ШПИЈУНИ У ВРХУ ВОЈСКЕ СРБИЈЕ!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
ŠPIJUNI U VRHU VOJSKE SRBIJE!

Potpukovnik Mirko Pohulek, koji je do 25. decembra 2006. radio u vrhu Ministarstva odbrane, prešao u britansku armiju i radi u Ambasadi Velike Britanije. Pohulek je bio u samom vojnom vrhu i imao je izuzetno poverljive informacije bitne za odbranu i bezbednost Srbije


Mirko Pohulek...Prvi sa leva u donjem redu










Vrh Vojske Srbije ovih dana potresa velika vojno-špijunska afera, kakva nije zabeležena u novijoj istoriji!

Naime, potpukovnik Mirko Pohulek, koji je sve do 25. decembra prošle godine radio u Odeljenju za veze sa inostranim predstavnicima Ministarstva odbrane, odmah pošto je penzionisan početkom ove godine postao je pripadnik Vojske Velike Britanije!

Pohulek danas radi u britanskoj Ambasadi u Beogradu, u vojnom izaslanstvu ove zemlje.Panika u vrhu Vojske Srbije nastala je zbog toga što je potpukovnik Pohulek sve do kraja prošle godine bio u samom vojnom vrhu i, po službenoj dužnosti, imao izuzetno poverljive informacije bitne za odbranu i bezbednost Srbije.

Sumnja se da je on upravo tim poverljivim podacima "kupio" radno mesto u britanskoj armiji i ambasadi.

Neuređeni zakoni

U Ministarstvu odbrane Pressu je juče potvrđeno da je potpukovnik Pohulek "prebegao" u redove britanske vojske.- To je, nažalost, tačno.

Ministar odbrane Zoran Stanković u petak je svim zaposlenima u Vojsci i Ministarstvu zabranio svaki kontakt sa Pohulekom i naredio da se prosledi protestni dopis Ambasadi Velike Britanije - kaže za Press portparol Ministarstva Zoran Puhač.

On priznaje da je ovaj slučaj "vrlo neuobičajen i osetljiv", ali kaže da su za sve krivi neuređeni zakoni u Srbiji.- Mi nismo imali saznanja da on planira da ovako nešto uradi. Inače, u svim zemljama u svetu zakon jasno kaže da oficir minimum dve godine od penzionisanja ne bi smeo da uradi ovako nešto. Međutim, kod nas su mnogi zakoni još neuređeni... - objašnjava Puhač.

Pohulek preti novinaru Pressa!


Potpukovnik Mirko Pohulek juče je pretio novinaru Pressa i tražio da ni slučajno ne objavljuje ovaj tekst!
- Što vas interesuje to što ja sada radim u britanskoj ambasadi?! Ne bih da govorim o tome, jer ja sam svoje u Vojsci odslužio i otišao u penziju.

Ne vidim razlog da pišete o tome. I nemojte ništa da objavljujete! Neću da se moje ime pominje u novinama! Uostalom, ja sam samo prvi koji je tako nešto uradio... - rekao je Pohulek. A na pitanje da li on to ima saznanja da će još neki srpski oficir preći u redove britanske armije, Pohulek je počeo da preti:
- Šta vi hoćete od mene? Zašto me uznemiravate i odakle vam pravo da me zovete?! Nemojte slučajno nešto od ovoga da objavite, jer ćete u suprotnom imati problema. To vam obećavam! - zapretio je potpukovnik Mirko Pohulek.

Međutim, prema saznanjima Pressa, vojni vrh je znao šta namerava da uradi potpukovnik Pohulek. On je, naime, zahtev za zaposlenje u vojnom odeljenju britanske ambasade uputio još dok je bio aktivan oficir sredinom prošle godine. O ovom njegovom zahtevu razgovaralo se i na jednom od kolegijuma Ministarstva, ali je bilo kakvu konkretnu reakciju sprečila pomoćnica ministra Snežana Samardžić.

"Šta je, tu je! Uostalom, mi smo sada u Partnerstvu za mir", prokomentarisala je Samardžićka na sastanku u novembru prošle godine.S druge strane, bivši načelnik Generalštaba, general Branko Krga, bio je zatečen ovom informacijom.- Stvarno ne mogu da verujem da se to desilo!!! Pa, takvih slučajeva nije bilo ni u vreme raspada SFRJ?! Da sam ja na čelu Vojske, lično bih tražio odgovornost od VBA, jer je očigledno da je ta služba zatajila. Sramota, strašna sramota! - iznerviran je Krga.

Proterati britanskog diplomatu

Vojni analitičar Veljko Kadijević tvrdi da je ovim potezom Velika Britanija "udarila šamarčinu Srbiji".- U pitanju je klasična špijunaža, jer se postavlja pitanje koliko dugo je taj čovek radio za Britance.

Ovde postoji osnovana sumnja da je on njima prosleđivao izveštaje s kim se ko iz Vojske i kada sastajao. Pa, on je tesno sarađivao sa strancima, jer je njegov posao bila organizacija poseta inostranih vojnih diplomatskih predstavnika našim jedinicama i generalima.

Ovim su Britanci udarili veliki šamar Srbiji. Ovo je skandal preko koga ne bismo smeli tako lako da prelazimo - priča Kadijević, koji zahteva odgovornost nadležnih:

- Pohulek je direktno bio odgovoran kabinetu ministra odbrane, koji je sada i najodgovorniji. A da ne govorim o tome da je ovo velika sramota za VBA. Kako je moguće da im oficir šuruje sa strancima, a da oni ne reaguju?! Zato bi ostavke odmah morali da podnesu i ministar Zoran Stanković i šef VBA Svetko Kovač.

A nadležni bi morali odmah da upute dopis Britancima i da njihovog vojnog izaslanika proglase "personom non grata" u Srbiji - kaže Kadijević, i podseća da se pre nekoliko godina sličan slučaj desio u Bugarskoj.- Jedan bugarski oficir "prebegao" je u rusku ambasadu.

Bugari su odmah uputili protestnu notu Rusima i njihov vojni izaslanik je morao da ode iz te zemlje - objašnjava Kadijević.Na zvaničnom internet sajtu Ambasade Velike Britanije u Beogradu stoji da je Mirko Pohulek zvanično tu zaposlen. Kako piše, on je zadužen za saradnju britanskih oružanih snaga sa Ministarstvom odbrane Srbije.
SVETLANA VOJINOVIĆ
*******************************************************************************************

Људи, ово је тако страшно, да човек не поверује. И шта сад? Метак у чело - или ће опет неко наше гов*о да се нагузи.
 
Obersturmfuehrer:
gotovi smo....
sad ce poceti da nas posecuju njegovi prosjaci, njegovi postari, oni sto se raspitiju za adresu....
drzace mi kucu pod prismotrom!!!

Прекини више да ми спамујеш на приглуп начин тему, јер када за овакав безобразлук добијеш ВАЉАН ОДГОВОР - онда трчиш и тужакаш Ирону -
па ја добијам јавне опомене пред бановање ! :evil:
 
Strasno.........sada su saznali Britanci, da imamo i treci MIG, ali , doduse, nema krila, pa ne leti........

Spijunaza i kontraspijunaza su postojali i postojace od pamtiveka........Eto, i Francuzi onomad otkrise u njihovoj vojsci oficira koji je spijunirao za nasu stranu.........pa???

Ako je kriv, sto ne vidim .......jer nema nikakve presude, cak ni optuznice......odgovarace. Naravno, nece biti streljan, jer se to u ovoj zemlji , za neupucene , ne radi......ici ce u zatvor....big deal.....

Natpis je koncipiran ko da smo neka nuklearna velesila, kojoj su pokrali sve bojeve glave:)
Panika, i histerija bi trebala da bude docarana , BOLDOVANIM I CAPS LOCK slovima, prepoznatljivom stilu postavljava teme..............

Sve u svemu.......niti je dokazano, ne zna se da li je tacno, nije podignuta ni optuznica........
Bla, bla,bla...........mita laje, a karavene prolaze.........
 
Obersturmfuehrer:
kakva tema takav komentar..
ti kad ne bi otkrio 2-3 teorije zavere dnevno, mislim da ne bi bio ziv....

Шта тебе заболе шта ја то "откривам" - ако ти се не свиђа или заобиђи тему или немој да остављаш недотупаве коментаре којима урушаваш било какву расправу. :evil:
 
sve ovo sto nam se desava, nam se desava jer nam je drzava slaba , i jer izdajnicima ne stavljamo metak u celo kako se to radi u svim drugim normalnim drzavama na svetu.

jedino radikali u Srbiji imaju snage da zaustave ovaj sveopsti raspad i rasulo u nasoj drzavi koje su nam donele "demokratske reforme". Reforma nova rec za unistenje svega srpskog.
 
Mene interesuje na kom je on mjestu zaposlen u ambasadi Ujedinjenog kraljevstva. To što radi za njihovog vojnog atašea ne mora da znači da je postao pripadnik njihove vojske. Nije neobično da neko iz zemlje u kojoj se nalazi ambasada radi tamo u svojstvu savjetnika ili na nekom sličnom mjestu. Ako ga zakon ne sprečava da se po penzionisanju zaposli gdje želi, ne znam u čemu je problem. Malo manje paranoje nam ne bi škodilo. Nevjerovatno sa kolikom količinom tipično komunističkog hladnoratovskog razmišljanja se čovjek susretne kad čita ovaj forum.
 
eremita:
Шта тебе заболе шта ја то "откривам" - ако ти се не свиђа или заобиђи тему или немој да остављаш недотупаве коментаре којима урушаваш било
какву расправу. :evil:

ako mislis da ne treba da me zaboli sta ti otrkivas, onda nemoj da kacis teme na javni forum. kada okacis temu ja imam pravo da kazem sta hocu.

a sto se tice nedotupavih komentara....pa prvo nadji bolji izvor, a ne Press novine, pa onda pisi....koliko vidim ti si totalno poverovao u tu pricu i osudio - "metak u celo"...bas lepo, moralno i demokratski....
 
Svaki put kad procitam nesto ala POHULEK, PONOSh itd. ja pomislim da se radi o nekoj stranoj, eventualno Madjarskoj osobi, kad ono "srbi" i Vojska Srbije hehe.

Ja na to kazem, ko nas yebe....do juce smo imali BROZA pa nam je on bio kriv, danas neki Pohulek, Ponos & Co. Pa ko decenijama vise bira te indijance ili sta su vec (ne znam stvarno cija su to prezimena, ali srpska nisu sigurno hehe) ? paaaa srbiiiii, zna se :)

Znaci ako nas vec yebu neki Jovanovici i ostali "srbi", zasto se onda cudimo ovim "indijancima" :)


Strasno....
 
A sad vam je Dobar Veljko Kadijevic, chovek koji je zavrshio West Point i saradjivao ko zna sa kime
p090.gif
......
Ranije je bio ''odvratni izdajnik'', Hrvat shta li a sad ga citirate
k055.gif
......
Jadno, ''patriojote'' jadno
c035.gif

Po obichaju:mrgreen:
 
Obersturmfuehrer:
steta, da radi za rusku vojsku sad bi verovatno bio heroj...

Nebi bio heroj, vec domaci spijun kao i u ovom slucaju.

Razlika je u tome da nas Rusi do sada nisu napadali i neverujem da ce, dok Britanci jesu i bojim se da ako zatreba, opet ce...

Za one malo gluplje ajde da napravimo poredjenje...

Recimo brat kaze neku vasu tajnu vasem rodjaku koji vam je opet nekakav rod i nikad vam nije odnemogo ako vam nije pomogo......ili opcija, da vam brat kaze nesto poverljivo komsiji koji vam je vec nekoliko puta u proslosti naskodio i znate da ce opet ako to bude njemu u korist.


znaci protiv sam domacih spijuna, bilo da rade za Ruse, Britance ili Hrvate, ali isto tako moramo da pogledamo ko nam je tu prijatelj a ko neprijatelj (tradicionalno i istorijski)
 
Iron Lord:
Veljko Kadijević je upravljao mnogo većom vojskom pa ništa nije uradio. Dozvolio je "neprijatelju da podriva i razori". Šta me briga što mi penzioner general sa ohohoh penzijom drvi o najstarijem zanatu. Posle je išao onaj ženski.

U potpunosti se slazem.

Veljko Kadijevic je g0vnar koji je trebao da se sakrije u misiju rupu, a ne da bilo sta komentarise posle svojih propusta u karijeri koji su mozda i kostali onu staru drzavu i narod svega sto se desilo.

Opet to ne znaci da ovim komentarom nije u pravu, mada opet kazem, da je i malo pametan nebi pravio komentare i ostao bi u penziji a ne glumio "analiticara" koji je "pao na zadatku".
 
Obersturmfuehrer:
steta, da radi za rusku vojsku sad bi verovatno bio heroj...

Rusija je Srbiji i Srbima prijateljska drzava . Eto sad oko Kosova jedino ko nas podrzava iole to je Rusija. Engleska za koju radi ovaj POHULEK je uz Ameriku neprijateljska drzava Srbiji koja nas je bombardovala 1999. godine i koja je okupirala 15% teritorije nase zemlje i proterala 90% Srba zajedno sa Siptarima odatle. Sada ti Englezi za koje ovaj radi, zele da odu korak dalje i da tu okupaciju pravno legalizuju i time zacementiraju to zlo koje su napravili koje su nam naneli.
 
goxy:
A sad vam je Dobar Veljko Kadijevic, chovek koji je zavrshio West Point i saradjivao ko zna sa kime
p090.gif
......
Ranije je bio ''odvratni izdajnik'', Hrvat shta li a sad ga citirate
k055.gif
......
Jadno, ''patriojote'' jadno
c035.gif

Po obichaju:mrgreen:

Ахам... значи нема везе то што је наш човек из војног врха "пребегао" код аташеа УК......ок......него, осим тога што мислиш да је В.Кадијевић неподобан да ово коментарише - да су и Бугари будале, буди љубазан па се изјасни и о овоме:
........................................
A nadležni bi morali odmah da upute dopis Britancima i da njihovog vojnog izaslanika proglase "personom non grata" u Srbiji - kaže Kadijević, i podseća da se pre nekoliko godina sličan slučaj desio u Bugarskoj.- Jedan bugarski oficir "prebegao" je u rusku ambasadu.

Bugari su odmah uputili protestnu notu Rusima i njihov vojni izaslanik je morao da ode iz te zemlje
 
JerryRopero:
Rusija je Srbiji i Srbima prijateljska drzava . Eto sad oko Kosova jedino ko nas podrzava iole to je Rusija. Engleska za koju radi ovaj POHULEK je uz Ameriku neprijateljska drzava Srbiji koja nas je bombardovala 1999. godine i koja je okupirala 15% teritorije nase zemlje i proterala 90% Srba zajedno sa Siptarima odatle. Sada ti Englezi za koje ovaj radi, zele da odu korak dalje i da tu okupaciju pravno legalizuju i time zacementiraju to zlo koje su napravili koje su nam naneli.

rusi su nam prijatelji koliko i banglades...
koliko su nas bolivija, banglades i angola branili i koliko su ucinili za nas tokom proteklih 15 godina, toliko je ucinila i rusija....
 

Back
Top