Zelim na da zavrsim doktorske u Nemackoj
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Zelim na da zavrsim doktorske u Nemackoj

Početnik
    Učlanjen
    24.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zelim na da zavrsim doktorske u Nemackoj

Trenutno sam na master studijama na fakultetu za fizicku hemiju. Zelela bih da nastavim studije u Nemackoj. Svaka informacija o visini skolarine, stipendijama i slicno, bi mi jako puno znacila.

Početnik
    Učlanjen
    15.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zelim na da zavrsim doktorske u Nemackoj

Nemci stipendije daju jedino ako znas jezik jako dobro. To ti je prvi uslov.

Početnik
    Učlanjen
    29.04.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

To uopste nije tacno za jezik.

Ova tema je postavljena jako davno, pa verovatno ne interesuje postavljaca vise, ali mozda bude neko drugi koga interesuje.
    U Nemackoj postoje dva nacina da se radi doktorat- jedan je da si zaposlen pola radnog vremena-zvanicno- i tada drzis prakticne kurseve studentima, i radis na doktoratu. Drugi je da dobijes stipendiju, s kojom ne moras da drzis prakticne kurseve, nego svo vreme radis na doktoratu.
    Svaka ima svoje prednosti i mane, ne samo zbog iskustva u nastavi, nego se i razlikuju u uplacivanju penzionog, socijalnog i zdravstvenog osiguranja. Sa stipendijom se zaradjuje vise, ali se ne uplacuje penziono, niti se ima pravo na osiguranje za nezaposlene, koje itekako moze da pomogne kada zavrsis doktorat i imas pravo da ostanes godinu dana da trazis posao, uz primanje novca za nezaposlene, koji je nekih 70% od tvoje plate.
    Plata je oko 1000 Evra.

Stipendija je veca, i do 1400-1600, ali nista od osigiuranja i ostajanja sa njihovim parama posle, nego kad zavrsis- dovidjenja.

Obe- stipendija i plata se mogu dobiti opet na dva nacina:
    1. samostalno- kontaktirajuci ili fondaciju (tipa DAAD, Alexander von Humboldt...) ili profesora na fakulatetu
    2. u skolpu programa doktroskih studija- graduate schools, Max Planck research schools, gde je proces selekcije malo slozeniji, jer nije samo jedan na jedan, ali je studen zasticeniji, jer opet ne igra ruski rulet sa profesorom, od koga mu zavisi zivot i karijera, i student kad je primljen na program ima pravo slobodnog izbora laboratorije u kojoj ce da radi.

Ja sam koordinator na jednom od ovoh programa, te eto znam malo o tome.
    Sto se jezika tice, znanje nemackog za prirodne nauke nije potrebno, za drustvene vec moze da bude.
    Nadam se da sam pomogla nekome ovim!

Nov član
    Učlanjen
    04.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mogu li nekako da stupim u kontakt sa devojkom koja se predstavlja kao suncokret Htela bih jos neke stvari da je pitam pa ako mozes bila bih ti zahvalna da mi posaljes svoj mail...hvala unapred

Aktivan član redsonia (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio milica roganovic Pogledaj poruku
    Mogu li nekako da stupim u kontakt sa devojkom koja se predstavlja kao suncokret Htela bih jos neke stvari da je pitam pa ako mozes bila bih ti zahvalna da mi posaljes svoj mail...hvala unapred
    Postavi pitanja ovde, pa ako ne 'suncokret', mozda neko drugi bude mogao da ti odgovori.
    I'm a PC!

Početnik
    Učlanjen
    16.05.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Igrom slucaja sam bila u Nemackoj i na licu mesta saznala neke stvari po ovom pitanju.
    Sve sto je gore napisano, vazi i dalje.
    U vecini slucajeva je procedura da potrazis sama na netu program koji ti odgovara, pronadjes na sajtu fakulteta profesora koga bi zelela za mentora i ako te prihvati-upisujes doktorat.
    Skolarina se ne placa, a za troskove ili stipendiju ili se obratis DAAD-u (nalazi se u Cara Urosa u Beogradu) ili vidis da li sam fakultet na koji apliciras ima neki program dotiranja.

Toliko od mene za sada, tu sam ako vas jos nesto zanima.

Pozdrav

Početnik Srpkinja007 (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kao se skolarina ne placa? Kod nas ne mozes da zavrsis Phd bez 5000 evra minimum.
    Nisam kriva sto sam mnogo lepa!!

Nov član
    Učlanjen
    29.10.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zelela bih da Vas pitam puno toga vezano za ovu temu, samo sto bih ja volela da upisem doktorske studije iz oblasti medicine, pa se nadam da mi mozda mozete ostaviti nei kontakt.

Slične teme

1. prerano zavrsim odnos-pomoc
    Autor dog899 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 21.05.2008., 16:38
  2. doktorske studije na Bioloskom fakultetu
    Autor stbojan u forumu Arhiva
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.01.2008., 18:46
  3. Doktorske teze bez veze!!!
    Autor sevilja u forumu Politika
    Odgovora: 45