Majmun nije na prodaju!

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Koji to gorila ili neki drugi nilski konj zahteva da se beogradski zoo-vrt privatizuje? A možda nije muškog pola? Možda je neka droplja ili dvogrba kamila? Postoji li mislim nešto što može biti nacionalno u ovoj zemlji sem "Nacionalne štedionice" (koja nije nacionalna već privatna, no za nepismenog svejedno) i "Srpske pravoslavne crkve" (koja nije original srpska ali i to je svejedno ako nismo čuli za genitiv i istoriju)?

Uzimimo u obzir da izdvajamo za policiju i za zdravstvo. Medjutim, ako želimo pravu zaštitu onda moramo da platimo privatno. Sa životinjama je obrnuto. Što svi da imamo životinje u nekom vrtu kad možemo privatno? Svi misle da vole životinje ako plate za svog kera ili svoju mačku a onda leče frustracije i dodaju im osobine koje sirote životinje nemaju ali udaviše komšiluk. Šta da radi mačka ili ono kuče kad im vlasnici nešto pričaju a životinja misli da će dobiti nešto u činiji ako odsluša sve? To nije ljubav.

Mislim gde je logika? Evo recimo kupim taj zoo vrt i šta mene onda obavezuje da prostor na Kalemegdanu bude zoo-vrt posle 3 ili 5 godina? Možda napravim kupleraj? Taman imam kaveze...

Alo gospodo političari, obidjite rodjake i vidite u kojim uslovima žive oni a u kojim recimo u stranim u zoo-vrtovima. Ovde ujedno leži odgovor zašto svaka gradska vlast zazire od beogradskog zoo vrta - čim dodju u BG zaborave na rodjake.

'ajmo radikali, 'ajmo demokrate 'ajmo nevladine organizacije - imajmo nešto nacionalno...
Mislite li na decu? Ne samo na vašu i kako da im Eriksoni daju stipendije, mislite na onu decu koja treba da razlikuju lava od zebre, mečku od tigra, konja od magarca. A kad nauče da prave razlike kao mali onda će lakše razlikovati ortodoksnu glupost od zdravorazumnih stvari kad dodje vreme za glasanje.

Beo-zoo vrt je naša stvar.
 
Jasno da bi bilo jako lose za Grad da sutra neki privatnik, pretvori ZOO u ko zna sta. A ako postane privatno vlasnistvo, naravno da ce imati pravo.

Ne shvatam tu potrebu da se bas sve u ovoj zemlji privatizuje....

A Beo-zoo vrt je naša stvar i tako treba i da ostane.
 
Prvi koji je izveo narod na ulice je pokojni majmun Sami. Nije bio zadovoljan uslovima i izašao je da to pokaže javno. Gde u onoj šupi da vodi ljubav i brine o potomstvu? Majmun nije hteo a ovde se očekuje "porez na neženje" ako narod nema uslova za život???

Umesto da razmišljaju o povećanju površine oni razmišljaju o kupoprodaji i masnoj proviziji.
 
Не знам какве везе има подфорум Политика са мајмунима у Београду - али верујем да је ипак у питању ОДЛУКА О ПРИВАТИЗАЦИЈИ УСТАНОВА где би могао да спада и зоо-врт.

Е, па, касно је сада - хоћете у Јевропу, па ево вам сада ... све ће бити приватно и садашњи "инфо-стан" и Топлане и све,све, све, ........па и мајмуни.

Све је то из оне емисије ТРАЖИЛИ СТЕ - ГЛЕДАЈТЕ !
 
a sta ce da se desi ,ako bude privatno ?
nece biti majmuna i slonova :confused:
mozda nostalgija ..ono, kad je '90-ih ulaznica bila 1 cigla ili malter(ko sta ima)..pa da se od toga(drzava nije imala 500 dm)) zavrsi neki zid za zebre..
bice sve u redu sa privatnikom...zivotinje ce imati hrane i vode,i bice malo cistije..
nista strasno :wink:
 
south:
a sta ce da se desi ,ako bude privatno ?
nece biti majmuna i slonova :confused:
mozda nostalgija ..ono, kad je '90-ih ulaznica bila 1 cigla ili malter(ko sta ima)..pa da se od toga(drzava nije imala 500 dm)) zavrsi neki zid za zebre..
bice sve u redu sa privatnikom...zivotinje ce imati hrane i vode,i bice malo cistije..
nista strasno :wink:

Biće majmuna i slonova ali u Africi ili Aziji.
Ne bojim se ja stranog kapitaliste već DOMAĆEG PRIUČENOG ŠTO VID'O NA FILM ZA KAPITALIZAM.
Danas Zoo-vrt sutra SUPERMARKET NA VELIKOM PROSTORU.
 
sramota je ovo sto se privatizuje bg zoo vrt. ove demokrate vise nemaju sta da opljackaju vise pa su poceli da privatizuju zoo vrtove. Ocekujte uskoro da krenu i sa privatizacijama bolnica, biblioteka, komunalnih preduzeca i svega ostalog sto im moze doci pod ruku.

Cuj, privatizovati zoloski vrt? :confused: :confused: :confused:

Prvi put cujem za tako nesto
 
jedite_kod_Joa:
South,
Откуд ти знаш да животиње то већ одавно немају?

kad sam bio pre 2 godine,
nikad mrsavijeg lava nisam video..kost i koza ;)
ma to nije poenta,...
vec strah od privatnika :shock:
nece valjda da napravi rostilj od tih zivotinja?
..zamisli pljeska od slona..ili supa od noja
 
Ако зоо продамо Бушу, нема разлога за бригу. Сигуран сам да ће се бринути о својој фамилији ... поготову Самијевим потомцима.
 
JerryRopero:
sramota je ovo sto se privatizuje bg zoo vrt. ove demokrate vise nemaju sta da opljackaju vise pa su poceli da privatizuju zoo vrtove. Ocekujte uskoro da krenu i sa privatizacijama bolnica, biblioteka, komunalnih preduzeca i svega ostalog sto im moze doci pod ruku.

Cuj, privatizovati zoloski vrt? :confused: :confused: :confused:

Prvi put cujem za tako nesto


Nema to veze ni sa demokratijom ni sa desnom strujom ni levom - već se da naslutiti, sa zloupotrebom konkretnog službenog položaja.
Vuk Bojović je izjavio da ni jedna vlast nije imala sluha za Zoo-vrt (dakle ni ona pre "demokratske").
A da li je bitno iz koje si stranke kad imaš priliku da se omastiš za proviziju?
 
Iron Lord:
Biće majmuna i slonova ali u Africi ili Aziji.
Ne bojim se ja stranog kapitaliste već DOMAĆEG PRIUČENOG ŠTO VID'O NA FILM ZA KAPITALIZAM.
Danas Zoo-vrt sutra SUPERMARKET NA VELIKOM PROSTORU.

jasno...
ali on mora da se drzi kupoprodajnog ugovora,znaci to je to..vrt je vrt..tacka 1,2,3...
ako prekrsi ugovor,zna se...raskida se ugovor i taj glupan ide napolje i gubi pare koje je dao...
 
south:
kad sam bio pre 2 godine,
nikad mrsavijeg lava nisam video..kost i koza ;)
ma to nije poenta,...
vec strah od privatnika :shock:
nece valjda da napravi rostilj od tih zivotinja?
..zamisli pljeska od slona..ili supa od noja
Е,па ниси видео врт у Суботици... :shock:
То је тек туга...Додуше било тако кад сам ја био,не знам да ли се шта променило.
Али оно је било за плакање...
Ја тада тигра нисам могао да препознам.Сва си ребра могао да му пребројиш.

Ја мислим да није проблем овде да ли ће после 3 или 5 година бити врт или нешто друго(јер постоји уговор којим се то дефинише,као што си рекао),већ што су могућа отпуштања као свуда после багателних приватизација.
 
vidi..
ako je postena cena ponudjena za taj zoo-vrt...ne vidim nikakav problem
jer ko god ulozi pare,mora te pare da vrati...mora da se brine,da unapredjuje zoo,da vise ljudi dolazi,da prodaje vise kokica i gluposti...
to je cisto trzisna ekonomija,..i nema veze ni sa politikom ,ni sa kostunicom...


ps. i sam si video mrsavog tigra u subotici,
a ja onog 'lava'' sto sam video..pa veci jelen bi ga pocepao....
drzavan svojina je uzrok,manipulacije ,mita,korupcije....jer je svacija i nicija
 
ZOO na Paliću je idila za beogradski. Manji, ali za klasu ispred po čistoći. A letos gledam onog tigra (bengalski(?!?!)) i razmišljam se, ako bih ušao tamo, onaj bi se sakrio u ćošak da ga ja ne izujedam. Toliko o životinjama.
A na konto patriotskih snaga (ne damo naše) ja mislim da će taj budući vlasnik u inat Srbiji i Srbima da pusti životinje na ulice... Još ako je neki zapadnjak ili ne daj Bože Jevrej, onda će ih prvo izgladneti...
 
Koliko ja pratim, sam Bojović je želeo sa radnicima da kupi vrt, ali nema dovoljno novca. Vrt bi trebao da bude profitabilan i da se otplaćuje od poseta i programa, ali to nije slučaj. Znači treba uložiti u njega, jer nije samo stvar nazvati zmiju Olbrajtova i sl, a za to nema novca. Onda šta je bolje, da vrt bude ovakav kakav jeste bez investicija i da su životinje blago tunjave, ili da se proda nekome ko ima iskustva. Koliko znam, neće se prodavati bilo kome, već srodnim firmama, ili stranim ZOO vrtovima. Neće ga kupiti Mišković i napraviti supermarket :roll:
 
Salvantis:
Jadni ti mrsavi tigrovi koje spominjete :(

Inace ne znam da li je neko skoro bio u Jagodini i video kako su ljudi sredili svoj zoo, bez prodavanja stranim "investitorima". Dokaz da se moze samo ako se hoce.
Pa kada je 12 puta manji ZOO. A to im je sve omogućio Bojović i potom je izabran za počasnog građanina Jagodine.
 

Back
Top