Cena štampanja laser-pljuckavac

ingeniosus

Početnik
Poruka
11
Planiram da kupim štampač, pre svega mi je potreban radi štampanja teksta. U dilemi sam, neki pljuckavac npr. hp 5940 ili neki jeftiniji crno-beli laser. Razmišljam pre svega o ceni štampanja. Ako uzmem laserski štampač toner sam da punim ne mogu jer je isuviše komplikovano, a u radnjama naplaćuju oko 2000 dinara. Ketridž za pljuckavac, naročito sa crnom bojom, za hp 5940 košta oko 1500 din.(11 ml.) a boja 50 ml. oko 660 din., bih mogao i sam da punim. Mislim da bi mi ovako štampanje bilo jeftinije nego sa laserskim štampačem pod uslovom da svaki ketridž napunim više od 4-5 puta. Šta mislite o ovom, da li je ovo moguće u praksi. Molim pomoć!
 
Ovako moj savet za kupovinu štampača je Lexmark E230, cena mu je oko 7000 dinara , on je crnobeli laserski štampač . Ovako imam ga u firmi i posle svakog pražnjenja bacim ceo ketridž i kupimo nov , on sa jednim ketridžom iznese između 8000-10000 listova štampe zavisno od formata , ketridž za njega košta oko 5500 dinara i ne isplati se refilovati ga jer morate da promenite na njemu i čip koji se spali prilikom prvoga uključenja štampača ,refilovani ketrdž sa čipom košta oko 3000 dinara pa s obzirom da to nije taj kvalitet tonera i nema toliko tonera i da je refilovan ketridž duplo kraćeg životnoga veka. Posle 4 tonera možete da bacite štampač ili da mu kupite nov fotokonduktor koji vas izadje kao i nov toner. kod štampača uvek treba da gledate kvalitet štampe i količinu koju on može da odštampa pa tako da cena ketridža opravdava s obzirom na količinu štampe.
 
Slazem se. I ja imam kuci HP 1100, odlican je, aj sam radio pripremu za stampu za 3 stamparije, proslo je kroz njega preko 10000 pausa, pustao sam i kunzdruk, papir, ma svasta je gutao, samo sam imao jedan servis i to separator papira, poceo je da mi vuce vise listova odjednom, pa sam to servisirao, Inace, samo punim toner i stampam, doduse od kad sam prestao da radim pripremu, ponekad odstampam nesto, ali je super. Jedina zamerka, ako se tako moze reci, je sto nisam na vreme kupio dodatnu memoriju za njega, a sad je nigde ne mogu naci kod nas, pa kada pustam neku vecu sliku, hoce da gnjavi, a nekad i zaglupi, tj. nece da je odstampa, pogotovu kad je racunar zauzet. Komunikacija je paralelnim porotm, mozda i zbog toga malo gnjavi kad su vece slike.
 
Imam kod kuce HP Laser Jet 6L, od decembra 98 kad sam ga kupio.
Pre mozda 2-3 meseca poceo je da brlja, mislim na to da kada stampam tekst, tekst izgleda mnogo tanko, siv, jedva citljiv dok ga ne boldujem, onka izgleda skoro normalno. Napominjem da nije do tonera jer je toner zamenjen novim, nema ni 30 dana.
Sta bi moglo da bude?
 

Back
Top