Pedro Almodovar
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Pedro Almodovar

Boni1
    Guest

Podrazumevano Pedro Almodovar

Sta mislite o njegovim kultnim filmovima?

Primećen član
    Učlanjen
    05.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Jedan od najvećih režisera današnjice, šta više reći. Svaki njegov film je remek-delo.

boni1
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio alien
    Jedan od najve?ih režisera današnjice, šta više re?i. Svaki njegov film je remek-delo.
    A koji je najbolji? Ne mogu ga izdvojiti ali sam verovatno jos uvek pod utiskom zadnjeg Pricaj sa njom (odgledala sam ga 5 puta)

Obećava Boyana (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Tip je genijalac, multi talentovan, scenarista i reziser i ko zna sta sve jos...Jako volim njegove filmove i rado im se vracam. Posto me je `Sve o mojoj majci` malo razocarao, jer je to do sada njegovo najkomercijalnije ostvarenje, nijesam ocekivala veliku senzaciju sa `Pricaj s njom`. I osjecala sam se fenomenalno kad me film uspio iznenaditi tako pozitivno. I ja sam ga gledala 5 puta,za sada, od toga dva u Tuckwood-u . Mijesanje melodrame,sapunice, svega i svacega ali kod njega je sve super ukombinovano da nam se cini da jednostavno ne moze biti drugacije . Tesko da se ikada radnja nekog njegovog filma moze prepricati i shvatiti smisao istog. Sve je puno boja i emocija, bez gledanja se ulazi u banalnost, a toj rijeci kod Almodovara nema mjesta... Obozavam ga!

I, preporucujem svima da odgledaju `Pricaj s njom`.

deniss
    Guest

Podrazumevano

almodovar je najveci reziser danasnjice.svi filmovi su mu kultnija ne volim praviti neke velike razlike medju njima,mada se mora priznati da je pricaj sa njom film koji je na mene ostavio najjaci utisak.ono sto almodovara razlikuje od drugih je cinjenica da je tip umjetnik i da na slican nacin posmatramo umjetnost.obicne stvari nam se desavaju u zivotu a film kao uostalom i slikarstvo i sve vrste umjetnosti upravo sluze da nam prikazu svijet ili zivot na jedan drugaciji nacin.pomalo je nastran ali posto je to umjetnost i treba da bude.sve drugo bi ga pretvorilo u americki tip i predvidljive lagane tipove a samim tim i filmove.

boni1
    Guest

Podrazumevano

Joj, sve vas volim jer GA volite

Početnik
    Učlanjen
    25.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Sto pominjete samo "Pricaj s njom" jel neko gledao "Cvet moje tajne" ili "Sve o mojoj majci" a tek "Kika".......

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio anaconne
    Sto pominjete samo "Pricaj s njom" jel neko gledao "Cvet moje tajne" ili "Sve o mojoj majci" a tek "Kika".......
    Da , naravno! Verovatno zato sto je poslednji!

Guest

Podrazumevano

odlican reziser.nisam jos gledao PRICAJ S NJOM,ali su svi ostali izvrsni,kao sto je SVE O MOJOJ MAJCI-koji sam gledao bar 10 puta i morao sam da ga kupim,zatim KIKA,TOREADOR,VISOKE POTPETICE,DJAVOLJEVA KICMA-odlican film i ostali....

PEDZO
    Guest

Podrazumevano

odlican reziser.nisam jos gledao PRICAJ S NJOM,ali su svi ostali izvrsni,kao sto je SVE O MOJOJ MAJCI-koji sam gledao bar 10 puta i morao sam da ga kupim,zatim KIKA,TOREADOR,VISOKE POTPETICE,DJAVOLJEVA KICMA-odlican film i ostali....

Obećava Boyana (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Cini mi se da `djavolju kicmu` nije on rezirao, vec je bio samo producent...no, cula sam da je dobar film,ali nijesam gledala.

Guest

Podrazumevano

"Pricaj sa njom"....jedan od najlepsih filmova svih vremena, posle toga "Cvet moje tajne"....sta reci za Almodovara sto vec nije receno?

Domaćin
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Re: Pedro Almodovar

Po meni je najbolji Zene na rubu nernog sloma pa Povratak,pa svi ostali.

Iskusan VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

"volver" mi uopste nije ubedljiv,cak da kazem da me je i melo razocarao ocekivala sam mnogo vise.Previse "naivno" i "plitko".
    Najbolji "Pricaj sa njom", i "Lose vaspitanje"

Domaćin tarabica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Sve o mojoj majci i Pricaj sa njom su me odusevili. Volver mi je bio nekako preblag, vec vidjeno. Kada sam gledala Kiku i Visoke potpetice bili su mi previse ekstremni, mozda zato sto sam ja tada bila mladja, mozda bih ih sada drugacije dozivela.

Početnik bethy (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Pedro Almodovar

Ne bih se složila sa tobom. Činjenica je da je malo udaljeniji stilski od nekih starijih ostvarenja. Medjutim, rekla bih da je jedan od njegovih najemotivnijih filmova, i jedan od najličnijih, jer se fokusira na odnos kćerke i majke, a centralna figura Pedrovog života je bila njegova majka za koju je bio veoma vezan. Takodje, u njemu ponovo radi sa njegovom prvom muzom: Carmen Maura.
    Najbolji: "Sve o mojoj majci" , "Pričaj sa njom" , "Visoke potpetice"... Ma svi su odlični
    Poslednji put ažurirao/la bethy : 08.06.2007. u 21:08

Iskusan VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio bethy
    Ne bih se složila sa tobom. Činjenica je da je malo udaljeniji stilski od nekih starijih ostvarenja. Medjutim, rekla bih da je jedan od njegovih najemotivnijih filmova, i jedan od najličnijih, jer se fokusira na odnos kćerke i majke, a centralna figura Pedrovog života je bila njegova majka za koju je bio veoma vezan. Takodje, u njemu ponovo radi sa njegovom prvom muzom: Carmen Maura.
    Najbolji: "Sve o mojoj majci" , "Pričaj sa njom" , "Visoke potpetice"... Ma svi su odlični

Da kapiram da je mozda jedan od "najlicnijih",zato sto je sniman u rodnom mestu,i govori o sueverju iz svog sela.Ali je ga nisam dozivela kao nesto posebno emotivan film,vec naprotiv,bez ikakve emocije,....ima on dosta emotivnijih filmova,a ovaj mi deluje kao na definitivno poslednjiem mestu.Opet kazem to je moje misljenje.

Primećen član giselle (avatar)
    Učlanjen
    27.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Mnogo mi se svideo La mala educacion (Lose vaspitanje)!

Ističe se Quiet Rebel (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    62

Jedan od mojih omiljenih reditelja. Volim da gledam njegove filmove, koji su vrlo inspirativni sto se prica, nekih ideja i uopste pogleda na stvari tice.

Odusevljava me, kao sto neko to ovde rece, njegova svestranost i multitalentovanost. Ako svemu tome dodam podatak da covek uopste nije zavrsio nikakvu akademiju, nego je radio kao postanski sluzbenik i od svoje plate kupio kameru kojom je snimao amaterske filmove i kasnije se prikljucio udruzenju nezavisnih filmskih umetnika sto mu je dalje otvorilo put da postane ono sto jeste danas- mozemo jedino da zakljucimo da je u pitanju cista genijalnost.

Pomenuli ste "Lose vaspitanje" - Sam Almodovar je svojevremeno pohadjao takvu vrstu skole koju film opisuje. Tvrdi da bas zbog toga i nije religiozan, da ne moze da veruje u Boga posle svega sto mu se desilo u toj skoli. Tvrdi da su mnogi svestenici imali odnose sa njegovim drugovima, ali ne i sa njim.

Covek, po mom skromnom misljenju, nije snimio los film ali meni su najdrazi : Visoke Potpetice, Zene na ivici nervnog sloma, Sve o mojoj majci, Pricaj sa njom, Kika, Zivo Meso...

Cudno da niko nije pomenuo Zivo Meso i Vezi me....

Domaćin
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    69

Zivo meso ima bas originalan pocetak,ali posle je dosadnjikasto.Vezi me nije nishta posebno.Eto spomenuo sam i ta dva

Retko koji reziser u istoriji kinematografije zna tako dobro da priblizi gledaocu zivot, patnju i radost! Kada gledas Almodovarov film jednostavno ti se cini da se to negde desava. E, to je ono sto malo kome podje za rukom!

Početnik
    Učlanjen
    18.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Da li ste gledali njegov najnoviji film - Volver ?
    Ekstremno dobar!

Domaćin
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    69

Ja jesam i napisao sam da mi je jedan od najdrazih Almodovarevih.Pogledaj gore.

ONO O CEMU NORMALAN SVET PRICA SA STRAHOM, GADJENJEM I NEVERICOM, ALMODOVAR STAVI NA FILM. NEVEROVATNO DOBRO!

Primećen član lyriza (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

1. Todo sobre mi madre
    2. Hable con ella (a Darío Grandinetti mi je skroz super...harizmatican do neba)
    3. Mala educación, La

Slične teme

1. Pedro Almodovar
    Autor mica-maca u forumu Film i video
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 08.07.2011., 23:56

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •