Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo mene ponovo sa novom ikonom.

Medijapan, jajcana tempera, 22x26 cm...

Hristos2.jpg





Goscice, posalji mi na pp to u vezi predloska, zvuci mi kao da je nesto zanimljivo! :)
 
Sta je sa vama svima? Nije valjda da samo ja malam? Hajde, dajte neke slicice radova... :)

Evo moje nove minijature Sv praoca Adama... Da, da slova su prevelika, znam! :D
Ispisivao sam ih isti onaj dan kada sam radio i Sv Vukasina, dakle ne radi se o tome da nisam uvazio primedbe. U mejduvremenu ste mi skrenuli paznju da bi slova mogla biti manja, pa cu se potruditi na da sledecoj minijaturi (Sv Petar Koriski) tako i bude!

Evo slike

adamwj0.jpg


Sta kazete na boje, a? :)

Vecu sliku mozete naci na mom sajtu www.waysha.com

Ae, uzdravlje!
 
ok,mi je .sve delije skladno.Mozda jedina zamerka mi je brada,koja ide potpuno asimetrichno.Shto mozda i nije loshe,samo da je blazi prelaz izmedju(konkretno mislim na desnu stranu i taj pramen na bradi,koji se po malo ne logichno zavrshava).I mozda da si malo,stavio krupnije ochi(sto i nije zamerka),ali ja licho uvek uradim dosta krupne ochi mozda ,chak i preterano.
Ne znam,to ti je moje mishljenje.
;) pozz
 
@ vazon,gde si uchio ikonopisanje?Poshto vidim da si neke ikone radio bash verno,strogo po predloshku(takozvani"tapet"stil).Pa predpostavljam da si se tek posle vremenom pronashao,shto mi se i vishe dopada.
 
Hvala svima na komentarima! :)

Samouk sam. Poceo sam da skupljam informacije po internetu, knjigama, pa sam vremenom upoznavao sve vise ljudi sa kojima sam razmenjivao informacije.. Jedan od njih je i nas Zogi82, on je je "kriv" za to sto sam se navukao na akril i hvala mu na tome! :)

To sto sam neke ikone uradio potpuno po predlosku krivi su ovozemaljski razlozi. Musterija hoce da joj uradis kopiju neke ikone ("istu takvu smo imali kad sam bio mali") i onda tu nema mnogo pametovanja, uradis sta ti ljudi traze... Kad radim onako kako ja hocu ispadne nesto sto lici na Stamatisa ili ta Sv Sabina koja ti se dopada. Kada sam je radio imao sam neku ikonu koja mi je posluzila za uzor, ali nije rec o strogoj kopiji. Oreol je srebrni. Na tu tamno plavu, gotovo crnu pozadinu morao sam da stavim nesto srebrne boje (ta pozadina jednostavno trazi nesto takvo) pa sam spec. za tu ikonu nabavio srebro...

Nego, Virginija, daj slicice nekih tvojih radova! ;)
 
Na zalost nemam nishta u kompu,videcu shto pre da ih fotkam pa prebacim.I odmah ih stavljam!
Ali ako zelish da vidish kako radim imaces priliku kad budu izlagane ikone sa kolonije,na kojoj smo bili Zogi82 i ja.Nadam se da ces doci.

@Zogi82 kad ce te izlozbe?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top