MESEC I SLETANJE NA NJEGA
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: MESEC I SLETANJE NA NJEGA

mesechko
    Guest

Podrazumevano MESEC I SLETANJE NA NJEGA

Evo malo kad svi pricaju o Marsu da se setimo i Meseca.
    prvo znate da postoji teorija o tome da nije ni bilo sletanja na mesec, nego da je sve iscenirano i da se dogodilo u nekom studiju, u pustinji...itd itd. Kao dokazi u prilog tome pominje se: vijorenje zastave (na MEsecu nema vetra), dalje da su senke od kosmonauta sa svih strana (svetlost reflektora)...postoji i neka knjiga o tome.
    drugo, sta je uopste s tim ljudima sada?? ko je ziv? kako je moguce da ih niko nista ne pita, kad se sve ovo desava?
    ako su oni bili na mesecu, ozraceni su samo tako!

Guest

Podrazumevano Re: MESEC I SLETANJE NA NJEGA

sta je armstrong stvarno rekao kad je zgazio na mesec
    ) kao:
    http://www.blogjam.com/neil_armstrong/

sta mislite jel ovo montaza?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.08.2003.
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio Anonymous
    sta je armstrong stvarno rekao kad je zgazio na mesec
    ) kao:
    http://www.blogjam.com/neil_armstrong/

sta mislite jel ovo montaza?
    e umrla sam od smeha,verovatno je montaza
    poz

Obećava
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

EEEEeeeeeeeeeeeee super, mada sta znas,...... ameri dosta koriste f.u.c.k.i.n.g pa mozda nije montaza, ali opet toliko puta f.u.c.k.i.n.g.....to je previse i za amera....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.09.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ja nesto ne verujem da su oni bili tamo. Ima na jednom drugom forumu opsirna diskusija o tome.

http://www.b92.net/invboard/index.php?act=ST&f=40&t=9239&s=a57abe6c31f6d482d4ea4be0f2a3f961

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio OutlawTorn
    Ja nesto ne verujem da su oni bili tamo. Ima na jednom drugom forumu opsirna diskusija o tome.

http://www.b92.net/invboard/index.php?act=ST&f=40&t=9239&s=a57abe6c31f6d482d4ea4be0f2a3f961
    potrazi po googlu, postoje i sajtovi gde se oporvgavaju te teorije!!

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano

Mene je uvijek interesovalo ako su otisli jednom,sto nisu i drugi put?

Guest

Podrazumevano Spustanje na Mesec

Sve te price o laziranju spustanja nemaju osnova.
    Sto se tice vijorenja zastave, ona se, ako se bolje pogleda snimak, ne vijori, vec jednostavno ne stoji pravo, jer se "ugiba" zbog sopstvene tezine (jes' da je gravitacija tamo 6 puta slabija, ali ipak postoji). Senke taman potvrdjuju da se stvar dogadja na Mesecu jer su skroz crne i ostre, bez polusenke, koja se na Zemlji, zbog vazduha, jednostavno mora pojaviti, i u pustinji, i u studiju. Ozraceni nisu jer su nosili zastitne skafandere (pa po toj logici svi koji su ikad izasli izvan modula, npr. Leonov, norali su biti ozraceni). A otisli su samo par puta i nisu se posle vracali jer su to jako skupi poduhvati za koje je bilo para samo kad je NASA imala najveci budzet, i kad je bila pod pritiskom da od SSSR preuzme primat u astronautici (prvi satelit-ruski, prva sonda na Mesecu-ruska, prvi astronaut-ruski...).
    Pozdrav.

Guest

Podrazumevano Re: Spustanje na Mesec

Citat Original postavio Anonymous
    Sve te price o laziranju spustanja nemaju osnova.
    Sto se tice vijorenja zastave, ona se, ako se bolje pogleda snimak, ne vijori, vec jednostavno ne stoji pravo, jer se "ugiba" zbog sopstvene tezine (jes' da je gravitacija tamo 6 puta slabija, ali ipak postoji). Senke taman potvrdjuju da se stvar dogadja na Mesecu jer su skroz crne i ostre, bez polusenke, koja se na Zemlji, zbog vazduha, jednostavno mora pojaviti, i u pustinji, i u studiju. Ozraceni nisu jer su nosili zastitne skafandere (pa po toj logici svi koji su ikad izasli izvan modula, npr. Leonov, norali su biti ozraceni). A otisli su samo par puta i nisu se posle vracali jer su to jako skupi poduhvati za koje je bilo para samo kad je NASA imala najveci budzet, i kad je bila pod pritiskom da od SSSR preuzme primat u astronautici (prvi satelit-ruski, prva sonda na Mesecu-ruska, prvi astronaut-ruski...).
    Pozdrav.
    svaka cast ...
    ostali ako vas interesuju trachevi bila je dobra emisija na pinku Svet plus, a ima ih sigurno jos punoooo pa se zabavljajte ...

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano

Cuj tracevi? :shock:

Guest

Citat Original postavio mesechko
    Evo malo kad svi pricaju o Marsu da se setimo i Meseca.
    prvo znate da postoji teorija o tome da nije ni bilo sletanja na mesec, nego da je sve iscenirano i da se dogodilo u nekom studiju, u pustinji...itd itd. Kao dokazi u prilog tome pominje se: vijorenje zastave (na MEsecu nema vetra), dalje da su senke od kosmonauta sa svih strana (svetlost reflektora)...postoji i neka knjiga o tome.
    drugo, sta je uopste s tim ljudima sada?? ko je ziv? kako je moguce da ih niko nista ne pita, kad se sve ovo desava?
    ako su oni bili na mesecu, ozraceni su samo tako!
    Koliko ja znam ameri su imali plan za misiju na mesec ali su se otkrili da to i rusi planiraju i tako su ubrzali program te je doslo do eksplozije te letelice. Veoma brzo je napravljena druga koja je uspesno sletela na mesec. Glupost. Lakse je bilo snimiti sve to u studiju, negostvarno se zezati tamo po svemiru. Ja mislim da ameri nikad nisu mili tamo.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Ljudi pogledajte malo slike i senke.
    Pa cete videti da je Armstrong ipak skakao po studio.
    Koliko se secam (ne drzite me za rec) jednom je neki od njih trojice nesto i progovorio, pa je odmah strpan u ludaru...
    POgledajte i ovo s Marsom
    Na NASA-inom sajtu je bio snimak povrsine Marsa koji je ubrzo uklonjen

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.05.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

“Na NASA-inom sajtu je bio snimak povrsine Marsa koji je ubrzo uklonjen»

Vau, nije valjda? A šta je bilo na toj slici?

Guest

Podrazumevano

ma nije to nishta ... i Ameri nama ne veruju da ce hleb da bude tri dinara kao ni mi njima za Mesec al videce oni!!!

Guest

Podrazumevano

uff...mada mislim da nisu bili na mesecu , sa druge strane ne vidim razloga da se "bacaju" ogromne pare na izlet koji ne donosi nista novo..

sada niko vise i ne mora da ide jer postoje drugi nacini da se pretrazuje povrsina tog tela..
    to je cisto misljenje zasto nisu isli ponovo..

a sto se tice snimka, iskreno ne verujem vise ni u jedan dokumentarni zapis..

ako su zaista bili- svaka cast )

ako nisu .......i sta ce tamo )

aj pozzz

Slične teme

1. Mesec
    Autor greenmoon u forumu Romantika
    Odgovora: 365
    Poslednja poruka: danas, 00:11
  2. Sletanje bez jednog krila
    Autor Tex707 u forumu Avijacija
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.11.2008., 03:33