Sta kazete na ovu debilsku izjavu

It's a bravery to...

Zainteresovan član
Poruka
347
Ovo je neko napisao na serbiancafe---sta kazete na ovu idiotsku izjavu , ocigledno nekoga ko ima decu debile (ili je sam/sama takvo dete)pa iskaljuje bes :confused:

"Kod nas je problem što svaka budala pravi i ima djecu, počevši od Roma preko najsiromašnijih. I ti i takvi prave djecu. Bijeda pravi bijedu.

Djecu treba da ima samo onaj ko može to da plati - ostali crknite i trunite u siromaštvu - to ste i zaslužili i djeca sa vama. Onaj ko nema barem po glavi djeteta da kupi mu stan/kuću/sprat kuće, osigura kompletno školovanje i kupi prvi automobil naravno ne treba da ima djecu. Nisu MAJMUNI djeca za vas jer ste SIROMAŠNI.

Ovdje kod nas lešinari naprave žensko dijete pa boga mole da se dobro uda da se navali na leđa kakvoj budali, ili šalju mušku djecu (u pakao bi ih poslali, a ne u inostranstvo) da im pare otamo šalju.

Djetetu - budućem čovjeku treba budućnost i dobar start u život, a ne patnja bez kraja, ne koji će država da osigura, već VI koji ste ih napravili. Ako nemaš mogućnosti da:

1.) Platiš djetetu školovanje do kraja
2.) Kupiš/napraviš stan/kuću/sprat kuće za početak
3.) Kupiš prvo skromno auto
4.) Nađeš/stvoriš prvi posao djetetu

NE PRAVI DJECU - praviš sirotinju koja će da trune sa tobom.

Prošla su ta vremena - pravi bato djecu - Gospod će da 'rani.

Ko djetetu stvori solidan materijalni start u životu - doživjeće i da se dijete osamostali i napreduje. Ko ga šutne na ulicu - djetetu nema spasa."
 
gt500:
Pa ja ne bih pravio detzu ako nemam uslova za njih !
ma cekaj bre...ovaj idiot kaze da detu moras da kupis/napravis kucu,platis skolu...nadjes prvi posao???
Ma daj molim te ,moji a i drugi roditelj su izgubili mnogo toga u ratu , odrzali su nas u zivotu i hvala im---a mi smo se osamosalili i postali uspseni ljudi.

Inace tema je bila o tome kako na zapadu deca rano odu od kuce dok kod nas ostanu s roditeljima posle 30-te.

Ne znam...ali ja se ne osecam kao "promasaj" (sto osoba gore sugerise)--naprotiv
 
hator:
Hm...sam naslov teme je vrlo sugestivan...sto ne bi trebao da bude, ukoliko nas pitas za misljenje...
Ali ipak i posle citanja "izjave", potpuno se slazem s tobom - debilizam!
ma znam tu sam jako pogresila...ali strasno me je razljutilo, sto se neki idiot nadje da blati roditelje koji su ostali bez svega u ratu...ali ipak uspeli da nas,decu, odrze u zivotu...a mi ipak postadosmo uspeni/srecni ljudi.

P.S.
hvala na razumevanju
 
OF TOPIK......super ti avatar W.A.S.P.
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_lol.gif



TEMA: Bez komentara...
 
alya:
OF TOPIK......super ti avatar W.A.S.P.
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_lol.gif



TEMA: Bez komentara...
hvala, takodje,
@tema, pa znate kako, kazete da je delimicno u pravu, mozda i jeste, glupo je praviti decu ako ne mozes da ih izdrzavas - samim tim ih mucis, al opet realno gledano mislim da svako domacinstvo moze da izdrzava jedno dete, dvoje dece (ili vise) je vec druga stvar ... e sad ipak je on ovo napisao na jedan potpuno idiotski i pogresan nacin a da je mamin il tatin sin ko sto neko rece to ej neosporivo
 
nacin na koji je formulisao je katastrofalan..ali u sustini je u pravu.

citala sam po novinama i gledala razno-razne priloge gde majke te dece nazivaju herojima!

pricam o porodicama koje imaju sledeci status: ni jedan roditelj nema stalan posao, mesecni prihodi zavise od decijeg dodatka, a decu radjaju kako im se trudnoca dogodi..pa im je porodica uvecana za petoro i vise dece.
jos s ponosom pricaju kako ce ih radjati jos..samo nemaju bas uslove da ih izdrzavaju!!!

to me je svaki put razbesnelo! a deca musava, zapustena..

nisam materijalista, ali zaista mora da postoji minimum koji deci mora da se obezbedi da bi mogli normalno da odrastaju.

sigurno je da ne pricam o kolima i stanovima..
 

Back
Top