Puče Veljina Koncesija!!

gost 67981

Veoma poznat
Poruka
10.021
Pre 10 dana je definitivno pukao Veljin san o autoputu kroz Čačak.
Španci otkazali koncesiju, jer su otkrili da je Velja lažirao podatke o frekvenciji vozila od BG-a do Požege ( po starom srpskom običaju, Brat ga je duplirao!! ).
Zašto " tehnička Vlada " još uvek ćuti o ovom?
 
zasto plasiras dezinformacije? Na b-92 nema nikakvog izvestaja o tako necem, a verujem da bi ta medijska antisrpska kuca jedva docekala da plasira tako nesto u javnost.

Druga stvar, sta ti imas protiv toga da mi u centralnoj Srbiji imamo auto-put? Ti bi izgleda da i dalje 5.000 Srba godisnje gine na ibarskoj magistrali kao do sada? Sram te bilo.
 
Nadam se da je ovo ipak dezinformacija jer ovaj put koliko znaci za gradjane grdova kroz koje prolazi ova trasa znaci isto toliko i za samu Srbiju,jer sama razvijenost putne mreze direktno utice i na ekonomiju jedne zemlje.
 
Psihologue:
Znaš li da se Koncesija ne dobija tako lako i nešto mora da se da u zalog
da se zna da je kupac ozbiljan....

Kupac koji ima pare ima i znanje i ne voli da ga obmanjuju!!
Tvoje je pitanje trebalo da zvuci...Da li je Prodavac ispravan, kakva mu je Referenca kod kupaca , kakav im je opshti interes i Ko ima pravo potpisa na ugovor od 25 god sa Prodavceve strane ( tj. da li je njegov potpis dovoljno jak da izdrzi toliko leta , da ne izbledi prerano ) !!
 
Све ЛОШЕ о Србији ИДЕ ДИРЕКТНО ИЗ СРБИЈЕ - то је највећи проблем овдашњих сељачина, тако је Костреш и компанија ПОСЛАЛА БЕЗБРОЈ ПИСАМА УПОЗОРЕЊА
фирми за веома вредан и значајан пут кроз Србију - само да би покварили тај посао.

Чуј, Костреш - Маџар, шта ли је не знам, али да је идиЈот то је евидентно.
 
eremita:
Све ЛОШЕ о Србији ИДЕ ДИРЕКТНО ИЗ СРБИЈЕ - то је највећи проблем овдашњих сељачина, тако је Костреш и компанија ПОСЛАЛА БЕЗБРОЈ ПИСАМА УПОЗОРЕЊА
фирми за веома вредан и значајан пут кроз Србију - само да би покварили тај посао.

Чуј, Костреш - Маџар, шта ли је не знам, али да је идиЈот то је евидентно.

Da li Kostresh Madjar? Nije.
U ovim vishe decenijskim govnima nismo zbog Kostreshovaca , nego zbog kvazi-naci kao shto si ti i tvoj Idol.
A mislim i da znamo svi ko na kraju ostane Idijot!!
 
El Muerte II:
Da li Kostresh Madjar? Nije.
U ovim vishe decenijskim govnima nismo zbog Kostreshovaca , nego zbog kvazi-naci kao shto si ti i tvoj Idol.
A mislim i da znamo svi ko na kraju ostane Idijot!!

Па ево, необавештени дечаче......прочитај па се и сам увери.....ова вест је стара најмање 3 дана
.

Концесија без парафа

До 15. фебруара знаће се судбина аутопута Хоргош–Пожега

Рок за изградњу комплетног аутопута
је четири године


Дуго најављивано потписивање концесионог уговора за аутопут који треба да повеже Хоргош и Пожегу за сада је одложено. Као кривца за непотписивање уговора министар привреде Предраг Бубало навео је победника на тендеру конзорцијум који сачињавају шпански ФЦЦ констракшн (Fomento de Construccion y Contratas) и аустријски Алпине Мајредер (Alpine Mayreder). Према његовим речима, овај конзорцијум је затражио одлагање потписивања уговора „због низа писама и сугестија које су им биле упућене”.

Вредност концесије износи 1,46 милијарди евра, тако да прилично неозбиљно делује шпанско-аустријско образложење да се од једног оваквог посла привремено одустаје због „пријатељских савета”.

До пре само две недеље све је изгледало као пука формалност. Још новембра прошле године проглашен је победник тендера, Влада Србије је 11. јануара одобрила концесију са роком важности од 25 година, а чак се и најављивао датум потписивања уговора – 18. јануар.

Тада је министар за капиталне инвестиције Велимир Илић, објављујући ову одлуку, рекао да је све спремно, да би недељу дана касније у изјави медијима рекао да је разлог за непотписивање уговора – недовољна висина банкарске гаранције. Уместо 15 милиона евра гаранције, победнички конзорцијум приложио је само пет милиона евра. Ова сума је само гаранција за учешће на тендеру, тако да, заправо, није било неке нове уплате конзорцијума.

Неколико дана касније огласио се и директор ЈП „Путеви Србије” Бранко Јоцић, признајући да је дошло до потешкоћа у преговорима, али остављајући и могућност да ипак дође до потписивања уговора.

– Гаранција мора да буде комплетна, и требало би да се до 15. фебруара појаве са новом гаранцијом – проценио је Јоцић.

Реаговали су и медији, па се тако појавила информација да је ФЦЦ намерно чекао са потписивањем, уз напомену да су у међувремену добили у другим земљама велике послове, тако да им варијанта Хоргош – Пожега није више приоритет. Као додатни проблем наводно се показала недовољна густина саобраћаја на будућем аутопуту, што онемогућава враћање уложеног капитала у предвиђеном року.

У целој причи око концесије веома активан био је и Бојан Костреш, председник Скупштине АП Војводине, противећи се овом послу којим се, према његовом мишљењу, оштећују грађани Покрајине. Као аргумент је навео да је аутопут од Београда до Новог Сада већ изграђен, као и да је направљен део до Хоргоша.

Уколико до 15. фебруара ФЦЦ, који је јула прошле године постао власник дела Алпине Мајредер, па се тако и појавио на тендеру, не достави потребну гаранцију и потпише уговор,

посао би требало да добије нека од ниже рангираних фирми – конзорцијум ПООР, „Штрабаг”, „Винчи” или ГНП.

Без обзира на то ко се буде одлучио да у наредних четврт века наплаћује путарину на овој деоници, мораће претходно да изгради леву траку аутопута од Хоргоша до Новог Сада у дужини од 108 километара и да одржава деоницу од Новог Сада до Београда, дугу 68 километара. Најзначајнији посао свакако ће бити градња 148 километара аутопута који ће повезати Београд и Пожегу, као део будуће трасе „Јужни Јадран” која се завршава у Бару. Рок за изградњу комплетног аутопута је четири године од добијања концесије, а онда следи убирање прихода..

Дарко Кнежевић
[објављено: 27.01.2007.]
 
@ Ere...

Hvala na komplimentu ( za ono - dechace )!!

Ti kao da nechitash pazljivo moje postove??
Shta sam ja suprotno od tvog posta napisao?
Josh jednom podvlachim, Veljo vodi razgovor sa drugoplasiranim jer su ga Shpanci odj..ali!
Lazirao je frekvenciju prometa BG-Pozega ( duplirao sa 6 na 12, jer je to min. isplativosti za buduceg koncesionara ). Sad svi ucesnici na tenderu znaju istinu, a drugo- trece plasirani cekaju da se oformi nova Vlada , da bi se upustili u razgovor.
Nemoj puno da verujesh nashoj shtampi KO JE KOGA " otpustio", ....

I u ovoj prichi si dechkic, a i u stvarnom zivotu, stoga ti savetujem da prvo prochitash text pisca , pa onda izleci sa komentarima!!

Kvazi-naci Srbizam ostavi za nekog drugog!!

P.S.
Pazljivo procitaj temu i moje postove , pa ako imash shta da kazesh ti se ukljuchi!! OK momak?
 
Ako si mislio na ovaj put tacno je da ce on biti od velikog znacaja za ovaj deo srbije jer je on predvidjen da poveze Auto put Beograd-Nis sa pocetkom u Malom Pozarevcu i zavrsetkom u G.ornjrm Milanovcu gde se spaja sa Ibarskom magistralom ili novim Auto putem Horgos-Pozega.
 
El Muerte II:
Prochitao sam tvoje postove ( video tvoja razmishljanja ) i zakljuchio da nemamo nishta zajednichkog sem pasosha iste drzave ( ako ga posedujesh )!!

Ako te interesuje, otvori novu temu pa .... mozda pomognesh Velji !!
****** koji si ti paranoicar ja te pitam naj normalnije bez ikakve uvrede a ti mi odgovaras ovako.Boli mene ***** i za velju i ostale mene interesuje da naprave obadva Auto puta,i da srede magistralu preko Zlatibora sto su vec i ucinili tj.radovi od Zlatibora do N. Varosi se zavrsavaju u junu.
A sto se tice pasosa imam ih vise od tebe SRPSKI i RUSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Jevdjo:
****** koji si ti paranoicar ja te pitam naj normalnije bez ikakve uvrede a ti mi odgovaras ovako.Boli mene ***** i za velju i ostale mene interesuje da naprave obadva Auto puta,i da srede magistralu preko Zlatibora sto su vec i ucinili tj.radovi od Zlatibora do N. Varosi se zavrsavaju u junu.
A sto se tice pasosa imam ih vise od tebe SRPSKI i RUSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tovarišć,
Molodoi,
Opjat višol iz koljca!
Zrja...

P.S.
Ovo vazi i za tebe
Pročitaj pažljivo šta se piše, tj. ( jedino što možda imamo zajedničko je srpski pasoši, ali to ne znači da ja nemam i ruski i još neki...)

Poka
 

Back
Top