Pedro Almodovar

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tip je genijalac, multi talentovan, scenarista i reziser i ko zna sta sve jos...Jako volim njegove filmove i rado im se vracam. Posto me je `Sve o mojoj majci` malo razocarao, jer je to do sada njegovo najkomercijalnije ostvarenje, nijesam ocekivala veliku senzaciju sa `Pricaj s njom`. I osjecala sam se fenomenalno kad me film uspio iznenaditi tako pozitivno. I ja sam ga gledala 5 puta,za sada, od toga dva u Tuckwood-u :). Mijesanje melodrame,sapunice, svega i svacega ali kod njega je sve super ukombinovano da nam se cini da jednostavno ne moze biti drugacije :). Tesko da se ikada radnja nekog njegovog filma moze prepricati i shvatiti smisao istog. Sve je puno boja i emocija, bez gledanja se ulazi u banalnost, a toj rijeci kod Almodovara nema mjesta... Obozavam ga!

I, preporucujem svima da odgledaju `Pricaj s njom`.
 
almodovar je najveci reziser danasnjice.svi filmovi su mu kultni:)ja ne volim praviti neke velike razlike medju njima,mada se mora priznati da je pricaj sa njom film koji je na mene ostavio najjaci utisak.ono sto almodovara razlikuje od drugih je cinjenica da je tip umjetnik i da na slican nacin posmatramo umjetnost.obicne stvari nam se desavaju u zivotu a film kao uostalom i slikarstvo i sve vrste umjetnosti upravo sluze da nam prikazu svijet ili zivot na jedan drugaciji nacin.pomalo je nastran ali posto je to umjetnost i treba da bude.sve drugo bi ga pretvorilo u americki tip i predvidljive lagane tipove a samim tim i filmove.
 
odlican reziser.nisam jos gledao PRICAJ S NJOM,ali su svi ostali izvrsni,kao sto je SVE O MOJOJ MAJCI-koji sam gledao bar 10 puta i morao sam da ga kupim,zatim KIKA,TOREADOR,VISOKE POTPETICE,DJAVOLJEVA KICMA-odlican film i ostali....
 
odlican reziser.nisam jos gledao PRICAJ S NJOM,ali su svi ostali izvrsni,kao sto je SVE O MOJOJ MAJCI-koji sam gledao bar 10 puta i morao sam da ga kupim,zatim KIKA,TOREADOR,VISOKE POTPETICE,DJAVOLJEVA KICMA-odlican film i ostali....
 
"volver" mi uopste nije ubedljiv,cak da kazem da me je i melo razocarao ocekivala sam mnogo vise.Previse "naivno" i "plitko".
Najbolji "Pricaj sa njom", i "Lose vaspitanje"


th-PedroAlmod_Vespa_984056_400.jpg


th-PedroAlmo_Georg_14043006_400.jpg
 
Sve o mojoj majci i Pricaj sa njom su me odusevili. Volver mi je bio nekako preblag, vec vidjeno. Kada sam gledala Kiku i Visoke potpetice bili su mi previse ekstremni, mozda zato sto sam ja tada bila mladja, mozda bih ih sada drugacije dozivela.
 
Ne bih se složila sa tobom. Činjenica je da je malo udaljeniji stilski od nekih starijih ostvarenja. Medjutim, rekla bih da je jedan od njegovih najemotivnijih filmova, i jedan od najličnijih, jer se fokusira na odnos kćerke i majke, a centralna figura Pedrovog života je bila njegova majka za koju je bio veoma vezan. Takodje, u njemu ponovo radi sa njegovom prvom muzom: Carmen Maura.
Najbolji: "Sve o mojoj majci" , "Pričaj sa njom" , "Visoke potpetice"... Ma svi su odlični :)
 
bethy:
Ne bih se složila sa tobom. Činjenica je da je malo udaljeniji stilski od nekih starijih ostvarenja. Medjutim, rekla bih da je jedan od njegovih najemotivnijih filmova, i jedan od najličnijih, jer se fokusira na odnos kćerke i majke, a centralna figura Pedrovog života je bila njegova majka za koju je bio veoma vezan. Takodje, u njemu ponovo radi sa njegovom prvom muzom: Carmen Maura.
Najbolji: "Sve o mojoj majci" , "Pričaj sa njom" , "Visoke potpetice"... Ma svi su odlični :)



Da kapiram da je mozda jedan od "najlicnijih",zato sto je sniman u rodnom mestu,i govori o sueverju iz svog sela.Ali je ga nisam dozivela kao nesto posebno emotivan film,vec naprotiv,bez ikakve emocije,....ima on dosta emotivnijih filmova,a ovaj mi deluje kao na definitivno poslednjiem mestu.Opet kazem to je moje misljenje.
 
Jedan od mojih omiljenih reditelja. Volim da gledam njegove filmove, koji su vrlo inspirativni sto se prica, nekih ideja i uopste pogleda na stvari tice.

Odusevljava me, kao sto neko to ovde rece, njegova svestranost i multitalentovanost. Ako svemu tome dodam podatak da covek uopste nije zavrsio nikakvu akademiju, nego je radio kao postanski sluzbenik i od svoje plate kupio kameru kojom je snimao amaterske filmove i kasnije se prikljucio udruzenju nezavisnih filmskih umetnika sto mu je dalje otvorilo put da postane ono sto jeste danas- mozemo jedino da zakljucimo da je u pitanju cista genijalnost.

Pomenuli ste "Lose vaspitanje" - Sam Almodovar je svojevremeno pohadjao takvu vrstu skole koju film opisuje. Tvrdi da bas zbog toga i nije religiozan, da ne moze da veruje u Boga posle svega sto mu se desilo u toj skoli. Tvrdi da su mnogi svestenici imali odnose sa njegovim drugovima, ali ne i sa njim.

Covek, po mom skromnom misljenju, nije snimio los film ali meni su najdrazi : Visoke Potpetice, Zene na ivici nervnog sloma, Sve o mojoj majci, Pricaj sa njom, Kika, Zivo Meso...

Cudno da niko nije pomenuo Zivo Meso i Vezi me.... :)
 
Retko koji reziser u istoriji kinematografije zna tako dobro da priblizi gledaocu zivot, patnju i radost! Kada gledas Almodovarov film jednostavno ti se cini da se to negde desava. E, to je ono sto malo kome podje za rukom!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top