prof.Grofof plan za rešenje statusa Kosova.....

prof.Grof

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.596
Pošto su izbori završeni , normalno , političari polako okreću leđa Kosmetu a za vreme kampanje su ga dobro iskorišćavali u obećanjima.Plašim se da će naši da odbiju plan Ahtisarija a upravo zbog toga plašim se da će kasnije i ono što nam je dato u tom planu bude nam oduzeto, slično Rambujeu ako se sećate pa na kraju da ostanemo pravi gubitnici, naivni.Nešto sam razmišljao i evo kako bi ja rešio ovaj problem:

- pristao bi naravno sa velikom gorčinom i bolom -nezavisno Kosovo ali nikada ne bi potpisao taj papir i nikada ga ne bi priznao kao nezavisno. Dakle napravio bi prostor da ga u budućnosti opet vratim, na bilo koji način, jer......, ostao bi dužan onim ratnicima koji su vekovima prolivali krv za tu našu svetu zemlju...

Ali zato........., pre toga!!!!!

- 300 milijardi E tražio bi od EU i Sad, i da nam se svi dugovi otpišu.
- tražio bi da Srbi imaju svoje opštine i jaku vezu sa Srbijom.
- istorijske spomenike bi zaštitio UNESCO a svu zemlju koju su manastiri posedovali pre II sv. rata tražio bi da im se vrati.
- ponudio bi Srbima da im država kupi zemlju a pošto Srbi poseduju pola Kosova , tada bi Srbija bila vlasnik pola Kosova.
- hitno bi zatražio od EU da nas ekspresno prime u EU, NATO, a od NATO bi zatražio da nas za dve godine naoružaju sa najsavremenijim oružjem, i da na Balkanu budemo najveća vojna sila.Uveo bi vojni rok na dve godine, i obavezno služenje , treba svako da bude spreman da bude vojnik u svakom trenutku. Kao recimo Izrael....
- jasno dao do znanja EU i SAD "da stave tačku" na ovu priču i ostave nas na miru i puste da uzdignemo Srbiju kao što je nekad bila.

A onda "Jovo nanovo" , poučeni greškama koje smo učinili znaćemo da trasiramo novi put u lepšu budućnost i nama i našim unucima.Do dana kada bi smo opet bili svi pod istim krovom

Ubeđen sam da bi Miloš Obrenović ovako uradio, a mislim da njegovo lukavstvo i vizija sada bi bila od najveće koristi Srbiji.........
 
prof.Grof:
Pošto su izbori završeni , normalno , političari polako okreću leđa Kosmetu a za vreme kampanje su ga dobro iskorišćavali u obećanjima.Plašim se da će naši da odbiju plan Ahtisarija a upravo zbog toga plašim se da će kasnije i ono što nam je dato u tom planu bude nam oduzeto, slično Rambujeu ako se sećate pa na kraju da ostanemo pravi gubitnici, naivni.Nešto sam razmišljao i evo kako bi ja rešio ovaj problem:

- pristao bi naravno sa velikom gorčinom i bolom -nezavisno Kosovo ali nikada ne bi potpisao taj papir i nikada ga ne bi priznao kao nezavisno. Dakle napravio bi prostor da ga u budućnosti opet vratim, na bilo koji način, jer......, ostao bi dužan onim ratnicima koji su vekovima prolivali krv za tu našu svetu zemlju...

Ali zato........., pre toga!!!!!

- 300 milijardi E tražio bi od EU i Sad, i da nam se svi dugovi otpišu.
- tražio bi da Srbi imaju svoje opštine i jaku vezu sa Srbijom.
- istorijske spomenike bi zaštitio UNESCO a svu zemlju koju su manastiri posedovali pre II sv. rata tražio bi da im se vrati.
- ponudio bi Srbima da im država kupi zemlju a pošto Srbi poseduju pola Kosova , tada bi Srbija bila vlasnik pola Kosova.
- hitno bi zatražio od EU da nas ekspresno prime u EU, NATO, a od NATO bi zatražio da nas za dve godine naoružaju sa najsavremenijim oružjem, i da na Balkanu budemo najveća vojna sila.Uveo bi vojni rok na dve godine, i obavezno služenje , treba svako da bude spreman da bude vojnik u svakom trenutku. Kao recimo Izrael....
- jasno dao do znanja EU i SAD "da stave tačku" na ovu priču i ostave nas na miru i puste da uzdignemo Srbiju kao što je nekad bila.

A onda "Jovo nanovo" , poučeni greškama koje smo učinili znaćemo da trasiramo novi put u lepšu budućnost i nama i našim unucima.Do dana kada bi smo opet bili svi pod istim krovom

Ubeđen sam da bi Miloš Obrenović ovako uradio, a mislim da njegovo lukavstvo i vizija sada bi bila od najveće koristi Srbiji.........


Pravi SRBIN ne bi dao Kosovo za nikoju cenu.
Ti nisi SRBIN.
 
niko ti nece platiti toliko za neshto za shta ne mora.
imash dosta nerealnosti i nelogicnosti, mrzi me sad da razglabam o tome.

ali sama ideja ostvarivanja koristi od necega sto je vec izgubljeno je dobra.
najgora je opcija da mi budemo uvredjena mlada, glumatamo neshto, kosovo ode u svakom sluchaju, a mi ostanemo opet potpuno praznih ruku.
znajuci nas, tako ce i da bude.

inace, moracemo da dobijemo neke dobitke zbog kosova, jer medj.zajednici nije u interesu da stvara dezurnog potpunog nezadovoljnika, po principu nemacke(ali u malim okvirima)...i ona je, posle poraza, odmah primljena nazad u poredak i pomognuta
 
Hehe...sto bi rekli u "Lepim selima":
"Kume,'ajde da se kladimo u 10 marke da ces da prezivis.
-Mnogo je,kume,mnogo..."
Grofe,plan ti je nemoguce ostvariti.To bi ti rekao i Itan Hant.
Svidja mi se tvoj idejnoi koncept,sto rece Petar,da se izvuce maksimalna korist iz teske situacije,ali ko da nam da tolike pare?Kome mi da stavljamo do znanja bilo sta?
Zabole njih malo vise za nas.
A SAD sve zure da nam daju moderno oruzje.Pa nisu ludi.
I sta ti bi da kazes ovo za 2 godine obavezne vojske?I to za sve.Idi...
Izrael me ne impresionira.A kad bi i bilo tako,onda nam fale i teroristi i bombaski napadi u BG,NS;NI i ostalim vecim gradovima.Pa zar da ni kafu ne smemo popiti mirno?Zar da se pre svakog izlaska iz kuce oprastamo sa najmilijima?Grofe.... :shock: :-?
 
a213.gif
c016.gif
c017.gif
 
prof.Grof:
Pošto su izbori završeni , normalno , političari polako okreću leđa Kosmetu a za vreme kampanje su ga dobro iskorišćavali u obećanjima.Plašim se da će naši da odbiju plan Ahtisarija a upravo zbog toga plašim se da će kasnije i ono što nam je dato u tom planu bude nam oduzeto, slično Rambujeu ako se sećate pa na kraju da ostanemo pravi gubitnici, naivni.Nešto sam razmišljao i evo kako bi ja rešio ovaj problem:

- pristao bi naravno sa velikom gorčinom i bolom -nezavisno Kosovo ali nikada ne bi potpisao taj papir i nikada ga ne bi priznao kao nezavisno. Dakle napravio bi prostor da ga u budućnosti opet vratim, na bilo koji način, jer......, ostao bi dužan onim ratnicima koji su vekovima prolivali krv za tu našu svetu zemlju...

Ali zato........., pre toga!!!!!

- 300 milijardi E tražio bi od EU i Sad, i da nam se svi dugovi otpišu.
- tražio bi da Srbi imaju svoje opštine i jaku vezu sa Srbijom.
- istorijske spomenike bi zaštitio UNESCO a svu zemlju koju su manastiri posedovali pre II sv. rata tražio bi da im se vrati.
- ponudio bi Srbima da im država kupi zemlju a pošto Srbi poseduju pola Kosova , tada bi Srbija bila vlasnik pola Kosova.
- hitno bi zatražio od EU da nas ekspresno prime u EU, NATO, a od NATO bi zatražio da nas za dve godine naoružaju sa najsavremenijim oružjem, i da na Balkanu budemo najveća vojna sila.Uveo bi vojni rok na dve godine, i obavezno služenje , treba svako da bude spreman da bude vojnik u svakom trenutku. Kao recimo Izrael....
- jasno dao do znanja EU i SAD "da stave tačku" na ovu priču i ostave nas na miru i puste da uzdignemo Srbiju kao što je nekad bila.

A onda "Jovo nanovo" , poučeni greškama koje smo učinili znaćemo da trasiramo novi put u lepšu budućnost i nama i našim unucima.Do dana kada bi smo opet bili svi pod istim krovom

Ubeđen sam da bi Miloš Obrenović ovako uradio, a mislim da njegovo lukavstvo i vizija sada bi bila od najveće koristi Srbiji.........


Grofe,

Ovo nam DUGUJU, bez obzira na Kosovo, tj. ovo sve treba da zahtevamo - PLUS da nam ne diraju Kosovo!
 
SURbel:
Joe,

sto se tice 300 milijardi evra - i to je MALA cena za ratne stete koje smo pretrpeli.

Zelim da kazem da bi to bilo na ime ratne odstete.
Тачно.Међутим,не можеш их натерати да поштују право и правду.У том случају,шта има да се прича о некаквој исплати.
И сама знаш да су нам одбацили тужбу против НАТО за агресију...

Овакав Грофов план се тачно подудара са планом ДС-а и МЗ.Тачно оно што описују као ''условна'' или ''ограничена'' независност.
Међутим,то су заваравања.Или је независно,или није.Све остало је лаж и обмана.
 
- hitno bi zatražio od EU da nas ekspresno prime u EU, NATO, a od NATO bi zatražio da nas za dve godine naoružaju sa najsavremenijim oružjem, i da na Balkanu budemo najveća vojna sila.Uveo bi vojni rok na dve godine, i obavezno služenje , treba svako da bude spreman da bude vojnik u svakom trenutku. Kao recimo Izrael....
- jasno dao do znanja EU i SAD "da stave tačku" na ovu priču i ostave nas na miru i puste da uzdignemo Srbiju kao što je nekad bila.
Грофе,ово је посебно немогуће.Јер да су желели да Србија буде јака и стабилна држава,не би је разбуцали...
 
jedite_kod_Joa:
Грофе,ово је посебно немогуће.Јер да су желели да Србија буде јака и стабилна држава,не би је разбуцали...

BAs zato i smatram da nam sve ono sto je naveo Grof DUGUJU!

I, opet moram da kazem - da to sto nam duguju NE BUDE kompenzacija za Kosovo , vec - isplata ratne odstete i ispravljanje istorijske nepravde!

PODRAZUMEVA SE da ne treba ni da pokusavaju da nam oduzmu Kosovo ( u cilju ispravljanja nanete nam istorijske nepravde)!

P.S. Ne znam nista o planu DS-a i MZ (mesna zajednica? ;) ), jer ako mislis na demokratsku stranku - nisam im naklonjena (najblaze receno) i ne pratim njihove planove.
 
Al ste vi daleko od realnosti... 300 milijardi , ne malo je, kosovo i 300 milijardi, ma nisu to nikakve pare zaokruzi to...
Od koga uopste traziti pare nije nam amerika uzela kosovo vec siptari koji tamo zive i nisu ga nigde odneli samo ne daju nasim diktatorima da im komanduju. Znaci treba te bednike naterati da nam nesto plate. Iskreno bio bih zadovoljan da nas ne dobiju na sudu za kuce koje im je vojska srusila.
Sto se tice privatne svojine srba i ostlih na kosovu to ce nadam se da ce to biti regulisano kao i u celom civilizovanom svetu. Privatno vlasnistvo je svetinja u kapitalizmu i ne bi trebalo biti izuzetaka mada kad vidim sta je bilo sa folksdojcerima sve je moguce.
Ono sto je meni bitno to je da svako ko ima neku imovinu ili neka druga posla na kosovu moze tamo da ode slobodno, bez ikakvih neprijatnosti bez obzira da li je srbin, crnac ili arapin. A da li ce beogradski satrapi ili siptarski vladati tamo to me ne interesuje nisam politicar.
 
Ма, не уопште, каква "америка", Шиптари су нас бомбардовали.
Jesu nas bombardovali i njihove firme ce mozda od cele situacije imati koristi ali nisu nista uzeli sto bi sad trebali da plate. Za ratnu odstetu mozemo da ih tuzimo pa kako bude.
Samo pre ce nam dati pare kao pomoc nego kao odstetu jer insistiraju na tome da je bombardovanje bilo neophodno da se spreci humanitarna katastrofa. Sad koliko su u pravu da ne komentarisem ali to je njihov stav i dovoljno su jaki da ga izguraju.
 
automatizovani:
Jesu nas bombardovali i njihove firme ce mozda od cele situacije imati koristi
Управо то је и био један од разлога.
ali nisu nista uzeli sto bi sad trebali da plate.
Ма не, нису.


Za ratnu odstetu mozemo da ih tuzimo pa kako bude.
Како смо видели, "кадија те тужи... "

Samo pre ce nam dati pare kao pomoc
Врло суров цинизам.

insistiraju na tome da je bombardovanje bilo neophodno da se spreci humanitarna katastrofa.
А они су је управо бомбардовањем изазавали.

Sad koliko su u pravu da ne komentarisem
А зашто се не би коментарисало?


ali to je njihov stav i dovoljno su jaki da ga izguraju.
Да. Али сад већ и неки други постају јаки.
Али, опет, да, питање је шта су интереси свих њих.
 
Sad koliko su u pravu da ne komentarisem
А зашто се не би коментарисало?
Ja ne zelim da komentarisem posto me izlivi mrznje koje americko arogantno ponasanje bez sumnje zasluzuje, ne interesuju vec samo kakvu konkretnu korist Srbija moze iz svega izvuci. Pri tom pod "Srbija" ne mislim na politicare vec na interes prosecnog gradjanina i ne mislim na iracionalna osecanja.
 
automatizovani:
Ja ne zelim da komentarisem posto me izlivi mrznje koje americko arogantno ponasanje bez sumnje zasluzuje, ne interesuju vec samo kakvu konkretnu korist Srbija moze iz svega izvuci. Pri tom pod "Srbija" ne mislim na politicare vec na interes prosecnog gradjanina i ne mislim na iracionalna osecanja.

Е, само немој да се такви као што си ти "брину" о конкретној користи за грађане, јер онда боље треба сви колективно да извршимо самоубиство... :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top