Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaš Slonče bolje je da se malo akcentuje i leva strana,jer ako
misliš da to bude izvor svetlosti,onda bi morala da postoji i bačena senka
na desnoj strani nosa kose i brade i čela..zato je bolje da malo doradiš
levu stranu...ali malo..
 
IMG-20180623-223521.jpg
[/url][/IMG]

wow, impresivno!
 
Znaš Slonče bolje je da se malo akcentuje i leva strana,jer ako
misliš da to bude izvor svetlosti,onda bi morala da postoji i bačena senka
na desnoj strani nosa kose i brade i čela..zato je bolje da malo doradiš
levu stranu...ali malo..

vadim se na umetnichki perogativ i slobodnu interpretaciju...o lenjosti dobila si nov izgovor :lol:

- - - - - - - - - -

wow, impresivno!
blagodarim :)
Odlican rad, Slonce!

dejzi pipi :zag:
 
Lepo si to složio Slonče..i vidim da ti pohvale prijaju kao uostalom i svima nama.

Ali kritike moraju da se daju,jer svi pogrešimo..Meni je najlakše da kažem "Super "

i svi zadovoljni..Izvini želela sam samo dobro..:)
 
Lepo si to složio Slonče..i vidim da ti pohvale prijaju kao uostalom i svima nama.

Ali kritike moraju da se daju,jer svi pogrešimo..Meni je najlakše da kažem "Super "

i svi zadovoljni..Izvini želela sam samo dobro..:)

kazi,kazi,kazi...:rotf:
ma nemam nishta protiv konstruktivne kritike...naprotiv
zelim unaprediti tehniku jer nikad ni sam zadovoljan nisam posle prvog maha
mozda se i vratim i dopravim malo...iako nemam taj obichaj
tu i lezi problem...ako ne zavrshim neki crtez posle ga i zaboravim :lol:
a hiperrealizam zahteva ipak malo vishe vremena od par sati koje odvojim
 
Kritike su veoma korisne i sto su surovije to je bolje. Osim ako radite samo za svoju srecu tj ne planirate da prodajete.

Nedavno sam dobila prilicno surovu kritiku. Zena je bas bila opustena, pa mi se cak i podsmevala za nesto. I ja sam to sve strpljivo slusala i mada je pogresila za to sto se smejala, pogresno je nesto videla, ali ja sam naucila da te stvari mogu da ostave takav utisak i necu to vise raditi.

Mene mogu svi da kritikuju, stavise, cak bih i platila ljudima za “dobru” kritiku.

Dok sam slusala kritiku sam shvatila puno o sebi, svom izrazaju i onome sto treba da uradim da to definisem.
 
Draga Ejbi..:heart:

Svako oko vidi drugačije, zato su i kritike različite...obraćamo pažnju na različite stvari.
i svaki put kad ponovo pogledamo neko delo videćemo drugačije..emocije i stanje u kom
se trenutno nalazimo prilično utiču na naš sud o nekom delu.Kritika da li pozitivna ili
negativna biće uvek subjektivna,jer smo mi subjekti.Ali postoje neka pravila koja naučimo
i kasnije na osnovu toga dajemo najkonstruktivniju kritiku..ili projektujemo ono što
bismo sami ispravili na tom delu..Ali uvek ostaje pitanje: "šta je autor hteo da kaže"?
 
Pa da, kritika treba da bude samo tehnicke prirode.

Meni je kritika bila dobra prilika da se susretnem sama sa sobom van svog sistema i sagledam sve istovremeno i subjektivno i objektivno.
Nije kritika sa svakog niti je profesionalno bavljenje umetnoscu za svakog ko ima talenat. Moras da imas citavu strukturu licnosti koja moze sve to da podnese. Ali to ne znas dok ne probas.
:heart:
 
Tako je..Ejbi

Uvek kažem da slikamo dušom,a um upravlja rukom i okom. Često su to dvoje u nesaglasju jer
se ne razumeju..Sklop ličnosti obuhvata obe ove komponente UM i DUŠU..i jedan istinski stvaralac
uglavnom ima talenta i za druge umetnosti..samo je njegov izbor u kom smislu će se izraziti..
a kritičari su potrebni,ali nikad ne mogu da zavire u dušu umetnika gde se delo prvo oformilo
a onda izašlo u materijalni svet..ponekad uspešno a ponekad neuspešno...:heart:
 
Slonče, bravo za crtež :ok:

evo da nadopunim religijsku temu na moj način u skladu sa sveštenikom

rađeno pre dvadesetak dana...

Faber - Castell Polychromos


cross-gambling.jpg



i naravno, inspiraciona muzika


evo cezana u najavi :malav:
inache...turi malo bele da stvori odsjaj tu i tamo
i malo vishe senke za pochetak

...i posne torte za nas sladokusce :rumenko:

.............
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hilandarske? Odlican je rad, mek i precizan. Svaka čast!

da
sveta gora mi je motiv vec mesecima unazad
pa kad sam u prilici sednem i nacrtam neshto

- - - - - - - - - -

opet nedostaju akcenti..ali ako je to tvoj stil onda poštujem.

ja bih je kropovala pa bi ovako izgledala..

skalper u ruke i...kropujem
shto se akcenata tiche...bitje kad nauchim :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top