koji servis je u pitanju?

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Stani, moras da pojasnis situaciju nismo bili prisutni.
    KO ti je stavio DVD, da li ti iz servisa?Kad su ga stavili da li su probali da li radi, zasto si ti palila racunar?
    Da li ti je prvo napajanje ili ceo komp pod garancijom?Za 1500din budi srecna da radi.

Aj samo jos jedno.Sta ti tacno znaci nisi uspela da pokrenes racunar-ali tacno.

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio spinx
    Meni ovo lici na vacarenje.Koji servis je u pitanju?
    :shock: :shock: Zar i to znaju da rade?:shock: :shock:
    Pa de mi zivimo.Bem ti svet.:mad:

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Oggi, dvd mi je stavio decko iz servisa, ali kod mene kuci. Ni on nije mogao da pokrene racunar, ali je nesto cackao i racunar se upalio. Sledeci dan, ja sam ga upalila, ali ono na jedvite jade, drndala dugme vise puta. Dan posle toga nisam mogla da ga upalim uopste, a to znaci da racunar krene da se pali, ali na ekranu se nista ne pojavljuje. Sad sta to znaci, ne znam, vec sam rekla da sam laik. Kazu nece da udje u windows, ne znam. Cuje se zvuk kao da je upaljen, ali ne radi. Odnesem ga u servis, oni raskace neki stari citac i on kao radi kod njih. Donesem ga kuci, opet ne radi. Vratim ga. kad gle cuda kod njih se pali, ali kod mene kuci nema pojma. Onda vlasnik servisa kaze decku koji radi na mom kompu, "probaj zameni joj napajanje tj. kompu, ne meni :-), mozda je oslabilo, a i nije struja ista kod nas i kod nje". I tako zamene oni to, donesen komp kuci, on radi. Ali kao sto sam vec pisala ono sto mene muci, to je zujanje kad je komp ugasen, od koga ne mogu da spavam,pa ga svaku noc cupam iz struje. Naravno kad sam provalila da je komp, jer sam ovih par dana bila ubedjena da zuji ups.
    Spinx, ime servisa ne bi da pominjem, jer je vlasnik moj poznanik, ali oni momci sto rade tamo to je katastrofa. Svaki put kad nesto rade, ja pomislim "o moj boze, pa ja znam vise od njih", a ne znam nista. Dobro, nije bas tako, ali tu je negde.
    I da, komp nije pod garancijom, star je vec par godina.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

To je ono što sam ja već par puta rekao "mnogo babica kilavo dete" , mnogo nestručnih ljudi se bavi poslovima za koje nisu obučavani , jeftinoća tog napajanja me je zabunila ali ti moram reći da kineska napajanja koštaju otprilike oko 10 evra , ovo će pre biti neko već korišteno napajanje da su ti stavili. Malo sam razmislio šta uopšte može da zuji tj. bruji i došao do zaključka da su to najverovatnije elektrolitski kondenzatori na napajanju , jer mi na to liči , oni oće da prave buku kada počinju da se suše i gube kapacitet , tako da to može tako da radi još godinama i da sve bude u redu . Oni inače služe za tzv. "peglanje" napona i uklanjanje frekvencijskih šumova koji se javljaju u kablovima i vodovima. Naprimer : imaš antensko pojačalo za tv , ako ti oslabi elektrolitski kondenzator na ispravljaču imaćeš duhove na slici ili dve horizontalne linije koje se polako krecu gore dole

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Reputaciona moć
    52

Ja se izvinjavam, ali u brzini citanja skontao sam da se cuje jos par sekundi pri iskljucenju, ali sam previodeo ono iz struje. To definitivno nisu ventilatori, a ako imas UPS, nije ni do struje. Tu vec treba neko, ali stvarno strucan, da ti pomogne. Najbolja varijanta je da te zeza napajanje. Sve ostalo vise kosta.

P.S. Ne vredja se niko ko hoce da pomogne, samo ti lafe iznosi misljenje, to je osnovni moto svakog foruma. A sto se tice diskusije, osnova svake poslovne saradnje je sukob misljenja, jer niti ja znam sve, niti ti znas sve, a mislim da zajedno ipak znamo malo vise nego neki napaljeni klinci koji rade po servisima, uceci se na tudjim komjuterima.
    Poslednji put ažurirao/la zlajat : 01.02.2007. u 07:55

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Slazem se Zlajate sa tobom ali me izbacuju iz takta ovakvi "servisi" za racunare,njihov nacin rada i odnos prema strankama i prijateljima.Pa valjda je bitniji prijatelj od zarade.

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Rezime:
    "Servis"( zvacemo ga The Firm) ti ugradjuje DVD,komp na jedvite muke radi, posle par dana ne radi uopste,odnosis ga u servis i konstatuju NAPAJANJE. OK
    Lepo im daj 10-15eur i trazi da ti zamene to (na koje sigurno nisi dobila garanciju a platila ga) sa nekim 320-380w Coolermaster ili sl. novo sa garancijom.Kazi: niste mi objasnili sta se desava i necu ovo napajanje koje vi mislite da je najbolje a usto pisti celu noc, nego neko kvalitetno. Ako to uspes to ce ti biti najbolje utrosenih 10e a ako znas vlasnika- pa sredi.Nije ni on mutav, zna da ti klinci nemaju pojma, sigurno do sad nisu radili na srecu pa sve pogodili....

Ili vrati napajanje uzmi 1500din dodaj one iste pare i kupi sama napajanje u radnji(cak na lepe oci ti neko mozda i ugradi)!

Za ostalo nemozes da se bunis-Firma uvek moze da kaze to je cena ruku, ali uvaliti shit napajanje bez pitanja i naplatiti ga toliko !

Aktivan član mshone (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Napajanje je u pitanju, tj.kondenzatori na njemu.
    Poslednji put ažurirao/la mshone : 01.02.2007. u 13:04

Aktivan član
    Učlanjen
    12.08.2006.
    Reputaciona moć
    54

Pa Srbija ljudi, sto se cudite, ja sam prestao pre par godina, meni je sada sve normalno...

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Zaci resenje je prosto- SAMO FLEGMA!

Primećen član
    Učlanjen
    05.08.2006.