"Divlje" kuce -Kosovo u Beogradu
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: "Divlje" kuce -Kosovo u Beogradu

Početnik
    Učlanjen
    18.12.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano "Divlje" kuce -Kosovo u Beogradu

Obratite paznju sledi pricha o NAJvecoj Nepravdi ikada...o najvecem problemu ubedljivo .Nijedna zemlja na planeti se nije pokazala kao "nekom majka a nekom maceha" kao nasa Srbija. posle drugog rata je krenula "ravnopravnost" i delenje stanova..
    Znaci do kraja 80-tih je podeljeno na stotine hiljada...BESPLATNIH stanova. Onda sledi jos ludja stvar...isti ti srecnici koriste inflaciju i stanove otkupljuju za mizernu svotu .Lichno znam coveka koji ga je otkupio za 1 marku!!!
    Za to vreme na hiljade ljudi je MORALO da negde zivi i zidali su "takozvane" divlje kuce koje su pravedni komunisti uredno rusli...ali uglavnom u Srbiji..Nikakvim nachinom se nisu mogli dobiti papiri za gradnju..Dan danas druga ,a chesto i treca generacija pokusava da to legalizuje ali CVR! Neide to tako bato!
    Tvrdim-to su ljudi ne drugog nego treceg reda u ovoj zemlji..prvo su svoj dom krvavo platili ,svaki kamen i ciglu..a tek rad i kilavljejne i muka..
    Nase drustvo je direktno kaznilo one najvrednije najagilnije i najpreduzimljivije.Potrebna je velika hrabrost da se pochne takva avantura.
    Ti ljudi znaci dan danas nemaju dokaz o vlasnistvu nad kucom ,a najsmesnije ni nad placem.Lichno sam probao da to po vazecim zakonima uradim..i to je nemoguce niko nezna ni sta ni kako da se to uradi ...vec sam potrosio 1500-2000 evra na geometre i arhitekte uzalud...
    Za to vreme srecnici koji su DOBILI stanove odjedaput imaju nichim izavan kapital 50 000-100 000 evra vise od mene. Taj POKLON oni mogu da prodaju i da u ovim vremenima zapochnu neki biznis...da postanu gazde,kod kojih cu ja da nadnichim jer ja nemogu da zapochnem nista .Ja placam ....legalizaciju...14000 e...ha ha.

E to nece moci! Posto mi konacno sve jasno obavestavam takozvanu drzavu srbiju(namerno malo slovo) da sigurno necu i da nepostoji nacin da platim nikome nista...
    Kucu sam ja zaradio i ja svojim rukama napravio ...nema sile ni boga koji mi to moze osporiti ili me naterati da platim toliko..
    Moji su takodje ginuli u drugom ratu...moj brat u ovom poslednjem...obavestavam -niko iz ove nepriznate "divlje" kuce nece vise prstom mrdnuti ..ni za Kosovo niza koga Nikad vise!
    Citam -zale se ti stanari otpala im fasada !Kaze traze pomoc...smeshno pa popravite je sami gotovani ,ja sve svoje sam radim ,nekukam da mi drzava odrzava prozore ,hodnik i ostalo.A kad vam se pokvari lif - gospodo draga platite ..necete valjda da vam mi 'divlji"placamo idite brate malo pesice zdravo je....

Iskusan Salvantis (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Podrazumevano Re: "Divlje" kuce -Kosovo u Beogradu

Pre par meseci sam citao u novinama, da u nekom selu (kod Krusevca cini mi se) opstinske vlasti planiraju da sruse kucu nekom jadniku, koju je inace izgradila Direkcija za obnovu, posto mu je NATO srusio staru, samo zato sto nije na vreme pribavio sve papire.

Isto tako cuo sam za slucaj slican tvome, na periferiji BG ruse kucu izbeglicama sa Kosova, dva sina bila u ratu dole, preziveli svasta, jedva skupili da naprave neku catrljicu, i gownari dolaze da im i to sruse.

Stvarno ova drzava ume da bude ne maceha, nego kucka nevidjena....

Slične teme

1. Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 21.02.2008., 22:18

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •