Avast - Resident protection disabled
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 29

Tema: Avast - Resident protection disabled

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Avast - Resident protection disabled

Koristim Avast 4.7 home edition i kako sam naslov kaze, resident protection nije moguce aktivirati. Slajder pomeram na obe pozicije ali se sve vraca na disabled. Koristim pored Avasta i Nod 32 i Zone Alarm. U cemu je problem?

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Avast - Resident protection disabled

[font=Verdana]Ne koristim Avast, tako da ne mogu da ti pomognem, ali ovde možeš da nađeš diskusiju na tu temu, pa pogledaj. Pored svega problem može da bude i drugi antivirus program koji je aktivan.

Šta će ti i Avast? Zone Alarm je firewall (nadam se samo to, a ne i antivirus) i NOD32 je antivirus. Čemu još jedan antivirus, to obično samo pravi probleme. Ako misliš da je Avast bolji onda skloni NOD32.[/font]
    Poslednji put ažurirao/la bojan p : 27.01.2007. u 03:12

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Slažem se - uninstalliraj NOD. Da bi Zone i Avast radili skupa, isključi mrežnu zaštitu Avast-a, odnosno web-zaštitu
    Poslednji put ažurirao/la maksvel : 27.01.2007. u 11:18 Razlog: Mali dodatak
    Let the boy try

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Pored avasta ti netreba ni NOD32 ni Zone Alarm samo da znaš , verovatno se kolje sa drugim antivirusom , a blokiraju jedan drugoga sa ZA jer avast ima sve što i ZA i Nod 32 zajedno.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Pomisljao sam na to da NOD pravi problem, probacu da ga izbacim cisto da vidim sta je u pitanju. Hvala.

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

King7..

Prirodno je da imas probleme kad imas dva AV programa.. Ako si kad citao bilo koji komentar, dva AV prorama ma bilo koje verzije se ne trpe medjusobno.. Pored AV programa, nisi naveo koja je verzija ZA jer novije verzije imaju i AV podrsku, gotovo cijeli AV program u sklopu ZA, tako da postoji mogucnost da imas cak 3 AV programa sto moze da napravi ozbiljan problem na kompjuteru.

Ostavi samo (jedan)1, AV program po zelji a ostala 1 ili 2 koliko jos imas iskljuci, uninstaliraj.. pa ce sve proraditi..

To za pocetak..

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Meni su jako dugo zajedno radili NOD 32, KAV i ZA bez problema pa sam i pored tudjih muka o kojima sam citao sto se tice rada sa 2 AV ja bio jako zadovoljan. Pri instaliranju Avast - a sam ocekivao da jedan AV nece raditi ili da ce se cak komp totalno blokirati ali se dogodilo samo ovo gore pomenuto. Primetio sam na Avast forumu mnostvo istih pitanja ali niko nije pomenuo drugi AV osim Nortona za kojeg preporucuju da se izbaci pre instalacije Avasta. Resenje problema je bilo u bagu kod ranijih verzija, reinstalaciji programa itd. koje sam odradio. Jos preostaje da se NOD deistalira ( mada se tesko odlucujem na tu opciju ). Ako i tad ne dobijem zeljene rezultate, pokusacu nesto drugo.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Probao sam da izbacim NOD i nista nisam dobio. Sad sam zvao druga i kod njega rade zajedno NOD i Avast bez problema.

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

kod njega rade zajedno NOD i Avast bez problema.
    I šta sada ,kod njega rade i ti misliš da je to ok? Ne znam više šta očekuješ da ti neko nešto kaže,pošto ti se teško odlučuješ da skineš jedan AV i misliš da to ne pravi probleme! Vreme će pokazati svoje!

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Reistalirao sam Avast i dobio sam ono sto sam trazio. Sada sasvim lepo rade NOD, Avast i ZA. Zalim sto sam vam oduzeo vreme na probleme koje sam mogao resiti u pocetku. Zasto mislis da nije Ok ako 2 AV rade dobro zajedno? Od viska glava ne boli.

Zainteresovan član Deky75 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

A sto bi neko rakao: "Od glave visak ne boli".

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ne bi ni bilo problema da se ne glupirate sa dva antivirusa na jednom kompu

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

2king
    Zasto mislis da nije Ok ako 2 AV rade dobro zajedno? Od viska glava ne boli.
    Kao sto rekoh,vreme ce pokazati svoje!

Pozz i uzivaj!

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio King 7
    Reistalirao sam Avast i dobio sam ono sto sam trazio. Sada sasvim lepo rade NOD, Avast i ZA. Zalim sto sam vam oduzeo vreme na probleme koje sam mogao resiti u pocetku. Zasto mislis da nije Ok ako 2 AV rade dobro zajedno? Od viska glava ne boli.
    [font=Verdana]Od viška glava zaboli... kad-tad. Tebe je već bila zabolela, ali za sada je prošlo.[/font]

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio snejks
    Pored avasta ti netreba ni NOD32 ni Zone Alarm samo da znaš , verovatno se kolje sa drugim antivirusom , a blokiraju jedan drugoga sa ZA jer avast ima sve što i ZA i Nod 32 zajedno.

Tacno...
    Dakle, skidaj NOD, ne treba ti... a ni ZoneAlarm... posto ne verujem da si sposoban da ZoneAlarm podesis kako odgovara tvojim potrebama...
    Dakle Avast ti je sasvim dovoljan.
    Evo ja private koristim avast i onaj integrisani Windowsow firewall... i tako vec dve godine, nikada nikakav problem nisam imao.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Malo sam vrsljao danas po " onim " sajtovima provocirajuci viruse. Par puta je Avast reagovao sam, jednom NOD i nekoliko puta zajedno. Cak sam izolovao jednog crva i skenirao ga sa NOD - om - nije reagovao uopste. Ipak, Avast je propustio jednom ono sto je NOD prijavio. Svaka cast Avastu, program je vredan paznje ali koliko svi znamo nijedan AV nije savrsen i ja cu ih drzati zajedno dokle god to bude funkcionisalo. Ako bude problema, NOD ce leteti. Ne vidim razlog da " slabim " svoju odbranu ako to fukcionise dobro za sada. Samo jednom sam imao problem davno kada sam pokusao da instaliram KAV pored Nortona - tako je masina zakucala da sam morao u safe mode da bi se resio Nortona zauvek.
    Sto se tice mog ZA: on funkcionise skoro 2 godine na mom kompu sto je sasvim lep period obzirom da znam koliko ljudi puta reinstaliraju OS tokom godine. Znaci da sam ipak malo sposoban da nastelujem ZA. Inace, ne vidim nikakvu vezu izmedju nacina rada ZA i NOD i ne vidim zasto bih izbacio NOD samo zato sto imam ZA. Na integrisani Win firewall se ne bih ni u snu oslonio ali svako ima svoje sisteme tako da ako si zadovoljan time svaka cast

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Znaš postoji jedan problem kod dva antivirusa i kod dva firewala . Oni paze jedno na drugo pa im promakne nešto sasvim treće . Zone alarm je dobar firewol ali razmisli malo , Avast ima 6 aktivnih skenera koji u svakom momentu skeniraju komp i sve što prolazi kroz intenet prema kompu , ima i sedmi skener koji se uključuje pri pokretanju Microsoft Office Outlock ili Outlock Ekspresa i skenira svu dolaznu poštu za virusima , i mogu ti reći da to fantastično i radi , još mi se nikada nije desilo da mi se provuče virus na mailu na jednom od ova dva programa , dok je zaštitu davao Avast. Nije ga džabe microsoft pre dve godine proglasio kao "Best frendly antivirus" pored velikih kao što je norton i kasperski. On je jedan od retkih antivirusa koji imaju i p2p zaštitu i instant messaging shield , pored Mrežne , Web i Standardne zaštite . Baš zbog ovih karakteristika ga ja lično preporučujem svima kao alternativu skupim profesionalnim antivirusima . On sa integrisanim firewolom pravi super zaštitu za komp koji se koristi kao personalni računar i za igrice.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Ovo su dobri argumenti, snejks. Nov sam sto se tice Avast-a, upoznat sam sa njim tek toliko koliko sam ga danas proucavao pa nije cudo sto sam malo nepoverljiv. Ubedio si me ovim sto si napisao a i sam program me je danas ubedio svojim funkcionisanjem.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

A da zaboravih još jednu bitnu stavku koju Avast poseduje i ona se zove VRDB - Virus Recovery Data Base . On radi u pozadini i koliko ja znam pravi sopstvene duplikate svih sistemski bitnih fajlova za računar , bukvalno kao mali beckup , u slučaju da te virus napadne i uništi neki od sistemskih fajlova on je u stanju da povrati taj sistemski fajl u izvorno stanje .
    Sada sam se setio još jedne stavke , Avast ima mogućnost zakazivanja skeniranja pre podizanja windowsa , znači pre nego što se windows učita u kompjuter i u memoriju,što umnogome olakšava skeniranje i uklanjanje štetočina iz kompjutera.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

VRDB sam iskljucio posle 15 minuta rada misleci da skida nesto sa mreze. Avastove opcije su genijalne koliko to mogu na prvi pogled da shvatim. Jos sto postoji besplatna registracija home verzije... da nas ne muci savest zbog ilegalne kopije.

Aktivan član Nevernik u to (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

ja koristim ceski AVG,medjutim sada mi treba liceca key,da li neko ima?! Ili ako negde ima da opwnloadujem Nod 32?

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

[font=Verdana]NOD32 možeš da downloaduješ tamo gde je uvek i moglo http://www.eset.com/.[/font]

Zainteresovan član *Marina* (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2007.
    Reputaciona moć
    42

Ja imam samo AVAST i do sada nisam imala nikakvih problema (vec par god)
    a imam net 24h, tako da mozes slobodno da obrises onaj drugi, ili kako vec hoces...
    A ne radi ti dobro kao sto su ti vec rekli zbog 2 antivirus programa

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Argument vise, definitvno ostajem sam Avast - om. Eksperimentisao sam malo sa On access scannerom primetivsi ono sto je Maksvel rekao ( mrezna zastita da se iskljuci ako koristim ZA ) primetivsi da stvarno se stvarno ne slazu. Ostavio sam aktivan network shield i p2p shield, ostalo sam pogasio. Sada je mnogo bolje, videcemo sta ce dalje biti.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

jel ima ko da mi posalje avast! instalacijski da ga stavim na komp?evo adresa nolle17@net.hr bio bih vam jako zahvalan

Slične teme

1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.05.2008., 08:54
  2. Add-ons disabled??
    Autor DjuraMornar u forumu Hardver
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 11.05.2007., 08:28
  3. Task Manager has ben disabled by your administrator
    Autor marko47 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 16.06.2005., 18:14

Pravila za slanje poruka