Mojih ruku delo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
drago mi je zbog toga, samouka, lepo je biti zaslužan za nečiju sreću pa makar i na neki trenutak :)
##################

p.s.

i samo jedna mala NAPOMENA za forumski svet koji je sklon teorijama zavera :D

elem, okolnosti pod kojim je nastala slika su sasvim slučajne i nemaju nikakve, ama baš nikakve lične i intimne veze
ovo je bio samo kreativni izazov na osnovu referentne fotografije koja m ise jako dopala kao motiv za na platno

takođe, planiram još nekoliko slika da uradim, ali sada sa nekim drugim likovima sa foruma
bilo prema fotografiji - bilo asocijativno, što ću naravno i njih pitati da mi odobre ako budem želeo da radim na osnovu fotografije
a ako bude uspela asocijacija, persona će se sama prepoznati :)

radio sam osobe iz reale pa zašto ne i iz virtuale jer sve je ovo stvarnost i može biti jako inspirativno... svi smo od krvi i mesa sa manama i vrlinama...
...pomalo ljudi - pomalo zveri

aj vozdra sada, i evo muzike koju često slušam dok slikam...četkica prosto sama klizi



itd, itd, itd :bye:

Sjajna ideja. Uživaćemo :)
 
Sjajna ideja. Uživaćemo :)

heejj, vozdra drugarice pesnikinjo :)
ma u stvari neću, predomislio sam se...kakav forum kakvi bakrači, dosta je bilo, radim za svoju dušu
a trenutno sam u 'srebrnoj groznici' tj. rad sa čistim srebrom tehnikom iz doba renesanse kada nisu znali za grafit
pa su drljali srebrom i ostalim metalima što se drugačije i naziva - metalpoint...ova sličica je 99.99 % Srebro...čistije nema :D

jako interesantna tehnika, vrlo precizna...liči na grafit ali ima sasvim drugi pristup i filozofiju rada i kasnijeg oksidiranja tokom vremena što mu daje dodatnu draž
evo jedna slikica što sam skoro završio, inače drugi rad po redu u toj tehnici
rađeno je na gessiranom platnu toniranom plavkastim mastilom...manjeg je formata - 20x20
inače se radi uobičajeno radi na papiru ali sam hteo da probam kako to izgleda na platnu

a jbg. šteta što fotografija ne može da dočara veličanstvenost i blistavost metala - Srebra :neutral:

moj drugar - Gavrilo :D
-------------------------
https://s6.postimg.org/9zd1ah2w1/Gavrilo.jpg
-------------------------
 
heejj, vozdra drugarice pesnikinjo :)
ma u stvari neću, predomislio sam se...kakav forum kakvi bakrači, dosta je bilo, radim za svoju dušu
a trenutno sam u 'srebrnoj groznici' tj. rad sa čistim srebrom tehnikom iz doba renesanse kada nisu znali za grafit
pa su drljali srebrom i ostalim metalima što se drugačije i naziva - metalpoint...ova sličica je 99.99 % Srebro...čistije nema :D

jako interesantna tehnika, vrlo precizna...liči na grafit ali ima sasvim drugi pristup i filozofiju rada i kasnijeg oksidiranja tokom vremena što mu daje dodatnu draž
evo jedna slikica što sam skoro završio, inače drugi rad po redu u toj tehnici
rađeno je na gessiranom platnu toniranom plavkastim mastilom...manjeg je formata - 20x20
inače se radi uobičajeno radi na papiru ali sam hteo da probam kako to izgleda na platnu

a jbg. šteta što fotografija ne može da dočara veličanstvenost i blistavost metala - Srebra :neutral:

moj drugar - Gavrilo :D
-------------------------
https://s6.postimg.org/9zd1ah2w1/Gavrilo.jpg
-------------------------

Predivno. A na terasi, u starom stanu, imam Vranu!

Pesma, napisana ranije, ali malo izmenjena, kao poklon slici.

Nisam te pronašla
ni ovaj put
iako smo na srcopuc
jedno od drugog
Stidljivost
i bežanje
nosimo ko krst
poklonjen u detinjstvu
Ali kako si znao za Anđela
pod čijim krilom
po svu noć
sanjam zemljotrese
i lavirinte
U snu sam Tezej
i nikad ne jurim
tužnog Minotaura
Nosim mu malo šećera
i hleba
Prosto
i bez sraha
kao mojoj Vrani
zaštitnici

- - - - - - - - - -

vrana.jpg
 
Predivno. A na terasi, u starom stanu, imam Vranu!

Pesma, napisana ranije, ali malo izmenjena, kao poklon slici.

Nisam te pronašla
ni ovaj put
iako smo na srcopuc
jedno od drugog
Stidljivost
i bežanje
nosimo ko krst
poklonjen u detinjstvu
Ali kako si znao za Anđela
pod čijim krilom
po svu noć
sanjam zemljotrese
i lavirinte
U snu sam Tezej
i nikad ne jurim
tužnog Minotaura
Nosim mu malo šećera
i hleba
Prosto
i bez sraha
kao mojoj Vrani
zaštitnici

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 442945


hvala puno na pesmi kao ilustraciji crteža
kao što rekoh već, lepo barataš rečima i stihovima

inače, u stvari, radi se o bračnom paru gavrana i vrane koje me godinama
uvek posete u parku kad dođem sa psima, na žalost, sada ga Gavrilo nema, vrana je sama
juče me baš pratila neko vreme skakajući sa krova na krov auta

ovo je bio jedan moj pozdrav njemu...ko zna gde je sad i da li je živ
ali verovaću da je otišao negde pa će da se vrati
 
hvala puno na pesmi kao ilustraciji crteža
kao što rekoh već, lepo barataš rečima i stihovima

inače, u stvari, radi se o bračnom paru gavrana i vrane koje me godinama
uvek posete u parku kad dođem sa psima, na žalost, sada ga Gavrilo nema, vrana je sama
juče me baš pratila neko vreme skakajući sa krova na krov auta

ovo je bio jedan moj pozdrav njemu...ko zna gde je sad i da li je živ
ali verovaću da je otišao negde pa će da se vrati

Izdržljive su one, obožavam ih, zato nemoj da brineš
Vratiće se Vrana
 
eheej drugarice pesnikinjo vozdra :bye:

čuj, posklanjao sam sve radove što sa postavljao u poslednje vreme, ovde kao i na onom drugom pdf-u
nego, daću ti na reputaciji direktan link slike sa jednog većeg stranog art foruma, inače, tamo me u buduće možeš naći u delu akrila, ulja i crtanja, itd...
od skoro sam tamo :)
 
eheej drugarice pesnikinjo vozdra :bye:

čuj, posklanjao sam sve radove što sa postavljao u poslednje vreme, ovde kao i na onom drugom pdf-u
nego, daću ti na reputaciji direktan link slike sa jednog većeg stranog art foruma, inače, tamo me u buduće možeš naći u delu akrila, ulja i crtanja, itd...
od skoro sam tamo :)

mogu li i ja da provirim tamo, necu tebe spijuniram :lol: , samo da vidim sta ima
 
mogu li i ja da provirim tamo, necu tebe spijuniram :lol: , samo da vidim sta ima

naravno, saću ti dam link bosanko...promuvaj se malo tamo, ima dosta lepih i korisnih stvari za videti i pročitati
koga interesuje umetnost :ok:

p.s.
videh te negde , ne mogu da se setim tačno gde, neki transparentan portret sa nekim generičkim okvirom
interesantan lik..pa ti si bre rasna i lepa crnka, može biti vrloo inspirativno :think:
 
upravo pretresam, izgleda se moram registrujem tamo, a malko sam lijena:lol:

- - - - - - - - - -

naravno, saću ti dam link bosanko...promuvaj se malo tamo, ima dosta lepih i korisnih stvari za videti i pročitati
koga interesuje umetnost :ok:

p.s.
videh te negde , ne mogu da se setim tačno gde, neki transparentan portret sa nekim generičkim okvirom
interesantan lik..pa ti si bre rasna i lepa crnka, može biti vrloo inspirativno :think:

da se nisi usudio :ljuta:
 
pa ne znam šta oćeš da gledaš
ako oćeš da uđeš na profil korisnika normalno da je zabranjeno ako nisi logovana
ali ovo ostalo je dozvoljeno,, osim nekih ali retkih tema gde je pod private i zahteva samo logovanje, ali toga je jako malo
na glavnoj strani sa leve strane imaš pdf-ove pa odabereš šta te interesuje, onda te prebaci na "glavnu" stranu tog pdf pa gore levo imaš nekoliko linka
koji vode direkt do npr. acrylic, oil, drawing & sketching, sculpture, photography itd.

to kad se otvori tu su ti teme koje možeš slobodno da otvaraš
 
trenutno, mislim zadnjih dana farbam po kuci, stolarija razna krecenja itd a mislim da to i nije nesto zanimljivo :lol:

plus mi je opet nestalo vode nenajavljeno a taman sam pocela farbati kosu i trenutno sam najljuce bice na svijetu :evil:

- - - - - - - - - -

mislim da ce se moja sljedeca slika zvati vodotoranj u plamenu :evil:
 
ma ebeš krečenje, to sam radio pre neku nedelju i dosadniji posao nema od toga
ne saamo krečenje, nego ono pomeranje stvari pa opet vraćanje a imam trista lomova po stanu :neutral:

ejj kuku, pa tebi će kosa da se pretvori u grčke kipove, ili kao ona Gorgona, medusa skamenjena :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top