Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jos nekih radova...portret devojke radjen temperom nije bas zavrsen ali mi je bio cilj da savladam koliko mogu senku. Tu su i radovi radjeni olovkom, inache to je moja prva ljubav:)...za sada toliko. Inache, fotografisano je kamerom mob. fona tako da je kvalitet uzasan ali nazire se bar malo sustina:)
 

Prilozi

  • Rotation of Slika002(1).jpg
    Rotation of Slika002(1).jpg
    50,5 KB · Pregleda: 39
  • Rotation of Slika000(1).jpg
    Rotation of Slika000(1).jpg
    45,8 KB · Pregleda: 45
  • Rotation of Slika010.jpg
    Rotation of Slika010.jpg
    18,8 KB · Pregleda: 49
  • Rotation of Slika015.jpg
    Rotation of Slika015.jpg
    21,6 KB · Pregleda: 40
  • Rotation of Slika016.jpg
    Rotation of Slika016.jpg
    27 KB · Pregleda: 45
@Niena
Evo komentara koji si trazila:
Radovi su zaista odlicni za nekog ko se amaterski bavi slikanjem.Pripazi malo na anatomiju lica, narocito kad slikas noseve, oni su mi kod tebe najmanje ubedljivi.Kada radis portrete, odmah postavi celo lice, nemoj da slikas deo po deo, jer tada hoce nesto i da "pobegne".Linijom prilicno dobro baratas, mozda negde pomalo fali ta igra - deblje-tanje, svetlije-tamnije.Savet bi bio da sto vise radis i ako se opredeljujes za portrete da to bude slikanje (crtanje) po zivim modelima, ne po fotografijama.I uvek kada pogledas u lice ispred sebe zapitaj se sta je na njemu najdominantnije i onda to obavezno naglasi...Eto, pa ako nesto zatreba, tu smo, pitaj....;)
 
Dobro je, samo crtaj! Pokusaj da oci tretiras kao i ostale povrsine, da ih ne "peglas" mnogo.Razmasi se malo, probaj sa malo vise poteza, a kasnije ces nauciti da smirujes povrsine gde i kad zatreba.Ma samo radi! :)
 
Goscica:
Dobro je, samo crtaj! Pokusaj da oci tretiras kao i ostale povrsine, da ih ne "peglas" mnogo.Razmasi se malo, probaj sa malo vise poteza, a kasnije ces nauciti da smirujes povrsine gde i kad zatreba.Ma samo radi! :)
Da, u pravu si...treba mi vise sigurnosti i slobode poteza...ali naravno bitna je vezba. Sto se tice ociju, one su mi generalno bitne, mozda nisam trebala bas toliko da se trudim, kao sto kazes, da bi izgledao kompaktan ceo rad...
Hvala ti u svakom slucaju sto si odvojila par redaka za mojih ruku delo. Hvala!
 
Uhu...Fixa...moram reci da je ovaj tvoj "zejtin" na platnu iz dva razliga meni drag...prvo sto i sama radim na portretima, inache moja za sada omiljena oblast a drugi je da tezim prelasku sa tempere na ulje. Ko zna mozda uskoro budes imao konkurenciju :D...salim se naravno. (Ne)Strucne pohvale sa moje strane, i jedna mom oku mala smetnja, mozda bi ta osoba malo vishe izbila u prvi plan da si za pozadinu izabrao tamniju pozadinu...ne znam, samo pretpostavljam. Kao sto reche fotografisao si mob.tel-om tako da je dojam nejasan. Inache mozes pogledati moje radove i "prosuti" neki komentar, ako hoces. Best wishes and welcome back.
 
boje su losije ispale, pozadina je upadljivo nebo plave boje, al mob to nije hteo da ukapira :D svidjaju mi se tvoji radovi i sto se mene tice predji odma na ulje ako ti taj medijum vise lezi. uopste nemoj da se opterecujes "manama"...e'o ja sam u startu napravio par greski, npr. nisam nos dobro postavio...al sam resio da nastavim da radim, jer mi je poenta bila u necem drugom, a ne u tacnim proporcijama...tako da ono...relax&work :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top