Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srdacno Zdravo!!! za Goscicu i sve ucesnike foruma, jos sam pod jakim utiskom sa jedne Budvanske kolonije gdje se dobro radilo i druzilo nekih petnaest dana...Jos jednom pozdrav za sve, koji su kriticki pogledali, sa smpatijama ili ne, moje radove. Meni je bitno da ih vidi sto vise ljudi...cao...
 
Pozdrav svima!

Kako vam se (ne)svidja ovo sto vidite?


crkva1gn3.jpg
 
Fixa:
a ja ne znam sta tu ima da se razmislja, tema za kacenje i kritikovanje radova postoji:

klikni

Кол`ко сам ја сконтао та тема се односи на жврљање по оном виртуелном папиру (art.com), а и делује ми конфузно... Није ни битно! ;)
 
Goscica:
Ubicu vas jer necete da prelistate stranice.Evo teme, a samo mi pravite nepotrebni posao! :mad:
Jesam moderator, ali dajte malo i vi truda! :P ;)


Извињавам се ако сам изазвао пометњу и претумбацију! :)

Ипак, признаћеш да сам те подстакао на мало акције и сада је све далеко сређеније! ;)

Него, вратимо се критикама!
 
Стиг`о бебирон! Јупиии! :)
Моја рођена сестра је постала мајка, од прилике, у исто време као и ти, тако да знам како ти је! Уживај уз то мезимче!

Шта кажеш за оне моје шарене флеке горе? Ти сигурно препознајеш неке елементе те "слике"...
 
Nije lose...iskoristi strpljenje koje imas za ikonopis i u gradnji ovakvih slika.Bez obzira sto je expresivna i ovakva tehnika trazi strpljenje i promisljanje.Probaj da uneses vise slobodnih poteza i da oni nisu samo horizontalni, vec u svim pravcima.Koristi i fleke, malo vise paznje obrati na kolorit, ne ogranicavaj tako strogo forme koje slikas (drvece, crkva, otvori na crkvi, linija izmedju zemlje i pozadine).Ovo sve sto sam ti napisala vazi za ovu vrstu tehnike...Ajde samo slikaj, sto vise, opusti se, bacaj malo slobodnije poteze, promisljaj o bojama (mada je to najteze i dolazi s mnogo iskustva) i bice rezultata! Poz. za tebe i sestru!;) :)
 
Гле, ваистину, само хоризонтални потези! Нисам то сконтао до сада. Ето, шта значи када неко уме да гледа... :)
Форма је строга јер сам желео да задржим византијски цртеж цркве, брда, донекле дрвета...

На који начин ти користиш флеке? И ако ти није тешко, коју реч о колориту. Плиз! :)

Пискарамо се!
 
O bojama, harmoniji boja, komplementarnim bojama i boji uopste su knjige napisane.Savetujem ti da malo prelistas literaturu jer ja ne mogu toliko ovde da pisem.Evo ti malo nesto sa neta o expresionizmu, npr.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Експресионизам
Pogledaj i slike ovih umetnika.Inace mozes ti da kombinujes razne tehnike, da radis kako hoces i sta hoces, narocito danas u 21. veku.Bitno je samo da je to ubedljivo i da iza toga cvrsto stojis! ;)Nadji i slike Lj.Cuce Sokic, N.Gvozdenovica - tu mozes kod nasih umetnika da vidis kako se koriste obojene mrlje (fleke) u slikarstvu na sjajan nacin.Primera je bezbroj, posmatraj nase i strane umetnike, uci se od majstora! :)
 
Skromno bi još izjavio,da ova vrsta umetnosti ili umetnost u celini,može da se podvede pod sferu filozofije,pa to implicira da moraš stvar da posmatraš i filozofski,a pošto pomenu Goscica i Cucu Sokić,evo jednog komentara na njeno slikarstvo od 62-72.Čini mi se da je to piso Miodrag Protić,ali nisam siguran,pa mi nemojte zameriti.
... Она, управо, непрекидно претвара ограничене димензије својих подлога за сликање, од платна или хартије, у духовни простор који прерасподељује, преформира... Ради бољег разумевања, а у тежњи да кроз реч означимо нешто што није ни предмет, ни појам у логичком смислу, рећи ћемо да слика увек садржи проблем простора, односно тежњу да га дефинише, а слике Љубице Сокић посебно симболишу и приказују простор који настаје око блиских предмета...Мада је основна садржина њених слика везана за истицање проблема простора, оног њеног простора, пред којим смо истовремено прожети осећањем величанствености и интимне топлине, метод којим она долази до издвајања такве садржине из обиља сензација и сукоба, заснива се исто толико, ако не и више, на проверавању односа боја, на изналажењу њених својствених и примарних сазвучја, колико на свођењу сложених облика са којима је у контакту на једноставније схеме...С обзиром да су хармонске целине на првом месту њених садржаја, чему одговарају и називи самих дела, може се претпоставити да облици предмета који се поједностављују, пружају само терен за утврђивање хроматских односа, те да имају улогу једне друге подлоге, која сама по себи, као облик, стоји у потпуној зависности од конкретизације боје...У њима је сужена употреба изражајних средстава на праве линије и пљоснате површине, а скала боја на благе варијације тонова, чиме сликар постиже снажну концентрацију на суштинске сликарске проблеме...
itd.Mogao bi u ovim nekim citatima,naći način,za te fleke.Bar se meni tako čini.Praktično sem tehnike,morao bi i da način vizuelizacije usmeriš ka novim pravcima.
Izvin`te ako sam smarao.Ako nisam...nema na čemu.
Pozdrav!!!
 
Хмм, занимљиво... Раније нисам обраћао пажњу на флеке, мада, сад видим, њима се може постићи свашта. Ето, на пример тај Мали Пејзаж - гомила неправилних облика испуњених бојом граде хармоничну слику. Флеке делују независно једна од друге, али су постављене на прави начин... Ако имате још тога, дајте! :)

Гошћица ме је из прве провалила, склон сам пост-импресионизму, експресионизму. Волим мало стабилније контуре и блиставе боје...
Када смо већ код пејзажа и пољанчета, ево мог фаворита:

http://www.ibiblio.org/wm/paint/auth/gogh/landscapes/gogh.house-ploughman.jpg

Нема потребе да наводим име аутора, сви знате о коме се ради... :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top