WIN-XP STARTOVANJE

K

KRSMAN

Gost
Kada ukljucim racunar i prijavim se racunar racunar nemoze da se startuje.Pritiskom na 3 tastera-ctrl-w-i alt odjednom u kombinaciji sa tasterm Esc pojavi mi se kartica na kojoj kliknem OK i posle toga sve radi kako treba-kao i ranije.Ovo mi se desava od nedavno i poruke koje dobijam od sistema su u vezi male memorije.Racunar mi je 1.2GH-256MbSDRAM.HD-80GB.Molim vas pomozite mi kako da resim ovaj problem.
 
A da ti ne lezi i suvise stvari u boot up i start up sektoru, to zna da izazove brzinu podizanja sistema i gutanje memorije.. Ne mogu da kazem da je to ali ako ti na samom start up-u kaze da imas nedostatak memorije, ovo mi pada na pamet.. Mada ispasce da sigurno gresim :)
 
postoje dva nacina da iskljucis startne file-ove. jedan je: start/programs/startup i izbrises sta ti se ne svidja odatle.
A drugi je iz regedit-a,
stisnes dugme start/ran tu ukucas regedit, otvori ce ti se novi prozor pa ides na hkmachine/softver/microsoft/windows/currentversion/run i tu pobrisi sve programcice koji ti se ne svidjaju jer su tito svi programi koji ti se startuju pri podizanju racunara,
proveri jos i ovaj put hkUser/softver/microsoft/windows/currentversion/run na njemu se pojavi po neki startni program koji ti se dize pri podizanju racunara ali kada se ulogujes kao drugi log, mislim. :)
 

Back
Top