АСТРОЛОШКО ЗНАЊЕ ИЛИ НЕЗНАЊЕ!!!!

Nudista

Zainteresovan član
Poruka
415
Колико савремена астрологија може погодити догађаје који надолазе?
Да ли астролози могу разумети наталну карту у детаље?
Да ли иста Натална карта важи и за прошлост као и за будућност?
Како препознати незналице или шарлатане?
 
Nudisto, ovo mu dodje nesto kao trik-pitanje? :twisted:
Meni uospte nije jasno zasto ljudi Astrologiji pristupaju toliko fatalisticki?
U zavisnosti od datuma, casa, i mesta rodjenja - coveku se pravi Natalna karta. Raspored planeta u tom trenutku pokazuje skoro 100%tno karakter te osobe, nacin razmisljanja, usmerenost paznje, predispozicije za bolesti, hrabrost, cemu ta osoba tezi u zivotu, sta joj nedostaje, sta je privlaci, itd...
Uvek mi se svidjala konstatacija Mileta Dupora da bi 'danas' svako hteo da mu se protumaci horoskop, a nekada je to bila 'vestina' koja se primenjivala kod ljudi koji su uglavnom bili neke znacajne persone u drustvu (tipa plemici, vladari). Naravno ovo nikako ne znaci da svi mi nemamo "pravo" na tumacenje, jednostavno znaci da su horoskopi takvih ljudi markantniji za proucavanje, i pracenje. ;)
Ovo sto si pitao da li ista Natalna vazi i za proslost i za buducnost - odgovor bi bio sledeci: Natalna karta je karta koja se izradjuje za cas RODJENJA, dakle - u trenutku tvog rodjenja na nebu su planete stajale tako kako su stajale, i pravile aspekte kakve su pravile. One odredjuju ono sto sam gore napisala. A kada, kako, gde, i sta ce se nadalje desavati - to vec diktiraju TRANZITI, dakle prate se tranziti, izradjuje se Solarni horoskop (godisnji) jer sve te planete se krecu, nece stajati danas isto kao recimo '79. :wink:
A za ovo - kako prepoznati neznalice i sarlatane - tu vec ne znam sta da ti kazem :mrgreen:
 
Nudista:
Колико савремена астрологија може погодити догађаје који надолазе?
Да ли астролози могу разумети наталну карту у детаље?
Да ли иста Натална карта важи и за прошлост као и за будућност?
Како препознати незналице или шарлатане?

Pa naravno da ne moze, kad su to sve budalastine. Nema tu neznalica ILI sarlatana, to su neznalice I sarlatani, dakle svi odreda! :wink:
:wink:
:wink:
:wink:
 
meni se dopada psihova analiza horoskopa a kada vidim ove na tv pa se desi da kazu nesto a sagovornik se ne slozi sa pomenutim oni se onda uvek izvlace na iste fore: pa pogledajte jos jednom,pa uradite ipak te analize, pa znate ja vam to i kazem,ili ona je najbolja sto ima frazu da ce ti supruznik biti mladji od tebe pa makar to bilo i 1 sat i tako ajd kazite jel ima stvarno neki dobar astrolog
 
dcd:
meni se dopada psihova analiza horoskopa a kada vidim ove na tv pa se desi da kazu nesto a sagovornik se ne slozi sa pomenutim oni se onda uvek izvlace na iste fore: pa pogledajte jos jednom,pa uradite ipak te analize, pa znate ja vam to i kazem,ili ona je najbolja sto ima frazu da ce ti supruznik biti mladji od tebe pa makar to bilo i 1 sat i tako ajd kazite jel ima stvarno neki dobar astrolog

... o čemu ti to ? Pa za par minuta razgovora ne može ne znam šta ni da se vidi, ni da se kaže, i svako ko se iole razume u astrologiju to zna.

Molim te, prvo se informiši, pa onda pljuj naokolo koliko ti volja. :| :wink:
 
Elle_77:
... o čemu ti to ? Pa za par minuta razgovora ne može ne znam šta ni da se vidi, ni da se kaže, i svako ko se iole razume u astrologiju to zna.

Molim te, prvo se informiši, pa onda pljuj naokolo koliko ti volja. :| :wink:


Slažem se da se za par minuta razgovora ne može baš puno reći , ali čemu onda takve emisije i zašto ih astrolozi uopšte prihvataju ( osim zbog ličnog afirmisanja, verovatno)?U tom slučaju je nepotrebno zaljuđivati ljude i tvrditi nešto kao potpuno tačno, jer je činjenica da se iz natalne karte, zatim solarne idr., precizno mogu odrediti predstojeći mogući dogadjaji. Onda neka lepo kažu da se za par minuta ne može videti bog zna šta pa da ih ljudi ne zovu i da veruju nagadjanjima.
Ali za to je potrebno i malo morala, pa zatim, malo manje koristoljublja.... i malo etike.
Na žalost , ljudi za koje je Astrologija nauka a ne zabava, se uzalud bore protiv onih koji bi sve da komercijalizuju zarad lične dobiti. :roll:
 
pa ok, ima smisla u svemu tome ... :!: ali morate razumeti da ti ljudi svoj posao shvataju jednako ozbiljno i rade maksimalno. to sto nekome ko ne zna ama bash nista o astrologiji smesno zvuce njihova tumacenja nema nikakvog znacaja. nekolicina istih astrologa radi te emisije godinama i da njihova tumaceja nisu tacna i predvidjana istinita ne bi ih ljudi toliko puta zvali. ne bi isti ti astrolozi iznova svakog utorka ili cetvrtka izlazili u javnost - a za to treba imati odredjeno znanje. da li je neko od vas ikada pokusao da sedi i tumaci horoskope, odgovara na pitanja, a da pritom na svakih desetak minuta ima potpuno novog sagovornika?
jer vecina ovih sto se smejulje sa strane i skriva se iza monitora i tastature, ne bi umela da sastavi ni polucasovnu pricu sa slobodnom temom a daje sebi za pravo da ostro sudi drugima. ostavite vi njih da lepo rade svoj posao, a vi se bavite svojim poslom i svima ce biti lepo i dobro.
ne sudite im ako vec ne znate taj posao bolje od njih. :roll:
 
Gledajući ljude na tv koji sebe zovu astrolozima mogu reći samo da su dobri govornici koji poznaju
astrologiju..Tačno je da je teško svakih 10 minuta imati novog sagovornika ali mislim da tako nebi trebalo da se radi uopšte pred TV kamerama...Naime mislim da je astrologija mnogo kompleksnija
i teža da bi se nekom za par minuta reklo nešto dublje i ozbiljnije osim površinskog poznavanja
nekih programa + poznavanje pozitivnih ili negativnoh aspekata itd itd..

Naime upoznao sam silom prilika dosta ljudi koji rade za pare natalne karte ..
Od tih koje sam upoznao samo dve osobe su na mene ostavile snažan utisak..
Prva osoba svojim znanjem i veštinom govora tj izborom reči da nekažem da je vidovita
ma je uverila i to pd prošlosti ka budućnosti...
Druga osoba me je dojmila svojim znanjem stečenim kursevima astrologije i takođe
naravno dobrim izborom reči u razgovoru samnom..Ne bih imenovao te osobe ali sam
prijatno iznenađen njihovim poznavanjem već pomenute astrologije...
Ostali kojima sam silom prilika dao pare pokušali su da mi nešto kažu za budućnost
u raznim oblastima ali sam se brzo odvajao od njih potpitanjima..
Mogu reći da mi je poznavanje psihologije face mnogo pomoglo u svemu tome..
Što se tiče astrologije tu sam tek godinu dana i spoznajem detalj po detalj...
 
Psihologue:
Gledajući ljude na tv koji sebe zovu astrolozima mogu reći samo da su dobri govornici koji poznaju
astrologiju..Tačno je da je teško svakih 10 minuta imati novog sagovornika ali mislim da tako nebi trebalo da se radi uopšte pred TV kamerama...Naime mislim da je astrologija mnogo kompleksnija
i teža da bi se nekom za par minuta reklo nešto dublje i ozbiljnije osim površinskog poznavanja
nekih programa + poznavanje pozitivnih ili negativnoh aspekata itd itd..
...

E upravo sam to htela da kažem, a ne da degradiram nečiji trud i znanje. Prosto smatram da treba otvoreno reći koje nam sve mogićnosti pruža astrologija, a da je to pred TV kamerama u tako kratkom terminu nemoguće pokazati. Jer se ovako stiče utisak da je tumačenje natala prosto pogadjane, pa kome pogode, pogode , a zapravo nije tako .
 
dcd:
meni se dopada psihova analiza horoskopa a kada vidim ove na tv pa se desi da kazu nesto a sagovornik se ne slozi sa pomenutim oni se onda uvek izvlace na iste fore: pa pogledajte jos jednom,pa uradite ipak te analize, pa znate ja vam to i kazem,ili ona je najbolja sto ima frazu da ce ti supruznik biti mladji od tebe pa makar to bilo i 1 sat i tako ajd kazite jel ima stvarno neki dobar astrolog
Hehehe!!! Ja sam bila kod jednog astrologa koji mi je rekao stvari koje su neverovatno tacne i koje ja ne znam kako je video iz natalne karte, ali je zato hteo da me napadne, tj. da se grli sa mnom, pa sam ja pobegla!!!
Tako da ima onih koji znaju, ali hoce jos nesto osim para od tebe!!!
UZAS!!!
:shock:
 
Psihologue:
@ Cleopatra

Da mu nisi daa neki povod?
Klasican komentar muskarca!
Covek ode ( jel smem da opsujem izazvali ste me ) - sjeban, razocaran u zivot, porodicu, ljude, i onda idem kod astrologa da bi se k...... sa njim. Da, da kako da ne. Sta je to povod za vas? Sesti kod coveka u koga imate poverenja i otvorite mu dusu i date mu ceo svoj zivot na dlanu, a onda on kaze da vam treba ljubav u zivotu i da treba da se grlite sa njim da bi tu ljubav dobili?!!! Mislim, svaka cast psiho na komentaru. Da sam ga izazvala, to bih uradila namenski, kod mene nema spontanog izazivanja, a vrlo sam svesna svakog svog gesta, znaci nije bilo povoda ( izvinjavam se ako sam vas razocarala )!!!
 
cleopathra:
Klasican komentar muskarca!
Covek ode ( jel smem da opsujem izazvali ste me ) - sjeban, razocaran u zivot, porodicu, ljude, i onda idem kod astrologa da bi se k...... sa njim. Da, da kako da ne. Sta je to povod za vas? Sesti kod coveka u koga imate poverenja i otvorite mu dusu i date mu ceo svoj zivot na dlanu, a onda on kaze da vam treba ljubav u zivotu i da treba da se grlite sa njim da bi tu ljubav dobili?!!! Mislim, svaka cast psiho na komentaru. Da sam ga izazvala, to bih uradila namenski, kod mene nema spontanog izazivanja, a vrlo sam svesna svakog svog gesta, znaci nije bilo povoda ( izvinjavam se ako sam vas razocarala )!!!

Cleopatra bez ljutnje ali pazi kako na to ja gledam ili kako ja to shvatam..
Kod astrologa ideš da čuješ šta ima da ti kaže ...
U takve ljude ne smeš imati poverenja...
Oni su tu da ti rastumače stvari koje ti ne umeš i da te navedu da uradiš neke stvari
u budućnosti za koje oni smatraju da je povoljan period..
Cleopatra pisah o tebi kao ličnosti i nemam zamerke na tebe i tvoje osobine...
Samim tim što si pred pogrešnim muškarcem pokazala slabost je IZAZIVANJE...
Izazvala si ga sa svojom slabošću momentalnom...
Da je on normalan muškarac ne bi odreagovao kako si napisala..
Zaključak je da kad odeš sledeći put kod astrologa samo kažeš šta te zanima
i čekaš i slušaš šta će da ti kaže i ništa više...
Ne daješ mu ni DA ni NE kao odgovor već samo DOBRO ili U REDU...
Cleopatra ništa loše nisam mislio samo sam postavio pitanje
da proširimo diskusiju..
 
cleopathra:
Hehehe!!! Ja sam bila kod jednog astrologa koji mi je rekao stvari koje su neverovatno tacne i koje ja ne znam kako je video iz natalne karte, ali je zato hteo da me napadne, tj. da se grli sa mnom, pa sam ja pobegla!!!
Tako da ima onih koji znaju, ali hoce jos nesto osim para od tebe!!!
UZAS!!!
:shock:

I sada bi bilo u redu da nam ispričaš i šta si po tom pitanju praduzela, mislim nakon svega, jer je nedopustivo da takav "Astrolog" nastavi sa radom ne snoseći posledice za takvo ponašanje... iskreno ako ništa drugo, ja bih bar napisala njegovo ime na svim mogućim astro-forumima, pa bar nek se zna gde ne treba otići. Pomogla bi na kraju krajeva i drugima da izbegnu takvo iskustvo a ko baš to voli nek izvoli... :confused:
 
Psihologue:
Samim tim što si pred pogrešnim muškarcem pokazala slabost je IZAZIVANJE...
Izazvala si ga sa svojom slabošću momentalnom...
Da je on normalan muškarac ne bi odreagovao kako si napisala..
Zaključak je da kad odeš sledeći put kod astrologa samo kažeš šta te zanima
i čekaš i slušaš šta će da ti kaže i ništa više...
Ne daješ mu ni DA ni NE kao odgovor već samo DOBRO ili U REDU...
Cleopatra ništa loše nisam mislio samo sam postavio pitanje
da proširimo diskusiju..[/QUOTEE
E pa što se ovoga tiče sa tobom mogu da se složim jedino oko toga da to nije normalan muškarac, a da je IZAZIVANJE pokazati slabost pred muškarcem to već ne mogu da shvatim.Da li to znači da ako se rasplačem ili se požalim svom, recimo doktoru, to njemu daje za pravo da me odmah zaskoči? Razmisli malo ! Ovaj tvoj komentar mi liči na ono kad žrtvu silovanja proglase krivom za silovanje. Mislim da grešiš(bez ljutnje!!) i kada je u pitanju razgovor sa astrologom. Zašto ne pričati i ne biti iskren? Zar samo zbog toga što pojedinci koriste svoj položaj da izleče svoje seksualne, ili kakve god, frustracije. NE! Sa astrolozima, iskreno a sa takvim pojedincima tamo gde im je mesto!
 

Back
Top