Kako doći do savršene linije?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da Normalna ishrana znaci ne jesti leseve :)
Voce povrce,zitarice ... meso je puno otrova i hormona. Totalno nepotrebno ubijanje zivotinja koje nas i vec danas skupo kosta.Cak i nas koji ne jedemo meso, i mi ispastamo globalni teret koji ta nezdrava navika pravi.
 
Kako doci do savrsene linije? - trcanjem. Odnosno voljom. Ako imas moc volje onda mozes sve postici. Kada se kaze zdrava ishrana vecina ljudi pomisli na skupu makrobiotiku koju sebi ne mogu da priuste. Ali, to nije tako. Zdrava hrana je sve sto poseduje hranljive materije za organizam, sve sto je korisno za vase telo a nema stetna svojstva. Mozete recimo skuvati par krompira i sargarepa sa malo karfiola iz tursije i imacete zdrav i jednostavan rucak. Ne bih vam preporucio koriscenje vegete ili zacina c jer vecina tih zacina imaju kancerogena svojstva koja se ispustaju prilikom termicke obrade. Koristiti so i secer kao osnovne zacine. Takodje mozete kupiti i recimo integralne stapice koji su 90dinara kilogram a kao obrok ih pojedete sa jogurtom u kome ima meda ili sa vodom soko (8litara kosta 85dinara) koja ima dosta korisnih minerala i sastojaka neophodnih organizmu.. naravno, kombinacija ima mnogo. Pravite ih sami sa vasim raspolozivim sredstvima i budite svesni sta unosite u telo.

Zdravlje se spoznaje i uspostavlja na vise nivoa: materijalnom, mentalnom, spiritualnom i astralnom. ukoliko dodje do disbalansa bilo kojeg aspekta sopstva teskoce ce se manifestovati.

U srbiji kontrola kvaliteta namirnica i hrane ja jako niska tako da mnogi toxini lako dospevaju u organizam ljudi.. bilo da je to majonez sa toxicnim emulgatorima ili neki proizvod s konzervansima, ili jos gore pasteta u kojoj se nalazi svakakvo djubre od kostiju, koze i dlaka izgrizeno sodom i natrpano u lepo pakovanje.. pasteta takodje sadrzi i sastojke koji sprecavaju lucenje hormona rasta tako da trpajuci deci pastetu na hleb zna se sta se postize..

P.S.Po meni je za savrsenu liniju potrebno i savrseno spiritualno stanje odnosno aktivnost cakri, dakle gledati na sebe samo kroz fizicke aspekte je ogranicavajuce. No to je vec druga tema..
 
Dobar post.
I ja ne volim meso, pa i ja se bunim kao vegetarijanac da sam. A nisam pravi.

Za dobru liniju najpre volja... i svest da dobra linija, dobra ishrana, aktivnost... nije stvar samo izgleda, vec i zdravlja. Naseg fizickog i psihickog stanja. Kad bi vam pokazala koliko sam se ugojila kad sam krenula na fax, a koliko sam sada smrsala.. verovatno bi se uverili da je sve moguce, sve sto dovoljno jako zelimo i tezimo da ostvarimo.

Ja i dalje idem ka cilju..sad vec idealne linije..a ne dobre.

TRazite motive.. i srecno svima!
 
ahhh :( u pravu si Alamyruse,...vitez uvek treba da veruje dami...

al sta cu,juce sam davao 6 meseci od kako sam izgubio divnu vezu sa Tihom Vatrom :(,... pa rekoh da produzim dalje...al sam zaboravio kako se prilazi devojci a da to bude prikladno :)

evo ruze za izvinjenje devojci sto nisam verovao @)->--
 
Stresom. Nema ti bolje od toga. :)
Salim se, naravno... Ja sam u poslednjih godinu dana smrsala dosta, bila sam hiperaktivna, pa bolesna, pa jedno vreme pod konstantnim stresom... Ali, kad je sve to proslo, kad sam se koliko-toliko vratila na normalnu liniju zivota, sticajem nekih okolnosti bila sam primorana da se hranim makrobioticki (povrce, voce, crni hleb, riba i secera gotovo ni malo).
MAKROBIOTIKA! Mislila sam da je glupost i izmotavanje, ali zaista pomaze. Ne samo da se smrsa, ja za tim nisam imala potrebe tada, ali mogu reci da se nikad nisam osecala zdravije i lepse nego za ta tri meseca. Nazalost, to je malo skuplji rezim ishrane, i za nekog ko radi ili studira, i tesko izvodljivo, jer ipak se nema vremena da se sprema to svaki dan ili da se nosi sa sobom to sto se spremi.
JESTI STO CESCE, A MANJE i NE UVECE!
I to "cesce, a manje" moze biti smetnja u slucajevima prethodno navedenim.
Pod makrobiotikom ne podrazumevam ona zrnevlja i one budalastine sto se kljuckaju, to stavise moze da steti.
 
Alaemyrus:
1. Ne bih vam preporucio koriscenje vegete ili zacina c jer vecina tih zacina imaju kancerogena svojstva koja se ispustaju prilikom termicke obrade.
2. Koristiti so i secer kao osnovne zacine.
3. U srbiji kontrola kvaliteta namirnica i hrane ja jako niska tako da mnogi toxini lako dospevaju u organizam ljudi..
4. dakle gledati na sebe samo kroz fizicke aspekte je ogranicavajuce. .

1. :shock: dakle da zakljucim ako je nesto termicki obradjeno ono ce da ispusti kancerogenu supstancu, a ako istu lizem s kasike onda je to ok? Mislim svaki dan sam sve vise opcinjena brojem ljudi koji misle da elokventnoscu mimoidju sustinu?! :???:
2. Svaka cast na ovom savetu! Ako ti i rastvor permanganata grgljas, nije lepo postaviti na forumu to kao uputstvo a da ne objasnis efekte, nus pojave... Dakle da koristim so umesto bosiljka, so umesto mediteranskih zacina, so umesto bibera, so verovatno i umesto belog vina.. i nesto sam mislila da nije to preslano za pomodoro sos?
Takodje ako sam razumela i kafu sa cimetom kad pravim,...umesto da smekne ja treba da dodam pa sad ne znam jel' kasicicu il' pola secera?
3. Toxini dospevaju u organizam kako god okrenes, ali 'tedoh pitati sta znaci ta recenica posto opet ne upucue ni na sta. Dakle ako sam razumela nasa hrana ne valja, ali... nedostaje ti zakljucak? I sto se tice kontrole kvaliteta nije to zivo bice pa da ima visinu. Dakle visa i niza kao termini nije bas da stoje, il' je ima il' je nema. Sto se namirnica tice ako pise da je nesto proizvedeno recimo u EU i ako pise distributer i tako te sitno kucane stvari ja bih kanda verovala da je to neko pregledao.
4. Ovde se slazem ali i to ne znaci da fizicku lepotu treba zanemariti dajuci joj ovakve savete.

Sport uz umerenu prehranu skoro svaki organizam moze da dovede do savrsene linije
 
>>MAKROBIOTIKA! Nazalost, to je malo skuplji rezim ishrane, <<

Ne ,promasena poenta...Makrobiotika je krenula skoro a vegetarijanstvo duze,...mnogo duze...

Evo sta kaze logika:
Sustina je izbaciti meso,ribu,...zasto? Pa zato sto nista ne mozete da dobijete iz njih sem otrova.Kako? Pa lepo...
Sta to organizam svinje moze da proizvede sto vase telo ne moze? molim lepo,ljudsko telo moze da proizvede isto sto i svinjsko a mozemo da jedemo sve sto svinja jede...to jeste nasa hrana zasnovana na vocu ,povrcu ,zitaricama, je daleko hranjivilja od onoga sto svinja jede,i sve sto njeno telo moze da napravi moze i nase,dakle njeno telo nam ne treba.
a onaj ko jede meso ne jede samo ono sto je u biljkama,vec i ono sto je u zivotinji a to su toksini.
Svako telo proizvodi toksine,i to konstantno oni su nus produkti kretanja,zivljenja i slicno ali se stalno putem urina izbacuju,...al se uvek i pravi nova kolicina pa tako su uvek prisutni u odredjenoj meri...kupac mesa kupuje i te nus produkte.Plus svako bice kada se ubija ima jak nalet adrenalina,kortizola i drugih hormona(novo otkriven hormon je hormon straha i kada se ubrizga u telo izaziva osecaj panike i straha...naravno svaka zivotinja na smrti(pa i covek) ga proizvodi ...kupac kupuje i njega...) dalje,da bi zivotinje sto pre izrasle one dobiju hormone rasta pa nam deca u osnovnoj skoli izgledaju kao da zavrsavaju fakultet...zato sto su na zivotinjskim hormonima rasta...sterodima i ko zna cime...
dalje zivotinja koja nema prostora da se krece se brzo goji( i boluje od raznih bolesti jer nema kretanje koje joj je potrebno) pa stoga sem bolesti gomila holesterol...kupac ga kupuje...

svi oni gore navedeni hormoni (sto ubrizgivani od strane coveka sto stvoreni u trenutku ubijanja zivotinje) ulaze u ljudsko telo,i verovali ili ne mogu da izazovu i zavisnost od mesne ishrane...al kad razmisle bolje to rade sve supstance koje imitiraju dejstvo nekog prirodnog hormona u telu,npr alkohol imitira prirodni endorfin (hormon srece) ali nazalost razara organizam i smanjuje prirodnu proizvodnju istog... nikotin,takodje,kafa zamenjuje hormon koji se pravi tokom spavanja i daje dezinformaciju da je telo odmorno...na kratke staze nije strasno,na duze mogu nastati ostecenja funkcionisanja hormonskog sistema... i cak izazvati teske bolesti...da od obicne kafe.

kilogram soje je daleko jeftiniji od kilograma mesa,ne dvosmisleno zdraviji.
Ljudi nemaju problem sa nedostatkom proteina,imaju problem sa viskom ...amerikanci jedu najvise mesa,i najvise imaju problem sa gojaznoscu ,najvise smrti od srcanih bolesti...itd...

Dakle poenta izbaciti meso iz ishrane nije skuplje vec jeftinije uporedite cenu kigrama mesa i kilograma soje i kilograma krompira i slicno... ne brinite sve sto svinja pojede imace i vi za manje para nego da jedete svinju samo bez njene bolesti i bez njenog nepotrebnog mucenja u nekom svinjcu.

>>JESTI STO CESCE, A MANJE i NE UVECE!<<
Ovo je moderna zabluda... objasnjenje:creva su misic,ona imaju potrebu i da se odmaraju,a odmaraju se kada nema hrane u njima...ako su stalno puna gube sposobnost kontrakcije to jest teranja hrane kroz njih...ako su non stop puna ne samo da postaju manje efikasna vec se stvaraju i djepovi u kojima zapadne hrane i tu se kvari...ta mesta postoja mesta odakle se truje telo...takodje tako nastaje rak creva od trovanja hranom koju unosimo...
kako izbeci?
Pa jednostavno hrana ne treba da stoji u organizmu duze od 12 sati,sto znaci praznjenje 2x dnevno,...to se lako postize osnovnim vezbama yoge i svesnoscu.
hrana pocinje da se kvari posle 8-9 sati.... meso se pre kvari u crevima nego biljna hrana...voce cak cisti creva od ostataka druge hrane.

Zato zivotinje mesojedi imaju kratka creva u odnosu na duzinu telu i to 4 puta kracu od biljojeda(u okviru duzina creva prema rastojanju od usta do anusa) covek je u srazmeri sa biljojedima...sto znaci da je predvidjen da duze vari hranu...takodje zivotinje mesojedi imaju 20 puta jacu kiselinu od biljojeda...covek ima kvalitet zeludacne kiseline biljojeda...takodje je predvidjen da zvace hranu i vec u ustima krece da je vari dok mesojedi su predvidjeni da gutaju hranu i nemaju agense za varenje u pljuvachci

Mada dobro,tu je poenta u cestom praznjenju,ljudi koji idu jednom dnevno na praznjenje il redje definitvno imaju problem sa trovanjem svog organizma usled sporog izbacivanja zaostale hrane u crevima pa ako ste se pitali zasto ljudi dobiju cir na zelucu,crevima,rak creva to vam je odgovor i lako se da resiti to jest uraditi preventiva ako se zeli.

Toliko ,samo napred i dobro je sto ovakve diskusije postoje jer potrebno je da se malo cuje o realnim opasnostima po zivot ljudi ,i to onih kojih je vecina nesvesna.
 
webhanuma:
1. :shock: dakle da zakljucim ako je nesto termicki obradjeno ono ce da ispusti kancerogenu supstancu, a ako istu lizem s kasike onda je to ok? Mislim svaki dan sam sve vise opcinjena brojem ljudi koji misle da elokventnoscu mimoidju sustinu?! :???:
2. Svaka cast na ovom savetu! Ako ti i rastvor permanganata grgljas, nije lepo postaviti na forumu to kao uputstvo a da ne objasnis efekte, nus pojave... Dakle da koristim so umesto bosiljka, so umesto mediteranskih zacina, so umesto bibera, so verovatno i umesto belog vina.. i nesto sam mislila da nije to preslano za pomodoro sos?
Takodje ako sam razumela i kafu sa cimetom kad pravim,...umesto da smekne ja treba da dodam pa sad ne znam jel' kasicicu il' pola secera?
3. Toxini dospevaju u organizam kako god okrenes, ali 'tedoh pitati sta znaci ta recenica posto opet ne upucue ni na sta. Dakle ako sam razumela nasa hrana ne valja, ali... nedostaje ti zakljucak? I sto se tice kontrole kvaliteta nije to zivo bice pa da ima visinu. Dakle visa i niza kao termini nije bas da stoje, il' je ima il' je nema. Sto se namirnica tice ako pise da je nesto proizvedeno recimo u EU i ako pise distributer i tako te sitno kucane stvari ja bih kanda verovala da je to neko pregledao.
4. Ovde se slazem ali i to ne znaci da fizicku lepotu treba zanemariti dajuci joj ovakve savete.

Sport uz umerenu prehranu skoro svaki organizam moze da dovede do savrsene linije

1. Ne znam sta lizes sa kasike, ali ako je to vegeta, zacin c, zacin r i ostali prefabrikovani zacini onda je to veoma losa navika..

2.Kao sto sam naveo, koristiti so i secer kao osnovne zacine. Osnovni zacini su oni koji se koriste prilikom zacinjavanja supe, nekog kuvanog jela ili cokoladnog mleka.. Zacina ima na stotine hiljada.. nemam uopste nameru da nabrajam koji su dobri za telo a koji nisu.. kupi neku odgovarajucu knjigu o zacinima i tamo ces naci informacije.

3.Toxini dospevaju u telo na osnovu postupaka individue. Sve zavisi od tebe, ne toliko od drugih. Da, hrana koja je uvezena iz drzava sa vecom kontrolom kvaliteta namirnica je zdravija.. mada sva konzervisana hrana je mnogo losijeg kvaliteta od sveze. Ubrati paradajz i zacine s neke planine koji su udaljeni od auto puta i izvora zagadjenja makar 30km, napraviti od njih kecap ili kupiti flasirani ocigledno je sta je zdravije.. No, ta opcija ciste i zdrave hrane nije svima dostupna tako da se treba sluziti s dostupnim materijalom.
Cak iako odredjena doza toxina dospe u telo, postoje mnogi efektivni nacini ciscenja tela od njih. Bilo da je to fizicka aktivnost poput trcanja u sumi ili konzumiranje specificne zdrave hrane, oba vida su jako korisna za telo i trebaju se praktikovati.

4. Nisam ni rekao zanemariti.. to si ti spomenula sto znaci da ti cak i razmatras o toj mogucnosti.. Sposobnost i kapaciteti tela su osnova svega.. Nase telo je nas dom, nemamo drugog prebivalista.

Svaki vid rekreacije je koristan za telo, ne samo sport.. svaki koristan postupak je dobar za telo, ne samo umereno konzumiranje zdrave hrane.. Na kraju, sve zavisi od same osobe i ni od koga drugog. Volja je srce bica.
 
"ako vam treba energija... konzumirajuci dekstrozu (koja je jako zdrava izmedju ostalog) dobicete vishe energije nego konzumirajuci meso.... da ne pominjemo koliko je meso stetno...

meso jeste ukusno.... da i njam je :>>>
ali hrana je samo jos jedan oblik materijalnog zadovoljstva.....

meso je stetno...
roditelji koji svoju decu hrane mesom cine veci zlocin nego onaj tip sto je silovao i ubio devojcicu u Zvezdarskoj shumi....

p.s. prevelika kolicina krompira moze da dovede do inpotencije kod mushkaraca...
koristite pomarandze kao preventivu.... ;>

*hint*
-najbolje je pomarandze jesti ujutru (nikako uvece) jer one bude organizam...
-ne kombinujte sa mlekom jer ono uspavljuje...

-pomarandze ujutru
-mleko uvece"

Napisala SVEM
 
>>JESTI STO CESCE, A MANJE i NE UVECE!<<
ups,ovde samo da se dopunim i ispravim ovaj zadnji deo je TACAN,dakle UVECE preporucljivo samo voce,to jest laksu hranu i to barem sat vremena pre leganja u krevet...to je preporuka.
Dakle sa zadnjim delom recenice se SLAZEM,...onaj prvi deo je onaj koji nije najbolji...
 
Da, nisam se setila soje, ali sam se recimo setila nekih testenina od integralnog i graham brasna, pravljenje bez jaja, koje su duplo skuplje od obicnih. Dalje, riba je skupa (ako se jede nesto drugo sem oslica) ili morski plodovi. Ja zaista ne razumem zasto bi se riba izbacivala iz ishrane (razumem i potpuno isto i ja mislim za svinjsko meso).
Onda, ja nisam smela da jedem slatkise, a kako sam povremeno imala potrebu za tim, uzimala sam voce (i to ne svo), sokove bez secera i ponekad kolace za dijebeticare (koji su opet skuplji nego da se kupe klasicni slatkisi). Mala teglica dzema bez dodatka secera (koji je, uzgred, veoma ukusan) kostala me je 250 din. Mislim da je u pitanju 300 g. Ovo ostalo je ok.
I jos jedna stvar, JESTI SPORIJE.
 
>>Ja zaista ne razumem zasto bi se riba izbacivala iz ishrane<<

Pod jedan zato sto ima oci,srce,dusu,osecanja...da ima ih.Mi kao ljudska bica ne bi trebali da nanosimo ni jednom bicu bol potrebe sto znaci da ni drvo ne treba unistiti bez razloga...to je jako vazno jer ubijajuci drvece i zivotinje secamo granu na kojoj sedimo,unistavamo nas ekosistem a posledice ce biti teske i vec jesu...

Sa druge strane ako nas interesuje samo kakav efekat ima riba na nase telo onda malo i o tome.
Riba u rekama i morima cesto hranu nalazi na dnu,i cesto je zatrovana teskim metalima,...sa druge strana riba u akvarijumima ima isti problem kao i svinja u oboru,ne moze da se krece,a bez kretanja nagomilava otrove u telu.Ista stvar je i sa ljudima:razlog zasto su ljudi toliko cesto bolesti u danasnje vreme je i to sto imaju jako malo kretanja,po ceo dan u skoli,fakultetu pred televizor,kompjuterom... nema dovoljno kretanja telo automatski slabije funkcionise...

A i riba iz reke,mora kao i ona iz akvarijuma pati kada je ubijaju...dakle ima adrenalin i ostale kocione hormone... a sta riba tako specijalno dobro moze da pojede a da mi to ne mozemo pojesti ? opet zakljucak je isti, iako je riba manje stetna od mesa kopnenih zivotinja ipak je bolje ne jesti je nego jesti...u najmanju ruku zato sto je to maltretiranje zivota na zemlji koje se moze u potpunosti izbeci,jer smo dostigli nivo civilizacije to jest postojanja izbora.
 
<<Onda, ja nisam smela da jedem slatkise, a kako sam povremeno imala potrebu za tim, uzimala sam voce (i to ne svo), sokove bez secera i ponekad kolace za dijebeticare (koji su opet skuplji nego da se kupe klasicni slatkisi). Mala teglica dzema bez dodatka secera (koji je, uzgred, veoma ukusan) kostala me je 250 din. Mislim da je u pitanju 300 g. Ovo ostalo je ok.
I jos jedna stvar, JESTI SPORIJE.<<


Slatkise smes da jedes ali moras da imas kretanje stim sto je najzdravije i najbolje da ih sama pravis jer onda ne ubacujes konzervans i emulgatori koji su cisti otrovi...Mozes da koristis smedji secer nije toliko skuplji od belog...Mislim izbacivanjem mesa nista se ne gubi a puno dobija... ako uzimas mlecne proizvode onda si sigurno u balansu a ako ne uzimas mleko il mlecne proizvode onda moras da se preracunavas sa tim da ishrana bude raznovrsna...

Takodje jako je koristno uzimati kombuhu,kefir ili kavkaski kristal(vodeni kefir)
 
Takav ke lanac ishrane od kada je coveka, da ljudi jedu i biljke i zivotinje i ja ne vidim nesto toliko nehumano. Ubijati zivotinje radi luxuza, krzna, mode, pomodarstva ili cega vec, e to je vec neka druga prica.
Riba je zatrovana teskim metalima. A sta danas nije zatrovano?
Kretanje - opstepoznata stvar: nesto sto je verovatno najkorisnije za covekovo zdravlje.
Ma sve je u umu, snaga i volja za sve. Treba covek sebe da natera da promeni rezim ishrane i zivota koliko je to moguce, da ga priblizi odmerenom i zdravom. Posle se stekne navika, i to je to...
 
>> da ljudi jedu i biljke i zivotinje i ja ne vidim nesto toliko nehumano. <<

Ljudi ne bi trebali da jedu zivotinje... zasto bi jela nesto sto oseca bol jednako kao i ti? A jos ti nije potrebno ?

>> Riba je zatrovana teskim metalima. A sta danas nije zatrovano? <<
Ovo zahteva obiman odgovor,...nekom drugom prilikom,al samo da navedem da sto zivotinje jedu vise biljne hrane a manje mesa stepen toksicnosti njihovih tela je manji,tako da zivotinje koje jedu samo biljnu hranu imaju najmanje kancerogenih materija u sebi(takodje i priona) a sto vise se hrane mesnom hranom to imaju losija tela(sa vecim procentom materija koje treba izbaciti iz tela),najgori su lesinari...

>>Posle se stekne navika, i to je to...<<

Da to je tacno,problem je samo u
pocetku a ako ima volje onda ima i nacina,...cak nije ni tako tesko,samo odlucnosti malo.
 
II PANTER II:
Nista ti ne verujem, evo ti email ratnik13@panet.co.yu pa mi posalji sliku... :)

Kao sto neko rec, laz moze samo meni naskoditi. A ja sam osoba koja ume da prizna i svoje greske. Priznajem da sam gresila, da sam bila lenjava...ali vazno je da sam se opametila:) A sto se tice slika, naravno da cu ti poslati, pa ti sam proceni. Bas bih i volela da cujem neki strucan savet, sto da ne?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top