prof.Grofof plan za rešenje statusa Kosova.....
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 66

Tema: prof.Grofof plan za rešenje statusa Kosova.....

Primećen član
    Učlanjen
    22.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano prof.Grofof plan za rešenje statusa Kosova.....

Pošto su izbori završeni , normalno , političari polako okreću leđa Kosmetu a za vreme kampanje su ga dobro iskorišćavali u obećanjima.Plašim se da će naši da odbiju plan Ahtisarija a upravo zbog toga plašim se da će kasnije i ono što nam je dato u tom planu bude nam oduzeto, slično Rambujeu ako se sećate pa na kraju da ostanemo pravi gubitnici, naivni.Nešto sam razmišljao i evo kako bi ja rešio ovaj problem:

- pristao bi naravno sa velikom gorčinom i bolom -nezavisno Kosovo ali nikada ne bi potpisao taj papir i nikada ga ne bi priznao kao nezavisno. Dakle napravio bi prostor da ga u budućnosti opet vratim, na bilo koji način, jer......, ostao bi dužan onim ratnicima koji su vekovima prolivali krv za tu našu svetu zemlju...

Ali zato........., pre toga!!!!!

- 300 milijardi E tražio bi od EU i Sad, i da nam se svi dugovi otpišu.
    - tražio bi da Srbi imaju svoje opštine i jaku vezu sa Srbijom.
    - istorijske spomenike bi zaštitio UNESCO a svu zemlju koju su manastiri posedovali pre II sv. rata tražio bi da im se vrati.
    - ponudio bi Srbima da im država kupi zemlju a pošto Srbi poseduju pola Kosova , tada bi Srbija bila vlasnik pola Kosova.
    - hitno bi zatražio od EU da nas ekspresno prime u EU, NATO, a od NATO bi zatražio da nas za dve godine naoružaju sa najsavremenijim oružjem, i da na Balkanu budemo najveća vojna sila.Uveo bi vojni rok na dve godine, i obavezno služenje , treba svako da bude spreman da bude vojnik u svakom trenutku. Kao recimo Izrael....
    - jasno dao do znanja EU i SAD "da stave tačku" na ovu priču i ostave nas na miru i puste da uzdignemo Srbiju kao što je nekad bila.

A onda "Jovo nanovo" , poučeni greškama koje smo učinili znaćemo da trasiramo novi put u lepšu budućnost i nama i našim unucima.Do dana kada bi smo opet bili svi pod istim krovom

Ubeđen sam da bi Miloš Obrenović ovako uradio, a mislim da njegovo lukavstvo i vizija sada bi bila od najveće koristi Srbiji.........
    Poslednji put ažurirao/la prof.Grof : 27.01.2007. u 22:18

Iskusan Samanta_ (avatar)
    Učlanjen
    21.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano Re: prof.Grofof plan za rešenje statusa Kosova.....

Citat Original postavio prof.Grof
    Pošto su izbori završeni , normalno , političari polako okreću leđa Kosmetu a za vreme kampanje su ga dobro iskorišćavali u obećanjima.Plašim se da će naši da odbiju plan Ahtisarija a upravo zbog toga plašim se da će kasnije i ono što nam je dato u tom planu bude nam oduzeto, slično Rambujeu ako se sećate pa na kraju da ostanemo pravi gubitnici, naivni.Nešto sam razmišljao i evo kako bi ja rešio ovaj problem:

- pristao bi naravno sa velikom gorčinom i bolom -nezavisno Kosovo ali nikada ne bi potpisao taj papir i nikada ga ne bi priznao kao nezavisno. Dakle napravio bi prostor da ga u budućnosti opet vratim, na bilo koji način, jer......, ostao bi dužan onim ratnicima koji su vekovima prolivali krv za tu našu svetu zemlju...

- istorijske spomenike bi zaštitio UNESCO a svu zemlju koju su manastiri posedovali pre II sv. rata tražio bi da im se vrati.
    - ponudio bi Srbima da im država kupi zemlju a pošto Srbi poseduju pola Kosova , tada bi Srbija bila vlasnik pola Kosova.
    - hitno bi zatražio od EU da nas ekspresno prime u EU, NATO, a od NATO bi zatražio da nas za dve godine naoružaju sa najsavremenijim oružjem, i da na Balkanu budemo najveća vojna sila.Uveo bi vojni rok na dve godine, i obavezno služenje , treba svako da bude spreman da bude vojnik u svakom trenutku. Kao recimo Izrael....
    - jasno dao do znanja EU i SAD "da stave tačku" na ovu priču i ostave nas na miru i puste da uzdignemo Srbiju kao što je nekad bila.

A onda "Jovo nanovo" , poučeni greškama koje smo učinili znaćemo da trasiramo novi put u lepšu budućnost i nama i našim unucima.Do dana kada bi smo opet bili svi pod istim krovom

Ubeđen sam da bi Miloš Obrenović ovako uradio, a mislim da njegovo lukavstvo i vizija sada bi bila od najveće koristi Srbiji.........

Pravi SRBIN ne bi dao Kosovo za nikoju cenu.
    Ti nisi SRBIN.

Primećen član
    Učlanjen
    22.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Dobro pročitaj šta sam napisao, pa onda komentariši..........

Zaboravio sam ono što sam napisao prvo bi predložio Srbima koji su još na Kosmetu. Ukoliko bi ga oni prihvatili onda bi ga i sproveo.........
    Poslednji put ažurirao/la prof.Grof : 27.01.2007. u 22:29

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

niko ti nece platiti toliko za neshto za shta ne mora.
    imash dosta nerealnosti i nelogicnosti, mrzi me sad da razglabam o tome.

ali sama ideja ostvarivanja koristi od necega sto je vec izgubljeno je dobra.
    najgora je opcija da mi budemo uvredjena mlada, glumatamo neshto, kosovo ode u svakom sluchaju, a mi ostanemo opet potpuno praznih ruku.
    znajuci nas, tako ce i da bude.

inace, moracemo da dobijemo neke dobitke zbog kosova, jer medj.zajednici nije u interesu da stvara dezurnog potpunog nezadovoljnika, po principu nemacke(ali u malim okvirima)...i ona je, posle poraza, odmah primljena nazad u poredak i pomognuta

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Hehe...sto bi rekli u "Lepim selima":
    "Kume,'ajde da se kladimo u 10 marke da ces da prezivis.
    -Mnogo je,kume,mnogo..."
    Grofe,plan ti je nemoguce ostvariti.To bi ti rekao i Itan Hant.
    Svidja mi se tvoj idejnoi koncept,sto rece Petar,da se izvuce maksimalna korist iz teske situacije,ali ko da nam da tolike pare?Kome mi da stavljamo do znanja bilo sta?
    Zabole njih malo vise za nas.
    A SAD sve zure da nam daju moderno oruzje.Pa nisu ludi.
    I sta ti bi da kazes ovo za 2 godine obavezne vojske?I to za sve.Idi...
    Izrael me ne impresionira.A kad bi i bilo tako,onda nam fale i teroristi i bombaski napadi u BG,NS;NI i ostalim vecim gradovima.Pa zar da ni kafu ne smemo popiti mirno?Zar da se pre svakog izlaska iz kuce oprastamo sa najmilijima?Grofe.... :shock: :-?
    Poslednji put ažurirao/la RACE MASTER : 28.01.2007. u 00:10

Iskusan
    Učlanjen
    18.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Moderator SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1241

Citat Original postavio prof.Grof

Grofe,

Ovo nam DUGUJU, bez obzira na Kosovo, tj. ovo sve treba da zahtevamo - PLUS da nam ne diraju Kosovo!

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Хахаа...А,ко ће да нам да 300 милијарди евра?

Грофе,ово као да си извукао из ДС-ове кухиње...Оно,као,па ми нећемо,ал` ако мора је*е нам се...

Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1241

Joe,

sto se tice 300 milijardi evra - i to je MALA cena za ratne stete koje smo pretrpeli.

Zelim da kazem da bi to bilo na ime ratne odstete.

Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio SURbel
    Joe,

sto se tice 300 milijardi evra - i to je MALA cena za ratne stete koje smo pretrpeli.

Zelim da kazem da bi to bilo na ime ratne odstete.
    Тачно.Међутим,не можеш их натерати да поштују право и правду.У том случају,шта има да се прича о некаквој исплати.
    И сама знаш да су нам одбацили тужбу против НАТО за агресију...

Овакав Грофов план се тачно подудара са планом ДС-а и МЗ.Тачно оно што описују као ''условна'' или ''ограничена'' независност.
    Међутим,то су заваравања.Или је независно,или није.Све остало је лаж и обмана.

Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Грофе,ово је посебно немогуће.Јер да су желели да Србија буде јака и стабилна држава,не би је разбуцали...

Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1241

Citat Original postavio jedite_kod_Joa
    Грофе,ово је посебно немогуће.Јер да су желели да Србија буде јака и стабилна држава,не би је разбуцали...
    BAs zato i smatram da nam sve ono sto je naveo Grof DUGUJU!

I, opet moram da kazem - da to sto nam duguju NE BUDE kompenzacija za Kosovo , vec - isplata ratne odstete i ispravljanje istorijske nepravde!

PODRAZUMEVA SE da ne treba ni da pokusavaju da nam oduzmu Kosovo ( u cilju ispravljanja nanete nam istorijske nepravde)!

P.S. Ne znam nista o planu DS-a i MZ (mesna zajednica? ), jer ako mislis na demokratsku stranku - nisam im naklonjena (najblaze receno) i ne pratim njihove planove.
    Poslednji put ažurirao/la SURbel : 28.01.2007. u 04:19

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Њихови планови су да постану што веће пунише,преко наших леђа!:shock:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.12.2006.
    Reputaciona moć
    42

Al ste vi daleko od realnosti... 300 milijardi , ne malo je, kosovo i 300 milijardi, ma nisu to nikakve pare zaokruzi to...
    Od koga uopste traziti pare nije nam amerika uzela kosovo vec siptari koji tamo zive i nisu ga nigde odneli samo ne daju nasim diktatorima da im komanduju. Znaci treba te bednike naterati da nam nesto plate. Iskreno bio bih zadovoljan da nas ne dobiju na sudu za kuce koje im je vojska srusila.
    Sto se tice privatne svojine srba i ostlih na kosovu to ce nadam se da ce to biti regulisano kao i u celom civilizovanom svetu. Privatno vlasnistvo je svetinja u kapitalizmu i ne bi trebalo biti izuzetaka mada kad vidim sta je bilo sa folksdojcerima sve je moguce.
    Ono sto je meni bitno to je da svako ko ima neku imovinu ili neka druga posla na kosovu moze tamo da ode slobodno, bez ikakvih neprijatnosti bez obzira da li je srbin, crnac ili arapin. A da li ce beogradski satrapi ili siptarski vladati tamo to me ne interesuje nisam politicar.

Iskusan Norma Kampl (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio automatizovani
    nije nam amerika uzela kosovo vec siptari
    Ма, не уопште, каква "америка", Шиптари су нас бомбардовали.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.12.2006.
    Reputaciona moć
    42

Ма, не уопште, каква "америка", Шиптари су нас бомбардовали.
    Jesu nas bombardovali i njihove firme ce mozda od cele situacije imati koristi ali nisu nista uzeli sto bi sad trebali da plate. Za ratnu odstetu mozemo da ih tuzimo pa kako bude.
    Samo pre ce nam dati pare kao pomoc nego kao odstetu jer insistiraju na tome da je bombardovanje bilo neophodno da se spreci humanitarna katastrofa. Sad koliko su u pravu da ne komentarisem ali to je njihov stav i dovoljno su jaki da ga izguraju.
    Poslednji put ažurirao/la automatizovani : 28.01.2007. u 05:21

Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Jesu nas bombardovali i njihove firme ce mozda od cele situacije imati koristi ali nisu nista uzeli sto bi sad trebali da plate. Za ratnu odstetu mozemo da ih tuzimo pa kako bude.
    Тужба за ратну одштету је одбачена од њихових судова.Није ти Чеда рекао?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.12.2006.
    Reputaciona moć
    42

Nije mi ceda nista rekao. Hvala na infu. Da li su to njihovi ili medjunarodni sudovi?

Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Nije mi ceda nista rekao. Hvala na infu. Da li su to njihovi ili medjunarodni sudovi?
    И међународни суд у Хагу и њихови(конкретно немачки).

Iskusan Norma Kampl (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Jesu nas bombardovali i njihove firme ce mozda od cele situacije imati koristi
    Управо то је и био један од разлога.
    ali nisu nista uzeli sto bi sad trebali da plate.
    Ма не, нису.

Za ratnu odstetu mozemo da ih tuzimo pa kako bude.
    Како смо видели, "кадија те тужи... "

Samo pre ce nam dati pare kao pomoc
    Врло суров цинизам.

insistiraju na tome da je bombardovanje bilo neophodno da se spreci humanitarna katastrofa.
    А они су је управо бомбардовањем изазавали.

Sad koliko su u pravu da ne komentarisem
    А зашто се не би коментарисало?

ali to je njihov stav i dovoljno su jaki da ga izguraju.
    Да. Али сад већ и неки други постају јаки.
    Али, опет, да, питање је шта су интереси свих њих.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.12.2006.
    Reputaciona moć
    42

Sad koliko su u pravu da ne komentarisem
    А зашто се не би коментарисало?
    Ja ne zelim da komentarisem posto me izlivi mrznje koje americko arogantno ponasanje bez sumnje zasluzuje, ne interesuju vec samo kakvu konkretnu korist Srbija moze iz svega izvuci. Pri tom pod "Srbija" ne mislim na politicare vec na interes prosecnog gradjanina i ne mislim na iracionalna osecanja.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Ja ne zelim da komentarisem posto me izlivi mrznje koje americko arogantno ponasanje bez sumnje zasluzuje, ne interesuju vec samo kakvu konkretnu korist Srbija moze iz svega izvuci. Pri tom pod "Srbija" ne mislim na politicare vec na interes prosecnog gradjanina i ne mislim na iracionalna osecanja.
    Е, само немој да се такви као што си ти "брину" о конкретној користи за грађане, јер онда боље треба сви колективно да извршимо самоубиство...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.12.2006.
    Reputaciona moć
    42

Ne takvi kao ti treba da brinu pa uskoro nece ni imati o cemu da se brine. I ne brinem se ja za vas nego za sebe i svoju porodicu i kad bi i vi radili isto svima bi nam bilo bolje.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

JA imam bolju ideju, da nama daju 300.000.000.000, [ po osobi je 150.000, puta 4 clanova, jednako 600.000. i mi vama prepustimo celo kosovo pa letite po nebu bez smetnji.

Domaćin south (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio adem_ks
    JA imam bolju ideju, da nama daju 300.000.000.000, [ po osobi je 150.000, puta 4 clanova, jednako 600.000. i mi vama prepustimo celo kosovo pa letite po nebu bez smetnji.
    to je vise po osobi,.............jer otkud vas 2.000.000 :shock:
    mislis ,sve sa ilirima vas je 2m

Slične teme

1. Rešenje statusa Kosova???
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 17.09.2007., 10:16
  2. Ove godine bez rešavanja statusa Kosova?
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 26.08.2007., 03:02
  3. NATO - bez žurbe ali i bez odlaganja statusa Kosova
    Autor Iron Lord u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 05.04.2007., 13:28
  4. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.04.2007., 01:39
  5. Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 03.02.2007., 16:23

Pravila za slanje poruka